20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

همایش های عجیب مهاجرتی

هر سال عزیزانی به موسسه حامی مهاجر مراجعه میکنند و مطالبی رو عنوان میکنند که برای ما جای تعجب دارد. در برنامه لاتاری 2019 مسائل بسیار عجیبی به گوشمان رسید که آنهارا با شما در میان میگذاریم. در همایشی به ظاهر مهاجرتی که حدود 200 نفر در آن شرکت داشتند و جمعه روزی برگزار شده است و عمدتا برندگان لاتاری میهمان آن بودند، مطالبی عنوان شده که بعد از شنیدن آن یکی دو ساعتی به وضعیت بد بازار مهاجرت فکر میکردم.

ترجمه مدارک در آمریکا

یکی از عجیبترین مطالبی که در این همایش عنوان شده، این بود که اگر مدارک شما در آمریکا ترجمه شود، برای شما یک امتیاز مثبت محسوب میشود! وقتی این جمله را از یکی از حاضرین در آن همایش شنیدم چند دقیقه سکوت کردم. این جملات کذب است و تنها دلیل تشویق شما برای ترجمه مدارک در آمریکا، سود رسانی به یک عده دلال است که قرار است شمارا گول بزنند و مدارک شمارا با هزینه های هنگفت به آمریکا ببرند و ترجمه کنند. ( البته اگر به آمریکا ببرند!!!! )

شرایط معافیت از حکم ترامپ ( ابلاغ ریاست جمهوری 9645 )

در هر ابلاغ ممنوعیتی همیشه شرایطی برای دریافت معافیت وجود دارد. آخرین ابلاغ ریاست جمهوری، سخت ترین شرایط معافیت را داشت. برای دریافت معافیت باید ثابت کنید اگر ویزا دریافت نکنید اولا دچار سختی شدید میشوید دوما برای منافع ملی آمریکا مفید هستید و سوما برای امنیت آمریکا مضر نیستید. تعداد 9 مثال برای دریافت معافیت هست که یکی از آنها داشتن رابطه خانوادگی نزدیک پدر یا مادر یا فرزند زیر 21 سال یا همسر در آمریکاست. در ابلاغ آمده اگر به هر نوع ویزایی در آمریکا باشند، معافیت میتواند شامل شود اما همیشه رفتار سفارت ها قابل پیش بینی نبوده است. هشت مثال دیگر در مورد معافیت را در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.

جاب کانترکت

گفتن در این همایش صحبت قرارداد شغلی شده که میتونه کمک کنه. نمیدونم واقعا صحت داره یا نه. اما اگر یک وکیل آمریکایی در ایران در همایشی مطرح کرده که قرارداد شغلی برای برندگان لاتاری تبدیل به معافیت میشه دو حالت وجود داره. یا وکیل نیست و موضوع کلاهبرداریه یا وکیل هست و موضوع کلاهبرداریه. متن صریح ابلاغ ریاست جمهوری رو مطالعه کنید ببینید آیا job contract یا قرارداد شغلی میتونه کمکی کنه یا نه. قطعا نمیتونه و تاحالا نتونسته.

قرارداد شغلی و سفارت ابوظبی

البته شنیده هایی از متقاضیان ویزا در سفارت ابوظبی دریافت کردیم که گفتن افسر کنسولی اونهارو تشویق به اخذ قرارداد شغلی کرده. توجه کنید که بعد از تشویق به اخذ قرارداد شغلی، افسر این توضیح رو هم میده که باید درخواست معافیت رو به واشنگتون بفرستیم و اگر تایید بشه معافیت صادر میشه. یعنی داشتن قرارداد شغلی به معنای دریافت معافیت نیست.

زمان لازم برای دریافت معافیت از حکم ترامپ

نکته بسیار مهم دیگر زمان دریافت معافیت است. در مکاتباتی که اخیرا با سفارت ها داشتیم، اعلام شد بررسی درخواست معافیت در واشنگتون صورت میپذیرد و این موضوع میتواند تا بیش از 6 ماه به طول بیانجامد. با توجه به زمان باقی مانده تا پایان سال مالی برای  لاتاری 2018 عملا میتواند دریافت ویزا برای برندگان لاتاری را غیر ممکن کند. البته من افسر کنسولی نیستم و ممکن است درخواست معافیت شما یک روزه صادر شود. انشاالله که همه به ویزا برسید. این نکته هم توجه کنید که اگر حکم ریاست جمهوری در دادگاه عالی مورد تاثیر قرار گیرد، اتفاقات آینده نیاز به تحلیل های به روز و جدید خواهد داشت.

وکیل در آمریکا و اعلام وکالت در آمریکا

گفتند در این همایش کذایی گفته شده که اعلام وکالت یک وکیل در آمریکا برای یک برنده لاتاری، شانس برنده لاتاری را افزایش میدهد. امیدوارم سوتفاهم شده باشد یا مثلا اشتباه عنوان شده باشد. اگر چنین مطلبی واقعا در یک همایش مهاجرتی عنوان شده است، شما قطعا وقتتان را برای این همایش تلف کرده اید. این جمله مضحک ترین جمله ای بود که در سابقه فعالیت حرفه ای ام شنیدم. هیچ برنده لاتاری نیاز به اعلام وکالت یک وکیل در آمریکا ندارد. حتی نیاز به Agent نیز ندارد. برندگان لاتاری با دریافت کیس از KCC 90درصد راه را رفته اند و بقیه مسیر بسیار ساده و هموار خواهد بود.

هزینه مشاوره یک وکیل در آمریکا

در همایش کذایی فوق الذکر هر سوالی پرسیده شده، به وکیل با 100 دلار برای مشاوره ارجاع شده است. به دلار آزاد عددی حدود 700000 تومان برای یک جلسه مشاوره. در این رابطه قضاوت را به شما میسپارم. البته قبل از ثبت نام همایش گفته شده که سوالات در همایش پاسخ داده خواهند شد و در همایش ذکر شده برای دریافت پاسخ سوالاتتان باید 100 دلار به وکیل آمریکایی  بدهید.

بونافاید چیست؟

بونافاید یا رابطه اصیل با یک شخص یا نهاد در آمریکا، معافیت مربوط به فرمان ممنوعیت بن دوم بود و در بن سوم یا فرمان ممنوعیت سوم ریاست جمهوری هیچ کاربردی ندارد.

دریافت مدارک کارت ملی و کارت پایان خدمت در هنگام عقد قرارداد

خبر رسید که شرکتی از مشتریانش هنگام عقد قرارداد، کارت ملی دریافت کرده بود و دیگر مدارک از برخی دیگر از مشتریان و هیچ سندی به ایشان تحویل نداده بود. یعنی شما قرارداد بستید و مدارک شناسایی تحویل یک شرکتی دادید و هیچ چیزی حتی یک نسخه از قرارداد را نیز تحویل نگرفتید. در این مورد هم قضاوت با شما. اگر نمیدانید بهتر است در جریان باشید که برای عقد قرارداد نیاز به ارائه مدارک شناسایی نیست!

عدم اجازه ضبط صدا یا تصویر در همایش

قبل از همایش به شدت تذکر داده شد که صدا ضبط نکنند و اگر دیده شود گوشی شخص خاطی ضبط خواهد شد. البته گفتند ویدئو هم ذخیره نکنید. دو سوال مطرح است. اول اینکه چه مرجعی به شما اجازه میدهد گوشی متقاضی را در یک همایش ضبط کنید؟! دوم اینکه مگر از چه چیزی وحشت دارید که محل همایش را چند ساعت قبل همایش اعلام میکنید و اجازه ضبط صدا نمیدهید. جواب ساده است. وقتی همایشی با هدف کلاهبرداری و گمراه کردن متقاضیان و ماهیگیری در آب گل آلود برگزار شود نتیجه اش این است که از ضبط صدا و تصویر وحشت دارند. در هر همایشی هر مجری ارزو دارد که از ایشان فیلم تهیه شود و در شبکه های اجتماعی پخش شود. اصلا این یک تبلیغ است. اصلا برگزاری همایش برای دیده شدن است. یک جای کار میلنگد. قضاوت با شما.
 
اجازه ندهید از خوشحالیتان سو استفاده شود.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0