مقدمه ای بر کشور یونان

مهد تمدن غربی ، یونان ، که در چهارطرف آن اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده است. جمهوری یونان به عنوان زادگاه دموکراسی ، ادبیات غربی ، تاریخ نگاری ، علوم سیاسی ، بازی های المپیک و غیره در نظر گرفته می شود. علیرغم اینکه مرزهای این کشور در طول سال تغییر کرده است ، امروز یونان مرزهای زمینی با آلبانی را به شمال غربی ، جمهوری مقدونیه و بلغارستان در شمال و ترکیه در شمال شرقی به اشتراک می گذارد. یونان توافق نامه شینگن را در 6 نوامبر 1992 امضا كرد و از اول ژانویه 2000 اجرای آن را آغاز كرد . این کشور با مساحت 131.990 کیلومترمربع و 11،183،716 سکنه دارد. یونان از میراث فرهنگی بی نظیر، جزیره زیبا و سواحل بی نظیر برخوردار است ، همین امر باعث شده است که برای بسیاری از مسافران به یک مقصد مورد علاقه تبدیل شود.

اطلاعات کلی در مورد یونان

یونان یک کشور عضو اتحادیه اروپا و بخشی از پیمان شینگن است. این دو ظرفیت شرایط ویزا را برای شهروندان خارجی که مایل به بازدید از یونان هستند تعیین می کند. ویزای شینگن هنگام بازدید از یک یا چند کشور از منطقه شینگن (یعنی اتریش ، بلژیک ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایسلند ، ایتالیا ، یونان ، لوکزامبورگ ، هلند ، نروژ ، پرتغال ، اسپانیا ، سوئد مورد نیاز است. ، سوئیس ، لهستان ، اسلوونی ، اسلواکی ، جمهوری چک. مالت ، استونی ، لتونی ، لیتوانی و مجارستان). مدت زمان اقامت شما در کشورهای عضو شینگن نباید از 90 روز در مدت زمان 6 ماه از تاریخ ورود اول بیشتر باشد.

لطفا توجه داشته باشید ، اجازه اقامت متقاضی که شهروند ترکیه نیست ، باید حداقل 6 ماه از تاریخ عزیمت وی ​​اعتبار داشته باشد.

نحوه اخذ ویزای شینگن یونان

اگر به دنبال بازدید از یونان هستید و شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید ، به ویزای شینگن احتیاج دارید. که برای این کار لازم به پر کردن فرم درخواست هستید . هنگام درخواست ویزای شینگن خود می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

 • ورود تنهایی

 • ورود دو نفری

 • ورود چند نفری

تمام اطلاعات مربوط به برنامه خود را صادقانه وارد کنید زیرا پاسخ های شما در طی مصاحبه سفارت به شما ارجاع می شود . هرگونه اختلاف باعث ایجاد عوارض در تأیید شما می شود.

ویزای اقامت کوتاه مدت یونان

ویزای شینگن ویزای اقامت کوتاه است که به شخص اجازه می دهد به هر کشوری در منطقه شینگن سفر کند ، برای اقامت حداکثر 90 روز برای اهداف گردشگری یا مشاغل. ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. این امکان را به مسافران می دهد تا آزادانه سفر کنند و از منطقه شینگن از هر یک از کشورهای شینگن عبور کنند. اگر قصد دارید بیش از 90 روز در یکی از کشورهای عضو شینگن تحصیل ، کار یا زندگی کنید ، باید درخواست ویزای ملی آن کشور اروپایی را بدهید و نه ویزای شینگن زیرا این مجاز نیست.

کلیه اتباع کشورهای ثالث ، که هنوز با کشورهای عضو شینگن به توافق برای آزادسازی ویزا نرسیده اند ، باید قبل از ورود به اروپا ویزا بگیرند. 

شرایط ویزای شینگن یونان، ویزای توریستی

 • گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی. (لطفاً اطمینان حاصل کنید: گذرنامه شما در طی 10 سال گذشته صادر شده است ، که گذرنامه شما حداقل برای سه  ماه از تاریخ خروج از منطقه شینگن اعتبار داشته باشد).

 • فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده باشد .

 • یک عکس ، که باید روی فرم درخواست چسبیده باشد.

 • صورت حساب های بانکی و کارت اعتباری برای 3 ماه گذشته.

 • فرم های W-2 برای 2 سال گذشته

 • برنامه رسمی با تاریخ های بسته سفر.

 • بیمه مسافرتی با بیان اینکه در صورت بروز فوریت های پزشکی و بازگشت مجدد در یونان و در منطقه شینگن (حداقل پوشش 30.000 یورو) تحت پوشش بیمه قرار گرفته اید.

 • رزرو هتل یا اثبات مشارکت در سفر گروهی.

در هنگام مسافرت با ویزای شینگن چه کاری می توانم انجام دهم؟

شما می توانید برای مقاصد تفریحی ویزای شینگن تا 6 ماه کوتاه ملاقات کنید. کار با ویزای شینگن مجاز نیست.

آیا ویزای شینگن ورود به یونان را تضمین می کند؟

با این ویزا فقط به کشور مقصد تان سفر می کنید ، ورود توسط ماموران گمرک در مرز تعیین می شود.

اگر ویزای من رد شود چطور؟

اگر ویزای شینگن شما رد شود ، بسته به دلیل ، فرصت دارید تصمیم را تجدید نظر کنید یا مجدداً درخواست کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای شنگن، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه