50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی بهتری را با اقامت در اروپا شروع کنید!

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

اقامت اروپا؛ آسان ترین راه اقامت اروپا

همیشه و همه‌جا بحث مهاجرت و اقامت داغ و تازه‌ خواهد بود و اکثرا با این چالش رو به رو هستیم که به کدام کشور اقامت داشته باشیم؟ اصلا با چه روشی اقامت خود را اخذ کنیم؟ راحت‌ترین کشور برای اقامت کدام روش است؟ این‌ها سوالاتی هستند که ما هر زمان به مهاجرت فکر می‌کنیم، با آن‌ها رو به رو هستیم.

اما امروز می‌خواهیم با صحبت درمورد اخذ اقامت اروپا که یکی از کشورهای تحت حوزه شنگن است، این چالش را برای همیشه رفع کنیم. شما به هر کشوری که اقامت داشته باشید، در آن کشور هم حق تحصیل دارید و هم حق کار. به‌عنوان مثال با اخذ اقامت اروپا، مجوز کار در این کشور برای شما ممکن خواهد شد و بالعکس. شما می‌توانید با تحصیل در ایتالیا، اقامت ایتالیا دریافت کنید.

روش‌ های اقامت اروپا

امروز قصد داریم تمام روش‌های اقامت به اروپا را به‌طور کامل برایتان توضیح دهیم. خواندن مقاله امروز را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید. فرقی نمی‌کند، شرایط زندگی شما به چه صورت است. به‌قدری روش‌های اخذ اقامت اروپا متنوع هست که شما هر شرایطی داشته باشید، به هر حال یکی از این روش‌ها شامل حال شما خواهد شد.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

پس از به وجود آمدن بحران مالی سال 2008 ، کشورهای اروپایی به فکر این موضوع افتادند که از طریق جذب مهاجران ثروتمند پایه های اقتصادی خود را تقویت کنند. پرتغال اولین کشور اروپایی بود که به جذب مهاجران ثروتمند پرداخت. کشور پرتغال برای سرمایه گذارانی که به صورت فعال و غیرفعال در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کردند، ویزای طلایی صادر می‌کرد و به این سرمایه گذاران ظرف مدت کوتاهی اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کردند. از آنجا که پرتغال عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن است؛ کسانی که اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کردند، در واقع می‌توانستند به کشورهای عضو شینگن دیگر نیز سفر کنند و از امکانات اتحادیه اروپا بهره‌مند شود.

ویزای طلایی پرتغال

پس از تجربه موفق پرتغال، سایر کشورهای اروپایی نیز به فکر استفاده از این موقعیت افتادند و تسهیلاتی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم آوردند. کشورهای اروپایی بزرگ همچون آلمان، فرانسه، انگلیس و ... سرمایه‌گذاری فعال را ترجیح می‌دهند و شرایط را به گونه‌ای تعیین کرده‌اند که در ازای ثبت شرکت و ایجاد شغل در این کشورها، به مهاجرین اقامت دائم اعطا می‌شود. برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون پرتغال، یونان و... علاوه بر سرمایه گذاری فعال خارجی، از سرمایه گذاری غیرفعال نیز استقبال می‌کنند و در ازای خرید ملک، خرید اوراق بهادار، خرید اوراق قرضه دولتی و اهدای پول به دولت نیز به مهاجران خارجی اقامت دائم اعطا می‌کنند.

جهت استفاده از خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و یونان می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

 اقامت اروپا با خرید ملک

خرید ملک یکی از سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال است که بیشتر مورد علاقه بازنشستگان و ثروتمندانی است که می‌خواهند بدون درگیر شدن در فرآیندهای ایجاد شغل و ثبت شرکت، اقامت دائم اروپا را به دست آورند. برخی کشور اروپایی که از سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال نیز استقبال می‌کنند؛ با توجه به سیاست‌های خود، رقم‌های گوناگونی را برای خرید ملک در کشور خود تعیین کرده‌اند و به این ترتیب امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک امکان‌پذیر است. در جدول زیر لیست کشورهای اروپایی که اقامت اروپا با خرید ملک را ارائه می‌کنند، آورده شده است. در مقابل نام هر کشور حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک و دریافت اقامت دائم اروپا نیز بیان شده است.

نام کشور

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و اخذ اقامت اروپا

اسپانیا

500000 یورو

یونان

250000 یورو

پرتغال

280000 تا 500000 یورو

لتونی

250000 یورو

مالت

300000تا 350000 یورو

قبرس

300000 یورو

موناکو

500000 یورو

آندورا

400000 یورو

مونته نگرو

350000 تا 550000 یورو

خرید ملک در کشورهای یونان و پرتغال روش محبوب‌تری میان سرمایه‌گذاران است، چرا که علاوه بر نیاز به سرمایه کمتر، فرآیند اخذ اقامت در این کشورها نیز ساده تر است. همچنین کشورهای یونان و پرتغال نسبت به کشورهای دیگر این لیست بزرگ‌تر بوده و عضو اتحادیه اروپا و عضو منطقه شنگن هستند. در واقع با خرید ملک در یونان و پرتغال می‌توانید از مزایای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن بهره‌مند شوید و به راحتی میان کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید.

  اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

روش دیگری که برای اخذ اقامت اروپا مطرح است، دریافت اقامت اروپا از طریق تمکن مالی است. این اقامت که FIP نام دارد و مخفف Financial Independent Person می باشد ویژه افرادی است که بتوانند ثابت کنند درآمد ماهانه ثابت و پایدار از منابعی مانند سود بانکی یا سود سهام یا حقوق بازنشستگی یا اجاره ملک و یا مجموع آنها دارند. در این نوع اقامت باید ثابت کنید بدون اینکه نیاز به کارکردن داشته باشید درامد کافی برای زندگی دارید.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

بنابراین اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی اروپا نیاز به داشتن درآمد ثابت دارد و به همین جهت امکان بسیار ایده‌آلی برای بازنشستگان است. شما باید بتوانید با درآمد خود به راحتی از عهده هزینه های زندگی در یک کشور اروپایی برآیید و سربار دولت این کشورها نباشید. برخی از کشورهای اروپایی که اقامت خودحمایتی اروپا را اعطا می‌کنند در جدول زیر آورده شده است.

نام کشور

حداقل درآمد ماهیانه برای اخذ اقامت تمکن مالی اروپا

یونان

24000 یورو

فرانسه

155000 یورو

اسپانیا

2500 تا 4000 یورو

اتریش

1900 تا 3000 یورو

سوئیس

2000 یورو

پرتغال

635 تا 2300 یورو

شرایط اعطای اقامت تمکن مالی در کشورهای اروپایی متفاوت است. به همین دلیل برای نمونه شرایط چند کشور اروپایی را برای اعطای اقامت خودحمایتی بررسی خواهیم کرد.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی یونان

این اقامت دو ساله است و شرط حضور ندارد. پس از 2 سال، می‌توان آن را برای 3 سال دیگر نیز تمدید کرد و  در مجموع 5 سال در یونان اقامت داشت. پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم یونان درخواست دهید. اقامت دائم یونان 5 ساله است و پس از طی این 5 سال می‌توانید درخواست شهروندی و پاسپورت یونان دهید.

میزان تمکن مالی که به دولت یونان نشان می‌دهید نیز باید به ازای افراد مجرد 30000 یورو و افراد متاهل 40000 یورو باشد.بهتر است این درآمد طی یک سال اخیر موجود باشد تا پایداری آن برای سفارت محرز شود اما این مورد اجباری نیست و فقط یک توصیه است.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی پرتغال

اقامت خود حمایتی پرتغال برای تمام شهروندان غیر اروپایی؛ از جمله بازنشستگان مناسب است. با ویزای D7 دیگر نیاز به یافتن شغل در پرتغال ندارید. کافی‌ست نشان دهید، تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و افراد خانواده‌تان دارید.

درضمن، پس از 5 سال اقامت قانونی، می‌توانید برای اقامت دائم خود درخواست دهید. فقط لازم است، در سال درآمد 8640 یورو به اضافه 50 درصد برای همسر و 30 درصد برای هر فرزندتان داشته باشید.

اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی اتریش

اقامت خود حمایتی اتریش شرایط بسیار سختی دارد. اولا سهمیه سالانه دارد، ثانیا اول باید ملک اجاره کنید که اگر اتریش به شما ویزا ندهد پول شما از دست خواهد رفت. ضمنا اتریش برای اقامت خود حمایتی شرط حضور شش ماهه در طول سال دارد.

اقامت خودحمایتی اتریش

گفتنی‌ست، شما با دریافت ویزای شینگن اتریش، علاوه بر سفر در این کشور به 28 کشور اروپایی دیگر نیز می‌توانید سفر کنید.

اخذ اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه

اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه نیز برای ایرانیان میسر است؛ اما فرانسه نیز شرط حضور دارد و اگر فرزندی دارید باید در مدارس فرانسه درس بخوانند. تمکن مالی مورد نیاز برای اقامت خود حمایتی فرانسه، مشابه یونان است، یعنی فرد مجرد باید تمکن مالی 3000 یورویی و فرد متاهل باید تمکن مالی  5150 یورویی خود را اثبات کند.

در صورت به خواندن مطالب بیشتر در مورد نحوه اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی ، می‌توانید مقاله اقامت تمکن مالی اروپا را بخوانید. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه اخذ اقامت تمکن مالی یونان می‌توانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس حاصل کنید.

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت و ایجاد شغل یکی از رایج‌ترین شیوه‌های دریافت اقامت اروپاست. بیشتر کشورهای بزرگ اروپایی از ایجاد شرکت‌های فعال در کشورهایشان استقبال می‌کنند. چرا که ثبت شرکت علاوه بر آنکه سرمایه وارد یک کشور می‌کند، موجب ایجاد شغل نیز می‌شود و یک سرمایه‌گذاری فعال و ایده‌آل برای آن کشور محسوب می‌شود. این نوع سرمایه‌گذاری مخصوص کارآفرینانی است که به فکر توسعه و جهانی کردن کسب و کار خود هستند. در جدول زیر لیست کشورهای اروپایی آورده شده است که با راه اندازی کسب‌وکار در آن‌ها، می‌توان اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت را به دست آورد.

نام کشور

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت

یونان

400000 یورو

لتونی

50000 یورو

پرتغال

350000 یورو

انگستان

50000 پوند

ایتالیا

250000 تا 500000 یورو

آلمان

360000 یورو

سوییس

150000 تا 1میلیون فرانک

بلغارستان

512 هزار تا 1 میلیون یورو

بلژیک

350000 تا 500000 یورو

موناکو

500000 یورو

آندورا

400000 یورو

انگلیس یکی از کشورهایی است که پس از تغییر قانون ویزای سرمایه گذاری خود، موقعیت‌های بسیار عالی برای کسب و کارهای نوآور به وجود آورده است. برای آشنایی با نحوه ایجاد کسب و کار در انگلیس، می‌توانید مقاله ثبت شرکت در انگلیس را بخوانید. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در زمینه ثبت شرکت در انگلیس می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اقامت اروپا از طریق ترکیه

با توجه به این‌که ترکیه در بخشی از قاره اروپا واقع شده و با کشورهای اروپایی زیادی نقاط هم‌مرز دارد، می‌توان از این کشور به اروپا مهاجرت کرد. از طرفی ترکیه عضو کشورهای تحت حوزه شینگن نیست، پس اخذ اقامت اروپا از طریق ترکیه به شکل مستقیم امکان‌پذیر نخواهد بود.پس لازم است در ابتدا شما با اخذ اقامت ترکیه به این کشور سفر کنید و سپس اقدامات لازم برای اقامت خود برای اروپا را انجام دهید.

اقامت اروپا از طریق کار

امکان اخذ اقامت اروپا از طریق کار وجود دارد. البته این روش سخت‌تر از راه های دیگر همچون سرمایه‌گذاری در اروپاست. برای کار در اروپا باید از یک شرکت معتبر اروپایی جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشید. شرکت‌های اروپایی در صورت داشتن موقعیت شغلی ابتدا موظف هستند که این شغل را با شهروندان کشور خود تکمیل کنند و در غیر این‌صورت باید آن را توسط یکی از شهروندان اتحادیه اروپا تکمیل نمایند. به همین دلیل امکان یافتن یک پیشنهاد شغلی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت است؛ اما با همه این‌ها مشغول به کار شدن در اروپا غیرممکن نیست.

اقامت اروپا از طریق کار

اقامت اروپا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی همواره یکی از اصولی‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای دیگر است و بنابراین اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل روشی بسیار ایده آل برای عموم مردم به حساب می‌آید. با تحصیل در کشورهای اروپایی با نحوه زندگی و فرهنگ مردم آن کشور آشنا می‌شوید، مهارت زبانی خود را تقویت می‌کنید و با تحصیل در نظام آموزشی یک کشور اروپایی، امکان یافتن کار در اروپا افزایش خواهد یافت. امکان کار ضمن تحصیل در اروپا وجود دارد و بیشتر کشورهای اروپایی به دانشجویان اجازه می‌دهند که بین 10 الی 20 ساعت در هفته کار کنند. همچنین در برخی از کشورهای اروپایی امکان کار همسر شما نیز وجود دارد. علاوه بر همه این‌ها، در صورتی که در یکی از کشورهای عضو حوزه شنگن به تحصیل بپردازید، امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل

به نکته‌هم توجه داشته باشید، مبادا فکر کنید که شرایط تحصیل در تمام کشورهای اروپایی به یک صورت خواهد بود. ممکن است شرایط تحصیل در آلمان به شیوه‌ای باشد که برای اروپا قابل قبول نیست. پس لازم است اگر اقامت از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنید به شرایط تحصیلی آن کشور نیز توجه داشته باشید.

تحصیل در دوره های زبان اروپا

تحصیل در دوره‌های زبان یکی از شیوه‌های محبوب و رایج برای تحصیل در اروپا محسوب می‌شود. شما می‌توانید با تحصیل در دوره‌های زبان کشورهای اروپایی، علاوه بر یادگیری زبان آن کشور، به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوید. دوره‌های زبان محبوب اروپا شامل کشورهای زیر هستند :

  • سوئد
  • هلند
  • اسلواکی
  • مجارستان
  • فرانسه

یکی از ویژگی‌های جالب شرکت در دوره‌های زبان کشور اسلواکی این است که در صورت اتمام دوره زبان اسلواک در این کشور، تحصیل در دانشگاه‌های اسلواکی برای شما رایگان خواهد بود و این یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در دوره‌های زبان کشور اسلواکی به شمار می‌رود.

کار پس از تحصیل در اروپا

همانطور که گفتیم یکی از اصولی‌ترین راهکارهای اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل است. با تحصیل در اروپا علاوه بر آنکه می‌توانید در طول مدت تحصیل به کار مشغول شوید و تجربه کار کسب کنید، بعد از فارغ التحصیلی نیز به مدت 6 ماه الی 2 سال اجازه کار در اروپا را خواهید داشت. در صورتی که در طی این مدت بتوانید یک پیشنهاد کاری به دست آورید، می‌توانید مدت اقامت خود را تمدید کنید و پس از چند سال کار در کشورهای اروپایی می‌توانید با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کار اروپا، اقامت دائم اروپا را به دست آورید. هنگامی که در دانشگاه‌های کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشید و داخل آن کشور اقامت داشته باشید، پیدا کردن کار و دریافت جاب آفر به آسانی صورت خواهد پذیرفت.

موسسه حامی مهاجر دارای کارشناسان مجرب در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اروپا، کانادا و آمریکاست. در صورت نیاز به کمک و مشاوره در این زمینه می‌توانید با شماره 02148406 تماس بگیرید.

اقامت اروپا بدون شرط حضور

برخی افراد تمایل دارند بدون زندگی مستمر در کشورهای اروپایی اقامت آن‌ها را به دست آورند. امکان اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور در برخی از کشورهای اروپایی وجود دارد. به طور مثال با سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در کشور پرتغال می‌توانید اقامت اروپا بدون شرط حضور را به دست آورید. گفتنی‌ست که این موضوع فقط از طریق روش سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی امکان‌پذیر خواهد بود و همانطور که مشخص است برای روش‌هایی همچون مهاجرت کاری و تحصیلی به اروپا باید حتما در کشورهای اروپایی حضور داشته باشید.

اخذ اقامت اروپا بدون شرط حضور

اقامت اروپا از طریق ازدواج

یکی از روش‌های بسیار رایج برای دریافت اقامت بیشتر کشورهای جهان، ازدواج با اتباع آن کشورهاست. اروپا هم از این قاعده جدا نیست و چنانچه که شما با یکی از شهروندان کشورهای اروپایی ازدواج کنید، می‌توانید اقامت اروپا از طریق ازدواج را به دست آورید. قوانین مربوط به اقامت اروپا از طریق ازدواج در کشورهای گوناگون متفاوت است، ولی همه کشورهای اروپایی قوانین سخت‌گیرانه و نظارت شدیدی را بر روی این موضوع اعمال کرده‌اند و تا چند سال پس از ازدواج اجازه اقامت دائم و یا حق شهروندی صادر نخواهد شد. پس از این مدت هم چنانچه مشخص شود ازدواج انجام شده فریبکارانه بوده است، امکان لغو حق شهروندی و اقامت دائم وجود دارد. در واقع اقامت اروپا از طریق ازدواج فقط مخصوص افرادی است که این امکان برای آنان فراهم است و نمی‌تواند به عنوان یک راهکار عمومی پیشنهاد شود.

مزایای اخذ اقامت کشورهای حوزه شنگن

شنگن پیمانی است که میان چندین کشور اروپایی برقرار شده است، بر طبق این پیمان شهروندان کشورهای عضو شنگن می‌توانند به صورت آزادانه و بدون ویزا در حوزه شنگن سفر کنند و بدون محدودیت کار، تحصیل و زندگی کنند. به طور مثال با داشتن شهروندی یونان می‌توانید در آلمان زندگی و کار کنید. علاوه بر این اگر اقامت کشورهای عضو شینگن را داشته باشید، اعتبار پاسپورت شما برای اخذ ویزای انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین چنانچه شما بتوانید به وسیله تحصیل، سرمایه‌گذاری یا کار اقامت یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن را به دست آورید، قادر خواهید بود به راحتی به چندین کشور اروپایی دیگر نیز سفر کنید و از امکانات موجود در آن‌ها استفاده نمایید.

ویزای شینگن

سخن پایانی

مقاله امروز نیز به پایان رسید. حقیقتا نمی‌توان گفت، کدام روش برای اقامت آسان اروپا مناسب است. در مرحله اول لازم است، شرایط زندگی‌تان را بسنجید و سپس تصمیم درست خود را بگیرد. قاعدتا، در این مسیر تنها نخواهید بود. هر کجا که نیاز به مشاوره داشتید، چه برای مهاجرت به اروپا و چه برای دریافت اقامت، کافی‌ست با شما 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما به‌طور کامل شما را راهنمایی کنند.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اخذ اقامت اروپا

اگر سوالات شما درمورد اخذ اقامت اروپا جز سوالات مطرح شده در بخش زیر بود، در قسمت دیدگاه با ما درمیان بگذارید. سریعا پاسخ خود را دریافت خواهید کرد.

راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت کدام است ؟

 پاسخ به این سوال بستگی به نوع روش انتخابی شما دارد. چنانچه روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید، راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت، یونان، پرتغال و اسپانیا خواهد بود. چنانچه روش مهاجرت کاری را انتخاب کنید راحت‌ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت، استونی است و در زمینه مهاجرت تحصیلی نیز کشورهای ایرلند، ایتالیا، دانمارک، هلند جز راحت ترین کشورهای اروپایی برای گرفتن اقامت هستند.

خرید اقامت اروپا واقعیت دارد و آیا شدنی است؟

خرید اقامت اروپا به آن معنا که شما با پرداخت پول بتوانید پاسپورت یک کشور را بخرید، واقعیت ندارد. هر کشور اروپایی چارچوب و قوانین خود را برای پذیرش مهاجرین دارد؛ اما می‌توان اقامت برخی از کشورهای اروپایی را با سرمایه‌گذاری و خرید ملک و بدون شرط حضور به دست آورد. این موضوع چیزی شبیه به معنای خرید اقامت اروپا است، ولی برای این‌کار باید شایستگی خود را به منظور دریافت اقامت اروپا اثبات کنید.

مهاجرت به اروپا از طریق کار امکان‌پذیر است؟

مهاجرت به اروپا از طریق کار، با گذراندن دوره های آوسبلیدونگ آلمان یا اخذ ویزای جستجوی کار آلمان امکان‌پذیر است. 

بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای بازنشستگان چیست؟

بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای بازنشستگان سرمایه گذاری در کشور پرتغال و یونان است. پرتغال و یونان جز کشورهایی هستند که تسهیلاتی را برای اعطای اقامت اروپا به بازنشستگان فراهم آورده‌اند و بازنشستگان می‌توانند اقامت خودحمایتی یونان و پرتغال را دریافت نمایند.

اقامت اروپا با 250 هزار یورو چگونه امکان‌پذیر است؟

اخذ اقامت اروپا با 250 هزار یورو از طریق خرید ملک در لتونی امکان‌پذیر است.

اقامت کاری در کشورهای اروپایی می‌تواند منجر به دریافت حق شهروندی اروپا شود؟

بله. در صورتی که بتوانید اقامت کاری کشورهایی اروپایی را به دست آورید، پس از چندین سال کار در این کشورها می‌توانید درخواست خود را برای اخذ پاسپورت ثبت کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0