50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی برزیل

از سواحل زیبا تا جنگل های انبوه، مناظر روستایی و شهرهای پویا و درخشان همگی سبب شده اند تا برزیل تجربه ای بی بدیل به گردشگران این کشور ببخشد. با توجه به کشورمبدا گردشگران، بسیاری از آن ها به اخذ ویزای برزیل نیازمند هستند. بنابراین قبل از آماده شدن برای سفر راجع به نیاز داشتن یا نداشتن ویزای گرشگری برزیل تحقیق انجام دهید.

کشورهایی که از اخذ ویزای گردشگری برزیل معاف هستند عبارتند از: آرژانتین، اتریش، بلژیک، بولیوی، بلغارستان، جمهوری چک، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کرواسی، دانمارک، اکوادور، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هندوراس، مجارستان، ایسلند، ایرلند، اسرائيل، ایتالیا، لوکزامبورگ، موناکو، مراکش، هلند، نیوزلند، نروژ، مالت، پاراگوئه، پرو، فیلیپین، لهستان، پرتغال، سان مارینو، اسلواکی، اسلوونی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، سورینام، سوئد، سوئیس، تایلند، ترینیداد و توباگو، تونس، ترکیه، انگلستان، ژاپن، اروگوئه و واتیکان.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تورستی برزیل

کشورهایی چون ایالات متحده، چین، هند، کانادا و استرالیا قبل از سفر به برزیل ملزم به اخذ ویزا توریستی هستند و شهروندان امریکایی به این دلیل موظف به دریافت ویزا هستند که سیاست های دو جانبه ای میان این دو کشور وضع شده است، که دارندگان پاسپورت آمریکایی می توانند با پرداخت هزینه 140 دلاری به مدت 10 سال ویزای معتبر برای سفر به برزیل را دریافت نمایند. سایر کشورها برای اخذ ویزای توریستی برزیل ابتدا باید فرم درخواست ویزا را دانلود کرده و به نزدیک ترین کنسولگری یا سفارت خانه برزیل برای تعیین وقت ملاقات رجوع نمایند. مدارک درخواست شده در هر کنسولگری می تواند متفاوت باشد اما به طور عمومی تمامی آن ها از متقاضیان اسناد زیر را می طلبند.

  • دو قطعه عکس 2*2
  • یک پاسپورت معتبر که از زمان ورود شخص به برزیل حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
  • ارسال اطلاعات سفر مانند پرینت از کد تاییدیه سفر یا یک نامه از آژانس مسافرتی

توجه: پس از ورود بازدید کنندگان به برزیل به آن ها یک کارت ورود و خروج داده می شود. این کارت یک کاغذی است که توسط مامورمهاجرتی برزیل مهر خورده است. متقاضیان باید از این برگه نگه داری کرده و هنگام بازگشت به کشور خود آن را به ماموران مهاجرتی تحویل دهند. همچنین در صورت تمدید ویزای گردشگری، متقاضیان باید بار دیگر این برگه را به همراه داشته باشند.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت E-visa برزیل

در سال 2018 دولت برزیل برای توسعه صنعت گردشگری این کشور اقدام به ایجاد ویزای الکترونیکی نمود. هرچند این برنامه تنها برای شهروندان استرالیا، ژاپن و ایالات متحده در دسترس است. این ویزا به گردشگران این کشورها اجازه اقامت به حداکثر مدت 90 روز را می دهد. برای اخذ ویزا به این شیوه هیچگونه مراجعه به سفارت خانه یا کنسولگری برزیل لازم نبوده و متقاضیان کشورهای فوق می توانند تمامی مراحل اخذ ویزا را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند. هزینه اخذ ویزا گردشگری برزیل 44 دلار و 24 سنت می باشد ( 40 دلار برای فرم درخواست ویزا و 4 دلار و 24 سنت برای حق الزحمه). برای پرداخت وجه می توانید از کارت های اعتباری استفاده کنید و حداکثر در 5 روز کاری ویزای متقاضیان در صورت تائید ثبت و صادر می شود. متقاضیان بعد از نام نویسی در سایت مربوطه باید مدارکی که شامل: یک قطعه عکس که ابعاد آن حداقل 413 * 531 پیکسل باشد، ارسال ادرس ثبت شده در پاسپورت و ارسال صفحه ای که اطلاعات شخصی شما در پاسپورت ثبت شده باشد را در سایت ضمیمه کنند. برای متقاضیان زیر 18 سال این امکان وجود دارد تا مدارک اضافی مانند رضایت نامه، تاریخ تولد فرزند و اسامی کامل پدر و مادر از جانب والدین یا قیم قانونی درخواست گردد. اگر موارد ذکر شده نیز مورد درخواست واقع شود، اخذ ویزا گردشگری ممکن است تا 30 روز به طول بیانجامد.

بعد از اتمام پروسه درخواست ویزای گردشگری، یک کد پیگیری برای متقاضی روی صفحه ظاهر می شود. با یادداشت کد می توانید از وضعیت درخواست ویزای خود آگاه شوید. همچنین به محض پذیرش درخواست ویزا، یک ایمیل از جانب سازمان مهاجرت برزیل به پذیرنده ویزا ارسال می شود که توصیه می گردد از محتوای آن ایمیل یک پرینت گرفته شود.

تمدید ویزای گردشگری برزیل

چنانچه متقاضی با ویزای گردشگری برزیل خواهان اقامت بیش از 90 روز در برزیل را داشته باشد، باید درخواست خود را از طریق پلیس فدرال برزیل به ثبت برساند و در صورت پذیرش درخواست تمدید ویزا وی می تواند تا نهایت 180 روز در یک بازه 12 ماهه در برزیل اقامت داشته باشد. توجه داشته باشید که این اقدام را باید قبل از منقضی شدن ویزای توریستی به ثبت برسد.

با رجوع به پلیس فدرال برزیل ( در تمامی فرودگاه های بزرگ یک دفتر پلیس فدرال مقرر شده است) برای تمدید ویزای خود موارد زیر را باید به همراه داشته باشید.

  • اثبات تمکن مالی در مدت زمان درخواست شده برای اقامت
  • تکمیل نمودن یک فرم که در دفتر پلیس به شما داده می شود
  • ارائه دادن پاسپورت و کارت ورود و خروج
  • نشان دادن بلیط برگشت از برزیل
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0