20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی چین

کشور اژدهای سرخ، این لقب یکی از زیباترین کشورهای دنیا یعنی جمهوری خلق چین است. تمدن چین باستان یکی از کهن ‌ترین تمدن‌ های تاریخ است که در سواحل حاصل ‌خیز رود زرد که در دشت شمال چین جاری‌ است، شکوفا شد. این کشور دارای مناطق طبیعی فوق العاده جذاب و بناهای تاریخی منحصر به فردی هست، نمونه بارز آن دیوار بزرگ چین می باشد که تنها ساخته دست بشر است که از کره ماه قابل رویت می باشد. این کشور به حدی زیباست که هر توریستی را به خود جذب میکند و هر ساله پذیرای تعداد زیادی توریست از سراسر جهان میباشد.

این کشور که دومین کشور پهناور و اولین کشور از لحاظ تعداد جمعیت در دنیاست دارای شرایط و قوانین خاص خود برای صدور ویزای توریستی است که ما در این مقاله برای شما این شرایط را شرح خواهیم داد.

در نظر داشته باشید که برای طی کردن مراحل درخواست ویزای توریستی کشور چین، باید درخواست خود را ارسال نمائید.

مراحل درخواست ویزای توریستی کشور چین

امادگی برای اخذ ویزا

 در وحله اول اعتبار گذرنامه خود را بررسی کنید. برای اخذ ویزای توریستی برای بازدید از چین، باید گذرنامه معتبری با حداقل شش ماه اعتبار باقی مانده داشته باشید، بنابراین اگر گذرنامه شما در کمتر از شش ماه منقضی شود، قبل از دریافت ویزای توریستی برای بازدید باید مجددا گذرنامه خود را تمدید کنید.

شما باید در گذرنامه خود صفحات ویزا خالی، به علاوه یک نسخه از صفحه اطلاعات گذرنامه خود (از جمله عکس) را داشته باشید.

فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و عکسی را ضمیمه کنید.

فرم درخواست ویزا (V-2013) را تکمیل کنید و عکس خود را ضمیمه کنید. فرم درخواست ویزا در وب سایت سفارت چین قابل بارگیری است و باید کاملا پر شود. همچنین باید یک عکس از گذرنامه اخیر خود تهیه کنید و درخواست ویزا خود را ضمیمه کنید.

یک ویزای چند ورودی در نظر بگیرید

اگر قصد دارید از چین خارج شوید و چندین بار در طول مدت اقامت خود مجددا وارد شوید، باید ویزای چند ورودی (چند بار ورود) دریافت کنید، حتی اگر شما فقط قصد سفر به هنگ کنگ و یا ماکائو را دارید.

برای درخواست ویزای چند بار ورود، از همان فرم (V.2013) که هنگام درخواست ویزای توریستی معمولی استفاده می کنید، استفاده نمائید. هنگامی که فرم خود را پر می کنید، اطمینان حاصل کنید که در بخش 2.2 اعلام کرده اید که قصد دارید چندین ورودی را انتخاب کنید.

در صورت لزوم درخواست مجوز ویژه داشته باشید

اگر قصد سفر به منطقه خود مختار تبت را دارید، باید از یک آژانس مسافرتی چینی مجوز ویژه دریافت کنید، مجوزها معمولا حدود 30 دلار برای یک اجازه ورود هزینه دارند و به مدت سه ماه معتبر هستند.

از آنجائیکه مجوزها همیشه اعطا نمی شوند از اینرو درصورتی که مجوز دریافت نمائید، فقط به سفر به لهاسا و بخش هایی از شان نان(Shan Nan) محدود خواهید شد. از اینرو از هرگونه محدودیتی آگاه باشید و حتما آنها را قبل از سفر به این مناطق بررسی نمائید.

اگر شهروند غیر آمریکایی هستید، اثبات اقامت قانونی یا مدرک اقامت قانونی را ارائه دهید

اگر شهروند آمریکایی نباشید، باید ویزای اصلی یا سایر مدارک رسمی را از مقامات در هر کشوری که اکنون در آن اقامت دارید تهیه نمائید.

اگر قبلا شهروند چینی بوده اید، نسخه گذرنامه یا ویزاهای قبلی چینی را تهیه کنید.
اگر قبلا تابعیت چینی داشتید اما تابعیت متفاوتی داشتید، باید یک کپی از گذرنامه چینی خود را (که اکنون نامعتبر است) تهیه کنید. اگر قبلا ویزای چینی داشته اید و اکنون دارای گذرنامه جدید و بدون تمبر ویزای چینی هستید، یک کپی از صفحه داده گذرنامه قدیمی تهیه کنید.

برنامه ای را برای نمایش پرواز و اقامتگاه خود در چین فراهم کنید

شما در حالی که در چین هستید، به نوعی سندی که ترتیب پرواز و رزرو هتل خود را نشان دهد، نیاز دارید. در صورت اقامت با یک دوست، باید یک دعوت نامه داشته باشید که شامل اطلاعات شما (نام، تاریخ تولد، جنسیت و غیره) ، اطلاعات مربوط به ویزیت شامل مدت زمان و گشت و گذار برنامه ریزی شده و غیره و اطلاعات مربوط به شخصی که شما را دعوت کرده است، از جمله نام آنها، شماره تلفن، آدرس، تمبر رسمی و امضا را داشته باشید.

درخواست خود را ارسال کنید

به یک دفتر ویزا سفارت چین یا کنسولگری عمومی واقع درکشورتان مراجعه کنید.
وب سایت سفارت را برای دفاتر کشورهای دیگر بررسی کنید. شما باید شخصا به سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید یا ممکن است شخص دیگری یا نماینده خود را برای انجام مراحل درخواست خود به سفارت بفرستید (وکالت لازم نیست).
در صورتی که افسر کنسولی حضور شما را در مصاحبه ضروری دانست یا ممکن است شما درخواست ویزا خود را تأیید نکنید، در این دو صورت شما ملزم هستید که شخصا برای مصاحبه به سفارت بروید.
شما قادر خواهید بود درخواست خود را در ساعات اداری منظم و بدون قرار ملاقات به سفارت ارائه دهید و به شما رسیدی با تاریخ تعیین شده که روی آن چاپ می شود، داده می شود. شما یا نماینده خود باید برای گرفتن ویزای توریستی خود در تاریخ تعیین شده به صورت حضوری حاضر شوید لازم به ذکر است خدمات نامه پستی و ایمیل برای ارسال ویزا وجود ندارد.

هزینه را پرداخت کنید

هزینه ویزای توریستی برای بازدید از چین در حال حاضر 140 دلار برای یک بار ورود است. هنگام اتمام مراحل صدور ویزا آن را پرداخت خواهید کرد. شما می توانید با استفاده از ویزا یا مستر کارت، سفارش پول، چک صندوق دار یا چک شرکتی پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که وجه نقد ، چک شخصی و پرداخت آنلاین در دسترس نیست.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0