20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای توریستی روسیه | شرایط ویژه ایرانیان

به‌لطف کلان‌شهرهای پرجمعیت، طبیعت منحصربه‌فرد، فرهنگ خاص و آداب‌ورسوم ویژه، امروزه روسیه به یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری دنیا تبدیل شده است. طوری که هرساله، افراد زیادی با دریافت ویزای توریستی روسیه راهی «سرزمین تزارها» می‌شوند و لحظاتی فراموش‌نشدنی را پشت‌سر می‌گذرانند.

اما چگونه می‌توانیم ویزای توریستی روسیه را دریافت کنیم و در خاک این سرزمین قدم برداریم؟ این همان سوالی است که می‌خواهیم در ادامه به آن پاسخ بدهیم.

پس همراهمان باشید تا به‌اتفاق یکدیگر، مراحل اخذ ویزای توریستی روسیه را بررسی کنیم و ببینیم که شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان چیست. ضمنا هزینه ویزای توریستی روسیه و مدارک مورد نیاز برای صدور آن را نیز موردبحث قرار خواهیم داد. پس این شما و این، همه‌چیز درباره ویزای توریستی روسیه!

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی معتبری است که در زمینه اخذ ویزای توریستی کشورهای گوناگون، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد؛ از جمله اخذ ویزای توریستی آمریکا، دریافت ویزای توریستی کانادا، گرفتن ویزای توریستی دبی و... شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

جدول اطلاعات کلی ویزای توریستی روسیه

اطلاعات کلی ویزای توریستی روسیه

نام ویزا

ویزای توریستی روسیه

مدت‌زمان صدور ویزا

بین یک هفته الی 10 روز کاری

هدف از صدور ویزا

گردشگری، ملاقات‌های دوستانه، مذاکرات کاری کوتاه‌مدت و...

هزینه صدور ویزا

بین 80 تا 260 دلار

(برای کسب اطلاعات دقیق، بخش «هزینه ویزای توریستی روسیه» در همین مقاله را مطالعه کنید.)

انواع ویزا

 • ویزای یک بار ورود (شکل قالب ویزاهای توریستی روسیه)
 • ویزای دو بار ورود (به‌ندرت صادر می‌شود)

اعتبار ویزا

حداکثر 30 روز

(بخش «اعتبار ویزای توریستی روسیه» در این مقاله را مطالعه کنید.)

مبدا سفر

مسکو یا سنت پترزبورگ

(برای کسب اطلاعات تکمیلی، بخش «مبدا سفر در روسیه» در همین مقاله را مطالعه کنید.)

اخذ ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه به چه کسانی اعطا می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم همان‌طور که از اسم آن مشخص است، ویزای توریستی روسیه در درجه اول مختص تمام کسانی است که قصد دارند برای مقاصد تفریحی و گردشگری، چندمدتی را در این سرزمین سپری کنند. به همین دلیل نیز این نوع ویزا، به ویزای مسافرتی یا گردشگری روسیه مشهور است.

ویزای توریستی روسیه

منتها این تنها دلیلی نیست که باعث اخذ ویزای توریستی روسیه می‌شود. بلکه اگر بخواهید برای مذاکرات کاری کوتاه‌مدت، دیدار با دوستان و آشنایان، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و... نیز به روسیه سفر کنید، نوع ویزای دریافتی شما، ویزای توریستی این کشور خواهد بود. همچنین نباید فراموش کرد که دریافت این ویزا، به‌مراتب ساده‌تر، سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر از اخذ سایر انواع ویزای روسیه خواهد بود.

البته لازم‌به‌ذکر است که با ویزای توریستی روسیه، شما به‌هیچ‌عنوان مجاز به کارکردن در این کشور، درس‌خواندن در دانشگاه‌های روسیه، اخذ اقامت این سرزمین و... نیستید. زیرا اعتبار ویزای توریستی پس از مدت کوتاهی پایان می‌یابد و به‌وسیله آن، نمی‌توان اهداف بلندمدت را پیش برد.

برخی از دلایلی که منجر به اخذ ویزای توریستی روسیه می‌شوند، این موارد هستند:

 • تفریح و گردشگری
 • دیدار با دوستان و آشنایان
 • حضور در مزایده‌های جهانی
 • حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی
 • حضور در جلسات کاری کوتاه‌مدت
 • انجام مذاکرات تجاری کوتاه‌مدت
 • استفاده از خدمات بهداشتی‌ودرمانی روسیه و...

انواع ویزای توریستی روسیه

انواع ویزای توریستی روسیه

شاید جالب باشد بدانید که ویزای توریستی روسیه، به دو شکل صادر می‌شود.

اول، ویزای یک‌بار ورود؛ به این معنی که شما با دریافت این ویزا، تنها یک بار می‌توانید وارد خاک روسیه شوید. بنابراین حتی اگر موقع خروج از روسیه ویزایتان اعتبار داشته باشد، دیگر نمی‌توانید قدم در خاک این سرزمین بگذارید. البته به‌دلیل کوتاه‌بودن اعتبار ویزای توریستی روسیه، عموما نیازی به خروج از روسیه و ورود مجدد به آن نیست. به همین دلیل ویزای یک بار ورود را بهترین نوع ویزای توریستی روسیه می‌دانند. 

دوم، ویزای دو بار ورود؛ یعنی در صورت که از اعتبار ویزایتان باقی مانده باشد، می‌توانید از روسیه خارج شوید و مججدا به این کشور سفر کنید. منتها باید بدانید که پس از ورود دومتان، دیگر امکان خروج به‌قصد «ورود مجدد» وجود ندارد! البته لازم‌به‌ذکر است که به‌صورت کلی، ویزای دو بار ورود در موارد معدودی صادر می‌شود و شرایط خاصی دارد.

مثلا چنانچه موقع حضور در روسیه، بخواهید از کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی (کشورهای حوزه دریای بالتیک) هم دیدن کنید، ممکن است این نوع ویزا برایتان صادر شود. اما به‌صورت کلی، احتمال صدور ویزای دو بار ورود روسیه بسیار کم و تا حدی «نشدنی» است.

شرایط ویزای توریستی روسیه

به‌مانند هر کشور دیگری، دولت روسیه نیز برای صدور ویزای توریستی خود شرایطی وضع کرده است. از جمله اینکه پس از صدور ویزا، امکان تغییر زمان آن وجود ندارد و افراد، تنها در همان بازه مشخص‌شده باید به روسیه سفر کنند.

شرایط ویزای توریستی روسیه

همچنین همان‌طور که قبل از این نیز اشاره کردیم، ویزای توریستی روسیه اجازه کار یا تحصیل را به افراد نمی‌دهد. ضمنا موارد دیگری مانند شرایط سفر به روسیه، فرم تعهد بازگشت به وطن و... وجود دارد که در بخش بعدی، درباره هر یک از این شرایط ویزای توریستی روسیه صحبت می‌کنیم.

شرایط ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان

برخی از مهم‌ترین شرایط ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان و سایر اتباع غیرروس، به این ترتیب است:

شرایط سفر به روسیه

در حال حاضر، سفر به روسیه از طریق آژانس‌های مسافرتی امکان‌پذیر است. به این صورت که شما برای اخذ ویزای توریستی این کشور، یا باید از طریق تورهای گروهی داخلی اقدام کنید یا از یک آژانس مسافرتی روسی، تاییدیه سفر خود را دریافت کنید.

البته نیاز به گفتن ندارد که اقدام از داخل کشور، به‌مراتب سریع‌تر، راحت‌تر و کم‌دردسرتر است. زیرا احتیاجی به ردوبدل‌کردن چندباره مدارک، صرف زمان طولانی و پرداخت هزینه‌های دلاری ندارد. بلکه تنها باید مدارکتان را به کارگزار موسسه داخلی بسپارید تا وی باقی مراحل را پیش ببرد.

حامی مهاجر افتخار دارد که تمامی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای توریستی روسیه، برای مراجعین خود انجام می‌دهد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره یا اخذ آسان ویزای توریستی روسیه، همین الان با شماره 02148000957 تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره پاسخگوی شما هستند.

عدم نیاز به ارائه تمکن مالی

یکی از نکات جالب‌توجه در خصوص شرایط ویزای توریستی روسیه این است که شما برای دریافت این ویزا، احتیاجی به ارائه گردش حساب یا اثبات تمکن مالی ندارید. تنها کافی است که واجد برخی شرایط کلی باشید تا با درخواست ویزایتان موافقت شود.

تکمیل فرم تعهد بازگشت به کشور

از جمله مهم‌ترین شرایط ویزای توریستی روسیه برای ایرانیان و دیگر ملیت‌ها، تکمیل فرمی به‌نام «فرم تعهد بازگشت به وطن» است تا هر فرد پس از پایان اعتبار ویزای خود، به کشورش بازگردد.

مبدا سفر در روسیه

بر اساس آخرین دستورالعمل‌های دولت روسیه، چنانچه شما به‌صورت فردی اقدام به دریافت ویزای توریستی این کشور کرده باشید، باید سفرتان را از شهر مسکو آغاز کنید. اما در صورتی که تورهای گروهی را برگزیده باشید، می‌توانید ابتدا وارد سنت پترزبورگ شوید و سپس از دیگر شهرها بازدید کنید.

اعتبار ویزای توریستی روسیه

یکی دیگر از مواردی که باید در بخش شرایط ویزای توریستی روسیه مطرح کرد، اعتبار این ویزاست که از 14 روز تا 30 روز متغیر است. گفتنی است این تغییرات هم بستگی به همان شیوه دریافت ویزا و نوع ویزای توریستی دارد. به این صورت که تورهای موجود برای سفر به روسیه، با توجه به ویزای افراد، برنامه سفرشان و محدودیت‌های موجود، عموما به‌صورت 14روزه طراحی می‌شوند.

در حالی که بنا بر واچر هتل یا بلیت سفرتان، شما می‌توانید تا حداکثر 30 روز نیز در این سرزمین حضور داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نحوه گرفتن ویزای توریستی روسیه

نحوه گرفتن ویزای توریستی روسیه

 • تماس با همکاران ما در مجموعه حامی مهاجر
 • دریافت مشاوره تخصصی درباره اخذ ویزای توریستی روسیه
 • ارائه اطلاعات لازم درباره شرایط شخصی خود، زمان موردنظرتان برای سفر و...
 • گردآوری مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه
 • به‌جریان‌انداختن پرونده شما در سفارت، توسط همکاران ما
 • پیگیری پرونده شما در سفارت روسیه به‌وسیله حامی مهاجر
 • دریافت ویزای توریستی روسیه و سفر به این کشور

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه

به‌صورت کلی، برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه را در ادامه آورده‌ایم:

 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
 • بلیت رفت‌وبرگشت قطعی که توسط آژانس‌های معتبر صادر شده باشد.
 • فرم درخواست ویزای روسیه که به‌وسیله آژانس‌های معتبر تکمیل می‌شود.
 • عکس پرسنلی 3در4 که چهره شخص واضح باشد.
 • بیمه مسافرتی معتبر و...

باید بدانید که جدا از موارد گفته‌شده، ممکن است مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی روسیه، با توجه به شرایط شخصی هر فرد تغییر کند. بنابراین شما می‌توانید جهت تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی روسیه یا کسب آگاهی در خصوص آماده‌سازی این اسناد، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

هزینه ویزای توریستی روسیه

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص ویزای توریستی روسیه مطرح می‌شود، موضوع هزینه صدور این ویزا است. اگر شما نیز در پی پاسخ این پرسش هستید، باید بدانید صدور این ویزا به دو صورت عادی و فوری انجام می‌شود.

نمونه ویزای توریستی روسیه با هزینه

به همین خاطر روشن است که هزینه ویزای توریستی روسیه در این دو حالت متفاوت خواهد بود. چرا که در حالت عادی، صدور ویزا بیشتر طول می‌کشد و هزینه آن تا 150 دلار متغیر است؛ اما در حالت فوری، می‌توان با پرداخت مبلغی بین 160 تا 260 دلار، ویزای خود را در عرض چند روز دریافت کرد. بنابراین به‌صورت کلی، هزینه ویزای توریستی روسیه مبلغی مابین 80 تا 260 دلار است. 

همچنین باید توجه داشت که به‌صورت کلی، هزینه ویزای توریستی روسیه به عواملی مانند ملیت درخواست‌کنندگان، تعداد ورودها به روسیه و... بستگی دارد. ضمن اینکه در صورت صادرنشدن ویزا، به‌هیچ‌عنوان امکان پس‌گرفتن این مبلغ وجود ندارد. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم در این مسیر، حتما از متخصصان امر و افراد باتجربه کمک بگیرید تا مشکلی در روند صدور ویزایتان پیش نیاید.

اخذ ویزای توریستی روسیه در تهران

همان‌طور که قبل از این نیز گفتیم، شما می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی روسیه، حامی مهاجر را به‌عنوان کارگزار رسمی خود انتخاب کنید. زیرا در این صورت نه‌تنها قادر به اخذ ویزای توریستی روسیه در تهران خواهید بود، بلکه می‌توانید با اسکن مدارک خود و ارسال آن‌ها برای کارشناسان ما، امور مربوط به اخذ ویزای توریستی روسیه را از راه دور نیز انجام دهید!

در این مسیر، هم‌قدم شما خواهیم بود. با ما در ارتباط باشید.

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11، حامی مهاجر

تلفن: 02148000957

 • سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به‌صورت کامل، درباره ویزای توریستی روسیه صحبت کنیم و تمام جوانب آن را موردبررسی قرار دهیم. به همین خاطر، بحث را با ارائه اطلاعاتی کلی درباره این نوع ویزا آغاز کردیم و سپس، گفتیم که ویزای توریستی روسیه چند نوع است.

در ادامه نیز راجع‌به شرایط ویزای توریستی روسیه حرف زدیم و به این اشاره کردیم که برای سفر به این سرزمین، ماجراجویی‌تان را باید از کدام شهر آغاز کنید! همچنین درباره اعتبار ویزای توریستی روسیه، هزینه و نحوه اخذ آن نیز مطالبی را بیان کردیم.

بنابراین مبحث ویزای توریستی روسیه را از جهات گوناگون بررسی کردیم و به سوالات احتمالی آن پاسخ دادیم. با این حال اگر پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، خوش‌حال می‌شویم که آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با مجموعه، سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای توریستی روسیه

اعتبار ویزای توریستی روسیه چقدر است؟

چنان‌که در مقاله نیز به آن اشاره کردیم، ویزای توریستی روسیه حداکثر به‌صورت 30روزه صادر می‌شود.

آیا با ویزای توریستی روسیه امکان سفر به کشورهای دیگر نیز وجود دارد؟

خیر. با ویزای روسیه، تنها می‌توان به خود کشور روسیه سفر کرد.

آیا برای اخذ ویزا، حضور فیزیکی الزامی است؟

خیر. در صورت انتخاب حامی مهاجر، این کارشناسان ما هستند که تمامی امور را پیگیری خواهند کرد. بنابراین نیازی به حضور فیزیکی شما نیست.

آیا می‌توان کاربری ویزای توریستی روسیه را تغییر داد؟

خیر. ویزای توریستی تنها برای مقاصد کوتاه‌مدت صادر می‌شود و با پایان اعتبارش، بلااستفاده می‌شود. بنابراین به‌هیج‌وجه نمی‌توان آن را به ویزای کاری، تحصیلی و... تبدیل کرد.

آیا تمدید ویزای توریستی روسیه امکان‌پذیر است؟

خیر. ویزای توریستی روسیه تمدید نمی‌شود. به همین خاطر با پایان اعتبار این ویزا، شما باید از روسیه خارج شوید و مجددا برای دریافت این ویزا درخواست بدهید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0