20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تجاری ایسلند

ویزای تجاری ایسلند یک مجوز اقامت کوتاه مدت است که به شخص اجازۀ ورود به ایسلند و شرکت در فعالیت های تجاری را می دهد. این یک نوع ویزای شینگن برای ایسلند می‌باشد و به دارنده آن این اجازه را می‌دهد برای حداکثر 90 روز در یک دورۀ 6 ماهه در ایسلند و کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند.

درخواست ویزای تجاری ایسلند

اگر برای ورود به ایسلند به عنوان فرد تجاری، ویزا نیاز دارید، باید از برخی روشها برای اخذ ویزا استفاده کنید. پروسه درخواست ویزای تجاری ایسلند چندین مرحله است که طبق توضیحات زیر آن را باید انجام دهید.

افرادی که نیاز به ویزای تجاری ایسلند دارند

با وجود این که تعداد زیادی از کشورها توافقنامه ای را در مورد سفر بدون روادید با کشورهای شینگن امضا کرده اند، بسیاری دیگر نیز وجود دارند که این توافق نامه را امضا نکردند. این بدان معنی است که تعداد زیادی از مردم جهان برای ورود به حوزه شینگن، از جمله ایسلند، نیاز به ویزا دارند.
به طور کلی شما نیاز به ویزای تجاری ایسلند دارید اگر:
 • کشور شما یکی از کشورهای معاف از ویزای شینگن نیست.
 • شما از یک کشور معاف از ویزای شینگن آمده اید، اما شما قبلا از ورود به ایسلند بدون ویزا ریجکت شده‌اید.

در صورت عدم نیاز به ویزا

بر اساس اطلاعات بالا، شما باید مشخص کنید که برای ورود به ایسلند به ویزا نیاز دارید یا خیر. اگر برای ورود به ایسلند نیاز به ویزا ندارید، شما می‌توانید با همان پاسپورت و گذرنامه معتبر و  اسناد مرتبط با سفر خودتان به ایسلند سفر کنید و در صورتی که افسرهای مرزی از شما سوال کردند، فقط همان مدارک خودتان را ارائه دهید. اگر هم که به ویزا احتیاج دارید، مراحل مختلف اخذ ویزا را باید طی کنید.

 چه زمانی و کجا نیاز به درخواست ویزا است؟

شما هر زمان که بخواهید نمی‌توانید برای ویزای تجاری ایسلند درخواست دهید. این قاعده وجود دارد که زودترین زمانی که شما قبل از سفرتان می‌توانید فرم درخواست ویزا را پر کنید، سه ماه است. از طرف دیگر آخرین تایمی که شما می‌توانید درخواست ویزا را ثبت کنید، تا دو هفته قبل از سفرتان است.

پر کردن فرم درخواست ویزای تجاری ایسلند

پر کردن این فرم به صورت آنلاین انجام می‌گیرد. فرم شامل سوالاتی در مورد نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت و ... است. همچنین در مورد سفر مورد نظر خود و سفرهای قبلی‌تان نیز سوال می‌کند.

مدارک مورد نیاز ویزای تجاری ایسلند

مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری ایسلند را یکی یکی آمده کنید. اطمینان حاصل کنید که همه آنها با معیارهای تعیین شده توسط مقامات شینگن مطابقت دارند. برای ویزای تجاری ایسلند چندین سند و مدرک مورد نیاز است. این مدارک برای متخصص پردازش و بررسی پرونده شما لازم است که بتواند در مورد صدور ویزا برای شما تصمیم بگیرد. در رابطه با سفرهای کاری و اخذ ویزای تجاری ایسلند شما باید اسناد زیر را نیز ارسال کنید:
 • فرم درخواست ویزای تجاری ایسلند. دو بار پرینت بگیرید و در پایان آن را امضا کنید.
 • دو عکس در سایز عکس پاسپورت.مطمئن شوید که عکس‌تان با بقیه عکسهای مربوط به ویزای شینگن و سایر مدارکتان مطابقت دارد. 
 • پاسپورت معتبر. حداقل دو صفحه سفید داشته باشد و حداقل تا 3 ماه بعد از اینکه ایسلند را ترک می‌کنید اعتبار داشته باشد  و در 10 سال اخیر صادر شده باشد.
 • یک کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • اطلاعات کامل از سفرتان به ایسلند. که شامل نام شرکت هواپیمایی، تاریخ رفت و برگشت و شماره پرواز و رزرو بلیتتان می‌باشد.
 • بیمه پزشکی مسافرت که تمام مدت اقامتتان در ایسلند را با مینیمم مبلغ 30000 یورو کاور کند. 
 • اثبات وضعیت اشتغال که می‌تواند به صورت قرارداد کاری  یا اظهارات بانک باشد. 
 • اثبات تمکن مالی که به صورت اظهاریه بانک می باشد و بانک تایید می‌کند که شما حداقل 145 یورو برای هر بار ورود به ایسلند و روزی 29 یورو برای طول مدت اقامتتان در ایسلند دارید.
 • یه نامه امضا شده از طرف شرکتی که میخواهید در آنجا کار کنید که شامل نام، هدف از سفر، تعداد روزهای اقامت و هزینه های پوشش داده شده و کاور شده توسط مجموعه یا شرکت.
 • یک کاور لتر شغلی از طرف شرکت یا مجموعه ای که شما میخواهید در آنجا کار کنید که باید شامل موارد زیر باشد : 

- اسم شما و تخصصتان 

- یک نقشه کلی از سفر شما شامل برنامه سفر، هدف بازدید و آدرس جایی که شما قرار است در آنجا مشغول به کار شوید، آدرس محل اقامتتان و مدتی که قرار است در ایسلند بمانید. 

 

تعیین وقت سفارت

در بیشتر کشورها شما می‌توانید به صورت آنلاین وقت سفارت را مشخص کنید. اما در برخی کشورها چنین فرصتی وجود ندارد، بنابراین شما باید حضوری وقت سفارت تعیین کنید و به سفارت ایسلند در کشور خودتان به صورت حضوری بروید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باید با سفارت ایسلند و نمایندگی های دیپلماتیک ایسلند در کشورتان تماس بگیرید.

پرداخت هزینه ویزای تجاری ایسلند

 هزینه ویزای تجاری ایسلند 60 یورو است. مجددا لازم است بگوییم که طریقه پرداخت این هزینه بستگی به کشور محل اقامتتان دارد. در برخی کشورها شما میتوانید این هزینه را آنلاین پرداخت کنید. در بعضی از کشورها وقتی برای مصاحبه به سفارت میروید باید این هزینه را پرداخت کنید.

شرکت در مصاحبه ویزای تجاری ایسلند 

در روز مصاحبه، سر ساعت مشخص در محل سفارت حاضر شوید. مطمیئن باشید که تمام مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری ایسلند را همراه خود دارید. مصاحبه حدودا 10 دقیقه طول می‌کشد. در طول مدت مصاحبه، آفیسر از شما چندین سوال می‌پرسد و هچنین مشا مدارک خود را تحویل می‌دهید. پس از پایان مصاحبه، مسئول بررسی درخواست ها، درخواست و مدارک شما را بررسی می‌کند و شما را از تصمیم خودشان مطلع می‌کنند.

مدت زمان اقامت در ایسلند با ویزای تجاری

ماکسیمم زمانی که شما می‌توانید با در دست داشتن ویزای تجاری ایسلند در ایسلند بمانید، 90 روز در یک دوره 6 ماهه است. با این حال، این به این معنا نیست که برای شما ویزایی با 3 ماه اعتبار به ایسلند صادر می‌شود. نماینده دیپلماتیک ایسلند در کشور شما که درخواست ویزای شما را بررسی می‌کند، کسی است که تصمیم می‌گیرد شما ویزا بشوید یا نه، ویزای‌تان چه مدت اعتبار داشته باشد، زمان مجاز برای حضور در ایسلند و دفعات مجاز ورود به ایسلند برای شما چقدر است. به تفاوت بین  مدت اعتبار ویزا، مدت زمان مجار حضور، تعداد دفعات مجاز ورود دقت کنید:
 • مدت زمان اقامت: به معنی تعداد روزهایی است که شما می‌توانید در ایسلند (یا سایر نقاط حوزه شینگن) بمانید.
 • مدت زمان اعتبار ویزا: نشان دهنده یک بازه زمانی است که شما در آن بازه می‌توانید در ایسلند بمانید. به عنوان مثال اگر اعتبار ویزای شما از 1 مارچ تا 30 مارچ باشد، ولی مدت زمان مجاز اقامت‌تان 15 روز باشد، به این معناست که شما می‌توانید این 15 روز را در بازه زمانی 1 مارچ تا 30 مارچ بگذرانید ( به عنوان مثال از 5 مارچ تا 20 مارچ) 
 • تعداد دفعات ورود: این عدد مشخص می‌کند شما با این ویزا چند بار می‌توانید وارد ایسلند شوید. توجه داشته باشید که اگر  به عنوان مثال تعداد دفعات مجاز ورود به ایسلند 2 بار بود و مدت زمان اقامت 15 روز بود، شما نمی‌توانید هر باری که وارد خاک ایسلند شدید 15 روز بمانید. بلکه به این معنی است که شما میتوانید در مجموع 15 روز در ایسلند بمانید.

نحوه دریافت ویزای تجاری مولتی ایسلند

اگر می‌خواهید چند بار به ایسلند سفر کنید و از هربار درخواست دادن دوری کنید، شما باید برای ویزای مولتی درخواست دهید. معمولاً این ویزا برای صاحبان کسب و کاری است که اغلب در دو سه سال گذشته به ایسلند یا کشورهای شینگن دیگر سفر کرده‌اند. با این حال، شما می‌توانید چنین ویزایی را بگیرید حتی اگر به تازگی به ایسلند سفر کرده‌اید. اگر شما فعالیت های مربوط به کسب و کار را برای چند ماه آینده برنامه ریزی کرده‌اید، می‌توانید مدارک خود را به صورت زیر ارائه کنید:
 • درخواست برای هر کدام از فعالیت ها
 • پرواز رزرو شده برای هر بار که نیاز دارید به ایسلند سفر کنید.
 • رزرو هتل برای هر سفر
اگر این کار را انجام دهید، سفارت ممکن است یک ویزای مولتی با اعتبار طولانی تر صادر کند.
 
 
 
 
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0