20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

پیکاپ ویزا آمریکا 2024؛ از ارمنستان، ترکیه، امارات و باکو

اگر به‌دنبال دریافت ویزای آمریکا از هرنوعی (کاری، تحصیلی، توریستی و غیره) هستید، احتمالا اصلی‌ترین نگرانیتان این باشد که کجا باید برای مصاحبه حاضر شوید؟ آیا سفارت آمریکا در ایران وجود دارد؟ پاسخ متاسفانه منفی است! ایران و آمریکا هیچگونه روابط کنسولی با یکدیگر ندارند و به همین دلیل شما باید برای انجام مراحل اداری ویزای آمریکا و مصاحبه در سفارت، به کشورهای همسایه همچون ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید. باید بدانید علاوه‌بر مصاحبه در سفارت، درصورتی که نتیجه صدور ویزایتان مثبت باشد، شما باید یک‌بار دیگر به آن کشور سفر کنید تا ویزا روی پاسپورت شما چسبانده شود.

همه ما می‌دانیم که با شرایط کنونی دلار در ایران، سفر به کشورهای اطراف هزینه زیادی دارد! اما نگران نباشید؛ ما در حامی مهاجر، بی حد و مرز کنار شماییم تا هزینه‌های مهاجرت یا سفرتان را به حداقل برسانیم. پیکاپ ویزا آمریکا خدمتی‌ست که ما به شما عزیزان ارائه می‌دهیم تا پس از صدور ویزایتان، نماینده‌ای با داشتن وکالت از شما، پاسپورتتان را به کشوری که در سفارت آن مصاحبه داشته‌اید برده و با دریافت ویزا آن را به شما تحویل دهد. 

حامی مهاجر شرکت معتبر مهاجرتی است که علاوه‌بر خدماتی همچون اخذ ویزای آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، تور سفارت آمریکا در پاکستان، ترکیه، ارمنستان و ابوظبی، خدمات پیکاپ ویزای آمریکا را نیز انجام می‌دهد. در ادامه به توضیح کامل چگونگی پیکاپ پاسپورت آمریکا می‌پردازیم. 

پیگیری لحظه‌ای وضعیت پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت سفارت آمریکا

قبل از اینکه به‌سراغ مسائل اصلی برویم، باید بدانید ممکن است گاهی به‌جای عبارت"پیکاپ ویزا آمریکا" از عبارت"پیکاپ پاسپورت آمریکا" استفاده می‌شود. لازم به ذکر است این دو عبارت، مفهوم یکسانی دارند و جای نگرانی نیست اگر به جای یکدیگر استفاده شوند. البته اگر بخواهیم از لحاظ لغتی بررسی کنیم، پیکاپ در انگلیسی به معنای تحویل گرفتن است و چیزی که در این خدمت تحویل گرفته می‌شود، ویزای آمریکا است.

بنابراین عبارت پیکاپ ویزای آمریکا نسبت به پیکاپ پاسپورت آمریکا صحیح‌تر است؛ اما از هردو آنها استفاده می‌شود. 

پیکاپ ویزا آمریکا

تمام متقاضیان انواع ویزای آمریکا (ویزای توریستی، تحصیلی، ویزای لاتاری و ...) باید برای انجام مراحل اداری و انجام مصاحبه ویزا، در سفارت آمریکا حضور پیدا کنند. بدون مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا امکان دریافت ویزای آمریکا وجود ندارد. بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید پس از تکمیل فرم های آنلاین درخواست ویزا و پرداخت هزینه های آن، از یکی از سفارت های آمریکا در منطقه وقت بگیرند. همچنین لازم است بدانید گاهی‌اوقات امکان دریافت وقت فوری سفارت آمریکا نیز وجود دارد. 

پس از مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا، امکان این وجود دارد که ویزای شما به صورت تک ضرب صادر شود. در چنین حالتی فقط کافی است چند روز بیشتر در آن کشور خارجی اقامت داشته باشید و ویزای آمریکا بر روی پاسپورت شما چسبانده می‌شود؛ اما در برخی مواقع صدور ویزای آمریکا به صورت تک ضرب نیست و آفیسر پرونده شما تشخیص می‌دهد که پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر یا گذراندن مرحله کلیرنس (Clearance) دارد.

پیکاپ ویزا آمریکا

اگر پرونده درخواست ویزای شما وارد مرحله بررسی بیشتر شود، امکان دارد صدور ویزای شما از چند هفته تا چند ماه به تاخیر بیافتد و مسلما در چنین شرایطی اقامت در یک کشور خارجی امکان‌پذیر نخواهد بود و متقاضی باید پس از صدور ویزا یک بار دیگر به آن کشور خارجی سفر کند.

در چنین وضعیتی استفاده از خدمت پیکاپ ویزای آمریکا باعث صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد. توجه کنید که پیکاپ ویزای امریکا باید از همان کشوری انجام شود که متقاضی برای مصاحبه ویزا به آنجا مراجعه کرده است. پیکاپ ویزا از کشورهای مختلف دارای شرایط و هزینه های متفاوتی است که در ادامه به توضیح بیشتر درباره آن ها خواهیم پرداخت.

انواع پیکاپ ویزای آمریکا

 • پیکاپ ویزای گردشگری آمریکا: این ویزا غیر کاری خواهد بود و بهتر است دعوت نامه ارسال شود تا روند اخذ ویزا و پیکاپ راحت تر انجام شود.
 • پیکاپ ویزای کاری آمریکا: ویزای کاری آمریکا در انواع مختلف صادر می شود. یک نوع آن برای کارگرانی است که از فراخوان های جذب نیروی تاجران در امریکا استفاده می کنند. نوع دوم برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف است که در شرکت های بزرگ آمریکایی مشغول به کار می شوند.
 • پیکاپ ویزای تحصیلی آمریکا: آمریکا در زمینه ی تحصیلی بسیار مهاجر پذیر است و ذکر اینکه ویزای تحصیلی میخواهید در زمان درخواست زمان انتظار شما را کاهش می دهد. این نوع ویزا هم زیر مجموعه هایی دارد: نوع اول مخصوص کسانی است که قصد تحقیق روی موضوعی خاص در مراکز تحقیق امریکا را دارند. نوع دوم مخصوص دانشجویان پزشکی است. نوع سوم هیچ محدودیتی ندارد و برای تمام کسانی است که قصد تحصیل در آمریکا را دارند.
 • پیکاپ ویزای تجاری آمریکا: آمریکا از سرمایه‌گذاران و تاجرانی که قصد فعالیت در آمریکا را دارند استقبال می کند. هر شخصی که با شرکت‌های آمریکایی داد و ستد دارد می‌تواند از ویزای تجاری بهره‌مند شود.

پیکاپ ویزا آمریکا از ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان ارمنستان نیز یکی از سفارت های سه گانه ای است که مصاحبه ویزای امریکا در آن به زبان فارسی انجام می‌شود. سفر ایرانیان به ارمنستان نیازی به اخذ ویزا ندارد و می‌توان به صورت زمینی و هوایی به ارمنستان سفر کرد. ارمنستان کشور کوچکی است و به همین دلیل هزینه سفر به این کشور مناسب است.

پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان

چنانچه کارهای اداری ویزای خود را در سفارت آمریکا در ایروان انجام داده‌اید، برای دریافت ویزا نیازی به سفر مجدد به ارمنستان ندارید و می‌توانید با استفاده از خدمت پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان، ویزای خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنید. برای استفاده از این خدمت کافی است پاسپورت خود را به همراه مدارک زیر در اختیار ما قرار دهید.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در ارمنستان

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت
 • یک قطعه عکس ۵*۵
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

در صورت نیاز به استفاده از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ارمنستان (ایروان) می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

پیکاپ پاسپورت آمریکا از ترکیه

درست است که آمریکا در شهر استانبول نیز کنسولگری دارد، ولی بر خلاف باور بسیاری از افراد سفارت آمریکا در شهر آنکارا ترکیه قرار دارد و بنابراین پیکاپ ویزا آمریکا از آنکارا انجام می‌شود. سفارت آمریکا در آنکارا ترکیه یکی از بزرگ‌ترین سفارت های آمریکا در منطقه ما است.

ایرانیان برای سفر به ترکیه نیاز به ویزا ندارند و تقریبا هر روز پروازی از فرودگاه های به سمت ترکیه وجود دارد. به دلیل نزدیک بودن ارزش پول ایران و ترکیه، اقامت و سفر به ترکیه ارزان تر از سایر کشورها تمام می‌شود و نکته مهم تر این است که مصاحبه سفارت آمریکا در ترکیه به زبان فارسی نیز انجام می‌شود.

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از ترکیه

همه این عوامل باعث شده است که سفارت آمریکا در ترکیه یکی از بهترین سفارت ها برای انجام کارهای کنسولی ایرانیان باشد و سالانه بسیاری از متقاضیان ایرانی ویزای توریستی آمریکا، ویزای لاتاری و ویزای تحصیلی آمریکا به این سفارت مراجعه می‌کنند. بنابراین پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا نیز یکی از پر کاربردترین خدمات پیکاپ به شمار می‌رود. برای استفاده از این خدمت کافی است پاسپورت خود را به همراه مدارک زیر در اختیار موسسه حامی مهاجر قرار دهید.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • برگه وقت سفارت
 • یک قطعه عکس ۵*۵
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

پیکاپ ویزای آمریکا از ابوظبی

سفارت آمریکا در ابوظبی امارات نیز یکی از سفارت هایی است که مصاحبه ویزای امریکا در آن به زبان فارسی نیز انجام می‌شود. سفر به امارات نیاز به اخذ ویزای توریستی دارد و به دلیل اختلاف زیاد ارزش پول ایران و امارات، معمولا هزینه سفر به امارات برای مراجعه به سفارت آمریکا گران است؛ اما در برخی مواقع موقعیت هایی پیش می‌آید که به دلیل بسته بودن سایر سفارت ها مجبور هستید به ابوظبی مراجعه کنید.

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از ابوظبی

به دلیل گران بودن سفر به امارات، خدمت پیکاپ ویزای آمریکا از ابوظبی امارات نسبت به سایر خدمات پیکاپ ارزنده‌تر است، چرا که متقاضی ویزای آمریکا با صرف هزینه بسیار کمتر و بدون مراجعه مجدد به ابوظبی، می‌تواند ویزای خود را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای آمریکا در امارات

 • فتوکپی و اصل پاسپورت امضا شده متقاضی
 • مجوز امضا شده یا وکالتنامه رسمی متقاضی به نماینده موسسه مهاجرتی برای انجام کارهای مربوط به پیکاپ ویزا
 • برگه وقت سفارت
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت
 • یک کپی از فرم درخواست ویزا (در صورت وجود)

پیکاپ ویزا آمریکا از دبی

گفتنی است که سفارت آمریکا در امارات، در شهر ابوظبی قرار دارد. دبی یکی از قطب‌های بزرگ اقتصادی و گردشگری در امارات است، ولی آمریکا در این شهر فقط کنسولگری دارد. بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید انجام امور اداری خود به شهر ابوظبی مراجعه کنند. سفر زمینی از دبی به شهر ابوظبی با اتوبوس امکان‌پذیر است و حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

پیکاپ پاسپورت و ویزای آمریکا از دبی

بنابراین متقاضیان ویزای آمریکا باید برای انجام مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کنند، اما پیکاپ ویزا آمریکا از دبی نیز امکان‌پذیر خواهد بود. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا از دبی، تفاوتی با مدارک ذکر شده در قسمت قبلی ندارد.

پیکاپ پاسپورت آمریکا از باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و از لحاظ فاصله بسیار نزدیک به کشور ایران است. مصاحبه سفارت آمریکا در باکو به زبان انگلیسی انجام می‌شود و امکان مصاحبه به زبان فارسی در باکو وجود ندارد. به همین دلیل بیشتر متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا علاقه‌مند هستند که مصاحبه خود را در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات انجام دهند.

چنانچه مصاحبه خود را در باکو انجام دهید، باید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در باکو استفاده کنید. به دلیل استقبال کمی که از سفارت آمریکا در باکو وجود دارد، معمولا موسسات مهاجرتی بسیار کمی خدمت پیکاپ ویزای آمریکا از باکو را انجام می‌دهند.

هزینه پیکاپ پاسپورت آمریکا با حامی مهاجر 

در ادامه هزینه‌های پیکاپ پاسپورت از تمامی کشورهایی که ذکر شد، گفته می‌شود. لازم به ذکر است با استفاده از این خدمات، به‌قدری در هزینه‌های دریافت ویزای شما صرفه‌جویی می‌شود که این هزینه در مقایسه به مراجعه مجدد خودتان به سفارت، عدد بسیار کمی است. 

پیکاپ پاسپورت

هزینه

پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا (شامل هزینه ترجمه وکالت‌نامه و تاییدات آن)

150 دلار

پیکاپ ویزای آمریکا از استانبول (شامل هزینه ترجمه وکالت‌نامه و تاییدات آن)

200 دلار 

پیکاپ ویزای آمریکا از ایروان

2,500,000 تومان

پیکاپ ویزای غیرمهاجرتی آمریکا از دبی (درصورت پست مرکزی)

1,850,000 تومان

پیکاپ ویزای مهاجرتی آمریکا از دبی (درصورت پست مرکزی)

360 درهم

پیکاپ ویزای آمریکا از پست ابوظبی

380 درهم

سخن پایانی

پیکاپ ویزای آمریکا از جمله خدمات بسیار موثری است که موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه متقاضیان ویزای آمریکا خواهد شد. چنانچه پس از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، فرآیند صدور ویزای شما وارد مرحله Clearance شود، امکان این وجود دارد که ویزای شما پس از گذشت چند ماه صادر شود؛ بنابراین شما نمی‌توانید تا زمان صادر شدن ویزا در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید.

همانطور که در مقاله نیز گفته شد برای اینکه هنگام صدور ویزا نیازی به مراجعه مجدد به سفارت آمریکا نداشته باشید، می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید؛ در این حالت پاسپورتتان توسط نماینده یک موسسه مهاجرتی به سفارت آمریکا برده می‌شود و ویزا بر روی آن چسبانده می‌شود. امکان پیکاپ ویزای امریکا از کشورهای مختلف وجود دارد که در این مقاله درباره هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه صحبت شد.

حامی مهاجر یک شرکت معتبر مهاجرتی است که ارائه دهنده خدماتی همچون اخذ انواع ویزای مهاجرت به آمریکا، تور سفارت‌های مختلف آمریکا و همچنین پیکاپ ویزا ارمنستان و مابقی کشورهای همسایه است که در مقاله اشاره شد. برای استفاده از این خدمات، تنها کافی‌ست با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0