20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

مشاغل پر درآمد آمریکا

براساس بررسی های اخیر ، نزدیک به 70 درصد از افراد متقاضی شغل می گویند که حقوق در هنگام بررسی گزینه های اشتغال یک عامل اصلی است. شما هم اگر قصد مهاجرت به آمریکا دارید، احتمالاً می خواهید بدانید با شغلتان در آمریکا قادر به کسب چه میزان درآمد خواهید بود.

لیست زیر شامل درآمد سالانه متوسط ​​هر شغل، گزارش های مربوط به حقوق و دستمزد است که توسط کارمندان در سایت به اشتراک گذاشته می شود و تعداد فرصت های شغلی که هم اکنون در سطح کشور در دسترس است.

متخصص بیهوشی (265،990 دلار)

 

پزشکانی که قبل از عمل، حین عمل یا بعد از عمل یا سایر روشهای پزشکی بیهوشی را انجام می دهند. در سال گذشته نیز متخصصان بیهوشی رتبه اول را کسب کردند. طبق جدیدترین داده ها، تقریباً 31000 متخصص بیهوشی در ایالات متحده وجود دارد.

جراحان (265،990 دلار)

 

پزشکانی که بیماری ها، صدمات و ناهنجاری ها را با استفاده از انواع روش های جراحی، مانند استفاده از ابزار، وسایل یا به صورت دستی درمان می کنند. مطابق جدیدترین داده های BLS، تقریبا 34.390 جراح در ایالات متحده وجود دارد.

جراحان دهان و فک و صورت (242،740 دلار)

جراحان دهان که بسیار تخصصی تر از دندانپزشکان هستند، روش های پیچیده ای مانند کشیدن دندان عقل را انجام می دهند. جراحان فک و صورت رویه های مربوط به فک و صورت و اطراف فک را انجام می دهند.

متخصص زنان و زایمان (235،240 دلار)

پزشکان متخصص بهداشت باروری زنان و زایمان OB / GYN))، اندکی پایین تر از دستمزد سالانه ذکر شده برای جراحان دهان و فک و صورت هستند. طبق اعلام BLS ، حدود 18،590 پزشک در این زمینه در ایالات متحده مشغول به کار هستند.

روانپزشکان (216،090 دلار)

 

روانپزشکان یک زیر تخصص حرفه پزشکی هستند. آنها دستمزد قابل توجهی را دریافت کردند، در حالی که تورم بین سالهایی که داده ها از آن گرفته می شود 6.6٪ افزایش یافت.

پزشکان (214،700 دلار)

 

این شامل یک گروه گسترده ای است که شامل پزشکان و جراحان است. در BLS، پیش بینی می شود که اشتغال در این زمینه از سال 2016 تا 2026، 13٪ به کندی رشد کند، دلیل آن هم افزایش تقاضا برای خدمات درمانی توسط جمعیت رو به رشد و پیری در آمریکا می باشد.

پزشکان خانواده و عمومی (208،560 دلار)

 

BLS این گروه را چنین تعریف می کند: پزشکانی که بیماری را تشخیص داده و معالجه می کنند و به جلوگیری از بیماری ها و آسیب هایی که معمولاً در جامعه عمومی رخ می دهد، کمک می کنند. ممکن است بیماران را در صورت نیاز برای تشخیص یا درمان بیشتر به متخصصان ارجاع دهند.

متخصصان داخلی (198،370 دلار)

BLS یک متخصص داخلی را اینگونه تعریف می کند: "پزشکانی که بیماری ها و آسیب های سیستم اندام داخلی را جراحی می کنند و آنها را معالجه می کنند. حقوق این گروه از گزارش سال 2018 تقریباً 2 هزار دلار کاهش یافت.

متخصص پروتز (196،050 دلار)

طبق گفته BLS، متخصصان پروتز برای جایگزینی دندانهای از دست رفته و سایر ساختارهای دهانی، پروتزهای دهانی را برای اصلاح تغییر شکل طبیعی و اکتسابی دهان و فک، برای ترمیم و حفظ عملکرد دهان مانند جویدن و صحبت کردن و بهبود ظاهر استفاده می کنند. حدود 380 متخصص پروتز در ایالات متحده وجود دارد.

مدیران ارشد (196،960 دلار)

 

ایالتهایی که بالاترین حقوق مدیرعامل را دارند می توانند شما را متعجب کنند: داکوتای جنوبی در درجه اول ، ناحیه کلمبیا در رده دوم و رود آیلند در رتبه سوم قرار دارند. نیویورک در لیست نیست. کالیفرنیا هم در این لیست وجود ندارد.

متخصص اطفال (180،010 دلار)

 

دستمزد ماهیانه متخصصان اطفال، که کودکان را معالجه می کنند، کمتر از متخصصان داخلی و پزشکان عمومی هستند. اما آنها هنوز هم در بین حرفه ای های پر درآمد قرار دارند. یک پزشک متخصص اطفال، صدمات جزئی، بیماری های شایع و برخی بیماری های عفونی را که ممکن است جوانان را تحت تأثیر قرار دهد، درمان می کند.

پرستارهای متخصصین بیهوشی (169،450 دلار)

پرستارهای متخصصین بیهوشی پر درآمد ترین دسته پرستاران هستند. به گفته BLS، متخصصان بیهوشی، علائم حیاتی بیمار را تحت نظر دارند و بر بهبودی بیمار از بیهوشی نظارت می کنند. ممکن است متخصصان بیهوشی ، جراحان ، سایر پزشکان یا دندانپزشکان باشند. پتانسیل رشد در این زمینه شگفت آور است:  از سال 2016-2026، 31٪ رشد کرده است.

مهندسان نفت (154،780 دلار)

 

براساس BLS ، "مهندسان نفت روشهایی را برای استخراج نفت و گاز از رسوبات زیر سطح زمین طراحی و توسعه می دهند. مهندسان نفت همچنین روشهای جدیدی برای استخراج نفت و گاز از چاه های قدیمی پیدا می کنند." چشم انداز رشد مهندسان نفت بسیار روشن است. پیش بینی می شود که تعداد مشاغل موجود در این زمینه حدود 15٪ افزایش یابد. رشد و حقوق در این زمینه تا حدودی به قیمت و تقاضای بنزین و نفت وابسته است.

مدیران سیستم های اطلاعاتی (149،730 دلار)

 

در زمینه IT، توسعه دهندگان نرم افزار ثروتمند، توجه همه را به خود جلب می کنند، اما بسیاری از مشاغل پردرآمد متعلق به انواع مدیریتی است. طبق گفته BLS ، مدیران سیستم های رایانه ای و اطلاعاتی "فعالیت هایی را در زمینه هایی مانند پردازش داده های الکترونیکی، سیستم های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل سیستم ها و برنامه نویسی رایانه ای، برنامه ریزی ، هدایت یا هماهنگی می کنند.

مدیران بازاریابی (145،620 دلار)

 

ممکن است جای تعجب نداشته باشد که مدیران بازاریابی جزء پر درآمد ترین حرفه ها در ایالات متحده هستند. هرچند حقوق مدیران بازاریابی در صنعت متفاوت است. پنج صنعت پر درآمد برای مدیران بازاریابی عبارتند از:

  • تحقیق علمی
  • برنامه نویسی (شبکه)
  • تصویر / فیلم متحرک
  • استخراج نفت و گاز
  • تولید پوشاک

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید مقاله درآمد در آمریکا را مطالعه بفرمائید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0