50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی تایلند

تایلند یک کشور زیبا است .آب و هوای گرمسیری و فرهنگ غنی این کشور به عنوان آهنربای طبیعی برای کسانی که در نقاط دور دنیا اقامت دارند عمل می کند .بخش بزرگی از درآمد تایلند از صنعت گردشگری بدست می آید و این کشور را به قطب گردشگری خاورمیانه تبدیل می کند .اگر در یک کشور دیگر زندگی می کنید و می خواهید در تایلند تعطیلات داشته باشید چه می کنید؟ مطمئناً، با وجود جاذبه های گوناگون جواب این سوال آسان نیست. از پیاده روی در یک پارک، پرسه زدن در اطراف دریا، و ... می تواند تنها چند گزینه جزئی از جذابیت های این کشور را قلمداد کند. این کشور زیبا به سرزمین لبخند شهرت دارد و سفر به این کشور زیبا برای هر فردی می تواند بسیار هیجان انگیز و متنوع باشد.

بازدید از تایلند به عنوان توریست

یک توریست اجازه کار یا انجام کسب ‌وکار در تایلند را ندارد. یک توریست به ویزای توریستی نیاز دارد تا بتواند در مدت ۱۵ یا ۳۰ روز در تایلند بماند و کارهای اکتشافی و هیجان انگیز و گردش‌ های بی نظیری را در این کشور انجام دهد.

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی یک تمبر یا مدرک مورد نیاز است، بنابراین می توانید برای مدت زمانی خاص و با هدف گردشگری در تایلند بمانید. در هنگام گذر از فرودگاه تایلند بر روی گذرنامه شما تمبر زده  می شود یا می توان آن را در کشور خود از طریق سفارت تایلند یا کنسولگری واقع در آنجا دریافت کرد. ویزای توریستی نیز در صورت لزوم قابل تمدید می باشد .برخی ازکشورها هستند که با دولت تایلند توافق کرده اند تا شهروندان آنها هنگام ورود به تایلند به عنوان گردشگر از معافیت ویزا بهره مند شوند.

شرایط ویزای توریستی

هنگام درخواست ویزای توریستی، برای به دست آوردن ویزای خاص، اسناد و هزینه های خاصی لازم است. مدارك و هزينه ها در هر زمان و بدون اطلاع قبلی قابل تغيير است، بنابراين بهتر است كه يك گردشگر قبل از سفر به این کشور اطلاعات صحیحی از قوانین جدید و به روز تایلند بدست آورد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی تایلند

  • مدارک گذرنامه یا سفر با اعتبار کم ‌تر از ۶ ماه
  • فرم درخواست ویزا )پر شده(
  • عکس متقاضی، یک عکس 6*4
  • بلیت هواپیما که هزینه آن به صورت کامل پرداخت شده باشد.
  • سند مالی (۲۰۰۰۰ بات برای هر فرد)

فراموش نکنید که ممکن است افسران کنسولی، در بعضی مواقع درخواست مدارک اضافی از متقاضی نمایند. آنها این کار را در موارد ضروری تقاضا می کنند. از اینرو توصیه می کنیم همیشه مدارک و اسناد کامل و دقیق تر و اضافه تری بهمراه داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی تایلند

ویزای ورود یکجا حدود 30 یورو هزینه دارد و ویزای ورود چندگانه بین 60 تا 150 یورو بسته به ملیت متقاضی متغیر است. هزینه ویزای توریستی بدون اطلاع قبلی تغییر می کند، بنابراین ایده خوبی است که با مراجعه به نزدیکترین سفارت تایلند یا کنسولگری در منطقه اطلاعات کاملی از تغییرات موجود داشته باشید.

اعتبار ویزای توریستی

اعتبار ویزای توریستی بسته به تعداد ورودی هایی که در مرز زمینی یا از فرودگاه انجام می دهید، از 3 ماه تا 6 ماه متغیر می باشد. اگر از طریق فرودگاه بین المللی به تایلند رسیدید، بسته به اینکه آیا کشور شما در مورد معافیت ویزا با تایلند توافق دو جانبه ای انجام داده، به شما اجازه اقامت 30 یا 60 روزه داده می شود.

اگر از طریق مرز زمینی وارد تایلند شوید، به شما اجازه 15 روز اقامت به عنوان یک توریست در پست مهاجرت داده می شود، پس از آن مجبورید مجددا از کشور خارج شوید یا قبل از انقضاء، اجازه اقامت خود را صادر کنید .اما در صورت تمایل یا نیاز به ماندن در تایلند، می توانید ویزای توریستی خود را تمدید نمائید. لازم به ذکر است که ویزای توریستی قابل تمدید می باشد.

انواع ویزای توریستی و اعتبار آنها

  • ویزای توریستی تک ورودی: برای ورود به تایلند در طی ۳ ماه از تاریخ درخواست معتبر است. دوره اقامت ۶۰ روز است.
  • ویزای توریستی چندگانه: برای ورود به تایلند در عرض ۶ ماه از تاریخ درخواست معتبر است. مدت اقامت حداکثر ۶۰ روز در نظر گرفته شده است. متقاضی ویزای توریستی چندگانه ممکن است دوباره وارد تایلند شود تا زمانی که ویزا هنوز معتبر است. ویزای توریستی چندگانه تنها به اتباع سنگاپور و یا گذراندن تعطیلات بلند مدت از سنگاپور اعطا خواهد شد.

ویزای تک ACMECS چیست؟

ویزای تک ACMECS به اتباع 35 کشور اجازه می دهد تا با هدف گردشگری از هر دو کشور تایلند و کامبوج و با همان ویزا با اعتبار واحد، سفر کنند. ویزای تک ACMECS را می توان در کنسولگری ها یا سفارتخانه های تایلند یا کامبوج بکار برد، مشروط بر این که از طرفین قبل از ترخیص استفاده شود. هزینه ویزا، مشابه هزینه ویزای توریستی معمولی در آن کشور است و هزینه اضافی، مشابه هزینه ویزای توریستی عادی دیگرخواهد بود.

ویزای تک ACMECS کشورتایلند، در پاسگاه مرزی بین المللی کشور دیگر اعمال می شود. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهد تا وقت خود را برای روند درخواست ویزا برای هر دو کشور هدر ندهند. از اینرو این کار باعث صرفه جویی در زمان خواهد شد

نحوه اخذ ویزا 30 روزه یا معافیت ویزا در تایلند

اگر شما کشوری از ۵۱ کشور (از جمله ایالات‌متحده، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، اسرائیل، آفریقای جنوبی و همه کشورهای اتحادیه اروپا به جز رومانی و بلغارستان)هستید، شما قادر خواهید بود مشمول معافیت ویزا بوده و به مدت 30 روز در کشور تایلند اقامت داشته باشید. معافیت ویزا حداکثر دو بار در سال به تایلند از طریق خشکی یا دریا اعطا می‌شود، اما وقتی وارد تایلند می‌شود هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در هر دو مورد، شما باید مدارک لازم مبنی بر اثبات سفر (معمولا پرواز به خارج از تایلند) و اثبات پول کافی برای حمایت از خود در هنگام حضور در کشورتایلند را نشان دهید. البته لازم به ذکر است که مورد دوم (تمکن مالی ) به ندرت بررسی می شود.

نحوه دریافت ویزای توریستی 60 روزه در تایلند

اگر مایل به ماندن بیشتر در تایلند هستید و نمی خواهید در مورد ویزا و تمدید ویزا زحمت بکشید، بهترین شرط برای اینکاردرخواست ویزای توریستی 60 روزه تایلند می باشد.
این کار در کنسولگری ها و سفارتخانه های رویال تایلند در سراسر جهان قابل انجام است و شما می توانید بین دو گزینه زیر انتخاب مناسب را داشته باشید.
ویزای توریستی تک ورودی ، معتبر به مدت 3 ماه از تاریخ صدور و همچنین ویزای توریستی چند بار ورود Multiple Entry ، به مدت 6 ماه.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی چند بار ورد

برای ویزای ورود چندگانه ، علاوه بر اسناد ذکر شده در بالا ، لازم است بیانیه اصلی بانک نیز ارائه شود که حاوی حداقل 5،500 یورو ، برنامه پرواز ، رزرو هتل و نامه ای از کارفرمای متقاضی می باشد. (یا فرم ثبت نام شرکت در صورت متقاضی خود اشتغالی است)

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی

باید در نظر داشته باشید که برای هیچ کشوری و هیچ نوع ویزایی نمی توان زمان دقیق مشخص نمود. این زمان همواره نامعلوم می باشد و بستگی به شرایط و محل اقامت و نیز کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، ممکن است بین3روز تا یک ماه متغیر باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0