20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی فنلاند

فنلاند به عنوان یک مقصد توریستی  و دارای محبوبیت فراوانی از سمت گردشگران و توریست ها می باشد در سفر به فنلاند می توانید از یک مزرعه گوزن شمالی در لاپلند دیدن کنید و یا در یک جزیره فنلاندی آفتاب بگیرید و یا چراغ های شمالی را تماشا کنید. اگر به فنلاند سفر می کنید و عضو اتحادیه اروپا و شینگن نییستید باید هر چه سریعتر برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمائید.
فنلاند کشوری عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. برای ورود به این کشور که عضو منطقه اسکاندیناوی است باید از طریق سفارت اقدام به دریافت ویزا کنید. ویزای توریستی فنلاند یکی از انواع ویزا است که از طریق آن می توان به گردشگری در فنلاند پرداخت و یا به بازدید اقوام رفت. با ویزای توریستی می توانید اقامت کوتاه مدتی در فنلاند داشته باشید. ویزا یک مجوز ورود به مدت کوتاه‌ مدت و موقتی است که بیش از سه ماه طول نمی‌کشد. افرادی که عضو اتحادیه شینگن هستند برای سفر به این کشور زیبا نیازی به دریافت ویزا ندارند.

ویزای توریستی فنلاند مجوزی برای ورود و خروج به کشورهای شینگن

همه شهروندان ایران قبل از ورود به فنلاند و یا کشورهای دیگر تحت توافق ‌نامه شینگن به درخواست ویزا نیاز دارند. اگر ویزای توریستی فنلاند داشته باشید می توانید به کشورهای اروپایی دیگر حوزه شینگن سفر کنید و در اینباره هیچ محدودیتی برای شما اعمال نخواهد شد. همچنین این امکان برای شما فراهم خواهد شد که مقداری از زمان باقی مانده از اقامت خودتان را در کشور دیگری بگذرانید.

درخواست ویزای توریستی فنلاند

قبل از درخواست ویزا حتما از هدف خود برای گرفتن ویزا اطمینان حاصل نمائید. ویزای شینگن باید در سفارت و کنسولگری مربوطه کشورمقصد اصلی شما اعمال شود. برای دریافت ویزای توریستی خود به سفارت کشورفنلاند بروید و بعد از گذشت ۱۵ روز برای آگاهی از نتیجه می توانید با سفارت تماس بگیرید. البته دقت داشته باشید که در این تماس تنها می توانید این پرسش را داشته باشید که آیا ویزا صادر شده است یا خیر و برای چه مدتی صادر شده است؟ ضمن اینکه مدارک خود را به سفارت تحویل می دهید باید بتوانید آن ها را متقاعد کنید که قصد بازگشت به ایران را دارید. توجه داشته باشید که مرکز درخواست ویزا فنلاند در ایران فقط درخواست ویزای اقامت کوتاه را می پذیرد.  گذرنامه باید حداقل برای سه ماه فراتر از مدت اقامت در فنلاند معتبر باشد و حداقل باید دو صفحه خالی در گذرنامه موجود باشد.

اطلاعات مربوط به اشخاصی که از شرایط ویزا معاف هستند

در صورت داشتن گذرنامه معتبر یا سند مسافرتی دیگر كه مورد تأیید مقامات فنلاندی باشد ، می توانید به فنلاند یا كشور دیگر شینگن بدون ویزا سفر كنید. شما می توانید از روزی که وارد منطقه شینگن می شوید بیش از سه ماه در یک دوره شش ماهه در فنلاند یا کشور دیگری در منطقه شینگن بمانید.

اطلاعات مربوط به اشخاصی که موظف به ویزا هستند

همیشه هنگام ورود به فنلاند یا کشور دیگری در منطقه شینگن باید ویزا داشته باشید. شما می توانید در مدت زمان اعتبار ویزای خود در فنلاند یا کشور دیگری در منطقه شینگن بدون اجازه اقامت، سکونت داشته باشید. اگر برای یک کشور شینگن ویزا یا اجازه اقامت دارید، می توانید بدون داشتن ویزای جداگانه برای سایر کشورهای منطقه، در منطقه شینگن سفر کنید.

انواع ویزاها برای ورود به کشور فنلاند

انواع ویزای A B C D برای رفتن به خاک کشور فنلاند وجود دارد.

 • ویزای نوع A از جمله ویزاهای شینگن است که با صدور آن می توانید به یکی از کشورهای عضو شینگن تغییر پرواز دهید و به خارج از حوزه شینگن بروید. در این نوع ویزا حق ورود به کشور فنلاند را ندارید.
 • در ویزای نوع B می توانید از فرودگاه خارج شوید و به کشوری خارج از پیمان شینگن بروید.
 • در ویزای نوع C که به آن ویزای توریستی فنلاند می گویند و به وسیله آن برای مدت زمانی مشخص می توانید در فنلاند اقامت داشته باشید که اکثر ایرانی ها از این ویزا استفاه می کنند.
 • ویزای نوع D از انواع طولانی مدت است که اغلب تجار خواستار آن هستند تا بتوانند از طریق آن در بین کشورهای حوزه شینگن رفت وآمد داشته باشند.

ویزای توریستی فنلاند

کسی که ویزای توریستی فنلاند را دریافت می کند می تواند برای مدت زمان کوتاه و مشخصی در کشور فنلاند اقامت داشته باشد. معمولا طول مدت این ویزا حداکثر ۹۰ روز است. برای دیدن اقوام نزدیک و درجه یک مثل پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر می توان درخواست ویزای توریستی فنلاند داشت. ویزای توریستی فنلاند می تواند به دلایل دیگری مثل گردشگری و یا شرکت در یک کنفرانس و یا داد و ستد صادر شود. شما می توانید با آماده کردن مدارک مورد نیاز، ویزای توریستی فنلاند را دریافت نمایید.

شرایط اقامت در فنلاند پس از ورود با ویزای توریستی

همواره افراد زیادی در تلاش هستند تا اقامت دائم کشور دیگری مانند فنلاند را داشته باشند. این کار به سادگی ممکن نیست ولی شرایط قانونی وجود دارد که با طی آن موفق به دریافت اقامت این کشور خواهید شد. یکی از موارد ذکر شده بدین شکل می باشد که اگر فرد در مدت اقامت خود در کشور فنلاند و با ویزای توریستی ،به کاری مشغول شده باشد و یا اینکه موفق به کارآفرینی در این کشور شود می تواند بعد از بازگشت از فنلاند برای ویزای کار و یا اقامت جهت کارآفرینی اقدام نماید که در اینصورت براحتی می تواند پس از طی مراحل قانونی موفق به اخذ ویزای اقامت خود شود.

انواع ویزای توریستی فنلاند

ویزای تک ورودی
به دارنده اجازه می دهد یکبار وارد فنلاند شود و در هر دوره 180 روزه تا 90 روز بماند.

ویزای دو ورودی
دو بار اجازه ورود به فنلاند را می دهد و ممکن است در هر دوره 180 روزه تا 90 روز در منطقه شینگن معتبر باشد.

ویزای چند ورود
 برای چندین بازدید متوالی از منطقه شینگن اعطا می شود. کل مدت اقامت ممکن است از تعداد روزهای اعلام شده در برچسب ویزا تجاوز نکند ، یعنی در یک دوره 180 روزه تا 90 روز. ویزای چند ورود حداکثر برای 5 سال اعتبار دارد.

شانس اخذ ویزای توریستی فنلاند

اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی فنلاند افزایش دهید ،پیشنهاد می کنیم بصورت تک نفره اقدام به دریافت ویزا نمائید و در صورتی که بصورت چند نفره قصد سفر و دریافت ویزای توریستی دارید هر کدام بصورت جداگانه اقدام به طی کردن مراحل اخذ ویزا نمائید زیرا در اینصورت شانس دریافت ویزا شما به شدت افزایش خواهد یافت.

مورد دیگر اینست که درصورت دریافت دعوتنامه از سمت بستگان درجه یک خود در فنلاند ،مراحل اخذ ویزای شما به راحتی طی خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی فنلاند

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • شناسنامه همراه با ترجمه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فنلاند با امضا و تاریخ
 • سند ملکی زمین یا منزل
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • سپرده بانکی معادل با 6 هزار یورو در بانک به زبان انگلیسی
 • بیمه درمانی( برای اقامت کمتر از دوسال 100 هزار یورو و برای اقامت بیشتر از دوسال 30 هزار یورو بیمه لازم دارید)
 • ارائه اصل گذرنامه با مهر و امضا
 • نامه ای که نشان دهد مشغول تحصیل در دانشگاه های ایران هستید که این مورد شانس دریافت ویزا را افزایش می دهد.
 • تعداد  6 قطعه عکس رنگی ۶*۴ به صورت تمام رخ و در زمینه ای سفید.
 • اصل گواهی حساب بانکی که بانک آن را مهر و امضا کرده باشد.
 • اصل مدارک شغلی شما به همراه ترجمه آن که برای هر صنفی تفاوت دارد:
      پزشکان: کارت نظام پزشکی، پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی و دانش نامه تحصیلی.
      وکلا: پروانه وکالت.
      شغل های دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از شرکتی که در آن مشغول هستید که مدت اشتغال شما مشخص باشد، مشخص کردن میزان حقوق دریافتی، آخرین لیست بیمه و تاییدیه مرخصی.
 • ارائه حکم بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی برای بازنشسته ها
 • در صورتی که خودتان صاحب کار هستید جواز کسب و آگهی تأسیس را ارائه دهید.
 • فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون پدر قصد سفر دارند باید رضایت نامه محضری ارائه دهند.
 • خانم های متاهل در صورتی که قصد دارند تنهایی سفر کنند باید رضایت نامه محضری ارائه دهند.
 • ترجمه مدارک شغلی همسر در رابطه با خانم های خانه دار.
 • حضور تمام مسافران در سفارت جهت انگشت نگاری

این مدارک برای این است که هویت فرد مشخص شود و سفارت اطمینان حاصل کند که او می تواند در طول مدتی که در فنلاند اقامت دارد هزینه های مالی خود را پرداخت کند. ویزای توریستی فنلاند به ویزاهای کاری و تحصیلی قابل تغییر نیست.

تمدید ویزا در فنلاند

مقامات پلیس محلی می توانند مدت اعتبار ویزا در فنلاند را تمدید کنند .این تمدید می تواند به دلایل مختلفی انجام پذیرد .در واقع در مواقعی که  شما نتوانید فنلاند و منطقه شینگن را ترک کنید باید اقدام به تمدید ویزای خود نمائید. تمدید مدت اعتبار ویزا ممکن است به دلایل جدی شخصی نیز انجام شود. فقط باید در نظر داشته باشید در چنین مواردی برای تمدید ویزا هزینه 30 یورویی از شما دریافت خواهد شد. تصمیمات در مورد تمدید اعتبار ویزا توسط پلیس اتخاذ می شود.
 
دلایل قابل توجیه برای تمدید ویزا شامل موارد زیر می باشد

 • بیماری جدی غیر منتظره که مانع مسافرت می شود
 • بیماری جدی غیر منتظره و یا فوت یک اقوام ساکن فنلاند
 • لغو پرواز به دلیل اعتصاب یا بد بودن هوا
 • ادامه مذاکرات مهم تجاری برای مدت طولانی تر از آنچه انتظار می رود
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0