20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

برنامه استانی انتاریو

استان انتاریو

انتاریو پر جمعیت ترین استان کانادا محسوب می شود و شهر های مهمی نظیر اتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو(بزرگ ترین شهر کانادا) در این استان  واقع شده اند. همچنین انتاریو قطب نخست اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کانادا محسوب می شود. برای اطلاعات آگاهی روش های مهاجرتی به این استان با ما همراه باشید.

برنامه های استانی کانادا – انتاریو

استان های کشور کانادا (به جز استان کبک که برنامه مختص به خود را دارد) تحت برنامه مهاجرتی استانی کانادا قادر هستند تا با توجه به وضعیت اقتصادی و مشاغل مورد نیاز خود اقدام به جذب نیروهای خارجی کنند. نیروهای واجد شرایط قادر خواهند بود  نهایاتا در طی یک سال اقامت دائمی استان مورد پذیرش خود را دریافت کنند. در این راستا به توضیحات لازم پیرامون برنامه استانی انتاریو (OINP) پرداخته شده است.

دسته بندی برنامه های استانی انتاریو

 • گروه سرمایه های انسانی
 • گروه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما
 • گروه تجاری

گروه سرمایه های انسانی انتاریو

گروه سرمایه های انسانی خود به دو برنامه اکسپرس اینتری و برنامه دانشجویان بین المللی تقسیم می شوند که در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

1.      برنامه اکسپرس اینتری انتاریو

برنامه اکسپرس اینتری نخستین بار در سال 2015 به منظور توسعه و برطرف کردن نیروهای مورد نیاز استان های کانادا ایجاد شده و در حال حاظر به یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرتی در ایران و جهان تبدیل شده است. برنامه اکسپرس اینتری انتاریو در سه زمینه زیر فعال است و به متقاضیان برگزیده اقامت دائم کانادا را اعطا می کند.

جریان اولویت های سرمایه انسانی

جریان اولویت های سرمایه انسانی که تحت نظارت برنامه استانی انتاریو می باشد به اشخاصی که از تحصیلات، مهارت زبان، تخصص و تجربه کاری بالایی برخوردارند این فرصت را می دهد تا از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم انتاریو را بدست آورند.

جریان نیروهای متخصص فرانسوی زبان

این جریان ماسب برای متقاضیانی خواهد بود که علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی، مهارت بالایی نیز در زبان فرانسوی دارند. علت ایجاد جریان نیروی متخصص فرانسوی زبان به دلیل مرسوم بودن زبان فرانسوی در استان انتاریو می باشد. از دیگر شرایط مورد نیاز برای واجد شرایط شدن در این جریان داشتن تخصص و تجربه کاری مناسب و رشته تحصیلی مورد نیاز برای بازار کار این استان می باشد.

جریان نیروهای فنی

جریان نیروهای فنی انتاریو همگام با برنامه اکسپرس اینتری انجام می شود و نیرو های فنی کاری سه شرط زیر داشته باشند قادر خواهند بود از طریق برنامه اکسپرس اینتری موفق به اخذ اقامت دائم در انتاریو شوند. این شرایط عبارتند از:

 • دریافت یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی (ساکن انتاریو)
 • 2 سال سابقه کاری مرتبط با حرفه خود در 5 سال گذشته
 • داشتن حداقل سطح CLB 5 در زبان انگلیسی یا فرانسوی

2.      برنامه دانشجویان بین المللی انتاریو

دانشجویان بین المللی که در یکی از دانشگاه های مورد تائید استان انتاریو در دو مقطع فوق لیسانس و یا دکتری فارغ التحصیل و موفق به اخذ مدرک شده باشند قادر خواهند بود تحت برنامه اکسپرس اینتری – برنامه دانشجویان بین المللی شرکت کنند. بنابراین تحصیل در انتاریو فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی خواهد بود که به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

گروه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما

گروه دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای انتاریو خود به سه زیر گروه جریان نیروی خارجی، جریان دانشجویان بین المللی و جریان مشاغل مورد تقاضا می شود که در ادامه به هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

1.      جریان نیروی خارجی انتاریو

نیروهای خارجی که توسط یک کارفرمای انتاریویی پیشنهاد کاری تمام وقت دریافت کنند قادر خواهند بود. به اقامت دائم کانادا دست یابند، جهت اطلاعات بیشتر برای واجد شرایط در زیرگروه جریان نیروی خارجی انتاریو به این لینک مراجه کنید.

2.      جریان دانشجویان بین المللی انتاریو

جریان دانشجویان بین المللی انتاریو همانند جریان اکسپرس اینتری مناسب برای دانشجویانی خواهد بود که از دانشگاه های این استان فارغ التحصیل شده باشند. اما این جریان بر خلاف اکسپرس اینتری این فرصت را به دانشجویان خواهد داد که بدون نیاز به شرکت در اکسپرس اینتری و رتبه بندی CRS، مستقیما از جانب یک کارفرمای انتاریویی پیشنهاد کاری دریافت کنند و به اقامت دائم کانادا دست یابند.

3.      جریان مشاغل مورد تقاضا اونتاریو

از دیگر جریان هایی که به سبب آن متقاضیان قادر خواهند بود به اقامت دائم کانادا دست یابند، درخواست برای مشاغل مورد نیاز هر استان این کشور خواهد بود. استان انتاریو لیستی از مشاغل مورد نیاز خود منتشر کرده است که متقاضیان با رجوع به آن قادر خواهند بود از وضعیت و شرایط هر شغل اطلاعات لازم را کسب کنند. برای آگاهی از این مشاغل به این لینک مراجعه فرمایید.

 

گروه تجاری انتاریو

گروه تجاری انتاریو نیز همانند سایر برنامه های استانی انتاریو به زیر گروهایی تقسیم می شود که عبارتند از جریان کارآفرینی انتاریو و  دیگری جریان سرمایه گذاری و شرکت های انتاریو.

 در حال حاظر جریان سرمایه گذاری شرکت های انتاریو به دلیل عدم برطرف کردن نیاز استان موقف شده است و پذیرشی در این جریان صورت نمی گیرد.

جریان کار آفرینی انتاریو

جریان کارآفرینی انتاریو مناسب برای افرادی خواهد بود که به دنبال ایجاد یک  کسب و یا خرید یک شرکت و حق تجارت آن می باشند. جدید یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود انتاریو هستند.

متقاضیان موفق یک نامه  مجوز کار موقت مبتنی بر توافق عملکردی دریافت خواهند کرد تا بتوانند کسب و کار جدیدی را در انتاریو راه اندازی نمایند. اگر سرمایه گذاری و اگر به توافق نامه ی کاری مطرح شده در توافق عملکردی پایبند بوده باشند، کارآفرینان فرصت اخذ وضعیت اقامت دائم کانادا را پیدا خواهند کرد.

مزایای اقامت دائمی کانادا

 • کیفیت بالای زندگی
 • دسترسی به سیستم آموزشی و بهداشتی کانادا
 • حق کار و زندگی در کانادا بدون هیچگونه محدودیت زمانی
 • ایجاد کسب و کار شخصی
 • نرخ پایین جرایم
 • تخفیف های مالیاتی برای شرکت های تازه تاسیس

مزایای شهروندی کانادا

 • دریافت پاسپورت معتبر و سفر به 171 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • فرزندان شما شهروند کانادا محسوب خواهند شد
 • حق رای در انتخابات کانادا
 • امکان استخدامی در مشاغل دولتی
 • اجازه دریافت تابعیت دوگانه

هزینه برنامه استانی انتاریو

هزینه درخواست برای گروه سرمایه های انسانی  وگروه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما حدود 1000 تا 2500 دلار کانادا

هزینه درخواست برای گروه تجاری 3500 دلار کانادا به ازای هر پارتنر اصلی

85 دلار کانادا هزینه بیومتریک

روند کار برنامه استانی انتاریو

در صورت تمایل برای اخذ اقامت دائمی کانادا از طرق برنامه استانی انتاریو، موسسه حامی مهاجر قادر است تا به وسیله وکلای مهاجرتی خود در کانادا،  کلیه روند کار را بر عهده بگیرد و توسط مشاورین مهاجرتی شما را از تمامی مراحل پیش رو آگاه سازد.

در ابتدا مشاورین مهاجرتی حامی مهاجر وضعیت شما را جهت واجد شرایط بودن درخواست برنامه مهاجرتی انتاریو  بررسی می کنند و شانس پذیرش شما را اعلام می کنند. سپس برای دریافت ویزای کانادا به شما کمک خواهیم کرد تا چگونه مدارک مورد نظر را جمع آوری و ترجمه کنید. در گام بعدی وکلای مهاجرتی حامی مهاجر وقت سفارت شما را در یکی از کشور های همسایه (یا هر کشور مدنظرتان) دریافت می کنند و با راهنمایی های کامل شما را آماده مصاحبه خواهند کرد و در آخر نیز تا دریافت اقامت دائم و سفر به کانادا موسسه حامی مهاجر همراه و همگام شما خواهد بود.

مالیات در کانادا

تقریبا هر فردی که در کانادا کسب درآمد می کند، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فدرال است. مالیات بر درآمد در کانادا بصورت تصاعدی است، به این معنی که کسانی که درآمد بیشتری کسب می کنند نرخ مالیات بالاتری نیز پرداخت می کنند. برای اکثر کانادایی ها، مالیات بر درآمد فدرال توسط کارفرمایان کسر شده و به طور مستقیم به اداره درآمد کانادا پرداخت می شود. در سال 2019 میزان درآمدهای مشمول مالیات بدین شرح بوده است:


درآمد تا مبلغ 46،605 دلار برابر با 15 درصد مالیات

درآمد از مبلغ 46،605 تا 93،208 دلار برابر با 20.5 درصد مالیات

درآمد از مبلغ 144،489 دلار تا 205،842 دلار برابر با 29 درصد مالیات

برای مبالغ بالاتر از 205،842 دلار برابر با 33 درصد مالیات

سایر مالیات های رایج در کانادا

 • نرخ مالیات برشرکت ها برابر با 12.5 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر درآمد برابر با 53.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر فروش 15 درصد
 • نرخ مالیات بر سود سرمایه برابر با 26.7 درصد
 • نرخ مالیات وارد بر سرمایه گذاری 53.7 درصد

درباره کانادا

واحد پول: دلار کانادایی (CAD)

کد ناحیه: 1

قاره: آمریکای شمالی

پایتخت: اتاوا

نوع حکومت: پاداشاهی مشروطه و نظام پارلمانی

زبان  مرسوم: انگلیسی و فرانسوی

جمعیت: 33.680.000 نفر

مساحت: 9583 کیلومتر مربع

کانادا دومین کشور وسیع جهان با مساحت حدود 10 میلیون متر مربع است که از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. پایتخت این کشور شهر اتاوا است و جمعیت این کشور بالغ بر 37 میلیون نفر تخمین زده می شود.

این کشور به دلیل مزر وسیعی خود با کشور آمریکا بزرگ ترین مبادلات اقتصادی بین المللی را  از آن خود کرده است و همچنین این موضوع سبب شده است تا اقتصاد دولت کانادا را مستحکم تر کند. کشور کانادا توسط دولت های مستقل از هم اداره می‌شود که در مجموع تحت پوشش یک دولت فدرال قرار گرفته اند. طبق آمار حدود 160000 نفر با ملیت ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند که این امر باعث شده مهاجرین ایرانی در سرزمین کانادا راحتی های بسیاری داشته باشند.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0