20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تجربه مصاحبه ویزا آمریکا در ایروان (ارمنستان)

 

خودتون رو معرفی کنید

سلام. حسین هستم، سی ساله، مجرد، برنده لاتاری 2022 بودم و موفق شدم ویزای لاتاری رو بگیرم.

چند بار در لاتاری ثبت نام کرده بودید؟

من کلا دو بار برای لاتاری ثبت نام کرده بودم. دفعه اول چند سال قبل بود که کلا فراموش کرده بودم جوابش رو نگاه کنم؛ ولی این‌دفعه، دلم روشن‌تر بود و بهش امید داشتم؛ اما وقتی برنده شدم، واقعا باورم نمی‌شد. خیلی خوش‌حال بودم.

این مطلب را هم بخوانید : لاتاری آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم ؟
 

چرا پرونده لاتاری خودتون رو به حامی مهاجر سپردید؟

من ثبت نام لاتاری رو خودم انجام دادم ولی وقتی جواب گرفتم، اولش اصلا باورم نمی‌شد؛ یعنی چندین بار متن رو خوندم.

همیشه، همه فکر می‌کنن وقتی لاتاری برنده می‌شی، همه چی خوبه و میان دستت رو می‌گیرن و می‌برن؛ اما کارهای زیادی داره. بابت همین، منم یکی‌دو روز بعد از اومدن جواب، شروع کردم تحقیق کردم و تو اینترنت دیدم حامی مهاجر، شرکتیه که با این مسائل سروکار داره و خیلی از برنده‌های لاتاری، میان با اونا قراداد می‌بندن تا کارهاشون رو انجام بدن؛ بنابراین منم اومدم و بعد از انجام جلسه مشاوره، دیدم می‌تونم بهشون اطمینان کنم.

باید بگم واقعا کارهای دشواری هم بود که خودم می‌خواستم انجام بدم. چه بسا که تو انجام اون‌ها دچار اشتباه می‌شدم و مشکل پیش می‌اومد. به همین خاطر، تو این پروسه یک‌ساله با حامی مهاجر همکاری کردم.

این مطلب را هم بخوانید : چطور خودم نتیجه لاتاری آمریکا را بررسی کنم؟

مصاحبه‌تون کی و کجا برگزار شد؟

مصاحبه من، 28 می تو ایروان برگزار شد و دو روز بعد، برای من ایمیل اومد که از اداره پست، ویزام رو دریافت کنم.

ضمن اینکه من از تور سفارتی حامی مهاجر استفاده می‌کردم و این تور در همه زمینه‌ها، مخصوصا در مدیکال آمریکا و امور مربوط به سفارت، خیلی کمک‌کننده بود؛ چون سریع‌تر می‌تونستم به جواب همه سوال‌‌ها برسم و شرایط خیلی راحت‌تر بود.

مراحل مصاحبه‌ لاتاری چطور بود؟

اول که به سفارت رسیدم، من رو به مسیری راهنمایی کردن که اونجا، چند نفر دیگه هم منتظر بودن تا هرکدوممون رو بسته به زمان دقیق مصاحبه‌هامون صدا بزنن. بعد که وارد ساختمون شدم، قبل از هرچیزی تلفنم رو تحویل باجه یک دادم و در ازاش شماره گرفتم. تو باجه بعدی، یه خانمی برگه سبزرنگی به من داد که داخل اون برگه، یه‌سری سوال و اطلاعات کلی مطرح شده بود. تو باجه بعدی، 330 دلار پرداخت کردم. بعد منتظر نشستم تا برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری، شماره‌م رو اعلام کنن. بعد از این مرحله، دوباره منتظر نشستم تا شماره‌م رو صدا بزنن؛ چون سه تا شماره به ما می‌دادن که با مراجعه به هر باجه، شماره مخصوص به اون باجه رو تحویل بدیم.

باجه دوم، تمامی مدارک من رو تحویل گرفت و چند تا سوال پرسید؛ چون انگار یه سری از سوالات مربوط به مصاحبه هم در همین باجه مطرح می‌شه؛ اما به هر حال، با تموم‌شدن سوال‌ها اومدم نشستم که مصاحبه نهایی تو باجه آخر انجام بشه.

از تجربه مراجعه به سفارت آمریکا در ارمنستان بگید؟

من روی صندلی نشسته بودم و منتظر بودم مصاحبه انجام بشه؛ ولی چون زمان مصاحبه‌ام ساعت 10 بود و خیلی‌ها زودتر از من وارد باجه 3 می‌شدن، دیدن نتیجه کارشون هرلحظه به استرسم اضافه می‌کرد؛ضمن اینکه شلوغ‌شدن محیط و طول کشیدن زمان انتظار، مضطربم می‌کرد؛ البته اول سعی می‌کردم آروم باشم اما با گذشتن یکی‌دو ساعت، آدم خسته می‌شه و مضطرب؛ اما در نهایت، بالاخره شماره من رو صدا زدن و از بین سه تا باجه 8 و 9 و 10، من اولین نفری بودم که اون‌روز، به باجه 9 فراخوانده شدم.

سوالات مصاحبه لاتاری چطور بود؟

از اون‌جایی که دو تا افسر دیگه تو باجه‌های 8 و 10فارسی صحبت می‌کردن، من فکر می‌کردم مصاحبه من هم به زبان فارسی برگزار می‌شه؛ ولی افسر باجه من انگلیسی‌زبان بود و مترجم صحبت‌ها رو ترجمه می‌کرد.

من فکر می‌کردم مصاحبه‌م مدت زیادی طول بکشه اما سوال‌ها خیلی کوتاه بود. سوال اول درباره این بود که دقیقا چه کاری می‌کنم. بعد درباره سربازی از من پرسید و وقتی گفتم معافم، کارتم رو نگاه کرد. بعدش درباره این پرسید که کجا و کدوم شهر می‌خوام برم و آدرسم رو خواست. همین. سوال‌ها خیلی کوتاه بود. در نهایت هم پرونده‌م رو بررسی کرد و گفت هیچ مشکلی نیست.

چه زمانی فهمیدید ویزا لاتاری دریافت کردید؟

افسر بعد از اینکه مدارکم رو برگردوند، پاسپورتم رو نگه داشت. به خاطر همین پرسیدم «پاسپورتم دست شما می‌مونه؟» جواب داد «بله. منتظر ایمیل باشید». پرسیدم «هیچ مشکلی نیست؟» گفت «نه. روز خوبی داشته باشید»؛ ولی من منتظر بودم بگه ویزا شدم یا نه؟ وقتی هم برگشتم و با باقی برنده‌هایی که اونجا بودن صحبت کردم، دیدم به اون‌ها برگه سفیدی دادن که یه‌سری توضیحاتی داره و موقع تحویل پاسپورت، باید اونو به پست تحویل بدن. به همین خاطر خیلی نگران شدم که چرا به من این برگه رو ندادن؛ ولی خوشبختانه دو روز بعد، هم‌زمان با باقی برنده‌‎ها، برای من هم ایمیل اومد که پاسپورت شما صادر شده و باید از پست دریافت کنید. اون‌لحظه خیلی خوش‌حال شدم که دیگه استرسم تموم شده و تونستم ویزام رو بگیرم.

از خدمات پیکاپ حامی مهاجر استفاده نکردید؟

خیر. من اونجا موندم؛ چون دو روز بیشتر طول نکشید و دوروزه، پاسپورتم رو که ویزا روش چسبیده بود، تحویل گرفتم و برگشتم ایران.

برنامه‌تون برای زندگی در آمریکا چیه؟

من ایالت کالیفرنیا و شهر لس آنجلس رو انتخاب کردم.طبیعتا، آینده پیش‌رو اول یه‌ذره سختی داره. باید بگردم یه کار مناسب پیدا کنم که اگه مربوط به شغل خودمم نبود، اشکالی نداره. تا اینکه زبانم کامل بشه و زمانی که تونستم به زبان مسلط بشم، تو زمینه رشته تحصیلی و تجربه شغلی که اینجا دارم، دنبال کاری بگردم که حقوق بهتری داشته باشه.

این مطلب را هم بخوانید :  بهترین و بدترین شهرهای آمریکا برای زندگی برندگان لاتاری کدام است ؟

از خدمات حامی مهاجر راضی بودید؟

تو این یک سال، من کارهای زیادی داشتم که باید انجام می‌شد و همه اون‌ها رو، حامی مهاجر واسه‌م صورت داد. پرسنل این مجموعه، هر سوالی رو که داشتم جواب می‌دادن و چه زمان مصاحبه، چه داخل ایران و چه الان که دارم کارهای بعد از ویزام رو انجام می‌دم، تمام امور رو به‌صورت دقیق و منظم انجام دادن.

خوش‌حالم که از خدمات این مجموعه استفاده کردم و باهاشون قرارداد بستم.

توصیه به برندگان لاتاری دارید؟

برخلاف دید کلی‌ای که همه از لاتاری دارن و فکر می‌کنن بعد از برنده‌شدن دیگه کار خاصی وجود نداره و همه‌چی درست می‌شه، باید بگم برعکس. از وقتی برنده می‌شی، کارهای مختلفی باید انجام بدی و فرم‌های مختلف (فرم برندگان لاتاری) باید پر کنی؛ حتی گاهی نیازه نامه‌نگاری‌هایی با سفارت انجام بشه. همه اینا ملزم به تجربه‌داشتنه و فقط زبان‌دونستن کافی نیست؛ چون خیلی جاها بحث حقوقی مطرح می‌شه که کار هرکسی نیست و نیازمند تجربه‌ست.

ضمن اینکه لاتاری زمان محدودی داره و با رخ‌دادن هر اشتباهی، ممکنه دیگه زمانی برای جبرانش وجود نداشته باشه؛بنابراین، به‌نظرم استفاده‌کردن از افراد باتجربه تو این مسیر کوتاه یک‌ساله، خیلی مهمه.

نمایش ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا

این از ویزای آمریکای من. سپاسگزارم از تیم حامی مهاجر. ممنونم.

در سایت حامی مهاجر تعداد زیادی مصاحبه با برندگان لاتاری وجود داره، برای دیدن مصاحبه‌های قبلی به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

تجربه دریافت ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ابوظبی (خانواده سه نفره) 

تجربه دریافت ویزای لاتاری بعد از 23 سال ثبت نام در لاتاری

تجربه اخذ ویزای لاتاری از سفارت آمریکا در ابوظبی (خانم محمود آبادی)

تمام تجربیات من درباره برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزا

تجربه برنده لاتاری از دریافت ویزای (DV محل مصاحبه ارمنستان)

تجربه اخذ ویزا لاتاری و استفاده از خدمات تور سفارتی ارمنستان

تجربه اخذ ویزای لاتاری با مصاحبه در ارمنستان (خانواده دو نفره)


برای ثبت نام و اخذ مشاوره درباره لاتاری گرین کارت آمریکا، فقط کافیه که به وسیله شماره 02191319191 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0