رزرو وقت مشاوره برندگان لاتاری

ویزای شینگن چیست

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن برای ورود به حوزه شینگن (Schengen Area) صادر میشود. کشورهای محدوده شینگن شامل 26 کشور از 28 کشور عضو اتحاده اروپا است. ایرانیان برای ورود به حوزه شینگن باید از یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن مجوز ورود دریافت کنند که این مجوز همان ویزای شینگن است.

انواع ویزای شینگن

انواع مختلفی از ویزای شینگن اروپا وجود دارد که با توجه به ویژگی های خاصی که دارند تعریف می شوند. با توجه به اهداف سفر یکی از انواع ویزای نوع a ،b ،c , و یا d  برای شما صادر می شود.

ویزای شینگن نوع A

دریافت ویزای شینگن نوع A این اجازه را به شما میدهد که از فرودگاه های حوزه شینگن استفاده کرده و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید.به عبارتی ویزای نوع A شینگن تنها اجازه استفاده از فرودگاه های محدوده شینگن را به شما می دهد.

ویزای شینگن نوع B

به واسطه این ویزای شینگن شما میتونید تا سقف 5 روز از خاک کشوری در محدوده شینگن اروپا عبور کنید. در واقع ویزای نوع B ویزای ترانزیتی به شمار می آید.

ویزای شینگن  نوع C

ویزای شینگن کوتاه مدتی ست که برای مقاصد توریستی استفاده می شود. عموما اغلب ایرانیان از این ویزای شینگن نوع  C استفاده می کنند.

ویزای شینگن نوع D

ویزایی که تاجرین و بازگانان استفاده می کنند ویزای شینگن نوع D می باشد. این اشخاص با اشتفاده از ویزای نوع Dشینگن اروپا سالیانه چندین مرتبه می توانند به محدوده کشورهای شینگن اروپا ورود کنند.

ویزای شینگن مولتیپل یا بلند مدت

ویزای شینگن به دو صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر میشود. به حالت چند بار ورود multiple entry یا ویزای شینگن مالتی یا ویزای شینگن مولتیپل یا ویزای شینگن مولتی پل نیز میگویند.

ویزای شینگن مولتیپل تضمینی

برای دریافت ویزای شینگن مولتیپل یا بلند مدت تضمینی با موسسه حامی مهاجر ارتباط بگیرید
اشتراک مطلب
نظرات شما
ثبت دیدگاه

رضایت مشتریان حامی مهاجر