20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی مونته نگرو

مونته نگرو کشوری با سواحل زیبا و شگفت انگیز در جنوب شرق اروپا می باشد. این کشور از سال 2006 بعنوان یک کشور مستقل شناخته شده است .دریای آدریاتیک که از مونته نگرو با غرب هم مرز است، به لطف آب و هوای معتدل مدیترانه ای گردشگران زیادی را به سمت خود سوق می دهد تا برای تعطیلات تابستان ازاین کشور بسیار زیبا دیدن نمایند و از مناظر آن لذت ببرند. به غیر از این، شما می توانید از شهرهای قرون وسطایی بازدید کنید که در شرایط بسیار مناسبی از آنها نگهداری می شود. قبل از سفر به مونته نگرو، باید ببینید که آیا برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارید یا خیر. این کشور با ثبات سیاسی یکی از معدود کشورهایی است که در مناطق توریستی قرار دارد. خوشبختانه ، مونته نگرو سیاست ویزای نسبتا آرامی دارد و بسیاری از ملیت‌ها می‌توانند بدون روادید به این کشور سفر کنند. چیزی که ارزش ذکر را دارد این است که سیاست ویزا مونته نگرو شباهت بسیار زیادی به سیاست ویزا در منطقه شینگن دارد.

مراحل درخواست ویزا مونته نگرو برای شهروندان ایرانی وخارجی

در ابتدا باید اشاره کنیم که شهروندان ایرانی باید در نظر داشته باشند که سفارت و کنسولگری کشور مونته نگرو در ایران وجود ندارد. بنابراین باید از طریق کشور همسایه یعنی ترکیه و یا امارات اقدام به اخذ ویزای این کشور نمائید. بدین منظور قبل از سفر به این کشورها باید مدارک خود را بطور کامل آماده کرده و در نهایت از طریق ایمیل به سفارت مونته نگرو در آنکارا و یا امارات ارسال نمایند.
بنابراین در صورتیکه شهروندان خارجی درخواست ویزای مونته نگرو را داشته باشند باید از طریق کنسولگری کشور مربوطه اقدام به این کار نمایند.

از اینرو در کشورهایی که مونته نگرو هیچ پست دیپلماتیک یا کنسولی ندارد ، درخواست ویزای مونته نگرو ممکن است به پست دیپلماتیک یا کنسولی صربستان ارسال شود. شهروندان خارجی در ارمنستان ، جمهوری آذربایجان یا جورجیا ممکن است برای ویزای مونته نگرو در سفارت بلغارستان در این کشورها اقدام نمایند.

تنظیم مقررات مربوط به قانون ویزا مونته نگرو

شهروندان خارجی که در کشورهایی که مونته نگرو ، صربستان و بلغارستان هیچگونه پست دیپلماتیک یا کنسولی ندارند، می توانند درخواست ویزا و نسخه ای از صفحات داده گذرنامه خود را با فکس به وزارت امور خارجه جمهوری مونته نگرو ارسال کنند.

روال درخواست ویزا توریستی مونته نگرو

هنگام درخواست ویزا ، باید درخواست خود را شخصاً به سفارت یا دفتر کنسولگری مونته نگرو ارسال کنید. در بعضی موارد، درخواست ویزای شما در صورت حضور در سفارت پذیرفته می شود، اما باید ویزا را به صورت حضوری جمع آوری کنید. در مورد افراد زیر سن قانونی ، درخواست ویزا باید توسط والدین یا سرپرست قانونی تکمیل شود.

نامه تضمین یا دعوت نامه

اگر به دلایل خصوصی یا شغلی به عنوان مثال بازدید از خانواده  یا بعنوان توریست به این کشور سفر می کنید، لازم است یک دعوت نامه یا تضمین را از مخاطبین خود در مونته نگرو تهیه نمائید. اگر به دلایل شخصی قصد سفر به این کشور را دارید به یک ضمانت نامه از یک شخص فیزیکی احتیاج دارید. اگر مشغول به کار هستید، به دعوت نامه ای که توسط شخص حقوقی ، مقامات دولتی یا سازمان دهنده یک کنفرانس یا رویداد بین المللی صادر شود ، نیاز دارید . این نامه ها به منزله اثبات هدف بازدید شما هستند و همچنین به عنوان تضمینی برای تأمین هزینه های شما در صورتی که قادر به پرداخت هزینه اقامت خود نباشید ، تأمین می شوند.

مدارک لازم برای درخواست ویزا توریستی مونته نگرو

 • عکس در ابعاد و تعداد مورد نظر
 • گذرنامه معتبر با مدت اعتبار حداقل 3 ماه از مدت زمان سفر
 • فرم درخواست ویزا تکمیل ‌شده
 • دعوت نامه از یک فرد طبیعی یا نهاد قانونی با اقامت دائم در مونته نگرو، تایید توسط یک فرد صالح
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • گزارش سفر و مدارک بودجه کافی برای پوشش هزینه‌ های اقامت توریست
 • بیمه سلامت بین‌ المللی.

درباره ویزای توریستی مونته نگرو

بسیاری از توریست‌ها تحت برنامه معافیت ویزا قرار می گیرند که به شما این امکان را می‌دهد که بدون ویزا به مدت ۹۰ روز امکان سفر به مونته نگرو را داشته باشید. با این حال، برخی از آن‌ افراد قبل از سفر و بازدید نیاز به درخواست ویزا دارند. بنابراین قبل از سفر بهتر است بررسی کنید که نیاز به دریافت ویزا توریستی برای سفر به کشور مونته نگرو را دارید یا خیر. از اینرو داشتن اطلاعات درباره ویزا مونته نگرو به شما کمک خواهد کرد تا برای بازدید خود از مونته نگرو برنامه‌ریزی نمائید.

برنامه لغو ویزا توریستی مونته نگرو

همه بازدید کنندگانی که به مونته نگرو سفر می ‌کنند باید از یکی از هیات‌ های دیپلماتیک مونته نگرو ویزا بگیرند مگر این که گذرنامه‌ های معتبر یکی از کشورهای معاف از ویزا را داشته باشند . براساس سیاست ویزا مونته نگرو، شهروندان ۹۵ کشور می‌توانند بدون ویزا به مدت ۹۰ روز به مونته نگرو سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند . این کشورها به شرح زیر می باشند:
کشورهای اتحادیه اروپا، استرالیا، برزیل، کانادا، شیلی، ایسلند، ژاپن، مالزی، مکزیک، نروژ، ترکیه، روسیه، سوییس، کره‌ جنوبی، ایالات ‌متحده آمریکا، صربستان، بلغارستان، لیتوانی، لوکزامبورگ، نیوزیلند، سنگاپور، اسلوونی، اوکراین و غیره.

شهروندان تمام کشورهای دیگر که در لیست ۹۵ کشور معافیت ویزا قرار ندارند باید قبل از سفر به مونته نگرو درخواست ویزا توریستی بدهند. علاوه بر این، هر شهروندانی که ویزای صادر شده توسط ایرلند، اتحادیه اروپا، انگلستان و ایالات‌متحده را داشته باشد براحتی می تواند بدون ویزا و به مدت 30 روز در این کشور (مونته نگرو) اقامت داشته باشد.

کشورهای خاورمیانه کویت ، قطر و امارات متحده عربی نیز از ویزای اجباری معاف هستند و مدت اقامت 90 روزه را شامل می شود .اگر به دنبال تهیه ویزای مونته نگرو از دبی هستید ، به نزدیکترین سفارتخانه خود مراجعه کرده یا در سریعترین زمان با یک نماینده محلی ویزا تماس بگیرید.

سایر موارد معافیت ویزای مونته نگرو

اتباع اتحادیه اروپا می توانند با کارت شناسایی وارد کشور مونته نگرو شوند. این افراد برای ورود به این کشور به گذرنامه احتیاج ندارند. همچنین دارندگان ویزای معتبر ایالات متحده یا شینگن می توانند تا 7 روز بدون ویزا ترانزیت کنند .در صورتیکه عضو هیچ یک از گروه ذکر شده نیستید باید قبل از اقدام به درخواست ویزا، اطلاعات کافی برای دریافت ویزای مونته نگرو را کسب نمائید.

انواع ویزا مونته نگرو

در حال حاضر 4 نوع ویزا برای سفر به مونته نگرو وجود دارد که در ادامه بیان خواهیم نمود:

ویزای ترانزیت فرودگاه

 این ویزا برای یک یا چند ترانزیت از طریق منطقه حمل و نقل بین المللی فرودگاه ، بین پروازهای بین المللی، بدون ورود به خاک مونته نگرو به خارج از کشور صادر می شود.  حداکثر 3 ماه اعتبار دارد . به عنوان یک قاعده کلی ، خارجی هایی که از منطقه ترانزیت بین المللی بین پروازها در فرودگاه مونته نگرو یا پروازهای بین المللی خارج نشوند ، نیازی به ویزا ندارند. دولت مونته نگرو این حق را دارد كه برای اتباع برخی كشورها ، به دلایل امنیت ملی و نظم قانونی ، ویزای ترانزیت فرودگاهی را تصویب كند.

ویزای ترانزیت

 این ویزا برای یک یا چند ترانزیت از طریق مونته نگرو صادر می شود و تا 6 ماه اعتبار دارد. با ویزای ترانزیت می توانید هر بار حداکثر 5 روز در مونته نگرو باشید. شما می توانید این ویزا را یک بار دریافت کنید که نشان دهید می توانید قانونی وارد کشور مقصد خود شوید. این ویزا می تواند فردی و جمعی باشد (گروه های تحت پوشش(

ویزای کوتاه مدت

این ویزا برای یک یا چند ورودی در مونته نگرو برای اهداف توریستی ، تجاری ، شخصی یا موارد دیگر معتبر است. شما می توانید حداکثر 90 روز در یک دوره شش ماهه ، که از اولین تاریخ ورود شما شروع می شود ، در این کشور بمانید. ویزای ورود چندگانه تا یک سال معتبر است. در شرایط استثنایی این ویزا می تواند در هرجایی تا پنج سال صادر شود. ویزای اقامت کوتاه نیز می تواند در هر دو بخش شخصی و جمعی صادر شود. در مورد ویزای جمعی ، این نوع ویزا حداکثر 30 روز اعتبار دارد.

ویزای بلند مدت

این ویزا برای یک یا چند ورودی به مونته نگرو معتبر است. این برنامه برای آن برنامه ‌ریزی شده ‌است که افراد دارنده این نوع ویزا بتوانند بین ۹۰ روز تا ۶ ماه در یک دوره یک ساله در مونته نگرو بمانند .در ادامه شایان ذکر است که این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که:

 • قصد اقامت در مونته نگرو به منظور انجام فعالیت ‌های تجاری و یا فعالیت‌ های دیگر، ارائه فعالیت‌های تخصصی مشورتی به عنوان توافق در زمینه هم‌کاری‌ های تجاری و فنی، و در زمینه فن‌آوری‌ های انتقال و سرمایه‌گذاری خارجی دارند.
 • علت سفرش به مونته نگرو اینست تا به عنوان عضوی از دفتر نمایندگی دیپلماتیک و کنسولی برای مونته نگرو و یا یک سازمان بین‌المللی معتبر برای مونته نگرو، عضو یک دفتر نمایندگی اقتصادی و فرهنگی و همچنین اعضای خانواده او، خدمت کند.

در واقع ویزای اقامت طولانی‌مدت برای کسانی صادر می‌شود که بیش از ۹۰ روز به دلایل زیر در مونته نگرو باقی می‌مانند:

 • اشتغال و کار، انجام فعالیت‌های اقتصادی یا تجاری
 • کارهای فصلی
 • آموزش و تحصیلات متوسطه
 • مشارکت در برنامه‌های تبادل دانشجو یا  سایر برنامه‌ های جوانان
 • تخصص یا  آموزش حرفه ‌ای و کسب مهارت ‌های عملی
 • کار علمی- پژوهشی
 • درمان پزشکی
 • اتحاد خانواده
 • دلایل بشردوستانه
 • سایر دلایل موجه که توسط قانون یا توافق بین المللی مشخص شده است
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0