20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

وقت سفارت آمریکا: آنکارا، ایروان، امارات، باکو، تایلند، پاکستان و عمان و ...

وقت سفارت آمریکا: فوری و سفارت انتخابی شما

احتمالا می‌دانید که برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای آمریکا، باید در سفارت این کشور حاضر شوید و ضمن پشت‌سرگذاشتن مرحله ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری و گرفتن عکس)، با افسر سفارتی نیز مصاحبه کنید. منتها به این دلیل که هیچ‌گونه روابط دیپلماتیکی بین ایران و آمریکا برقرار نیست، به‌ناچار باید این کار را در یکی از سفارت‌های آمریکا در کشورهای همسایه انجام دهید.

بنابراین در چنین شرایطی، رزرو وقت سفارت آمریکا در زمان مناسب، بسیار حیاتی است. زیرا در صورت دیر اقدام‌کردن یا نبود وقت، ممکن است شما نتوانید خودتان را به سفارت برسانید و شانستان برای دریافت ویزا از بین برود. به همین خاطر ما قصد داریم علاوه بر موضوع رزرو وقت سفارت آمریکا، به این مورد نیز بپردازیم که برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا، باید به چه صورت عمل کرد.

همچنین می‌خواهیم برای کم‌کردن نگرانی‌های شما درباره شرایط حضور در سفارت، به معرفی خدماتی مانند ماک‌های سفارتی، تورهای سفارتی و... بپردازیم و پس از آن، درباره گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان، ترکیه، امارات، عمان، آذربایجان و دیگر کشورها صحبت کنیم. در ادامه، همراهمان باشید.

حامی مهاجر موسسه مهاجرتی معتبری است که در خصوص اخذ ویزای آمریکا، به مراجعین خود خدماتی تخصصی ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به اخذ ویزای توریستی آمریکا، دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ایالات متحده، اخذ اقامت دائم آمریکا و... اشاره کرد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

رزرو وقت سفارت

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در گذشته، شیوه حضور در سفارت متفاوت بود. یعنی افراد همان‌گونه که برای پیگیری امور مالی خود به بانک‌ها مراجعه می‌کردند، برای دنبال‌کردن مراحل اخذ ویزای خود نیز راهی سفارت‌ها می‌شدند و گاهی، چند ساعتی هم برای فرارسیدن نوبتشان منتظر می‌ماندند.

اما به‌مرور زمان که جمعیت مراجعین افزایش پیدا کرد و به‌دنبال آن، صف‌های طولانی‌تری در سفارت‌ها شکل گرفت، دولت‌مردان تصمیم گرفتند با راه‌اندازی سیستم رزرو وقت سفارت، به روند پیگیری پرونده‌ها سر و شکل تازه‌ای بدهند و از اتلاف وقت مراجعین جلوگیری کنند.

به همین خاطر، امروزه افراد قبل از حضور در این مراکز، باید حتما مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا را طی کنند و برای رزرو وقت سفارت آمریکا اقدام نمایند. بنابراین تنها نیاز است که در یک روز و ساعت مشخص، راهی سفارت موردنظر خود بشوند. در غیر این صورت، پرونده ویزای آن‌ها به‌جریان نخواهد افتاد.

رزرو وقت سفارت آمریکا

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا

یکی از نکات مهم پیش از گرفتن وقت سفارت آمریکا، بررسی شرایط هر سفارت و تحت‌نظر قراردادن عملکرد آن مرکز در سال‌های گذشته بوده است. به‌عنوان مثال سفر به سفارت آمریکا در آنکارا، هم به‌صورت هوایی امکان‌پذیر است و هم به‌شکل زمینی. بنابراین افرادی که شرایط حضور در سفر هوایی را ندارند، می‌توانند از طریق راه‌های زمینی به این سفارت مراجعه کنند.

از سوی دیگر، هزینه‌های اقامت در ارمنستان به‌مراتب کمتر از دیگر کشورها است و همین، می‌تواند دلیلی باشد برای انتخاب این سفارت. ضمن اینکه به‌گواه مراجعین سفارت آمریکا در ابوظبی، کارکنان این سفارت در طی چند سال اخیر، بهترین برخورد را با مراجعین ایرانی داشته‌اند. بنابراین واضح است که انتخاب مناسب‌ترین سفارت برای شما، هم به اهداف و شرایطتان بستگی دارد و هم نیازمند آشنایی قبلی با این مراکز است.

به همین خاطر توصیه می‌شود که پیش از هرگونه اقدامی، افراد حتما با کارشناسان این موضوع مشورت کنند. شما می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت آمریکا یا کسب مشاوره در خصوص شرایط سفارت‌ها، هم‌اکنون با شماره 02148000957 تماس بگیرید. ما همواره پاسخگوی شما هستیم.

البته باید بگوییم که این اقدام، تنها برای ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا صورت می‌پذیرد. زیرا تعیین وقت سفارت برای مواردی مانند مهاجرت از طریق ویزای لاتاری، ساز و کار دیگری دارد که در مقاله مراحل بعد از برنده‌شدن در لاتاری، به آن اشاره کرده‌ایم. بنابراین چنانچه قصد ورود به آمریکا برای گردش، تحصیل و... را داشته باشید، می‌توانید دریافت وقت سفارت خود را به حامی مهاجر بسپارید. 

نکاتی درباره رزرو وقت سفارت آمریکا

  • اول

هرچند که امکان رزرو وقت سفارت در تمام سفارت‌های آمریکا وجود دارد، اما سفارت‌های آمریکا در آنکارا، ابوظبی و ایروان، به ایرانیان اختصاص پیدا کرده‌اند. بنابراین امکان مصاحبه به زبان فارسی تنها در این سه سفارت وجود دارد. با این حال، در مواردی که عملکرد سایر سفارت‌ها در پردازش پرونده‌های ویزا بهتر باشد، شما می‌توانید برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در آن مناطق نیز اقدام کنند.

  • دوم

متقاضیانی که 14سال‌به‌پایین دارند، نیازی نیست برای دریافت وقت سفارت به‌صورت جداگانه اقدام کنند. زیرا این عمل، تنها برای افراد بالای 14سال است. بنابراین این‌دسته از متقاضیان، می‌توانند به‌عنوان زیرمجموعه یکی از اعضای خانواده خود در مصاحبه حاضر شوند.

  • سوم

اگر هرچه زودتر برای رزرو وقت سفارت اقدام کنید، احتمال اینکه بتوانید در تاریخ موردنظرتان راهی سفارت شوید افزایش می‌یابد. اما با این وجود باید حواستان باشد که رزرو وقت سفارت، ظریف‌کاری‌های خاص خود را دارد. بنابراین در این زمینه، حتما با افراد باتجربه مشورت کنید. همچنین درباره آموزش گرفتن وقت سفارت آمریکا می‌توانید با کارشناسان باتجربه راهنمایی بگیرید. 

  • چهارم

شما می‌توانید وقت سفارت خود را حداکثر تا دو بار جابه‌جا کنید. البته این تنها در صورتی است که پیش از فرارسیدن موعد حضور در سفارت، زمان‌بندی خود را تغییر دهید. با این حال، به‌دلیل مسائلی مانند انتظارهای طولانی‌مدت و مواردی این‌چنینی، توصیه می‌شود که جز در مواقع ضروری وقتتان را جابه‌جا نکنید.

  • پنجم

شما می‌توانید پس از پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا که به MRV شهرت دارد، تا یک سال روند اخذ ویزای خود را پیگیری کنید. بنابراین بهتر است که در این مسیر زمان‌بندی دقیقی برای خود تدوین کنید و با کمک‌گرفتن از متخصصان امر، مراحل دریافت ویزای خود را سریع‌تر پشت‌سر بگذارید.

نکته: اگر می‌خواهید شخصا برای رزرو وقت سفارت آمریکا و دسترسی به تقویم وقت سفارت آمریکا اقدام کنید، باید به سایت وقت سفارت آمریکا به نشانی https://ais.usvisa-info.com/ مراجعه کرده و به‌صورت آنلاین اقدام نمایید. همچنین پس رزرو وقت و پرداخت هزینه به آخرین وقت های باز سفارت آمریکا دسترسی خواهید داشت.

نکات مهم رزرو وقت سفارت

رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا

در برخی موارد، ممکن است متقاضیان اخذ ویزای آمریکا نتوانند در تاریخ موردنظرشان از سفارت ایالات متحده وقت بگیرند. بنابراین در چنین شرایطی، آن‌ها به‌دنبال این خواهند بود که بدانند آیا رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا در یک روز مشخص امکان‌پذیر است یا خیر.

در پاسخ باید گفت بله. این اتفاق، شدنی است. اما به‌علت شلوغ‌بودن تقویم سفارت و حجم زیاد مراجعین، معمولا دریافت چنین وقتی به‌سختی صورت می‌گیرد. با این حال، چنانچه شما نیاز به رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا در یک روز به‌خصوص داشته باشید، می‌توانید این موضوع را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

زیرا مشاوران ما به‌سبب تجربه خود و آشنایی با ریزه‌کاری‌های سیستم تعیین وقت سفارت، می‌توانند در موقع مناسب برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا اقدام کنند و در صورت وجود کنسلی، زمان مصاحبه جدیدی را برای افراد تنظیم کنند.

خدمات حامی مهاجر برای رزرو وقت سفارت آمریکا

چگونه می‌توان مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا و مصاحبه با افسر را بدون نگرانی پشت‌سر گذاشت؟

این سوالی بود که در ذهن ما شکل گرفت و باعث شد برای یافتن پاسخ آن، خودمان را به‌جای شما بگذاریم. پس این کار را کردیم و در نهایت، تصمیم گرفتیم برای راحتی کار شما مراجعین عزیز، خدماتی را در این زمینه تدارک ببینیم. در ادامه، تک‌تک این خدمات را معرفی می‌کنیم. بنابراین این بخش به راهنمای گرفتن وقت سفارت آمریکا اختصاص دارد.

اخذ انواع وقت سفارت آمریکا

گفتیم که گرفتن وقت سفارت آمریکا، مختص ویزاهای غیرمهاجرتی این کشور است. بنابراین اگر می‌خواهید وقت سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی را دریافت کنید، بهتر است وقتتان را دریافت‌شده بدانید! کافی است با شماره 02148000957 تماس بگیرید و این موضوع را با کارشناسان ما در میان بگذارید. ما وقت سفارتتان را رزرو خواهیم کرد.

اخذ وقت فوری سفارت آمریکا

آیا نیازمند اخذ وقت سفارت آمریکا فوری هستید؟ بسیار خوب! این موضوع را به همکاران ما اطلاع دهید. آن‌ها تلاش می‌کنند شما را در این زمینه راهنمایی کنند و برای دریافت وقت سفارت آمریکا فوری، قدم‌به‌قدم همراهی‌تان کنند.

پرداخت هزینه‌های ویزا موسوم به MRV از طریق حساب‌های بین‌المللی

می‌دانید که برای تعیین وقت سفارت، باید مبلغی را تحت‌عنوان هزینه MRV پرداخت کرد. اما نیازی به گفتن ندارد که پرداخت این هزینه، تنها از طریق حساب‌های بین‌المللی امکان‌پذیر است. با این وجود جای نگرانی نیست! ما در کنار شما هستیم و این هزینه را پرداخت خواهیم کرد.

تغییر وقت سفارت آمریکا متقاضیان در صورت نیاز

به‌دلیل مسائل اضطراری، شرایط حضور در سفارت را ندارید؟ مشکلی نیست! اگر در چنین وضعی قرار دارید و نمی‌توانید به سفارت موردنظرتان مراجعه کنید، ما برای تغییر وقت سفارت آمریکا شما اقدام خواهیم کرد. هرچند که توصیه می‌کنیم تا حد ممکن، برای حضور به‌موقع در سفارت تلاش کنید.

شبیه‌سازی فضای مصاحبه با افسر به‌وسیله ماک سفارتی

مهم‌ترین مرحله حضور در سفارت آمریکا، انجام مصاحبه با افسر سفارتی است. البته این مرحله بعد از گرفتن وقت مصاحبه سفارت آمریکا انجام می‌شود. بنابراین برای اینکه بتوانید این مرحله را به‌سلامت پشت‌سر بگذارید، باید خودتان را به‌خوبی برای پاسخگویی به سوالات وی آماده کنید. حال چه آماده‌سازی‌ای مناسب‌تر از حضور در یک مصاحبه آزمایشی؟!

در ماک سفارتی حامی مهاجر ما فضای مصاحبه را برای شما شبیه‌سازی می‌کنیم، به مرور سوالات احتمالی افسر می‌پردازیم، درباره شیوه پاسخ‌دهی به سوالات وی حرف می‌زنیم و از خطوط قرمز فرایند مصاحبه می‌گوییم. می‌خواهید بیشتر بدانید؟ مقاله ماک سفارتی حامی مهاجر را مطالعه کنید.

ارائه تور سفارتی با خدمات همراهی کامل

می‌دانیم که کشور آمریکا سفارتی در ایران ندارد. به همین خاطر، شما باید به یکی از سفارت‌های آمریکا در خارج از کشور مراجعه کنید. بنابراین ممکن است کل فرایند پیگیری پرونده‌تان که در یکی‌دو روز قابل‌انجام است، چند روز طول بکشد و فشارهای مالی و روانی زیادی را به شما تحمیل کند.

ضمن اینکه در برخی موارد، احتمال دارد تغییراتی ناگهانی در برنامه کاری سفارت رخ بدهد و شما را بیش‌ازپیش سردرگرم کند. بنابراین برای حضور در سفارت، باید برنامه‌تان را طوری تنظیم کنید که امکان تغییر ساعت پرواز، برنامه هتل و... وجود داشته باشد.

در همین خصوص، ما اقدام به برگزاری تورهایی کرده‌ایم که به تور سفارتی شهرت دارند و صرفا برای حضور بی‌دردسر در سفارت طراحی شده‌اند. ضمنا با این تورها، دیگر نباید دل‌واپس تغییرات کاری سفارت باشید! زیرا ویژگی اصلی این تورها که همان طراحی انعطاف‌پذیرشان است، باعث می‌شود بروز اتفاقات غیرمنتظره آسیبی به برنامه سفرتان وارد نکند.

اگر علاقه‌مندید که در این رابطه بیشتر بدانید، مقاله تور سفارت آمریکا را مطالعه کنید. در آنجا از سیرتاپیاز این تورها را برایتان توضیح داده‌ایم و درباره تک‌به‌تک ویژگی‌های آن، مانند خدمات همراهی کامل یا ترنسفر فرودگاهی آن‌ها حرف زده‌ایم.

تورهای سفارتی آمریکا

وقت سفارت آمریکا در ترکیه

همان‌طور که می‌دانید، کشور ترکیه همسایه شمال غربی ایران است و روابط بسیار خوبی با کشورمان دارد. طوری که ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به ویزا راهی ترکیه شوند و حتی تا 90 روز در این کشور بمانند! بنابراین دریافت وقت سفارت آمریکا در ترکیه، یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای متقاضیان ایرانی دریافت ویزای است.

همچنین از دیگر نکات مثبتی که می‌توان در خصوص رزرو وقت سفارت آمریکا در ترکیه ذکر کرد، یکی امکان سفر زمینی و هوایی به این کشور است که باعث می‌شود افراد بتوانند به‌آسانی خودشان را به ترکیه برسانند، و یکی تعداد بالای هتل‌ها و مهمان‌پذیرهای موجود در این سرزمین است که اقامت بی‌دردسری را برای افراد فراهم می‌کند.

البته در صورت تغییر برنامه‌های سفارت، ممکن است همه‌چیز هم به این خوبی‌وخوشی پیش نرود! منتها گفتیم که حتی در چنین مواقعی نیز کنار شما خواهیم بود و با طراحی منعطف تورهای سفارتی، تمام بحران‌های پیش‌آمده را مدیریت خواهیم کرد.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول

پیش از اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه باید بدانید که برخلاف انتظار، سفارت آمریکا نه در شهر استانبول، که در شهر آنکارا واقع شده است. بنابراین، این ساختمان «کنسولگری» آمریکاست که در بخش اروپایی استانبول جا خوش کرده است.

گفتنی است بیشتر پرونده‌های این مرکز نیز مربوط به ویزاهای توریستی و تحصیلی آمریکا هستند و کمتر پرونده‌ای در زمینه ویزاهای مهاجرتی به این مرکز ارجاع داده می‌شود. بنابراین گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول، برای متقاضیان ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا بسیار مناسب است.

همچنین از مزایای دریافت وقت سفارت آمریکا در استانبول، می‌توانیم به امکان گشت‌وگذار کوتاه‌مدت در این شهر اشاره کنیم. چرا که می‌دانیم استانبول، پایتخت گردشگری ترکیه و یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان است. ضمن اینکه هر زمان اراده کنید، می‌توانید پروازی به‌مقصد این شهر بیابید!

سفارت آمریکا در استانبول

بنابراین شما می‌توانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول، به‌راحتی خودتان را به ترکیه برسانید و بدون نگرانی‌های معمول، امور مربوط به پرونده‌تان را پیگیری کنید. ضمن اینکه فراموش نکنید در این مسیر، ما هم‌قدم شماییم و تنهایتان نمی‌گذاریم.

مشخصات کنسولگری آمریکا در استانبول، در ادامه آورده شده است:

آدرس سفارت آمریکا در استانبول

Poligon Mahallesi, Sariyer Caddesi No: 75,Istinye 34460 Sariyer, Istanbul/Türkiye

شماره تلفن سفارت آمریکا در استانبول

(90) 212-335 90 00

فاصله سفارت از فرودگاه

سی‌وچهار کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا جمعه – 8:30 الی 16:30   

وقت سفارت آمریکا در آنکارا

گفتیم که سفارت اصلی ترکیه، در پایتخت این کشور یعنی آنکارا واقع شده است. بنابراین اگر مایل به حضور در مرکز ترکیه هستید، تنها کافی است اطلاعات خود را در اختیار ما بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، نسبت به گرفتن وقت سفارت آمریکا در آنکارا برای شما اقدام کنیم.

اگر می‌خواهید از مزایای حضور در این سفارت نیز اطلاع پیدا کنید، باید بگوییم این مرکز، اخیرا به ساختمان بزرگی منتقل شده است و سرعت پردازش پرونده‌های آن بالا رفته است. ضمن اینکه در سال‌های گذشته نیز، عملکرد متعادلی در پردازش پرونده‌های متقاضیان خود داشته است.

سفارت آمریکا در آنکارا

بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم گرفتن وقت سفارت آمریکا در آنکارا، شما را چند پله از نظر زمانی جلو میندازد! با این وجود باید بدانید که تمرکز اصلی سفارت آمریکا در آنکارا بر روی پردازش پرونده‌های مهاجرتی است. منتهی چنانچه سفارت اعلام کند، افراد می‌توانند در خصوص ویزاهای غیرمهاجرتی نیز اقدام به گرفتن وقت سفارت آمریکا در آنکارا بکنند.

مشخصات سفارت آمریکا در آنکارا را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

آدرس سفارت آمریکا در آنکارا

1480 Sokak No. 1, Cukurambar Mahallesi, 06530 Cankaya, Ankara

شماره تلفن سفارت آمریکا در آنکارا

(90-312) 294-0000

فاصله سفارت از فرودگاه

سی‌ودو کیلومتر

ساعت کاری سفارت

همه‌روزه (به‌جز روزهای تعطیل ترکیه و آمریکا) - 8:30 الی 17:30

وقت سفارت آمریکا در امارات

مانند کشور ترکیه، سفارت آمریکا در امارات (ابوظبی) نیز خلوت است و سرعت بالایی در پیگیری پرونده‌های مراجعین خود دارد. همچنین مثل ترکیه، امارات هم دارای یک کنسولگری آمریکایی است که در دبی واقع شده. ضمنا می‌دانید که کشور امارات، همسایه جنوبی ایران است. بنابراین اخذ وقت سفارت آمریکا در امارات، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای کسانی باشد که در جنوب کشور زندگی می‌کنند.

سفارت آمریکا در امارات

وقت سفارت آمریکا در دبی

دبی، یکی از شهرهای تجاری‌توریستی شناخته‌شده امارات است که به سبب ویژگی‌های خاص خود، شهرتی جهانی پیدا کرده است. تا آنجا که سالیانه، پذیرای مسافرین بسیاری از سرتاسر جهان است. بنابراین می‌توان گفت که دیدن این شهر و گشت‌وگذار در آن، می‌تواند از عوامل ترغیب‌کننده برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی باشد!

ضمن اینکه به همین دلیل، همواره بلیت پرواز برای این شهر وجود دارد. طوری که شما می‌توانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی، خودتان را در هر زمانی به این شهر برسانید. همچنین وجود اقامتگاه‌های متنوع در این امیرنشین نیز باعث می‌شود که شما پس از گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی، بتوانید به‌راحتی محلی را برای سکونت خود انتخاب کنید.

در خصوص هدف کاری کنسولگری آمریکا در دبی نیز باید بگوییم که تمرکز اصلی آن، بر روی پرونده‌ ویزاهای توریستی و تحصیلی است. بنابراین چنانچه قصد دارید به این دو شیوه راهی آمریکا شوید، پیشنهاد می‌کنیم همین الان برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی تماس بگیرید. تلفن: 02148000957

در جدول زیر، آدرس و مشخصات سفارت آمریکا در دبی آورده شده است:

آدرس سفارت آمریکا در دبی

8 Al Seef St - Dubai - United Arab Emirates

شماره تلفن سفارت آمریکا در دبی

(+971)(4) 309 4000

فاصله سفارت از فرودگاه

هشت کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا پنجشنبه – 07:30 الی 17:00

جمعه- 7:30 الی 11:30          

سفارت آمریکا در دبی

وقت سفارت آمریکا در ابوظبی

امیرنشین ابوظبی، پایتخت سیاسی کشور امارات محسوب می‌شود. بنابراین از جمله مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ابوظبی، بزرگ‌بودن سفارت آمریکا در این شهر است که هم باعث خلوت‌بودن سفارت شده است و هم به سریع‌ترشدن پروسه بررسی پرونده مراجعین کمک کرده است.

همچنین مطابق نظرات متقاضیان اخذ ویزای آمریکا، کارمندان سفارت ابوظبی همواره بهترین برخورد را با ایرانیان داشته‌اند. سوای این موارد، یکی دیگر از مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ابوظبی این است که در این مرکز، محلی نیز برای نگهداری وسایل کوچک مانند موبایل، کیف‌پول و... وجود دارد.

با این حال، لازم‌به‌ذکر است که سفر به ابوظبی نیازمند اخذ ویزا است و در حال حاضر، دریافت ویزای ابوظبی به سختی صورت می‌پذیرد. بنابراین چنانچه می‌خواهید مصاحبه خود را در کشور امارات انجام دهید و برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ابوظبی اقدام کنید، باید تمام این جوانب را در نظر بگیرید.

آنچه در ادامه آمده، مشخصات کلی سفارت آمریکا در ابوظبی است:

آدرس سفارت آمریکا در ابوظبی

Plot 38, Rabdan Street, Airport Road Embassies District, Sector W59-02          

شماره تلفن سفارت آمریکا در ابوظبی

+971-2 414 2200

فاصله سفارت از فرودگاه

برای سفر به ابوظبی، باید به دبی سفر کنید.

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا پنجشنبه – 07:30 الی 17:00

جمعه- 7:30 الی 11:30          

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

پیش از گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان باید بدانید که برخلاف امارات و ترکیه، سفارت آمریکا در این کشور کوچک است و کیفیت خدمت‌رسانی آن متناسب با ظرفیتش است. ضمن اینکه پروازها و اقامتگاه‌های کمتری نیز برای سفر به این کشور وجود دارد.

سفارت آمریکا در ارمنستان

منتها این تنها یک روی سکه است! زیرا گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان مزیت‌هایی نیز دارد. از جمله اینکه سفر به ارمنستان احتیاجی به ویزا ندارد و به‌دلیل نزدیکی به این کشور، شما می‌توانید از طریق راه‌های زمینی نیز خودتان به این کشور سفر کنند.

یا اینکه هزینه‌های اقامت در ارمنستان به‌مراتب از دیگر گزینه‌ها کمتر است و همین، می‌تواند دلیلی باشد برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان. به هر ترتیب، این شمایید که تصمیم می‌گیرید با توجه به شرایطتان، کدام سفارت را برای دریافت ویزا انتخاب کنید

در ادامه، مشخصات سفارت آمریکا در ارمنستان آمده است:

آدرس سفارت آمریکا در ارمنستان

1 American Avenue

Yerevan 0082, Republic of Armenia

شماره تلفن سفارت آمریکا در ارمنستان

(+37410) 464-700

فاصله سفارت از فرودگاه

هشت کیلومتر

ساعت کاری سفارت

یکشنبه تا جمعه – 09:00 تا 18:00     

وقت سفارت آمریکا در عمان

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در عمان، دانستن برخی نکات الزامی است. از جمله اینکه عموما جمعیت زیادی از متقاضیان اخذ ویزای آمریکا، برای پیگیری کارهای خود راهی این سفارت می‌شوند و به همین دلیل، صف‌های طویلی در این مرکز شکل می‌گیرد.

بنابراین واضح است که در چنین شرایطی، مدت‌زمان پیگیری پرونده‌های متقاضیان طولانی‌تر باشد. ضمن اینکه کشور عمان، عموما آب‌وهوای گرم و خشکی دارد و گرفتن وقت سفارت آمریکا در عمان، ممکن است تجربه چندان خوشایندی نباشد.

سفارت آمریکا در عمان

با این حال، باید بدانید کارمندان سفارت آمریکا در مسقط (پایتخت عمان) برخورد بسیار مناسبی با مراجعه‌کنندگان خود دارند و ضمن کمک‌رسانی به آن‌ها، خدمات خود را نیز با کیفیت بالایی به متقاضیان اخذ ویزای آمریکا عرضه می‌کنند.

ضمنا نکته قابل‌توجه این است که همواره پروازهای زیادی برای سفر به مسقط وجود دارد و به همین خاطر، شما می‌توانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا در عمان، خودتان را به‌سادگی به عمان برسانید.

آنچه در جدول زیر مشاهده می‌کنید، مشخصات سفارت آمریکا در عمان است:

آدرس سفارت آمریکا در عمان

Jamiat Al Dowal Al Arabiya, Bldg. 32, Shatti Al Qurum,Muscat, Sultanate of Oman

شماره تلفن سفارت آمریکا در عمان

(+968) 2464-3400

فاصله سفارت از فرودگاه

بیست کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا شنبه – 9:00 تا 17:00

وقت سفارت آمریکا در باکو

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در باکو باید بدانید به‌طور میانگین، هفته‌ای یک پرواز برای سفر به آذربایجان وجود دارد. ضمن اینکه هزینه تور باکو نیز نسبتا زیاد است و در صورت تغییر برنامه‌های سفارت، ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شوید. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم پس از گرفتن وقت سفارت آمریکا در باکو، از یک تور سفارتی مطمئن استفاده کنید.

ضمنا از جمله نکات مهم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در باکو این است که در این مرکز، مصاحبه به زبان‌های ترکی و انگلیسی انجام می‌شود. البته در این باره گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که سفارت آمریکا در باکو، قرار است به ایرانیان اجازه بدهد موقع حضور در این سفارت، از مترجم کمک بگیرند. با این حال، صحت این ادعا هنوز ثابت نشده است و نمی‌توان آن را رد یا تایید کرد.

سفارت امریکا در باکو

ضمنا باید گفت که دریافت ویزای آذربایجان نسبتا راحت است و به‌صورت آنلاین و لیبل‌دار صادر می‌شود. بنابراین از این نظر، گرفتن وقت سفارت آمریکا در باکو می‌تواند گزینه کم‌دردسری برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا باشد.

در جدول زیر، آدرس و مشخصات سفارت آمریکا در باکو آمده است:

آدرس سفارت آمریکا در باکو

111 Azadlig Ave, AZ1007 Baku, Azerbaijan

شماره تلفن سفارت آمریکا در باکو

+994 12 488-3300

فاصله سفارت از فرودگاه

بیست‌وچهار کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا جمعه – 8:30 تا 17:30

وقت سفارت آمریکا در تایلند

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در تایلند، دانستن برخی نکات الزامی است. از جمله اینکه بر اساس نظر مخاطبان، برخورد کارمندان این سفارت کمی خشک و جدی است. همچنین بهترین وقت برای مراجعه به این مرکز، عموما پیش از ظهر است. زیرا کارمندان سفارت در این بازه پرکارترند و پرونده شما را سریع‌تر راه می‌اندازند. ضمنا باید بدانید که این مرکز، محلی برای نگهداری وسایل شخصی تدارک ندیده است.

سفارت آمریکا در تایلند

با این‌همه، باید نیمه پر لیوان را نیز ببینید! از جمله اینکه کارمندان این سفارت در کار خود بسیار حرفه‌ای هستند و عموما پرونده‌ها بدون هیچ مشکل خاصی در این مرکز پردازش می‌شوند. ضمن اینکه گرفتن وقت سفارت آمریکا در تایلند و حضور در بانکوک، می‌تواند بسیار خوشایند باشد و لحظات لذت‌بخشی را برای شما رقم بزند.

چرا که تایلند، علاوه بر اینکه طبیعت بکری دارد و یکی از سرسبزترین کشورهاست، از لحاظ جاذبه‌های گردشگری نیز دارای پدیده‌هایی مانند معابد متعدد، بازارهای شبانه و... است. بنابراین وقت‌گذرانی در این شهر می‌تواند لحظاتی فراموش‌نشدنی را برای شما رقفم بزند. برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در تایلند تماس بگیرید.

در جدول زیر، مشخصات سفارت آمریکا در تایلند ذکر شده است:

آدرس سفارت آمریکا در تایلند

120/22 Wireless Road, Bangkok, Thailand 10330

شماره تلفن سفارت آمریکا در تایلند

+66-2-205-4000

فاصله سفارت از فرودگاه

سی‌وپنج کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا جمعه – 07:00 الی 16:00

وقت سفارت آمریکا در پاکستان

اگر شما نیز از آن‌دسته افرادی هستید که با شنیدن نام سفارت آمریکا در پاکستان، درباره امنیت این کشور می‌پرسید، باید بدانید این سفارت در محدوده ویژه دیپلماتیک اسلام‌آباد قرار گرفته است. یعنی منطقه‌ای در پایتخت پاکستان که تقریبا تمام سفارت‌ها در آن قرار گرفته‌اند و فضایی امنیتی بر آن حاکم است. طوری که ورود به آن، بدون مجوز و پاسپورت امکان‌پذیر نیست.

همچنین به‌دلیل تراکم تعداد سفارت‌ها و نهادهای دیپلماتیک، تعداد زیادی هتل و اقامتگاه نیز در این ناحیه وجود دارد. بنابراین خیالتان راحت! شما می‌توانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا در پاکستان، به‌سرعت خودتان را به این کشور برسانید و کارهایتان را انجام دهید.

سفارت آمریکا در پاکستان

البته باید بدانید که مصاحبه سفارت آمریکا در اسلام‌آباد، تنها به دو زبان اردو و انگلیسی انجام می‌شود. بنابراین در این سفارت، مصاحبه به زبان فارسی امکان‌پذیر نیست. منتها از سوی دیگر بد نیست بدانید که ساختمان سفارت آمریکا در اسلام‌آباد نوساز است و امکانات رفاهی مناسبی دارد. بنابراین شما با گرفتن وقت سفارت آمریکا در پاکستان، دغدغه چندانی نخواهید داشت.

همچنین توصیه می‌کنیم هنگام مراجعه به سفارت آمریکا در پاکستان، حتما مقداری روپیه نقد به همراه داشته باشید. زیرا هزینه سرویس سفارت در مرکز اسلام‌آباد، فقط به‌صورت نقدی دریافت می‌شود. (گفتنی است در تور سفارتی آمریکا، سایر هزینه‌های مربوط به سفارت و مصاحبه، توسط حامی مهاجر پرداخت خواهد شد.)

در جدول زیر، مشخصات کلی سفارت آمریکا در پاکستان را مشاهده می‌کنید:

آدرس سفارت آمریکا در پاکستان

Diplomatic Enclave, Ramna 5, Islamabad, Pakistan

شماره تلفن سفارت آمریکا در پاکستان

(+92) 051-201-4000

فاصله سفارت از فرودگاه

هشت کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا جمعه – 8:00 الی 13:00

وقت سفارت آمریکا در مالزی

اگر قصد گرفتن وقت سفارت آمریکا در مالزی را دارید، باید به چند نکته توجه داشته باشید. اول اینکه ورود به این سزمین، احتیاجی به اخذ ویزا ندارد. به این صورت که شما می‌توانید بدون دریافت ویزای مالزی، تا 14 روز در این کشور حضور داشته باشند و پرونده ویزای خود را پیگیر کنند. دیگر اینکه سفارت آمریکا در مالزی عموما شلوغ است و مراجعین زیادی دارد. بنابراین رسیدگی به پرونده افراد در این مرکز، طبیعتا زمان بیشتری می‌برد.

سفارت آمریکا در مالزی

مطلب بعدی این است که هیچ پروازی مستقیما از تهران به کوالالامپور وجود ندارد. بلکه تمامی پروازها ابتدا در خاک قطر یا امارات فرود می‌آیند و سپس راهی کوالالامپور می‌شوند. بنابراین پس از گرفتن وقت سفارت آمریکا در مالزی، انتخاب یک پرواز مطمئن که هم آسایش مسافران را تضمین کند و هم هزینه معقولی داشته باشد، بسیار مهم است.

به همین خاطر است که در چنین مواردی، ما استفاده از خدمات تور سفارتی حامی مهاجر را پیشنهاد می‌کنیم. زیرا کارگزاران ما تلاش می‌کنند با گرفتن وقت سفارت آمریکا در مالزی برای شما و پیشنهاد مناسب‌ترین پروازها، کاری کنند که شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف معقول‌ترین هزینه به کوالالامپور برسید.

مشخصات سفارت آمریکا در مالزی را مشاهده می‌کنید:

آدرس سفارت آمریکا در مالزی

367 Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur, Malaysia

شماره تلفن سفارت آمریکا در مالزی

60-3-2168-5000

فاصله سفارت از فرودگاه

شصت کیلومتر

ساعت کاری سفارت

دوشنبه تا جمعه – 7:45 تا 16:30

وقت سفارت آمریکا در ترکمنستان

کسانی‌که متقاضی دریافت ویزای غیرمهاجرتی آمریکا هستند، می‌توانند برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکمنستان اقدام کنند. البته که توصیه ما به شما این است که ترکمنستان جزء گزینه‌های آخر شما باشد. بنابراین اگر شرایط ویژه‌ای پیش آمد که امکان مراجعه به کشورهایی نظیر امارات متحده عربی، ترکیه، ارمنستان را ندارید، می‌توانید از طریق ترکمنستان اقدام کنید. در این دفاتر امکان مصاحبه به زبان فارسی وجود ندارد. بنابراین اگر به زبان انگلیسی، ترکمنی یا روسی مسلط نیستید این احتمال وجود دارد که در اخذ ویزا از سفارت آمریکا در عشق آباد با دشورای روبرو شوید.

گرفتن وقت سفارت آمریکا در قطر، گرجستان و...

علاوه بر کشورهایی که گفتیم، آمریکا در دیگر کشورها نیز سفارت دارد که در صورت درخواست شما، می‌توانیم وقت سفارت آن مناطق را نیز رزرو کنیم و در مسیر دریافت ویزایتان، همراه و هم‌سفر شما باشیم.

بنابراین چنانچه می‌خواهید ویزای خود را از سفارت آمریکا در سایر کشورها دریافت کنید، تنها لازم است این موضوع را از طریق شماره 02148000957 به اطلاع همکاران ما برسانید. گفتنی است آن‌ها تمام هماهنگی‌های لازم را در این خصوص انجام خواهند داد و تاریخ حضور در سفارت را به اطلاع شما خواهند رساند.

وقت سفارت برندگان لاتاری

پیش از این گفتیم که فرایند تعیین وقت سفارت برندگان لاتاری و سایر ویزاهای مهاجرتی آمریکا، به‌شکل دیگری است. یعنی در پرونده‌های مهاجرتی، این متقاضیان نیستند که وقت سفارت را تعیین می‌کنند، بلکه مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا (KCC) وقتی برای آنان در نظر می‌گیرد.

البته این تعیین وقت طبق الگوی خاصی صورت می‌گیرد که ما، آن را در مقاله نامه دعوت به مصاحبه لاتاری توضیح داده‌ایم. اگر می‌خواهید در این خصوص بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله گفته‌شده را مطالعه کنید.

هزینه وقت سفارت آمریکا

به طور معمول هزینه گرفتن وقت سفارت آمریکا برای هر نفر برابر با 185 دلار برآورد شده است. بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا افرادی که قصد دریافت انواع ویزاهای غیر مهاجرتی را دارند، باید هزینه‌ای با عنوان (MRV Fee (Machine Readable Visa، پرداخت کنند. همانطور که گفتیم وقت سفارت امریکا برای ایرانیان معمولا در نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری آمریکا در یکی از کشورهای همسایه انجام می‌شود. بنابراین کلیه متقاضیان انواع ویزاهای غیرمهاجرتی ( توریستی و دانشجویی ) باید پیش از تعیین وقت مصاحبه، اکانت مخصوص خود را در سایت سفارت یکی از کشورهای نزدیک ایران بسازند و نسبت به پرداخت وجه اقدام کنند. پرداخت هزینه وقت سفارت آمریکا توسط کارت‌های بین المللی ( مستر کارت و ویزا کارت ) امکان‌پذیر و غیر قابل استرداد است. 

خدمات پیکاپ ویزا چیست؟

پس از انجام مراحل بیومتریک و مصاحبه با افسر سفارتی، شما باید منتظر بررسی درخواست ویزای خود و اعلام نتیجه آن باشید. منتها واضح است که در تمام این مدت، نمی‌توانید در کشور مقصد اقامت داشته باشید. بنابراین در چنین شرایطی باید به ایران برگردید و منتظر اعلام نتیجه بمانید. در نهایت نیز چنانچه با درخواست ویزایتان موافقت شد، باید برای الصاق ویزا به پاسپورت، مجددا به کشور موردنظر سفر کنید. منتها نیاز به گفتن ندارد که تمام این رفت‌وآمدها، تا چه اندازه باعث افزایش هزینه‌های شما خواهد شد!

بنابراین برای جلوگیری از تکرار این سفرها، شما می‌توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت استفاده کنید. به این معنی که بعد از صدور ویزا، کارگزار یک موسسه مهاجرتی معتبر پاسپورت شما را به سفارت آمریکا می‌برد و بعد از الصاق پاسپورت به آن، ویزا را به ایران بازگردانده و تحویل شما می‌دهد. شما می‌توانید برای برخورداری از خدمات پیکاپ پاسپورت حامی مهاجر، به‌وسیله شماره 02148000957 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم ضمن تمرکز بر موضوع رزرو وقت سفارت آمریکا، درباره نحوه گرفتن وقت سفارت این کشور نیز نکاتی را مطرح کنیم و راجع‌به اهمیت خدماتی مانند تور سفارتی و ماک سفارتی حرف بزنیم. همچنین گفتیم که جهت رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا، ما چگونه به کمکتان می‌آییم.

پس از آن نیز درباره گرفتن وقت سفارت آمریکا در برخی کشورها حرف زدیم و با ذکر نکاتی درباره هر سفارت، ویژگی‌های مثبت و منفی دریافت وقت از آن مراکز را بازگو کردیم. به این ترتیب که گرفتن وقت سفارت آمریکا در استانبول، آنکارا، دبی، ابوظبی، ایروان، عمان، پاکستان و... را به‌طرزی موشکافانه بررسی کردیم.

بنابراین مبحث رزرو وقت سفارت آمریکا را از تمامی جهات موردبحث قرار دادیم و به همه سوالات احتمالی آن پاسخ دادیم. با این حال، اگر همچنان پرسش بی‌پاسخی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید آن را از طریق قسمت نظرات مطرح کنید یا ضمن تماس‌گرفتن با شماره 02148000957، پرسش خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

پاسخ به سوالات متداول درباره رزرو وقت سفارت آمریکا

کدام سفارت آمریکا بهتر است؟

به این دلیل که هر سفارت شرایط ویژه خود را دارد، نمی‌توان گفت کدام‌یکی بهتر است. با این حال، سه سفارت آمریکا در ابوظبی، آنکارا و ایروان مختص ایرانیان هستند. یعنی شما می‌توانید در این سفارت‌ها به زبان فارسی مصاحبه کنید.

آیا تغییر وقت سفارت آمریکا امکان‌پذیر است؟

بله. اما همان‌طور که در مقاله گفتیم، توصیه می‌شود جز در مواقع ضروری وقت سفارت خود را جابه‌جا نکنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت چیست؟

به‌طور کلی، مدارک لازم جهت گرفتن وقت سفارت می‌تواند بسته به سفارت انتخابی شما متفاوت باشد. با این حال، داشتن برخی مدارک عمومی مانند پاسپورت معتبر، مدارک هویتی و... الزامی است.

آیا برای رزرو وقت سفارت آمریکا، تنها باید به‌صورت غیرحضوری اقدام کنیم؟

بله. به سبب اینکه آمریکا سفارتی در ایران ندارد، رزرو وقت سفارت این کشور تنها به‌شکل غیرحضوری امکان‌پذیر است.

تعیین وقت سفارت آمریکا برای لاتاری به چه صورت است؟

در پرونده‌های مهاجرتی نظیر ویزای لاتاری، ویزای خانوادگی و...، مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وقت سفارت افراد را مشخص می‌کند.

آیا گرفتن وقت سفارت آمریکا تضمینی است؟

همه چیز به عوامل مختلف بستگی دارد. از جمله میزان شلوغی سفارت، زمان رزرو وقت و غیره.. اگر بخواهید از طریق حامی مهاجر اقدام کنید بین 95 تا 99 درصد احتمال دارد که موفق به رزرو وقت سفارت آمریکا شوید. اما درصدی را باید به شرایط پیش‌بینی نشده اختصاص دهیم. 

آیا امکان خرید وقت سفارت آمریکا وجود دارد؟

خیر این امکان وجود ندارد.

سایت گرفتن وقت سفارت آمریکا چیست؟

برای دریافت نوبت سفارت آمریکا می‌توانید به سایت https://ais.usvisa-info.com/ مراجعه کنید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7 | کل دیدگاه های تایید شده: 3
سارا شریف
سلام ایا از سفارت انکارا وقت ویزای دانشجویی میشود گرفت برای ماه اینده؟ پول را پرداخت کردم ولی تقویم هیچ روز باز ندارد! ممنون میشم راهنمایی کنید
کارشناس حامی مهاجر

همراه عزیز حامی مهاجر سلام 

لطفا از طریق شماره 02148000957 با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان وضعیت شما را بررسی و راهنماییتان کنند. 

مریم نجیبی ‌آرمان حقوقی
سلام من برای وقت سفارت برای ویزای دانشجویی برای پسرم وتوریستی برای خودم میخاستم اقدام کنم
کارشناس حامی مهاجر

سلام دوست عزیز. برای دریافت وقت سفارت با شمارۀ 02148000957 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند.

سوسن روحانی
سلام.روز بخیر.سوال من جواب بدید ممنون میشم.اگر کسی در آنکاراوقت سفارت برای ویزای توریستی داشته ونتونسته بهر دلیلی بره.میشه وقت فوری ومجدد گرفت؟دخترم زایمان داشته ونیاز به حضور من داره.
کارشناس حامی مهاجر

درود سوسن عزیز 

بله شما می توانید برای سفارت هایی اقدام کنید که وقت باز دارند و در سریع ترین زمان می توانید برای مصاحبه تشریف ببرید.

برای اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید 

02148406

02149078