50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای آرژانتین

درباره آرژانتین

نام کشور آرژانتین از کلمه لاتین نقره (argentum) مشتق شده است. زیرا کاشفان اولیه اسپانیایی امیدوار بودند که کوه نقره در این منطقه پیدا نمایند. همچنین آرژانتین هشتمین کشور بزرگ جهان است که از لحاظ جغرافیایی تحت تاثیر کوه های آند در غرب قرار دارد. این کشور زیبا دارای طبیعت بکر و زیبایی برای گشت و گذار و اکتشاف است. اگرچه این کشور گران‌تر از سایر کشورهای امریکای جنوبی است اما شیوه زندگی متفاوتی برای فرهنگ و سبک زندگی دارد که برای بسیاری از خارجی‌ها جذابیت دارد. برای ورود به آرژانتین مانند کشورهای دیگر نیاز به ویزا می‌باشد. که در زیر انواع ویزای آرژانتین را توضیح داده ایم.

ویزای توریستی آرژانتین

اتباع ایالات متحده و همچنین حدود 80 کشور مختلف برای ورود به آرژانتین فقط به گذرنامه معتبر نیاز دارند. آنها می‌توانند تا 90 روز بدون نیاز به دریافت ویزا در این کشور اقامت کوتاه مدت داشته باشند. اگر این زمان بگذرد شما باید کشور را ترک کنید و یا قبل از اتمام مدت ویزا برای 90 روز دیگر اقامت خود را تمدید کنید. البته این نوع تمدید ویزا به منظور ارتقاء ویزای توریستی بوده و گزینه‌ای برای اخذ اقامت دائم آرژانتین نیست. اگر شما از اتباع کشورهایی هستید که در فهرست 80 کشور موجود نیست، باید ویزای توریستی دریافت نمائید. که این ویزا معمولاً یک دوره 30 تا 90 روزه را پوشش می‌دهد که برای دریافت آن مصاحبه در سفارت ضروری است.

ویزای کار آرژانتین

برای دریافت ویزای کاری می توان به چند صورت اقدام نمود. برای هر یک از این انواع ویزا، ابتدا باید مجوز ورود را بدست آورید که توسط کارفرمای شما مورد رسیدگی قرار می گیرد.

ویزای A23 

برای افرادی است که در آرژانتین دارای یک جایگاه شغلی از سوی یک کارفرما هستند. البته برای این اتفاق نیاز است کارفرما در وزارت مهاجرت ثبت نام کرده و مجاز به استخدام کارگران خارجی باشد. شما باید برای دریافت این ویزا از پیش با یک کارفرما ارتباط بگیرید و پیشنهاد کاری دریافت نمائید. مدت اعتبار این ویزا معمولاً یک تا سه سال می‌باشد و روند تجدید آن در خاک این کشور بسیار ساده است. اعضای خانواده شما همچنین می‌توانند برای گرفتن ویزا بعد از فراهم شدن موقعیت کاری شما درخواست دهند.

ویزای E23

این نوع ویزا برای کسانی است که تنها برای مدت کوتاهی (شش تا دوازده ماه) درخواست اقامت دارند. مانند دانشمندانی که جهت انجام فرصت های مطالعاتی از سوی یک استاد به آرژانتین دعوت شده‌اند.
 
 

ویزای تمکن مالی آرژانتین

ویزای تمکن مالی برای کسانی که مایل به زندگی در این کشور و دریافت اقامت دائم آرژانتین هستند. آنها باید بتوانند حداقل درآمد حدود 2000 دلار آمریکا در هر ماه را به طریق مختلفی مانند درآمد سالیانه، سود سهام، سرمایه گذاری، داشتن یک کسب و کار، این درآمد را اثبات نمایند. اسناد و مدارک اثبات این درآمد و منبع آن را ارائه کنید و مطمئن شوید که آن را به یک حساب بانکی آرژانتینی انتقال داده‌اید. حال می‌توانید برای ویزا درخواست دهید.

ویزای دانشجویی آرژانتین

ویزای دانشجویی تنها برای کسانی است که در دانشگاه های مورد تایید دولت آرژانتین پذیرش شده‌اند. این ویزا متناسب با نوع دورۀ شما صادر شده و برای تمدید آن باید شرایط مورد نیاز را ایجاب کرد. در مادامی که دانشجویان خارجی در این کشور تحصیل می‌نمایند، می‌توانند به کار نیمه وقت نیز بپردازند. این نوع ویزا که در ابتدا یک اقامت موقت بوده می تواند در نهایت به اقامت دائم آرژانتین نیز تبدیل شود. البته برای این مهم باید بعد از تحصیل شرایط تبدیل اقامت تحصیلی به کاری را فراهم سازید.

ویزای بازنشستگی آرژانتین

این ویزا همانند ویزای مالی نیاز به حداقل درآمد ماهیانه 2000 دلاری متقاضی دارد. شما باید یک گواهی صادر شده توسط یک دولت یا سازمان بین المللی را داشته باشید. این مدرک باید ثابت کند که شما مستمری بازنشستگی یا بازنشستگی را به صورت پایدار دریافت می کنید. بودجۀ بازنشستگی باید به از کشور خودتان به حساب شما در آرژانتین واریز شود. برای اثبات بیشتر این درآمد به 3 استاب پرداختی نیاز خواهید داشت.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0