گرفتن وقت راندوو ترکیه ( وقت پذیرش) ، برای کسانی که دوست دارند به ترکیه سفر کنند و یا حتی در کشور ترکیه اقامت داشته باشند ، الزامی می باشد. ازان جایی که هزینه های زندگی در ترکیه پایین تر از ایران است و همچنین فرهنگ و آب و هوای نزدیک به ایران دارد، بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر ترکیه را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند که همین امر نیازمند دریافت وقت راندوو می باشد.

اقامت دائمی در ترکیه و تعیین وقت راندوو

ترکیه به کسانی که اقامت توریستی خود در ترکیه را برای چند دوره تمدید می کنند اقامت دائم ترکیه را صادر می کند که این افراد نیازمند تعیین وقت راندوو می باشند. البته این اقامت توریستی به این معناست که حق کار در ترکیه وجود ندارد اما سایر خدمات قابل استفاده می باشند. بنابراین برای دریافت اقامت دائم ترکیه نیاز به اقامت توریستی دارید. پس از ورود قانونی به خاک ترکیه و اقامت در یکی از شهرهای آن می توان برای تعیین وقت راندوو ترکیه (مصاحبه)  اقدام کرد. باید به اداره مهاجرت (Göç İdaresi ) همان شهر محل اقامت خود مراجعه کنید. اما در ابتدا لازم است که به صورت اینترنتی به سایت اداره مهاجرت ترکیه مراجعه شود و نوع و تعداد روز اقامت در ترکیه درخواست شود. در این سایت اطلاعات هویتی و همچنین بیمه ای فرد وارد می شود. در آخر فایلی برای فرد ارسال می شود که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشد.

تعیین وقت راندوو ترکیه

معمولا اداره مهاجرت ترکیه در فاصله بین 2 هفته تا 2 ماه به انتظار تعیین وقت پاسخ می دهد. هرچند ممکن است به دلایل مختلف این تعیین وقت بیشتر هم طول بکشد. برای تعیین وقت راندوو ترکیه میتوانید با کارشناسان و متخصصان موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

اطمینان از گرفتن اقامت در وقت راندوو ترکیه

برای گرفتن اقامت و قبل از مراجعه برای وقت راندو ترکیه حتما باید در شهری که اقامت دارید خانه داشته باشید. فرقی نمی کند که این خانه اجاره ای باشد یا اینکه شما مالک آن باشید ،اما نکته مهم این است که خانه داشتن شما به صورت رسمی ثبت شده باشد یعنی باید در nuter (دفترخانه) به امضای طرفین رسیده باشد. به دلیل افزایش سندهای قلابی ممکن است اداره ی مهاجرت یک فیش برق و گاز از شما دریافت کند. پس بهتر است قبل از روز وقت راندوو ترکیه کنتورهای مربوطه را به نام خود ثبت کرده باشید.

ارائه ضمانت بانکی در وقت راندوو ترکیه

ممکن است در مراجعه به اداره ی مهاجرت برای وقت راندو ترکیه  از شما خواسته شود که حساب بانکی ای بامبلغ 3 هزار دلار ترکیه داشته باشید تا اقامت شما محقق شود. برای اینکه در ترکیه حساب بانکی داشته باشید لازم است به اداره ی مالیات ترکیه مراجعه کنید و شماره‌ی مالیاتی خود را دریافت کنید. بهتر است پاسپورت خود را نیز در همین دفترخانه ها ترجمه کنید.از دیگر مدارکی که بهتر است تهیه کنید، بیمه نامه است اداره ی مهاجرت ترکیه از شما می خواهد که خود را در ترکیه بیمه کنید.

هزینه وقت راندوو ترکیه

پس از گرفتن وقت راندوو ترکیه و تکمیل دقیق مدارک، باید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید و در بخش صدور ویزا برای خارجی ها تشکیل پرونده دهید. هزینه ی این اقدام برای هر فرد 550 لیر است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0