20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی آرژانتین

ویزای توریستی آرژانتین در سال های اخیر پر طرفدارترین در میان کشور های آمریکای جنوبی بوده است و به دلیل این که آرژانتین دومین کشور بزرگ واقع در آمریکای جنوبی است و با بیش از 5 میلیون بازدید کننده در سال، همراه با تنوع بسیار در مناظر طبیعی و پویایی کم نظیر در شهرها، به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و توریستی در جهان تبدیل شده است. اگر شما نیز علاقه مند به سفر از طریق ویزای توریستی آرژانتین هستید، در ادامه این مطلب می توانید با مراحل عمومی دریافت ویزای گردشگری این کشور آشنا شوید.

پروسه اخذ ویزای توریستی آرژانتین

برای ثبت و ارسال مدارک ویزای توریستی آرژانتین متقاضی باید شخصا به سفارت خانه یا کنسولگری آرژانتین رجوع کرده و مدارک را در وقت ملاقات خود تحویل دهد. کنسولگری ها به متقاضیانی که قصد درخواست ویزای توریستی آرژانتین را دارند توصیه می کنند تا حداقل 45 روز قبل از سفر به این کشور مراحل اخذ ویزای خود را دنبال کرده و از انجام هر گونه اقداماتی نظیر خرید بلیط، رزرو هتل و اقداماتی که امکان بازگشت وجه در صورت رد شدن ویزا وجود ندارد خودداری نمایند. به طور معمول اخذ این ویزا 10 روز کاری طول می کشد، اما با توجه به وضعیت متقاضی ممکن است 35 تا 40 روز نیز به طول بیانجامد. همچنین متقاضی می تواند با پرداخت 40 دلار آمریکا مراحل اخذ ویزای خود را تسریع کند و تا 3 الی 5 روز کاری ویزای خود را دریافت نماید. توجه داشته باشید اشخاصی که جزء موارد خاص  هستند و پروسه ویزای آنها 30 تا 45 روز زمان می برد نمی توانند مشمول این درخواست شوند.

ملیت های معاف از اخذ ویزای توریستی آرژانتین

اقامت 90 روزه بدون نیاز به اخذ ویزای توریستی آرژانتین

دریافت ویزای توریستی آرژانتین برای کشورهای آندورا، ارمنستان، استرالیا، اتریش، باربادوس، بلاروس، بلژیک، بولیوی، برزیل، بلغارستان، کانادا، کلمبیا، کاستاریکا، کرواسی، جمهوری چک، شیلی، قبرس، دانمارک، اکوادور، السالوادور، استونی، فنلاند، فرانسه، جورجیا، آلمان، یونان، گواتمالا، گویان، هندوراس، هنگ کنگ (با پاسپورت RAEHK)، مجارستان، ایرلند، ایسلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مقدونیه، مالت، مکزیک، موناکو، مونته نگرو، نیکاراگوئه، نروژ، زلاند نو نیاز نمی باشد و نهایتا تا 90 روز بدون اخذ ویزای توریستی آرژانتین می توانند در این کشور اقامت داشته باشند .

اقامت 60 و 30 روزه بدون نیاز به اخذ ویزای توریستی آرژانتین

همچنین کشورهای گرانادا،  هنگ کنگ (با پاسپورت بریتانیا B.N.O.)، جامائیکا، جمهوری قزاقستان و مالزی نهایتا تا 30 روز، و کشور ونزوئلا تا نهایت مدت 60 روز می توانند بدون داشتن ویزا ی توریستی آرژانتین در این کشور اقامت داشته باشند. سایر ملت ها نیز موظف به اخذ ویزای توریستی آرژانتین برای سفر در این کشور هستند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی آرژانتین

افراد متقاضی دریافت ویزای توریستی آرژانتین باید مدارک زیر را به نزدیکترین دفتر کنسولگری آرژانتین ارسال نمایند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کنسولگری ممکن است در صورت نیاز اسناد دیگری را در خواست نماید و برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اصلی اداره مهاجرت آرژانتین مراجعه نمایید.

  • پاسپورت معتبر: متقاضیان باید پاسپورت خود را به همراه یک برگ کپی از صفحه نخست آن را به سفارت خانه یا کنسولگری تحویل دهند و پاسپورت وی باید از بدو ورود به آرژانتین  حداقل 6 ماه اعتبار و 2 برگ خالی در صفحات مربوط به ویزا داشته باشد.
  • تکمیل کردن فرم FSV : این فرم باید توسط متقاضی به صورت الکترونیکی پر شود و آن را امضا نماید.
  • دو قطعه عکس 4*4  در پس زمینه سفید رنگ که به تازگی گرفته شده باشد.
  • به اثبات رساندن وضعیت مهاجرتی فرد متقاضی.
  • رزرو بلیط سفر رفت و برگشت به همراه برنامه سفر: توصیه می شود که مبلغ بلیط هواپیمایی شما به صورت غیر قابل بازگشت نباشد، زیرا این امکان وجود دارد که درخواست ویزای متقاضی مورد تایید قرار نگیرد.
  • سندی که اقامت متقاضی را در هتل تایید نماید و یا نشان دادن دعوت نامه ای از جانب اقوام و دوستان.
  • اثبات تمکن مالی در مدت زمان اقامت – از طریق نشان دادن وضعیت حساب بانکی خود در سه ماه گذشته.
  • نامه ای از جانب کارفرما ( در صورت کارمند بودن) یا نامه ای از جانب دانشگاه ( در صورت محصل بودن)
  • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزای توریستی آرژانین به مبلغ 150 دلار آمریکا.
  • مجوز سفر که باید توسط Hague Apostille یا ماموران کنسولگری قبل از ورود به آرژانتین ثبت قانونی گردد.

ارائه تمکن مالی برای ویزای توریستی آرژانتین

مهمترین بخش در دریافت ویزای توریستی آرژانتین ارائه نامه تمکن مالی و پرینت حساب بانکی در سه ماه گذشته می باشد. افراد متقاضی ویزای توریستی آرژانتین می بایست به بانک مراجعه کرده و نامه تمکن مالی ترجمه شده به زبان انگلیسی را دریافت و همراه مدارک به سفارت ارسال نمایند. در واقع تمکن مالی تضمینی است که شما به دولت آرژانتین می دهید که پس از ورود به خاک این کشور ، برای دولت آرژانتین سرباری نخواهید بود و از پس هزینه های خود بر خواهید آمد و در آن کشور نیز پناهنده نخواهید شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0