20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

زندگی در نیوبرانزویک

این مقاله راهنمایی رسمی برای حل و فصل موفقیت آمیز مسائل روزمره و زندگی در استان نیوبرانزویک است. در این مقاله می توانید اطلاعات تماس با هر آژانس خدماتی که برای شروع زندگی جدید خود در نیوبرانزویک می خواهید را ، حال چه قصد حرکت به شهر سنت جان، شهر های فردریکتون، مونکتون و یا چه قصد دیدن از مناطق اطراف را داشته باشید را پیدا خواهید کرد.

اطلاعات عمومی در مورد نیوبرانزویک

وب سایت رسمی مهاجرت استانی: gnb.ca

وب سایت رسمی شهر فردریک: fredericton.ca

وب سایت رسمی وب سایت سنت جان: saintjohn.ca

بررسی های کلی جامعه New Brunswick: gnb.ca

مراقبت های بهداشتی در نیوبرانزویک

ساکنان دائمی نیوبرانزویک حق دریافت مراقبت های بهداشتی اولیه را دارند. برای دریافت خدمات درمانی ، باید در مرکز درمانی نیوبرانزویک ثبت نام کنید. این نکته حائز اهمیت است که هرچه سریعتر بعد از ورود به نیوبرانزویک اقدام کنید.

قبل از ورود به نیوبرانزویک ، مدت انتظار سه ماه لازم است که واجد شرایط دریافت خدمات درمانی کامل باشید. اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی خصوصی دارید تا در این مدت انتظار سه ماهه در مواقع اضطراری ، شما و خانواده خود را تحت پوشش قرار دهد.

می توانید فرم های ثبت نام و اطلاعات اضافی در مورد خدمات پزشکی در نیوبرانزویک را در لینک زیر پیدا کنید:

www2.gnb.ca

اشتغال در نیوبرانزویک

برای کار قانونی در نیوبرانزویک ، باید شماره بیمه تأمین اجتماعی خود را (SIN) ، یک شماره ثبت نام 9 رقمی که همه کارمندان به طور قانونی نیاز به کار در هر نقطه در کانادا دارند ، درخواست کنید. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه اعمال و به دست آوردن SIN ، به آدرس servicecanada.gc.ca مراجعه کنید.

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد نحوه دریافت شماره SIN خود با خدمات کانادا با شماره 1-800-0- 1-800-622-6232تماس بگیرید. پس از به دست آوردن شماره SIN خود ، مهم است که اعتبار مدارک تان را ارزیابی کنید. به این ترتیب ، کارفرمایان کانادایی قادر به درک صلاحیت و تجربه شما در مقایسه با استانداردهای کانادایی خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزیابی مدارک معتبر خود با مرکز کانادا برای اعتبارهای بین المللی تماس بگیرید یا به سایت زیر مراجعه فرمایید:  www.cicic.ca

اگر یک تاجر هستید ، باید برای انجام این تجارت در نیوبرانزویک مجوز بگیرید. برای صدور گواهینامه تجارت ، با تماس با شرکت Red Seal که یک سازمان صدور گواهینامه تجارت در سراسر کشور است می توانید به آدرس red-seal.ca مراجعه کنید. در صورت لزوم ، برای حرفه خود در سازمان تنظیم استان مناسب ثبت نام کنید. باید بتوانید آنها را در دفترچه تلفن خود یا با انجام جستجوی آنلاین پیدا کنید.

توانایی های زبانی

برای بهبود اشتغال ، باید به انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. ثبت نام در کلاس های زبان برای بهبود مهارت های انگلیسی یا فرانسوی می تواند کمک کننده باشد. بیشتر مراکز محلی و مؤسسات آموزش و پرورش کلاسهای زبان ارائه می دهند.

توجه: در حالی که کانادا یک کشور دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی) است ، نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه است. این بدان معناست که هر دو زبان فرانسه و انگلیسی به طور روزانه در مدارس ، خانواده و زندگی ومحل کار استفاده می شوند و در همه استان ها و سرزمین های دیگر یک زبان بطور عمده از زبان دیگر استفاده می شود. بنابراین ، برای هر تازه وارد نیوبرانزویک داشتن مهارت در هر دو زبان بسیار مفید خواهد بود.

رزومه شما

قبل از شروع جستجوی کار در کانادا ، اطمینان حاصل کنید که رزومه کاری شما به روز بوده و از دقت و صحت آن برای بررسی خطاهای هجی و گرامری آن را به دقت بررسی کرده اید. بسیاری از سازمان های ارائه دهنده خدمات مهاجرت خدمات نوشتن و پوشش نامه ها را برای شما در این زمینه یاری می دهند.

جستجوی شغل

چندین موتور جستجوی آنلاین محبوب برای مرور پست های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد. مشهورترین آنها شامل Craigslist ، Monster ، و Bank Bank of Job Job دولت کانادا است.

استان نیوبرانزویک همچنین یک منبع شغلی آنلاین باورنکردنی را در سایت www.nbjobs.ca ارائه می دهد که می توانید در آنجا پست های شغلی را جستجو کنید ، با کارفرمایان تماس بگیرید و از زندگی و کار در نیوبرانزویک مطلع شوید.

توجه: پیدا کردن کار می تواند به زمان نیاز داشته باشد ، بنابراین در حالی که به دنبال اشتغال هستید ، باید از حمایت الی کاملی برخوردار باشید.

نکته: در یافتن کار مشکل دارید؟ با کار داوطلبانه تجربه کار کانادایی را بدست آورید! داوطلبانه راهی عالی برای درگیر شدن در جامعه جدید شما و به دست آوردن تجربه کار از سازمان های کانادایی است. فرصت های داوطلبانه از طریق بیشتر مراکز جامعه یا روزنامه محلی شما در دسترس است.

امور مالی در نیوبرانزویک

در اولین روزهایی که به نیوبرانزویک می رسید ، باید در یک بانک محلی یا موسسه مالی حساب کاربری باز کنید. بانکهای محبوب در کانادا شامل HSBC ، اسکاتا بانک ، رویال بانک کانادا (RBC) ، بانک مونترال BMO، TD کانادا Trust ، بانک تجارت امپریال کانادا (CIBC) ، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins هستند. می توانید با مراجعه به اینترنت و یا به سادگی طی کردن شعبه محلی و درخواست اطلاعات ، اطلاعات تماس این بانک ها را پیدا کنید.

این یک مزیت بزرگی است که با یک مشاور مالی در موسسه بانکی ملاقات کنید ، بنابراین آنها می توانند به شما در سازماندهی امور مالی تلن در کانادا کمک کنند ، اطلاعاتی در مورد تأمین اعتبار خرید خانه و اتومبیل به شما ارائه دهند ، از پرداخت هزینه تحصیل بیشتر برای خود یا خانواده خود مطلع شوند. ، و به شما توصیه هایی می شود که برای بازنشستگی خود آماده شوید. برای کسب اطلاعات کلی در مورد امور بانکی و مالی در نیوبرانزویک و بقیه کانادا ، به وب سایت انجمن بانکداران کانادا به آدرس www.cba.ca مراجعه کنید.

مهم است بدانید: پول کانادا از سنت و دلار ساخته شده است. 100 دلار در هر دلار کانادا وجود دارد. ارز در فرقه سکه و صورتحساب یا ارز کاغذی یافت می شود. بخش ها به شرح زیر است:

سکه های یک سنت (0.01 دلار) به نام "پنی" ( توجه: پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی شود)

سکه های 5 سنت (0.05 دلار) به نام "نیکل"

 سکه های 10 سنت (0.10 دلار) به نام "سکه"

سکه های 25 سنت (0.25 دلار) به نام "ربع"

سکه های 1 دلاری (1.00 دلار) برای لون کانادایی که روی سکه نشان داده می شود "لونی" نامیده می شد.

سکه های دو دلار (2.00 دلار) آن را "دوونی" خواند زیرا معادل دو لونی است ، و ،

قبض های پنج دلار (5.00 دلار) ، ده دلار (10.00 دلار) ، بیست دلار (20.00 دلار) ، پنجاه دلار (50.00 دلار) و صد دلار (100.00 دلار).

اگر فرزندان زیر 18 سال دارید ، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای مالیات کودک کانادا باشید. برای اطلاعات ، به وب سایت آژانس درآمدی کانادا به آدرس www.cra.gc.ca مراجعه کنید ، یا با شماره رایگان 1-800-959-2221 تماس بگیرید.

مدرسه و آموزش در نیوبرانزویک

کودکان زیر 16 سال باید برای مدرسه ثبت نام کنند. تحصیل به طور کلی از چهار یا پنج سالگی شروع می شود. بیشتر کودکان تا پایان دوره دبیرستان ، بطور کلی در سن 18 سالگی در مدرسه می مانند.

سیستم مدارس دولتی کانادا دارای بودجه دولتی است ، به این معنی که هیچ شهریه ای برای دانشجویان دریافت نمی شود. عموماً به دو سطح ابتدایی و ثانویه تقسیم می شود. تحصیلات پس از دوره متوسطه ، مانند دانشکده یا دانشگاه ، فقط تا حدودی توسط دولت تأمین می شود و دانشجویان را ملزم به پرداخت شهریه می کند. بعضی از مدارس خصوصی ممکن است سطح نمرات خود را به صورت متفاوتی ترتیب دهند ، اگرچه استانداردهای آموزش توسط دولت استان تنظیم می شود. نیوبرانزویک آموزش ابتدایی و متوسطه با بودجه دولتی را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می دهد.

 • کسب اطلاعات در مورد سیستم آنگلوفون (انگلیسی زبان):gnb.ca
 • کسب اطلاعات در مورد سیستم فرانکوفون (فرانسوی زبان):gnb.ca/fr

سال تحصیلی برای کلیه مقاطع تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز می شود و از ماه ژوئن برای دانش آموزان مقدماتی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان و دانشجویان برگزار می شود. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در مارس یا آوریل است. علاوه بر این ، دانشجویان حق دارند تعطیلات مذهبی را رعایت کنند. برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام با هیئت مدیره مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید ، یا به وب سایت وزارت آموزش و پرورش جدید برونزویک مراجعه کنید.

نیوبرانزویک محل زندگی چندین دانشگاه و دانشکده های معتبر دانشگاهی است. برای کسب اطلاعات کامل در مورد آموزش پس از دوره متوسطه به مطالعه در وب سایت نیوبرانزویک مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در نیوبرانزویک

اگر قصد اجاره ، لیزینگ یا خرید ماشین را دارید ، باید مجوز رسمی رانندگی نیوبرانزویک را داشته باشید. برای به دست آوردن مجوز رانندگی در نیوبرانزویک ، شما باید امتحانات کتبی ، دیداری و جاده ای را انجام دهید تا نشان دهید که از قوانین و مقررات رانندگی در استان و روشهای رانندگی ایمن آگاهی دارید. اطلاعات اضافی در مورد روند کار بدست آورید و قرار ملاقات امتحان خود را با مراجعه به دفتر خدمات نیوبرونزیک در جامعه خود رزرو کنید. با مراجعه به سایت: snb.ca نزدیکترین دفتر خدمات نیوبرانزویک را پیدا کنید.

توجه: هر وسیله نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشند. قبل از رانندگی با یک شرکت بیمه محلی تماس بگیرید تا به درستی بیمه شوید.

مسکن در نیوبرانزویک

چندین گزینه مختلف مسکن در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً به شهر جدید خود مراجعه نکرده اید ، بهتر است هنگام ورود به شهر ، آپارتمان موقتی را اجاره کنید ، و یا استخدام یک نماینده املاک به شما کمک می کند تا روند مسکن را یاد بگیرید و مشاوره آگاهانه ای را در مورد بهترین مناطق به شما و خانواده تان ارائه دهد.

گزینه های معمولی مسکن در نیوبرانزویک

ساختمانهای آپارتمانی ساختمانهای بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت است که در آن هر یک از ساکنین واحدی را اجاره می کنند. آپارتمان های استودیویی یا کارشناسی به طور کلی یک اتاق با آشپزخانه و حمام است و فقط برای یک نفر مجزا مناسب است. آپارتمان های بزرگتر می توانند خانواده ها را در خود جای دهند زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی اضافی هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن هر واحد متعلق به ساکن است ، یک مجتمع بنام نامیده می شود و به هر واحد یک کاندو گفته می شود. اغلب  آپارتمان ها در خانه هایی یافت می شوند که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده اند.

هزینه زندگی در نیوبرانزوییک

گرچه متوسط ​​هزینه زندگی با توجه به اندازه خانواده ، محل زندگی و سطح درآمد متفاوت است ، اما مسکن در شهرها به طور کلی گران تر است. در نتیجه ، بسیاری از خانواده ها در حومه شهرهایی که در خارج از محدوده شهر واقع شده اند که جایی مقرون به صرفه تر است ، زندگی می کنند. حومه شهرها اغلب محلات ، مدارس ، مراکز خرید و مراقبت های بهداشتی خوبی دارند ، همه ی این موارد در مجاورت امکانات شهری نزدیک هستند. مسکن در کشور حتی می تواند ارزان تر باشد و برای بسیاری از خانواده ها مطلوب است ، اما برای مسافرت برای نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی ، کار ، مدرسه و مراقبت های بهداشتی به وسیله نقلیه نیاز دارید.

کالاهایی که می توان وارد استان نیوبرانزوییک کرد

کانادا در مورد آنچه می توان و نمی تواند وارد کشور شود ، قوانین سختگیرانه ای دارد. مقررات مربوط به مواد غذایی ، الکل ، محصولات نیکوتین ، گیاهان ، حیوانات ، اتومبیل و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات ، حتماً از قبل بررسی کنید که چه چیزی مجاز هستند و چه چیزی مجاز به ورود به کانادا نیست ، و همچنین برای ورود موارد خاص به کشور باید چه روش هایی را دنبال کنید.

آب و هوا در نیوبرانزویک

بیشتر شهرهای کانادا از تابستانهای بسیار گرم برخوردارند که دمای هوا می تواند بالاتر از 30 درجه سانتیگراد باشد. با این حال ، تقریباً در تمام مناطق کانادا در زمستان می تواند بسیار سرد شود ، هنگامی که درجه حرارت می تواند به زیر 20 ، حتی 30 درجه سانتیگراد برسد. اطمینان از آمادگی برای هوای سرد بسیار مهم است. در لباس گرم زمستان از جمله ژاکت ، ژاکت زمستانی ، چکمه ، کلاه ، روسری و دستکش یا دستکش اطمینان حاصل کنید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید ، می توانید مریض شوید یا نیش یخ بزنید. نیش یخ زدگی صدمات شدیدی به پوست است که در اثر قرار گرفتن در معرض باد در زمستان است.

برای شما مهم خواهد بود که هنگام ورود ، بدانید آب و هوا در نیوبرانزویک چگونه خواهد بود. در وب سایت رسمی هواشناسی دولت کانادا یک نکته را بررسی کنید و هوا را به صورت آنلاین بررسی کنید: weather.gc.ca

توجه: کانادایی ها در صورت بروز شرایط اضطراری شمع و کبریت ، پتو گرم ، چراغ قوه ، کیت کمکهای اولیه و یک بیل کوچک برفی را در اتومبیل ها و خانه های خود نگه می دارند. در بیشتر مناطق کانادا ، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان را به منظور رانندگی قانونی و با اطمینان در زمستان داشته باشد.

خدمات اورژانس در نیوبرانزویک

در شرایط اضطراری با شماره 911 تماس بگیرید. وقتی 911 را شماره گیری می کنید ، به یک اپراتور متصل هستید که به شما کمک می کند و خدمات اضطراری را اعزام می کند.

در شرایط غیر اضطراری ، اگر فقط به پلیس احتیاج دارید ، می توانید شماره تماسهای مربوط به شهرهای بزرگ زیر را پیدا کنید.

 • پلیس فردریک: 506-460-2300
 • پلیس سنت جان: 506-648-3200
 • پلیس مونکتون: 506-857-2400

دایرکتوری آژانس های ارائه دهنده خدمات مهاجرت در نیوبرانزویک

بازدید از آژانس های دارای خدمات مهاجرتی مهم است که می تواند به سوالات شما پاسخ دهد و راهنمایی های لازم را در آینده به شما ارائه دهد.

 •  انجمن چند فرهنگی شهرستان کارلتون
 • خیابان 381 اصلی ، فلورانسویل ، NB E7L 1Y8
 • تلفن: (506) 392-6011
 • maccnb.ca
 • شورای چند فرهنگی نیوبرانزویک (NBMC)
 • خیابان 390 rue King ، سوئیت 301 ، فردریکون ، NB E3B 1E3
 • (506) 453-1091
 • آموزش و پرورش
 • خیابان 47 شارلوت
 • سنت جان ، نیوبرانزویک E2l-2H8
 • (506) 634-3088
 • prudeinc.org
 •  انجمن چند فرهنگی فردریکون (MCAF)
 • (506) 454-8292
 • mcaf.nb.ca
 •  انجمن فرهنگی فرهنگی اسکاتلندی نیوبرانزویک
 • جاده 411  , Yoho Lake Road , Yoho NB E6K 3C1
 • 1-877-627-2234
 • nbscots.com
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0