50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

تمکن مالی ویزای شینگن؛ حداقل تمکن مالی برای ویزا

تمکن مالی ویزای شینگن | گردش حساب برای ویزای شینگن

یکی از اساسی‌ترین مدارک لازم برای درخواست صدور ویزای شینگن، اثبات تمکن مالی است. شما برای اینکه بتوانید به کشور منطقه شنگن سفر کنید، باید پول کافی را طبق قوانین مشخص شده از طرف کشور مقصدتان در اختیار داشته باشید. همچنین افسر سفارت باید این موضوع را بداند. بنابراین با ارائه مدارک معتبر  به سفارت باید تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن را اثبات کنید.

در این مقاله در مورد تمکن مالی شینگن و حداقل گردش حساب برای ویزای شینگن توضیح می‌دهیم، همچنین، روش‌های ارائه تمکن مالی را بیان کرده و نکات لازم را هم عنوان می‌کنیم.

شرایط تمکن مالی ویزای شینگن

در کل شرایط اساسی اخذ شینگن عبارت است از تابعیت شما، هدف ورود شما به کشور منطقه شنگن، سابقه دریافت ویزا و تمکن مالی. همانطور که گفتیم، اثبات تمکن مالی برای ویزای شینگن یعنی شما باید ثابت کنید توانایی مالی را بدون وابستگی برای اقامت در کشور منطقه شنگن دارید و از پس مخارج و هزینه سفر یا زندگی در کشور مقصد بر خواهید آمد.

تمکن مالی (Proof of Financial Means یا Means of Subsistence) برای هرکدام از کشورهای منطقه شینگن معمولا با یکدیگر تفاوت دارد. نکته مهم دیگر این است که نوع ویزا نیز در تعیین این مورد موثر است. یعنی میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی شنگن تقریبا با ویزای تحصیلی کشورهای این منطقه متفاوت است. برخی کشورها ممکن است تمکن مالی را با توجه به هر شخصی تعیین کنند. بنابراین بهتر است حتما از سفارت کشور مقصد اطلاعات کسب کنید.

مشاوره ویزای توریستی شینگن در حامی مهاجر رایگان است.

روش‌های ارائه تمکن مالی برای دریافت ویزای شینگن

شما جهت اخذ ویزای شنگن می توانید یکی از روش‌های زیر را برای ارائه تمکن مالی در پیش گیرید:

1- روش اول این است که اگر توانایی مالی کافی را دارید، خودتان تمکن مالی شینگن ارائه دهید. یعنی صورت حساب بانکی همراه تراکنش‌های بانکی خود برای حداقل سه ماه گذشته و هر مدرک دیگری که معتبر باشد و به اثبات تمکن مالی شما کمک کند.  (در قسمت مدارک اثبات تمکن مالی به آن می‌پردازیم)

2- اگر توانایی مالی را برای دوران اقامت خود در کشور مقصد ندارید، می‌توانید از فردی که توانایی مالی کافی دارد، حمایت دریافت کنید. فرد موردنظر باید خود را به عنوان اسپانسر (حامی مالی) شما معرفی کند و تمکن مالی را برای حمایت از شما به اداره مهاجرت اثبات کند.

3- روش سوم، این است که شما بخشی از تمکن مالی برای ویزای شینگن را خودتان ارائه دهید و برای بقیه مبلغ اسپانسر معرفی کنید. این روش ترکیبی از دو روش قبل است و در این حال باید هم شما و هم اسپانسرتان توانایی مالی خود را اثبات کنید.

توجه: اگر مدارک شما برای اثبات توانایی مالی جعلی باشد به راحتی برای مراجع صدور ویزای شینگن قابل تشخیص است و بابت جعل گواهی تمکن مالی، نام شما در لیست سیاه منطقه شینگن و حتی سایر کشورها قرار خواهد گرفت. برای اطلاعات بیشتر مقاله ویزای جعلی شینگن را مطالعه کنید.

تمکن مالی ویزای شینگن

مدارک برای اثبات تمکن مالی ویزای شنگن

به طور کلی مدارکی که می‌تواند به اثبات تمکن مالی برای ویزای شینگن کمک کند، موارد زیر است:

  • صورت حساب بانکی معتبر نشان‌دهنده شرایط مانده و گردش حساب متقاضی (حداقل برای سه ماه گذشته)
  • کارت اعتباری
  • پول نقد
  • چک مسافرتی
  • فیش حقوقی
  • مدارک جهت اثبات کارمند بودن
  • اسناد و مدارکی که آمادگی حامی مالی یا اسپانسر را نشان دهد
  • رسید یا تاییدیه رزرو هتل (هزینه‌های اقامت)
  • سند یا مدرکی که نشان دهد شما در منزل دوستان یا آشنایان سکونت خواهید داشت
  • تاییدیه پرداخت هزینه پرواز رفت و برگشت
بیشتر بخوانید: ریجکتی ویزای شینگن 

تمکن مالی برای ویزای شینگن چقدر است؟

یکی از سوالات اساسی برای دریافت ویزای شینگن، درباره میزان تمکن مالی و چگونگی محاسبه آن است. باید گفت تمکن مالی ویزای شینگن، براساس حداقل هزینه گذران زندگی در یک روز در کشور مقصد تعیین می‌شود. این یعنی میزان تمکن مالی طبق شرایط کشورهای منطقه شینگن تعیین می‌شود و معمولا با یکدیگر متفاوت است. برای مثال اگر قرار است به مدت 2 هفته به کشور اسپانیا سفر کنید، میزان تمکن مالی را باید بر اساس هزینه زندگی یک روز در این کشور را در 14 روز ضرب کنید تا تمکن مالی لازم مشخص شود.

در ادامه درباره میزان تمکن مالی برای کشورهای مهم منطقه شینگن توضیح می‌دهیم.

تمکن مالی ویزای شینگن کشور فرانسه

بنابر تشخیص کمیسیون اروپا، از سال 2014 هر فرد خارجی که قصد ورود به کشور فرانسه را داشته باشد، در زمان درخواست ویزای شینگن فرانسه، در صورتی که تاییدیه رزرو هتل ارائه ندهد، باید بتواند اثبات کند توانایی مالی به مبلغ 120 یورو را به ازای هر روز اقامت در این کشور دارد. اگر هتل رزرو کرده‌اید و رسید معتبر پرداخت هزینه آن را همراه خود دارید، این مقدار به روزانه 65 یورو کاهش می‌یابد. همچنین اگر برای اقامت ارزان‌تری در کشور فرانسه اقدام کرده باشید (مانند اقامت در مهمانسرا) مبلغ تمکن مالی، روزانه 32.25 یورو خواهد شد.

تمکن مالی برای ویزای کشور آلمان

اتباع خارجی برای دریافت ویزای شینگن آلمان، باید اثبات کنند تمکن مالی براساس هزینه زندگی روزانه به مبلغ 45 یورو را دارد و آن را به سفارت اثبات کند.

تمکن مالی ویزای شنگن ایتالیا

بر اساس اعلام وزارت خارجه ایتالیا، مبالغ برای تمکن مالی اقامت اتباع خارجی در این کشور براساس مدت زمان اقامت در جدول زیر آمده است:

مدت زمان اقامت

حداقل مبلغ برای یک نفر

(یورو)

حداقل مبلغ برای هر فرد وابسته (یورو)

تا 5 روز (مبلغ ثابت)

269.60

212.81

6 تا 10 روز

(به ازای هر روز)

44.93

26.33

11 تا 20 روز

(مبلغ پایه)

51.64

25.82

هزینه اضافه‌تر 11 تا 20

(به ازای هر روز)

36.67

22.21

بالای 20 روز

(مبلغ پایه)

206.58

118.79

هزینه اضافه‌تر بالای 20 روز

(به ازای هر روز)

27.89

17.04

البته این مبالغ گفته شده برای تمکن مالی، هزینه بلیط هواپیما و هتل را شامل نمی‌شود.

تمکن مالی شینگن اسپانیا

طبق قانون اعلام شده در کشور اسپانیا، برای ورود به این کشور باید حداقل مقدار 900 یورو به ازای هر فرد به عنوان توانایی مالی پایه (صرف نظر از تعداد روز اقامت) داشته باشید. علاوه بر آن مبلغ اضافی روزانه 100یورو را در کنار آن در نظر داشته باشید.

تمکن مالی ویزای شینگن سوئد

تمکن مالی ویزای شینگن هلند

برای ورود به کشور هلند، باید توانایی مالی 34 یورو به ازای هر روز اقامت در این کشور را داشته باشید و مدارک لازم برای اثبات آن را در کنار سایر مدارک ویزای شینگن به سفارت تحویل دهید.

تمکن مالی شینگن سوئد

از سال 2011، اتباع خارجی برای ورود به کشور سوئد، باید توانایی مالی روزانه به مبلغ 48.26 یورو را در دوران اقامت در این کشور داشته باشد و آن را به سفارت اثبات کند.

سخن پایانی

گفتیم که تمکن مالی از مدارک ضروری و حساس برای اخذ ویزای شنگن است. در این مطلب درباره روش‌های ارائه تمکن مالی صحبت کردیم. شرایط و مدارک لازم را برای اثبات توانایی مالی توضیح دادیم و نکات لازم را در این باره بیان کردیم. همچنین میزان تمکن مالی برای ویزای شینگن را براساس کشورهای حوزه شنگن عنوان کردیم. 

حامی مهاجر، موسسه مهاجرتی با تجربه در زمینه اخذ ویزا و مهاجرت، با ارائه خدمات با کیفیت، شما را در مسیر اخذ ویزای شینگن همراهی می‌کند. برای دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان مجرب و ارتباط با ما، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره تمکن مالی ویزای شینگن

در ادامه می‌توانید پاسخ به پرسش‌های پر تکرار درباره حداقل تمکن مالی برای ویزای شینگن را مشاهده کنید.

برای ویزای فرانسه تمکن مالی را چگونه اثبات کنیم؟

شما می‌توانید برای ارائه تمکن مالی به سفارت فرانسه، از صورت وضعیت حساب بانکی معتبر همراه با 3 تراکنش آخر، به علاوه مواردی مثل کارت اعتباری، چک مسافرتی و ... را به عنوان مدارک لازم برای تمکن مالی استفاده کنید. البته حواستان باشد که باید حداقل مبلغ توانایی مالی را داشته باشید تا بتوانید برای صدور ویزا درخواست دهید.

کدام کشورها در منطقه شینگن به تمکن مالی نیاز ندارند؟

در منطقه شینگن تمام کشورها قانون تمکن مالی برای صدور ویزا را دارند و شما نمی‌توانید بدون ارائه این مدرک و گواهی برای دریافت ویزا اقدام کنید.

تمکن مالی برای اخذ ویزای شینگن چگونه محاسبه می‌شود؟

حداقل مبلغ برای ارائه این مدرک به سفارت توسط کشورهای حوزه شنگن و معمولا براساس حداقل هزینه گذران زندگی به ازای هر روز تعیین می‌شود و شما باید با توجه به مدت اقامت خود مبلغ تمکن مالی برای ویزای شینگن را محاسبه کنید.

آیا می‌توان سند ملک را به عنوان گواهی توانایی مالی به سفارت ارائه داد؟

خیر، به جز مواردی که در بخش مدارک لازم در این مقاله ذکر کردیم، اسناد دیگری را نمی‌توانید به عنوان گواهی و اثبات توانایی مالی تحویل دهید.

آیا اخذ ویزای شینگن بدون تمکن مالی امکان پذیر است؟ 

به‌طور کلی، دریافت شینگن بدون ارائه مدرک معتبر میسر نخواهد بود، لذا پیش از اقدام برای گرفتن ویزا با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0