20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای کامل دریافت ویزای شینگن 2024

سفر به دور اروپا با یک ویزا ! این شاید رویای بسیاری از ما باشد. برخی همین الان دارند آن را زندگی می‌کنند و برخی دیگر سالهاست که این رویا را به یک واقعیت بدیهی تبدیل کرده‌اند. اینکه هنوز این عبارت کوتاه یک آرزوی دور و دیر برای خیلی‌هاست تنها یک دلیل دارد: پروسه دریافت ویزا را سخت و طولانی می‌پندارند.

بگذارید یک واقعیت سریع به شما بگوییم که "بیش از 5.9 میلیون نفر در سال 2022 از ویزای شینگن خود برای سفر به اروپا استفاده کردند." آن هم درست در شرایطی‌که هنوز اسیر موج‌های بلند و کوتاه کرونا بودیم و محدودیت‌های سفر بیشتر و دشوارتر می‌شد. حالا اگر به آمارهای سال 2023 نگاه کنیم چه؟ قطعا به عدد بیش از 6 میلیون نفر می‌رسید. به‌خصوص اینکه ایرانیان بسیاری در سالهای اخیر موفق شدند به منطقه شینگن اروپا سفر کنند و بخش زیادی از این آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

پس این یک آرزوی دور و دیر نیست. به قشر خاصی هم اختصاص ندارد. اگر شرایط اولیه دریافت این نوع ویزا را بدانید و با یک کارگزار متخصص و مجرب هماهنگ باشید قطعا می‌توانید با در دست داشتن یک ویزا هم در خیابان‌های شانزه لیزه قدم بزنید و به تماشای برج ایفل بنشینید و هم در میان خیابان‌های شناور ونیز از تاریخ و هنر لذت ببرید. مگر می‌شود؟ ما می‌گوییم شدنی‌ست. این مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه!

دریافت ویزای شینگن اروپا

راهنمای ویزای شینگن

هیچ محدودیتی برای سفر به اروپا نیست. حتی برای شمایی که در کشوری خارج از عضو شینگن ساکن هستید و برای اولین بار به یک کشور اروپایی سفر می‌کنید. شینگن کار را برای‌تان آسان کرده است. با همین یک ویزا می‌توانید از سفر بدون محدودیت خود به مهمترین کشورهای اروپا لذت ببرید. پیش از اینکه بدانید، چگونه ویزای شینگن بگیریم، در جدول زیر اطلاعات عمومی درباره این ویزا را مطرح کردیم.

مشخصات کلی ویزای شینگن اروپا

کشورهای عضو شینگن

27 کشور اروپایی

چگونگی اخذ ویزا

مراجعه به سفارت کلیه کشورهای عضو شینگن

مدت اعتبار ویزا

3 تا 6 ماه

درخواست برای اخذ ویزا

3 تا 6 ماه قبل از تاریخ سفر

مدت مجاز اقامت

90 روز

شرایط اخذ ویزا

داشتن تمکن مالی- گردش حساب بانکی

دعوتنامه

الزامی نیست

مصاحبه اخذ ویزا

ندارد

نحوه تعیین وقت سفارت

به‌صورت آنلاین

مصاحبه سفارت

ندارد

مدت زمان دریافت نتیجه درخواست ویزا

بین 7 تا 30 روز کاری

نرخ ریجکتی

9.6 درصد از میان 32000 درخواست

امکان ثبت اعتراض (در صورت ریجکتی)

دارد

ویزای شینگن

همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره کردیم، شینگن بزرگترین منطقه سفر بدون مرز در جهان است. چون به شما امکان می‌دهد که آزادانه به کشورهای عضو این منطقه سفر کنید. اگر موفق به دریافت ویزای یکی از کشورها شوید.

این نوع ویزا در جهان به عناوین مختلفی شناخته می‌شود. پس اگر جایی کلمات ویزای توریستی اروپا، ویزای سفر به اروپا یا ویزای تفریحی اروپا شنیدید، ذهن‌تان را به سمت ویزای شنگن ببرید. همچنین لازم است بدانید که ویزای توریستی هر کدام از کشورهای این منطقه همان شنگن ویزا است. بنابراین ویزای توریستی هلند، ایتالیا، فرانسه و سایر کشورهای عضو شینگن در این دسته قرار می‌گیرند.

ویزای شینگن چیست

اما چه کسانی برای ورود به اروپا به این ویزا نیاز دارند؟

این سوال نیز پاسخ کوتاهی دارد: همه کسانی‌که از اتباع کشورهای خارج از حوزه شینگن هستند. با این پاسخ پس حتما متوجه می‌شوید ایرانیان نیز در این دسته قرار می‌گیرند و باید برای گرفتن ویزای شینگن توریستی اقدام کنند. آنچه که در تصویر زیر می‌بینید؛ معرفی کشورهای حوزه شینگن است از میان 50 کشور قاره اروپا. اما اگر می‌خواهید درباره این پیمان بیشتر بدانید شما را به خواندن مقالات مرتبط با این موضوع در سایت حامی مهاجر دعوت می‌کنیم.

کشورهای عضو منطقه شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار این نوع ویزا 180 روز است. یعنی از زمان دریافت ویزا شما 180 روز فرصت دارید که برنامه سفرتان را اجرا کنید. البته مدت زمان ویزای شینگن و مدت زمان مجاز برای اقامت در این منطقه از اروپا با یکدیگر متفاوت هستند. به‌این معنا که در طی این دوره 180 روزه اعتبار ویزا، شما تنها مجاز به 90 روز اقامت هستید. پس اگر مدت سفر بیش از 90 روز باشد چه؟

جواب این سوال شما را به ویزاهای بلند مدت هر کدام از کشورهای اروپایی هدایت می‌کند. اگر برای تحصیل،کار یا با هر هدف دیگری سفر می‌کنید که بیش از 90 روز زمان می‌برد، گرفتن ویزای توریستی شینگن یک مسیر اشتباه است. پس قبل از آنکه به بن‌بست برسید ما به شما می‌گوییم که زمان و هزینه خود را برای دریافت ویزای ملی خاص آن کشور صرف کنید. شنگن راه‌حل درستی برای شما نیست!

انواع ویزای توریستی شینگن

هدف سفر تعیین‌کننده است! اینکه برای اهداف توریستی سفر می‌کنید یا اینکه می‌خواهید در یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت شرکت کنید، تاثیر به‌سزایی در نوع ویزای اروپا دارد. علاوه‌بر این، کسانی‌که تاجرند یا به قصد استفاده از خدمات پزشکی و درمانی به اروپا سفر می‌کنند نیر باید نوع متفاوتی از ویزای حوزه شنگن را دریافت کنند. حتی ویزای فرودگاهی هم وجود دارد که دریافت آن چندان سخت نیست. در ادامه با انواع ویزای شینگن آشنا شوید:

انواع ویزای شینگن

 • نوع A: به آن ویزای شینگن ترانزیت فرودگاهی نیز می‌گویند و مختص به زمانی است که در یکی از فرودگاه‌های کشور منطقه شینگن پرواز خود را عوض می‌کنید.
 • نوع B: یک نوع دیگری از ویزای شینگن ترانزیت است. با این تفاوت که در ویزای شینگن نوع B به فرد اجازه می‌دهد تا ظرف حداکثر 5 روز از طریق خودروی شخصی یا قطار از خاک چندین کشور منطقه شنگن عبور کند.
 • نوع C: ویزای شینگن نوع C به ویزای توریستی شینگن معروف است. اما شما می‌توانید با اهداف درمانی، تجاری یا آموزشی کوتاه‌مدت آن را دریافت کنید.
 • نوع D: به آن ویزای ملی کشورهای شنگن می‌گویند که با داشتن آن می‌توانید برای کار یا تحصیل اقدام کنید.
 • نوع LTV: به ویزای شنگن محدود معروف است برای زمانی صادر می‌شود که شما به علت خاصی و به‌صورت فوری باید وارد کشور منطقه شینگن شوید و صدور ویزای استاندارد شینگن در مدت زمان لازم امکان‌پذیر نباشد.

شرایط گرفتن ویزای شینگن

در این بخش می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که معیارهای واجد شرایط بودن افراد برای دریافت ویزای شینگن چیست؟ در بسیاری از موارد شرایط گرفتن ویزای شینگن کشورهای مختلف شبیه هم است. بنابراین این مواردی که در ادامه می‌آید را می‌توانید برای هر کشوری که عضو منطقه شنگن است رعایت کنید.

 • سن: معمولا افراد مجرد زیر 30 سال با سخت‌گیری‌های بیشتری برای دریافت این نوع ویزا مواجه هستند.
 • سابقه سفر: کسانی‌که سابقه سفر به اروپا را دارند بسیار راحت‌تر از دیگران موفق به دریافت ویزای شینگن می‌شوند. علاوه‌بر این، سفر به کشورهایی که در لیست قرمز یا اخطار قرار دارند نیز ممکن است شما را دچار مشکل کند.
 • تمکن مالی: شما باید توانایی مالی را برای مدت زمان اقامت خود در کشور منطقه شینگن داشته باشید و آن را به سفارت اثبات کنید. میزان تمکن مالی برای هر کشوری متفاوت است اما معمولا چیزی در حدود بیش از 300 میلیون تومان است.
 • گردش حساب: داشتن حساب بانکی معتبر همراه با موجودی کافی مهمترین معیار برای تصمیم‌گیری سفارت درباره واجد شرایط بودن شما برای دریافت ویزا است.
 • هدف از سفر: باید هدف مشخصی از سفر خود ارائه دهید. همچنین متناسب با هدف سفر باید مدارک مرتبطی ارائه دهید که اثبات کند پیش از اتمام اعتبار ویزا از منطقه شنگن خارج می‌شوید.

شرایط گرفتن ویزای شینگن

مشاوره ویزای شینگن

همانطور که گفتیم، مشاوره تخصصی با کارشناس مجرب مهمترین قدم برای گرفتن ویزای شینگن است. مخصوصا اگر از قبل تجربه دریافت این ویزا را نداشته باشید. یکی از موارد مهم در اخذ این ویزا، تعیین هدف و بررسی شرایط شماست. با مشاوره مطمئن، متوجه می‌شوید که آیا درحال‌حاضر شرایط دریافت شنگن ویزا را دارید؟ قصد تحصیل یا کار را در کشور منطقه شینگن دارید، یا با هدف تفریح و گردشگری می‌خواهید به آنجا سفر کنید؟ با توجه به شرایطی که دارید کدام کشور راحت‌تر برای شما ویزای شینگن توریستی صادر می‌کند؟

نکته مثبت در موسسه حامی مهاجر، رایگان بودن مشاوره و تعیین شانس ویزای توریستی و کوتاه‌مدت شینگن است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و خدمات ویزای شینگن و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق شماره 02148000957 با ما تماس بگیرید.

طریقه اخذ ویزای شینگن

قبل از آنکه به چگونگی دریافت ویزای شینگن بپردازیم لازم است چند کار را انجام دهیم. اول اینکه انواع این نوع ویزا را بشناسیم. چون با دانستن این موضوع دیگر می‌دانیم با توجه به اهداف سفر چه نوع ویزایی برایمان مناسب است. دوم اینکه کشوری که باید از طریق آن شنگن ویزا دریافت کنیم را مشخص کرده و قوانین و محدودیت‌های آن را بشناسیم.

مرحله بعدی بررسی شرایط اولیه و ضروری اخذ ویزای شینگن است. آیا پاسپورت‌مان هنوز اعتبار دارد؟ آیا تمکن مالی لازم را داریم؟ اگر توانستیم به همه این سوالات جواب مثبت دهیم نوبت به جمع‌آوری مدارک می‌رسد. چون برخی از مدارک نیاز به زمان زیادی برای دسته‌بندی و ترجمه دارد و باید از قبل فکری برای آنها کنیم.

حالا که همه موارد بالا را رعایت کردید، نوبت به مراحل درخواست ویزای شینگن می‌رسد:

مراحل اخذ ویزای شینگن

مرحله 1: گرفتن وقت سفارت

اولین جایی که در سفر اروپای خود در آن توقف می‌کنید چه کشوری است؟ در کدام کشور حوزه شینگن بیشترین مدت اقامت را دارید؟ اینها مواردی هستند که در انتخاب کشوری که باید از طریق آن ویزای شنگن دریافت کنید موثر است. حالا که کشور مقصد مشخص شده باید وقت سفارت آنلاین بگیرید. توجه داشته باشید که پروسه دریافت وقت طولانی است و باید تقریبا از چند ماه قبل اقدام کنید.

بهترین زمان برای گرفتن وقت سفارت 3 ماه قبل از شروع سفر و دیرترین زمان 15 روز قبل از تاریخ برنامه سفر است. هرچه دیرتر اقدام کنید شانس‌تان را برای دریافت به‌موقع ویزا کم کرده‌اید.

مرحله 2: پرکردن فرم درخواست ویزای شینگن

فرم درخواست ویزا را از طریق سایت سفارت دانلود کرده و آن را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که به همه سوالات پاسخ درست و کامل دهید و صداقت را مدنظر قرار دهید. افسران سفارت حساسیت زیادی در این موضوع دارند و در صورت وجود مغایرت به درخواست‌تان رسیدگی نخواهند کرد.

اخذ ویزای شینگن با حامی مهاجر

نمونه فرم ویزای شینگن

دقت و صداقت حرف اول را در پر کردن فرم ویزای شینگن می‌زند. اولین اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه شما در روند درخواست ویزای توریستی شینگن باشد. چون باعث رد شدن ویزا خواهد شد.

همانطور که گفتیم این فرم در سایت سفارت هر کشور اروپایی عضو شنگن وجود دارد. شما می‌توانید آن را دانلود کرده و پرینت بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که هر کشوری فرم مجزایی در این خصوص دارد. بنابراین نباید برای درخواست ویزای شینگن ایتالیا فرم آلمان را پر نمایید.

در اینجا ذکر چند نکته ضروری است که رعایت آن می‌تواند هم از اشتباهات‌تان کم کند و هم زمان کمتری از شما بگیرد:

 • حتما در زمان تکمیل فرم پاسپورت خود را در مقابل‌تان قرار دهید؛ به اطلاعات آن نیاز خواهید داشت.
 • نام و مشخصات‌تان را دقیقا مشابه پاسپورت بنویسید.
 • اطلاعات سفر را به‌طورکامل و صحیح وارد کنید.
 • در ثبت تاریخ صدور، انقضا و شماره پاسپورت در فرم درخواست دقت کنید.
 • کلیه اطلاعات بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی و هتل باید مطابق با بلیط و مدارک سفر باشد.
 • پس از تکمیل فرم مجددا آن را مرور کرده تا همه‌چیز به درستی ثبت شده باشد.

در نهایت اینکه اگر می‌خواهید این فرایند بدون نقص و با سرعت انجام شود کار را به کاردان بسپارید. بنابراین به منظور آشنایی با نحوه تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن با کارشناسان حامی مهاجر در ارتباط باشید.

نکته مهم: فرم درخواست ویزا را باید در دو نسخه چاپ کرده و هر دو نسخه را امضا کنید.

تکمیل فرم ویزای شینگن

مرحله 3: پرداخت هزینه ویزای شنگن

در این مرحله باید هزینه ویزای خود را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. این مبلغ توسط کشورهای عضو این منطقه تعیین شده و قابل تغییر نیست. همچنین با توجه به نوع ویزا و سن متقاضی متفاوت است. درباره این موضوع در ادامه مقاله به‌طور مفصل به آن پرداخته‌ایم.

مرحله 4: دسته‌بندی مدارک

حتما مدارک موردنیاز را مجددا بررسی کرده و یک چک لیست تهیه کنید. برخی از سفارت‌ها مدارک اضافی دیگری نیز از متقاضی درخواست می‌کنند. بنابراین نیاز است که لیست مدارک در سایت سفارت کشور مقصد مجددا بررسی شود تا هیچ مغایرتی به‌وجود نیاید.

مرحله 5: انتظار برای دریافت نتیجه درخواست اخذ ویزای شنگن

حالا که همه مراحل قبلی را گذراندید، ملزم به انجام هیچ اقدامی نیستید. تنها کاری که در این مرحله از دستتان برمی‌آید، انتظار برای دریافت نتیجه درخواست‌ است. این مرحله بین 15 تا 30 روز متغیر خواهد بود اما باز هم به نوع پرونده و شرایط متقاضی بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

مواردی که در زیر عنوان کردیم، مدارک مورد نیاز شینگن به‌صورت عمومی است. بر اساس هدف و وضعیت اشتغال شما نیز مدارک لازم برای ویزای اروپا تغییر می‌کند. علاوه‌بر آن، ممکن است برای شرایط شخص شما نیاز باشد تا اسناد اضافه‌تری را به سفارت تحویل دهید. اما فعلا این مدارک را مدنظر قرار دهید:

 • فرم درخواست ویزا (تکمیل و امضا شود)
 • 2 قطعه عکس مناسب پاسپورت (حداکثر برای سه ماه گذشته)
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل سه ماه بعد از خروج شما از منطقه شینگن
 •  برنامه سفر و وضعیت رفت و برگشت شما، مثل رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت
 • تاییدیه یا رسید خرید بیمه مسافرتی کل منطقه شینگن با حداقل پوشش 30,000 یورو
 • مدرک اثبات وضعیت اسکان در طول اقامت شما در کشور مقصد مثل رزرو هتل
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزا به سفارت
 • مدارک وضعیت مدنی مثل شناسنامه، سند ازدواج، شناسنامه و مدارک تولد فرزند و ...

مدارک ویزای شینگن

قیمت ویزای شینگن

هزینه ویزای شینگن برای هر بزرگسال ۸۰ یورو است. با این حال بسته به سن متقاضی، ملیت و برخی عوامل دیگر این مبلغ تغییر می‌کند. بنابراین لیست هزینه‌های ویزای شینگن را بررسی کنید تا در پرداخت هزینه ویزای شینگن دچار اشتباه نشوید.

گروه متقاضی دریافت ویزای شنگن

مبلغ (به یورو)

بزرگسالان

80

افراد بین 6 تا 12 سال

40

کودکان کمتر از 6 سال

رایگان

پیگیری ویزای شینگن

حالا ویزای شما آمد. از کجا می‌فهمید که اصل است یا جعلی؟ اصل ویزای شنگن چه ویژگی‌هایی دارد؟ برای این موضوع هم راهکار وجود دارد. راهکار آن آشنایی با نحوه استعلام ویزای شینگن است.

وقتی ویزا صادر شد، سفارت یک کد رهگیری در اختیارتان قرار می‌دهد. با استفاده از این کد می‌توانید از اصالت ویزای خود مطلع شوید. چگونه؟ از طریق سایت VFS GLOBAL . 

پس از اینکه اقدامات مربوط به درخواست ویزای شینگن را انجام می‌دهید، این سفارت یک کد رهگیری به شما می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید پرتال خود را در سایت VFS باز کنید. از طریق این سایت می‌توانید سریال و مشخصات ویزای خود را با اطلاعات درج شده در پرتال مطابقت دهید. البته سفارت یونان، آلمان و فرانسه سایت‌های متفاوتی را برای پیگیری ویزا اعلام کرده‌اند که در مقاله " مقاله نحوه استعلام و چگونگی تشخیص ویزای جعلی شینگن" به آن پرداخته‌ایم.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

امیدواریم هیچ وقت با ریجکتی ویزا مواجه نشوید. اما در فرایند صدور ویزا این امر محتمل است. البته اگر از قبل دلایل ریجکتی ویزای شنگن را بدانید و برخی از نکات را رعایت کنید این احتمال به سمت صفر متمایل می‌شود.

چه چیزی باعث می‌شود سفارت یا کنسولگری ویزای شینگن را رد کند؟ و چه کارهایی باید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن انجام دهیم؟ بسیاری از متقاضیان ویزا دنبال پاسخ این سوال هستند و نمی‌توانند درک کنند که دقیقا دلیل امتناع از صدور ویزا چیست.

به‌طور کلی در صورتی‌که سفارت نتواند تمام اطلاعات لازم در مورد برنامه سفر را دریافت کند یا نتوانید اثبات کنید که به کشور خود باز می‌گردید، ویزا ریجکت می‌شود. البته ارائه مدارک ناقص، نداشتن تمکن مالی، داشتن سوء سابقه یا مواردی از این دست نیز جزء دلایل ریجکتی قرار می‌گیرد.

دلایل ریجکتی ویزای شینگن

مزایای دریافت ویزای شینگن

از ابتدای این مطلب تا به این بخش به‌صورت تلویحی درباره مزایای این نوع ویزا صحبت کردیم. اینکه می‌توانید به کشورهای مهم اتحادیه اروپا بدون محدودیت سفر کنید از مهمترین مزایای آن است.

اما در کنار آن باید به نقشی که این نوع ویزا در سابقه سفر ما دارد نیز اشاره کنیم. به‌طوریکه اگر بعد از سفر تفریحی به اروپا قصد دریافت ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی به کانادا، آمریکا یا هر کشور دیگری را داشته باشید، چند گام جلوتر هستید!

علاوه‌بر این، در طول سفر خود به اروپا زمان کمتری برای کنترل مرزی سپری می‌کنید. همچنین اگر ویزای مولتی شینگن را داشته باشید این شانس را دارید که موفق به دریافت اقامت دائم کشور مقصد شوید.

 • سفر به 27 کشور اروپایی با یک ویزا
 • حداقل کنترل مرزی در مرز کشورهای عضو شینگن (به جز در برخی شرایط)
 • ایجاد سابقه سفر خوب و تسهیل دریافت ویزای کشورهایی مثل کانادا
 • امکان دریافت اقامت دائم کشور مقصد در منطقه شینگن (در صورت اخذ ویزای مولتی شینگن)

خدمات اخذ ویزای شینگن با حامی مهاجر

صفر تا صد ویزای شینگن خود را به ما بسپارید. ما پکیجی جامع، کامل و مفید را جهت دریافت ویزای اروپا برای ایرانیان در نظر گرفته‌ایم. از انجام مشاوره رایگان گرفته تا تدوین برنامه سفر، گرفتن وقت سفارت، دسته‌بندی اسناد و مدارک لازم و غیره... 

اگر می‌خواهید راحت، مطمئن و بدون استرس و نگرانی مقدمات سفر اروپای شما طبق روال قانونی سفارت انجام شود، کارتان را به کاردان بسپارید. کارشناسان ما پیچیدگی‌های دریافت ویزا را می‌شناسند و راه‌حل مشخصی برای هرکدام دارند. اولین قدم را بردارید و نام خود را در فهرست مشتریان خوش شانس حامی مهاجر ثبت کنید.

سوالات متداول درباره دریافت ویزای شینگن اروپا

ویزای اروپا چیست؟ آیا شینگن همان ویزای توریستی است؟ مصاحبه دارد، ندارد؟ نداشتن سابق سفر تاثیری در دریافت این نوع ویزا دارد؟ همه این سوالات پرتکرارترین‌ها در موضوع گرفتن ویزای شینگن توریستی هستند که توسط کاربران مختلف در پلتفرم‌های فضای مجازی مطرح می‌شود.

ویزای اروپا چیست؟

ویزای اروپا همان ویزا شنگن است. اما توجه داشته باشید که همه کشورهای اروپایی در منطقه شینگن قرار نمی‌گیرند.

کدام کشور اروپایی ویزای توریستی می دهد؟

همه کشورهای اروپایی ویزای توریستی صادر می‌کنند. حتی کشورهایی که عضو حوزه شینگن نیستند. درحال‌حاضر، ایتالیا راحت‌ترین ویزای توریستی را دارد. اما اخیرا کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش و هلند سخت‌ترین شرایط را برای ایرانیان وضع کرده‌اند.

مصاحبه ویزای شنگن به چه زبانی است؟

اخیرا مصاحبه شینگن برداشته شده است. اما در مواردی استثنائی ممکن است برای فرد متقاضی مصاحبه در نظر بگیرند. معمولا جلسه مصاحبه به زبان فارسی است.

آیا ویزای شینگن مصاحبه دارد؟

ویزای شینگن مصاحبه ندارد. اما در شرایطی مرتبط با نوع پرونده ویزا و اهداف سفر فرد متقاضی ممکن است جلسه مصاحبه ترتیب داده شود. سوالات مصاحبه متنوع هستند. اما به‌طورکلی درباره وضعیت تاهل، دلایل سفر، مشخصات همسفران و تعداد فرزندان است. همچنین اگر دوست و آشنایی در محدوده شینگن دارید حتما مشخصات آن را به مصاحبه‌کننده اعلام کنید. در نهایت، اینکه باید مامور سفارت را مجاب کنید که در مدت زمان مقرر به کشور خود برمی‌گردید.

اخذ ویزای شینگن بدون سابقه سفر امکان پذیر است؟

بله. ممکن است کمی زمانبر و طولانی شود اما بسیاری توانسته‌اند بدون سابقه سفر موفق به اخذ ویزای شینگن شوند. البته اگر مدارک کامل همراه با تمکن مالی و برنامه سفر مشخص به سفارت ارائه دهند.

با ویزای شینگن کجا میشه رفت؟

با ویزای شینگن به 27 کشور اروپایی می‌توانید سفر کنید. لیست این کشورها را در ابتدای این مطالب آورده‌ایم.

ترجمه مدارک ویزای شینگن به چه زبانی باید باشد؟

ترجمه مدارک می‌تواند به زبان انگلیسی یا به زبان رسمی کشوری که از طریق آن برای دریافت ویزا اقدام می‌کنید، باشد. این فرایند باید از طریق دارالترجمه‌های رسمی انجام شود.

کدام کشور اروپایی ویزای شینگن نمی خواهد؟

بسیاری از کشورهای اروپای شرقی عضو منطقه شنگن نیستند. همچنین بریتانیا نیز اخیرا از پیمان شینگن خارج شد و ویزای توریستی جدای از شینگن برای مسافران خود صادر می‎‌کند. این کشورها شامل اوکراین، بوسنی و هرزگوین، ارمنستان، آلبانی، آذربایجان، بلاروس، بلغارستان، کرواسی، قبرس، گرجستان، کوزوو، مقدونیه شمالی، مولداوی، مونته نگرو، رومانی، روسیه، صربستان، ترکیه، اوکراین، بریتانیا است.

گرفتن ویزای شینگن چقدر طول میکشد؟

معمولا بعد از تحویل مدارک به سفارت و احتمالا انجام مصاحبه، دو هفته طول می‌کشد تا ویزای شما در صورت تایید صادر شود. البته در برخی شرایط ممکن است مدت انتظار تا 60 روز نیز ادامه داشته باشد. بنابراین با آگاهی از شرایط و برنامه خود، در زمان مناسب برای درخواست صدور ویزای شنگن اقدام کنید.

اگر از ویزای شینگن استفاده نکنیم چه عواقبی دارد؟

ویزای شینگن برای سفر راحت به کشورهای اروپایی ایجاد شده است. اگر سفرتان کوتاه است توصیه می‌کنیم که حتما از طریق ویزای شینگن اقدام کنید. چون سابقه سفر خوبی برایتان رقم می‌زند و برای سفرهای آینده موثر است. اگر سفرتان بلندمدت است باید ویزای ملی کشور مدنظر خود را دریافت کنید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 11 | کل دیدگاه های تایید شده: 4
پرویز زمانی
سلام من راننده ترانزیت اتوبوس هستم یک سفر ضروری برام پیش آمده تا اروپا بروم من چگونه ویزای ترانزیت بگیرم خواهشن من و راهنمایی کنیید
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

نوع مدارک موردنیاز، با توجه به شرایط هر پرونده ممکن است متفاوت باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره رایگان، با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما با توجه به شرایط شخصی شما راهنماییتان کنند. 

رضامیرزانژاد
من بعدازسفربه ترکیه به یک دفترهواپیمایی درشهرخودم ساری رفتم وتورروسیه سنت پطرزبورگ ‌فنلاندودانمارک راگرفتم بعدادیدم مهرشینگن نیزدرویزامن خورده الان ۶سال گذشته ومن پاسپورت جدیدگرفتم که مهرشینگن ندارد.آیانیازبه درخواست مجدددارم یاسابقه من باقی مانده است؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. اگر به کشورهای عضو شنگن سفر کرده باشید، سابقه سفر شما در سیستم باقی خواهد ماند، اما بهتر است برای اثبات ادعای خود، پاسپورت قبلی خود را نیز همراه داشته باشید.

محمد صادقی
برای مرد مجرد ۲۴ ساله شینگن راحت داده میشود؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مشاوره ویزای شنگن در موسسه حامی مهاجر کاملا رایگان است. برای دریافت مشاوره و بررسی شانس دریافت ویزای شنگن، فقط کافی است با شماره 02149078 تماس بگیرید.

عابدیان زهرا
منظور از سوابق بیمه تامین اجتماعی چیست و از کجا باید تهیه کرد ؟
کارشناس حامی مهاجر

<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>ارائه سوابق بیمه ثابت می کند&nbsp;که شخص متقاضی در کشور خود دارای شغل و تحت پوشش بیمه هست .&nbsp;</p> <p>برای دریافت سوابق بیمه باید از تامین اجتماعی پیگیری کنید&nbsp;</p>