20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

سریع ترین روش های مهاجرت

در این مقاله قصد داریم سریع ترین روش های مهاجرت را توضیح دهیم. ممکن است برای خیلی ها سوال پیش آید که سریع ترین روش های مهاجرت چیست؟ با ما همراه باشید تا سریع ترین روش های مهاجرت را به شما معرفی کنیم. شما می توانید از طریق تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت ، که توسط کارشناسان و مشاوران مهاجرت مورد بررسی قرار خواهد گرفت ، از روش های مهاجرتی ممکن (تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری و ...) ، که بر اساس شرایط مالی ، کاری و خانوادگی شما می باشد ، اطلاعات کسب نمایید.

مهاجرت چیست؟

مهاجرت به معنای جا به جایی از مکانی به مکانی دیگر برای کار یا زندگی است. مهاجرت واژه ای است که این روزها زیاد به گوش مان می خورد و حتی شاید گاهی که از دشواری های روزمره زندگی خسته شده، به آن فکر می کنیم. در 50 سال اخیر در جهان، شمار مهاجران افزایش یافته و روز به روز هم بیشتر می شود.

دلایل مهاجرت

  •  فقر
  •  جنگ
  • بیکاری 
  • بیماری
  •  کمبود غذا
  • کمبود امنیت 
  •  بلایای طبیعی
  • مسائل سیاسی

مهاجرت از طریق ازدواج

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. متقاضیان مهاجرت، می توانند با ازدواج با شهروند خارجی به آن کشور مهاجرت کنند و امکان دریافت اقامت را نیز دارند. در اکثر کشورها حداقل سن ازدواج 18 سال می باشد و اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد، به مدارکی برای اثبات اتمام ازدواج های قبلی، مانند گواهی فوت همسر یا حکم طلاق نیاز دارد. فردی که می خواهد با شهروند خارجی ازدواج کند، باید به زبان آن کشور مسلط باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل

 

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. دانشجویان می توانند از طریق تحصیل در کشور مورد نظرشان تحصیل و زندگی کنند. همچنین در حین تحصیل دانشجویان اجازه کار پاره وقت دارند.
اگر خواستار ادامه تحصیل در کشورهای خارجی هستید، باید ویزای تحصیلی کشور مورد نظر را دریافت کنید. گاهی کیفیت و امکانات دانشگاه های خارجی بعضی از دانشجویان را به فکر ادامه تحصیل در آن دانشگاه ها می اندازد. برای مهاجرت از طریق تحصیل، باید اول از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرید.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

 

از سریع ترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت در بعضی از کشورها نیاز به طرح کسب و کار قوی دارد و در صورتی که کسب و کار مورد تایید آن کشور باشد، می توانید اقامت آن کشور را بدست آورید. این روش در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، ولی معمولا نیاز به سرمایه ای از 100000$ تا 1000000 $ دارید تا بتوانید اقامت کشور مورد نظرتان را بدست آورید.

مهاجرت از طریق خرید ملک

خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس یکی از سریع ترین روش های مهاجرت می باشد. در این روش شخص ملکی به ارزش 2 میلیون یورو باید خریداری می کند و بعد از گذشت 6 ماه اقامت و پاسپورت قبرس را دریافت می کند. در این برنامه شخص متقاضی باید 2 روز در قبرس بماند. فرد متقاضی با این روش، می تواند تمام اعضای خانواده خود را نیز همراه داشته باشد.

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال، یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت است. در این روش فرد متقاضی ملکی را با ارزش 500 هزار یورو خریداری می کند و از این طریق ویزای پرتغال را برای خود و خانواده اش دریافت می کند. ویزای پرتغال ابتدا برای یک سال صادر می شود و می توان برای 4 سال این ویزا را تمدید کرد. بعد از 5 سال زندگی فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم پرتغال را بنماید. بعد از 6 سال زندگی در پرتغال، فرد می تواند پاسپورت و شهروندی پرتغال را بدست آورد. نکته مهم در خصوص این برنامه این است که متقاضی و خانواده اش فقط 7 روز در سال الزام دارند که در خاک پرتغال باشند.

خرید ملک در اسپانیا

یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت، خرید ملک در اسپانیا می باشد. در این روش فرد متقاضی باید ملکی به ارزش 500 هزار یورو خریداری نماید. در این روش اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) می توانند به همراه متقاضی به خاک اسپانیا سفر کنند و بعد از 5 سال می توانند برای اقامت دائم اسپانیا درخواست بدهند. پس از گذشت 10 سال می توانند برای دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام نمایند. نکته مهم این است که در این برنامه فرد باید 6 ماه از سال را در اسپانیا زندگی کند.

سریع ترین اقامت کشورها

اکثر کشورها در سراسر جهان برای افرادی که مدت زمان مشخصی در کشورشان زندگی می کنند، اجازه می دهند که برای اقامت خود درخواست کنند. به متقاضی اجازه دریافت اقامت داده می شود و این اجازه به خانواده فرد نیز داده می شود که از مزایای شهروندی آن کشور بهره مند شوند. مواردی مانند سطح زبان و ازدواج می توانند بر روی زمان دریافت ویزای شما تاثیر گذار باشند.

آرژانتین

 

یکی از سریع ترین روش های مهاجرت ، زندگی به مدت 2 سال در کشور آرژانتین می باشد. پس از اقامت 2 ساله در آرژانتین، می توانید برای دریافت شهروندی این کشور اقدام نمائید. در طول این پروسه حداقل باید 6 ماه در این کشور حضور داشته باشید. با داشتن پاسپورت کشور آرژانتین، می توانید به راحتی به 150 کشور دنیا سفر کنید.

استرالیا

 

کشور استرالیا پس از اقامت 2 ساله در این کشور اجازه اقامت به خارجیان می دهد. یکی از سریع ترین روش های مهاجرت به استرالیا این است که 2 سال در این کشور اقامت داشته باشید. متقاضیان این روش باید ساکنان دائمی باشند و حداقل 18 سال سن داشته باشند. از سطح پایه زبان انگلیسی برخوردار باشند.

دومینیکن

 

جمهوری دومینیکن در طول 2 سال به اتباع خارجی اجازه شهروندی می دهد. هزینه شهروندی دومینیکا حدود 6600 $ است و متقاضیان باید سرمایه گذاری 200.000 $ انجام دهند.

پرو

 

یکی دیگر از سریع ترین روش های مهاجرت ، زندگی به مدت 2 سال در کشور پرو می باشد. اگر کارت معتبر خارجی دارید، مالیات خارجی را پرداخت کرده اید و سابقه جنایی نداشته باشید، می توانید برای ملیت پرو اقدام نمائید.

سنگاپور

 

کشور سنگاپور شهروندی را برای کسانی که حداقل به مدت 2 سال در این کشور ساکن دائمی بوده اند اعطا می کند. متقاضی می تواند بعد از گذراندن 2 سال زندگی در این کشور برای شهروندی سنگاپور اقدام کنند. شخص متقاضی باید حداقل 21 سال سن داشته باشد و برای دریافت شهروندی باید مصاحبه ای انجام دهد.

ارمنستان

 

کسانی که 3 سال اقامت قانونی در ارمنستان را گذرانده باشند، واجد شرایط شهروندی ارمنستان می باشند. لازم به ذکر است که متقاضیان باید دانش خوبی از زبان ارمنی داشته باشند. متقاضی شهروندی ارمنستان علاوه بر 3 سال اقامت، باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

کانادا

 

کشور کانادا شهروندی را برای ساکنین دائمی این کشور که در طول 3 سال در این کشور زندگی کرده اند، اعطا می کند. متقاضی برای دریافت شهروندی کانادا باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد. همچنین فرد باید در مورد حقوق و مسئولیت های خود به عنوان یک شهروند کانادایی کاملا آگاه باشد.

پاراگوئه

 

پاراگوئه شهروندی را برای ساکنین دائمی که حداقل 3 سال در این کشور زندگی و کار کرده اند، اعطا می کند. پاسپورت پاراگوئه اجازه سفر بدون ویزا به کشورهای آمریکای جنوبی و اروپایی را می دهد. فرد متقاضی شهروندی پاراگوئه باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و در زمینه حرفه ای، اداری، علمی، هنری و صنعت به کار مشغول باشد.

لهستان

 

لهستان شهروندی را برای کسانی که به طور مداوم در این کشور، برای حداقل 3 سال زندگی کنند، اعطا می کند. علاوه بر این متقاضیان باید ثابت کنند که منبع درآمدی منظم و پایدار دارند. همچنین متقاضی اگر با شهروند لهستانی ازدواج کند، می تواند پس از 2 سال زندگی، اقامت این کشور را بدست آورند.

صربستان

 

کشور صربستان شهروندی را برای ساکنان دائمی که حداقل 3 سال متوالی در این کشور زندگی می کنند، اعطا می کند. فرد متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و نباید از ظرفیت کسب و کار محروم شده باشید.

برزیل

 

کشور برزیل شهروندی را به ساکنین دائمی که حداقل به مدت 4 سال در این کشور زندگی می کنند، اعطا می کند. برای کسانی که با شهروند برزیلی ازدواج کرده اند و صاحب فرزندی شده اند، اقامت 1 ساله سبب دریافت شهروندی این کشور می شود و کسانی که دارای کسب و کار خاصی در این کشور هستند، مدت 3 سال اقامت کافی است تا شهروندی برزیل را دریافت کنند. متقاضی دریافت شهروندی برزیل باید به زبان پرتغالی مسلط باشد، باید حرفه ای بلد باشد یا دارایی کافی برای نگهداری از خود و خانواده اش داشته باشد.

آلبانی

 

کسانی که 5 سال در کشور آلبانی زندگی می کنند، مجوز دریافت شهروندی این کشور هستند. فرد متقاضی باید دانش پایه ای از زبان آلبانیایی داشته باشد. چنانچه 5 سال در آلبانی اقامت داشته باشید، فردی می تواند واجد شرایط شهروندی باشد که حداقل 18 سال سن داشته باشد، سابقه زندانی شدن بیشتر از 3 سال نداشته باشد.

آذربایجان

 

اگر خارجیان به مدت 5 سال اقامت آذربایجان را داشته باشند، می توانند برای شهروندی این کشور اقدام نمایند. فرد متقاضی باید تسلط به زبان آذربایجان داشته باشد.
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0