20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دیدنی های هلند

باغ کوکنهوف

باغ کوکنهوف از جذاب‌ترین دیدنی ‌های هلند و بزرگ‌ترین جشنواره گل لاله در جهان میباشد. این باغ که به "باغ اروپا" معروف است در جنوب شهر آمستردام که یکی از مهم‌ترین شهرهای هلند است واقع شده و هر ساله به مدت دو ماه از نیمه‌های مارس تا  نیمه‌های می پذیرای گردشگران می‌باشد. باغ کوکنهف 32 هکتار وسعت دارد و تمام گل‌های آن با دست و بدون دخالت هیچگونه ابزاری کاشته شده و اگرچه بیشتر شهرت آن به دلیل وجود گل‌های لاله رنگارنگ است اما گل‌های زیبای دیگری نیز نظیر میخک، زنبق، ارکیده، سوسن، و نیلوفر در آن وجود دارد و زیبایی خیره‌کننده‌ای به آن بخشیده است. این باغ دارای بخش‌های مختلفی از جمله آلاچیق‌ها، حوضچه‌ها و نهرهای آبی، رستوران‌ها، و آسیاب بادی است که جذابیت آن را دوچندان کرده است. همچنین می‌توانید با دوچرخه سواری در میان باغ‌ها و قایق سواری در حوضچه‌ها و نهرها خاطره‌ای فراموش نشدنی از این سفر را برای خود رقم بزنید.
 
 

آسیاب های بادی کیندردیک

آسیاب ‌های بادی در هلند به منظور خشک ماندن زمین‌های جدیدی که هلندی‌ها از پیشروی به درون آب ایجاد کرده بودند ساخته شدند. این آسیاب ‌ها می‌توانستند آب را پمپاژ کنند و در استخر داخلی زیر سطح زمین بین زمین‌های ایجاد شده و سطح آب رودخانه نگه دارند. هرچند امروزه این کار بوسیله دستگاه‌های مدرن انجام می‌شود و آسیاب ‌های بادی دیگر کاربرد چندانی ندارند اما می‌توان از آنها به عنوان یک میراث تاریخی استفاده کرد. روستای کیندردیک هم که در استان هلند جنوبی در محل تلاقی دو رودخانه لک و نورد قرار دارد دارای 19 آسیاب بادی است که بزرگترین مجموعه آسیاب‌ های بادی سنتی را تشکیل میدهند. این مجموعه بی نظیر که از دیدنی‌ های هلند به شمار میرود در سال 1997 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
 
 

کانال های آبی آمستردام

کانال های آمستردام در گذشته‌های دور برای مدیریت آب و دفاع از شهر حفر و پس از مدتی به محل رفت و آمد تاجران محلی تبدیل شد. این کانال ها که از قرن 17 در تمام سطح شهر به شکل نیم‌دایره ساخته شده‌اند در سال 2010 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد و امروزه یکی از محبوب ترین دیدنی‌ های هلند به شمار می‌آیند. آمستردام به دلیل وجوداین کانال ها به "ونیز شمال" معروف شده است. قدم زدن در شهری که هیچ خبری از دود و شلوغی در آن نیست و قایق‌سواری در کانال های آبی آن رویایی است که هر گردشگر اهل ذوقی را به سمت این ونیز کوچک میکشاند.
 
 

پارک ملی هوخه ویلوه

پارک ملی هوخه ویلوه که در 8 کیلومتری شمال شهر آرنهم قرار دارد در سال‌های 1909 تا 1923 به عنوان شکارگاه استفاده میشد اما امروزه یکی از بزرگ‌ترین حفاظت‌گاه‌های طبیعی و محبوب‌ترین دیدنی های هلند به شمار میرود. این پارک که 55 کیلومتر مربع وسعت دارد دارای چشم‌اندازهای متنوع، چمنزارها، جنگل‌های انبوه و تپه‌های شنی بلند است و حفاظت‌گاه مهمی برای پرندگان محسوب می شود به طوری که در فصل زمستان گروهی از پرندگان مانند سهره جنگلی، زاغ کبود، دارکوب، و کلاغ زاغی این پارک را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. همچنین از جمله حیوانات متنوعی که در پارک هوخه ویلوه وجود دارند می‌توان به گوزن قرمز، شوکا، و گوسفند وحشی، گراز وحشی، سمور، روباه، و کرگدن اشاره کرد. علاوه براین، پارک هوخه ویلوه زیستگاه بیش از 500 گونه مختلف گیاهی است که بساری از آن‌ها نادر هستند. همچنین دو موزه نیز دراین حفاظتگاه طبیعی قرار دارد که امکان دیدن آثار هنری را در کنار لذت بردن از طبیعت برایتان فراهم میکند.
 
 

شهر دلفت

دلفت شهری کوچک و قدیمی به قدمت 750 سال است که در غرب هلند قرار گرفته است و یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای هلند به شمار میرود. خیابان‌های آرام، کانال‌های زیبا، سرامیک‌های آبی و سفید که شهرت جهانی دارند، موزه‌ها، و کلیساهای قدیمی این شهر را به یکی از دیدنی های هلند تبدیل کرده‌اند. این شهر آرام محل مناسبی است برای فرار از شلوغی‌های آمستردام و پر است از دوچرخه و مسیرهای دوچرخه‌سواری، به طوری که همه جای شهر را میتوان با دوچرخه گشت زد و از آن لذت برد. دانشگاه دلفت نیز یکی از عواملی است که باعث شهرت شهر دلفت شده است. این‌دانشگاه 160 سال پیش با عنوان آکادمی سلطنتی مهندسی عمران ساخته شد و هم اکنون با 17000 دانشجو، دلفت را تبدیل به یک شهر دانشگاهی کرده است.
 
 

جزایر فریزیان

جزایر فریزیان یا جزایر وادن درواقع زنجیره‌ای از جزایر در دریای شمال است که از هلند شروع شده، از آلمان گذر کرده و به دانمارک ختم میشود. دهکده‌های کوچک، سواحل شنی زیبا، تپه‌های ناهموار، جزیره‌ای از حیوانات مانند پرندگان، پوشش گیاهی انبوه، و رمه‌های گاو و گوسفند و اسب‌های بومی جزایر فریزیان را به یکی از محبوب‌ترین دیدنی های هلند تبدیل کرده و سازمان جهانی یونسکو در سال 2009 آن را به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. اگر قصد سفر به این جزایر را دارید، قدم زدن و دوچرخه سواری در آن را فراموش نکنید.
 
 

موزه ونگوک آمستردام

موزه ونگوک از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر آمستردام و از دیدنی های هلند محسوب می شود. این موزه در میدانی به اسم میدان موزه قرار دارد که چندین موزه دیگر را نیز در اطراف خود جای داده است. موزه ونگوک از دو ساختمان تشکیل شده: ساختمان ریتولد که اصلی‌ترین بخش موزه است و نمایشگاه‌های دائمی در آن قرار دارند و ساختمان دیگر محل برگزاری نمایشگاه‌های مهم موقتی میباشد. موزه ونگوک به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه ون گوگ در دنیا ۲۰۰ نقاشی، ۴۰۰ طراحی و ۷۰۰ نامه از ون گوگ را جمع‌آوری کرده است و اگر شما علاقمند به نقاشی باشید می‌توانید آثار این نقاش معروف هلندی، و سایر هنرمندان معاصر او را از نزدیک ببینید و لذت ببرید.
 
 

پارک ملی بیس بوسخ

پارک ملی بیس بوسخ یک دلتای آب شیرین منحصر به فرد است که شامل حدود 8000 هکتار رودخانه و رودهای کوچک است. پارک بیس بوسخ یکی از معدود مناطق آب شیرین در جهان و یکی از زیباترین دیدنی های هلند محسوب میشود. همچنین‌این منطقه به دلیل وجود صدها نوع پرنده مختلف مانند 20 جفت مرغ ماهی‌خوار، و عقاب دریا که ساکن دائمی این منطقه است و در تمام طول سال دیده می‌شود به یک جاذبه گردشگری بسیار ویژه برای علاقمندان به پرندگان تبدیل شده است. پیاده روی، ماهیگیری، قایقرانی، مشاهده پرندگان، اسب سواری، شنا، و دوچرخه سواری از جمله کارهایی است که میتوانید دراین پارک زیبا انجام دهید تا لحظات به یادماندنی‌تری در این بهشت کوچک داشته باشید.
 
 

موزه آنه فرانک

موزه آنه فرانک در گذشته خانه شخصی آنه و خانواده‌اش بوده که اکنون به یکی از دیدنی های هلند تبدیل شده است. آنه نویسنده یهودی آلمانی متولد شهر فرانکفورت بود. او و خانواده‌اش در طی جنگ جهانی دوم به آمستردام نقل مکان کردند و با اشغال هلند توسط نازی‌ها در این‌کشور گرفتار شدند. زمانی که آزار و اذیت نازی‌ها به نهایت خود رسید این خانواده به همراه چند تن از دوستانشان در اتاق‌های مخفی این خانه پنهان شدند. درست در همین زمان بود که آنه نوشتن خاطراتش را آغاز کرد. اما مخفیگاه خانواده فرانک در سال 1994 فاش شد و آنه به همراه چند یهودی دیگر دستگیر شدند و به اردوگاه آشویتس فرستاده شد. آنه هفت ماه پس از دستگیری در سن 16 سالگی بر اثر بیماری حصبه درگذشت. پس از پایان جنگ جهانی دوم تنها بازمانده این‌خانواده، اتو فرانک، به آمستردام بازگشت و تصمیم به چاپ دفترچه خاطرات آنه گرفت و در نهایت در سال 1947 موفق به چاپ آن به زبان اصلی، هلندی، شد و بعد در سال 1352 برای اولین بار به زبان انگلیسی ترجمه و با نام خاطرات یک دختر جوان به چاپ رسید. اکنون خاطرات او به 51 زبان ترجمه شده و خانه او یادبودی است برای بخش غم‌انگیزی از تاریخ جهان و دختری که الهام بخش مردم سراسر جهان شد.
 
 

خانه‌ های مکعبی

خانه های مکعبی یکی دیگر از دیدنی های هلند است که در روتردام واقع شده است و هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود میکشاند. این‌خانه‌ ها مثالی عالی برای معماری مدرن هستند که در سال 1984 توسط معمار مشهور هلندی، پیت بلوم، طراحی و ساخته شده است. هرکدام از این خانه‌ ها نماد یک درخت و مجموع خانه ها باهم یک جنگل را به نمایش میگذراند. این آپارتمان‌ها با زاویه 54 درجه ساخته شده اند و تعداد آنها به 38  مکعب میرسد. هر خانه تقریبا 100 متر مربع است اما بیشتر فضای داخلی آن به دلیل مکعبی بودن بلااستفاده مانده است.
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0