لیست واکسن و اطلاعات واکسیناسیون برای مهاجرت به آمریکا

از جمله سودمندترین اقدامات متقاضیان در اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا، جمع‌آوری اطلاعات لازم درباره روند مهاجرتشان است. چرا که افراد در صورت آشنایی با این فرایند، می‌توانند با آگاهی بیشتری قدم در مسیر مهاجرت بگذارند و ضمن جلوگیری از اتلاف وقت و هدررفتن سرمایه‌شان، به دریافت سریع‌تر ویزای خود نیز کمک کنند.

همچنان‌که پیش‌تر نیز در مقاله مراحل پس از برنده شدن در لاتاری اشاره شد، یکی از این مراحل مهم در اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا، مرحله مدیکال یا انجام آزمایشات پزشکی است. گفتنی است که این مرحله برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های خطرناک در خاک ایالات متحده است و در ضمن آن، واکسن‌های دریافتی متقاضی نیز بررسی می‌شود. پس آشنایی با مرحله مدیکال و اطلاع پیدا کردن از جزئیات آن، می‌تواند در سرعت‌بخشین به روند مهاجرت بسیار موثر باشد.

بنابراین در این مقاله می‌خواهیم به این بپردازیم که مدیکال آمریکا چیست؟ و لیست آزمایشات مدیکال آمریکا کدام‌اند. سپس با ارائه توضیحاتی پیرامون روند واکسیناسیون آمریکا، به این سوالات جواب می‌دهیم که چرا باید واکسن زد و اصولا علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن مهاجران چیست؟ در ادامه، لیست واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا و نیز لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا را معرفی می‌کنیم و موضوع بیماری های حساس از نظر آمریکا را پیش می‌کشیم. در نهایت هم، پس از صحبت‌کردن پیرامون کارت زرد واکسیناسیون (کارت واکسن برای مهاجرت) و بیان مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت زرد واکسیناسیون، به این پرسش پاسخ خواهیم داد که آیا تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران امکان‌پذیر است یا خیر. همراهمان باشید.

موسسه حامی مهاجر از جمله موسسه‌های مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است که در اموری مانند ثبت‌نام در لاتاری، مشاوره لاتاری و پیگیری پرونده برندگان تا اخذ ویزا، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا (تنها با مدرک دیپلم) و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا، خدمات تخصصی ارائه می‌کند.

ضمنا شما می‌توانید از طریق فرم پیش ثبت نام لاتاری حامی مهاجر، همین الان به صورت آنلاین در لاتاری 2024 آمریکا پیش ثبت نام کنید یا در زمان شروع ثبت نام لاتاری، از طریق سامانه دریافت وقت حامی مهاجر، برای اخذ نوبت حضوری اقدام بفرمایید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر هم می‌توانید با شماره 02149078تماس حاصل نمایید.

لیست واکسن های مورد نیاز آمریکا

مدیکال آمریکا چیست؟

سوال بسیاری از متقاضیان اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا مانند ویزای لاتاری، ویزای خانوادگی و... این است که به‌طور کلی، مرحله مدیکال آمریکا چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کشور آمریکا، سالانه پذیرای مهاجرین بسیاری است که از سرزمین‌های گوناگون قدم در خاک ایالات متحده می‌گذارند. به همین دلیل دولت‌مردان آمریکایی تصمیم گرفته‌اند برای کنترل سلامت جامعه، مجموعه‌ای از آزمایشات پزشکی را طراحی کنند که هدف از آن، تایید سلامت متقاضیان اخذ ویزای آمریکا و پیشگیری از انتشار بیماری‌های واگیردار در خاک این سرزمین است. به این آزمایشات پزشکی، مدیکال آمریکا گفته می‌شود.

در دنباله پاسخ به سوال مدیکال آمریکا چیست، باید این را هم ذکر کنیم که دریافت مدیکال اقدامات مختص به خودش را دارد؛ از جمله دریافت وقت سفارت آمریکا از کشورهای مجاور، مراجعه به سفارت در موعد مقرر، انجام آزمایشات مدیکال و ارائه نتیجه آزمایشات به افسر سفارت. گفتنی است که درست انجام‌دادن این مراحل بسیار اهمیت دارد. چرا که در صورت بروز کوچک‌ترین خطا در طی این فرایند، ممکن است متقاضیان از دریافت مدیکال آمریکا بازبمانند.

به همین خاطر افراد می‌توانند برای دریافت مدیکال آمریکا و انجام تمامی مراحل آن، از خدمات تور سفارتی حامی مهاجر استفاده کنند که با طراحی حساب‌شده و انعطاف‌پذیر خود، متقاضیان را در دریافت هرچه راحت‌تر مدیکال آمریکا کمک می‌کند. همچنین در این تورها، خدمات گوناگونی به افراد ارائه می‌شود که به شرح زیر هستند: رزرو هتل، خرید بلیت رفت‌وبرگشت، جابه‌جایی اختصاصی متقاضی و همراهی کارگزار موسسه با وی.

ضمنا متقاضیان اخذ ویزای آمریکا می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تورهای سفارتی حامی مهاجر و سایر خدمات مرتبط با ویزای آمریکا، از طریق شماره‌تماس 02149078 با کارشناسان مجرب ما در تماس باشند.

لیست آزمایشات مدیکال آمریکا

پس از بررسی ماهیت مدیکال آمریکا، می‌خواهیم به لیست آزمایشات مدیکال آمریکا بپردازیم و درباره کم‌وکیف این آزمایشات صحبت کنیم. لازم‌به‌ذکر است که این لیست، یعنی لیست آزمایشات مدیکال آمریکا، تقریبا در همه سفارت‌ها یکسان است و متقاضیان ویزاهای مهاجرتی، ملزم به انجام تمامی این آزمایشات هستند. زیرا این آزمایشات که با هدف تایید سلامت جسمی و روحی افراد صورت می‌گیرند، اهمیت زیادی برای دولت آمریکا دارند.

البته باید گفت هرچند انجام آزمایشات مدیکال برای متقاضیان بالاتر از یک سال الزامی است، افراد زیر 15 سال مجازند که مواردی مانند تهیه عکس از قفسه سینه و آزمایش خون را انجام ندهند. نکته‌ دیگر نیز این است که آزمایشات مدیکال، باید در مراکز مورد تایید سفارت آمریکا صورت بگیرد و پزشکان معالج آن، حتما پزشکان معتمد سفارت باشند.

در ادامه، لیست آزمایشات مدیکال آمریکا را برای شما آورده‌ایم:

 • مصاحبه پزشک در مورد سطح سلامت متقاضی و سابقه بیماری‌های خاص او
 • انجام برخی معاینات عمومی مانند تست‌های گوش، حلق، بینی و چشم
 • آزمایش‌های خون و ادرار برای تایید سلامت جسمانی افراد
 • عکس‌برداری از قفسه سینه متقاضیان
 • ضمنا بنا به نظر پزشک، امکان اخذ آزمایشات دیگری نیز وجود دارد. البته این وضعیت در صورتی رخ می‌دهد که پزشک معالج، به وجود یک بیماری مسری مشکوک شود.

روند واکسیناسیون آمریکا

در طی دو بخش قبلی، مرحله مدیکال آمریکا را بررسی کردیم و به این پرسش‌ها پاسخ دادیم که مدیکال آمریکا چیست و لیست آزمایشات مدیکال آمریکا کدام‌اند. پس اکنون نوبت آن است تا درباره روند واکسیناسیون آمریکا صحبت کنیم و به‌دنبال جواب این سوالات باشیم که چرا باید واکسن زد؟ و اصولا، علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن چیست؟ زیرا همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیکال آمریکا، بررسی واکسن‌های دریافتی افراد است. طوری که تمام متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا باید مطابق با روند واکسیناسیون آمریکا واکسینه شوند و واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را دریافت کنند.

همچنین گفتنی است که بهترین زمان برای تزریق واکسن‌ها و تکمیل روند واکسیناسیون آمریکای متقاضیان، موعد کارنت‌شدن آن‌ها است؛ یعنی هنگامی که کیس‌نامبر افراد (شماره پرونده آن‌ها) وارد پروسه کاری می‌شود و پرونده‌شان به‌جریان می‌افتد. ضمنا باید گفت که واکسیناسون تنها مختص ایالات متحده نیست. زیرا برخی کشورها نیز برای ورود مهاجرین به خاک خود، برنامه های مشابهی دارند؛ اما شمار بالای مهاجرین آمریکا نسبت به سایر کشورها، سبب شده است تا واکسیناسیون آمریکا همواره در کانون توجهات باشد و از آن صحبت شود.

چرا باید واکسن زد؟

سوال برخی از متقاضیان اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا این است که چرا باید واکسن زد؟ و به‌عبارت دیگر، ضرورت تزریق واکسن در چیست؟ در جواب به این پرسش باید بگوییم که نخستین دلیل تزریق واکسن، قطعا پیشگیری از بیمارشدن فرد متقاضی و شهروندان کشور مقصد است. بنابراین افراد در جهت حفظ سلامت خود و جامعه هم که شده، باید واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را دریافت کنند.

اما مورد دیگری که می‌توان در پاسخ به سوال چرا باید واکسن زد مطرح کرد، این است که تزریق واکسن از قوانین مهاجرتی ایالات متحده محسوب می‌شود و رعایت آن الزامی است. بنابراین در صورتی که افراد این قانون را رعایت نکنند و واکسن‌های ضروری خود را دریافت نکنند، نمی‌توانند مدیکال آمریکا را دریافت کنند و راهی این سرزمین بشوند. پس روشن است که اخذ ویزای مهاجرتی آمریکا، وابسته به تزریق این واکسن‌ها و تکمیل روند واکسیناسیون آمریکا است.

علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن

موضوع دیگری که در رابطه با روند واکسیناسیون آمریکا مطرح می‌شود، علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن است. گفتنی است که هر کشوری، مسئول برقراری آسایش شهروندان خود است و باید در این زمینه اقداماتی انجام دهد. دولت آمریکا نیز برای حفظ امنیت ملی، برنامه ‌های مختلفی را اجرا می‌کند که از جمله آن، می‌توان به غربالگری‌های پزشکی و وضع قوانین مختلف در زمینه بهداشت‌وسلامت اشاره کرد.

به این معنی که دولت آمریکا با الزامی‌کردن اخذ برخی واکسن‌ها توسط متقاضیان ویزاهای مهاجرتی، ضمن پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار در این سرزمین، از بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان خود محافظت می‌کند و آرامش جسمی و روانی آنان را به ارمغان می‌آورد. چرا که در صورت ورود بیماری‌های مسری به خاک این سرزمین، ممکن است افراد زیادی درگیر بیماری شوند و سلامت عمومی جامعه تهدید شود. بنابراین می‌توان به‌صورت خلاصه‌وار، علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن را پیشگیری از به‌خطرافتادن سلامت جامعه دانست.

واکسن های مورد نیاز سفارت امریکا

پس از بررسی مباحث مرتبط با روند واکسیناسیون آمریکا، دیگر موعد آن رسیده است تا به معرفی واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا بپردازیم و لیستی از این واکسن‌ها ارائه دهیم. اما پیش از پرداختن به این لیست، باید گفت که متقاضیان اخذ ویزاهای مهاجرتی آمریکا، ممکن است برخی از این واکسن‌ها را پیش‌تر دریافت کرده باشند. بنابراین اگر به‌هنگام کارنت‌شدن، افراد هنوز در دوره اثرگذاری این واکسن‌ها قرار داشته باشند، دیگر نیازی به تزریق مجدد آن‌ها ندارند. اما اگر اثرگذاری واکسن‌ها به پایان رسیده باشد، آن‌ها باید جهت دریافت مجدد واکسن‌ها اقدام کنند.

ضمنا برخی از این واکسن‌ها بیش از یک دوز هستند و تزریق آن‌ها در چند مرحله صورت می‌گیرد. در چنین شرایطی افراد اگر دوز اول واکسن خود را در زمان کارنت‌شدن دریافت کرده باشند، مشکلی برای ادامه روند مدیکال نخواهند داشت و می‌توانند دوزهای بعدی را دیرتر دریافت کنند. اما اگر دوز اول خود را پیش از موعد کارنتی دریافت کرده باشند، در صورتی که اثرگذاری واکسنشان در موعد کارنتی به‌پایان رسیده باشد، باید مجددا واکسن دریافت کنند.

در ادامه، لیست واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا آورده شده است:

 • کرونا (Covid-19)
 • هپاتیت آ (Hepatitis A)
 • هپاتیت ب (Hepatitis B)
 • آنفولانزای فصلی (Influenza)
 • آنفولانزا نوع «ب» (Influenza type b)
 • سرخک (Measles)
 • اوریون (Mumps)
 • آبله‌مرغان (Varicella)
 • مننگوکوک (Meningococcal)
 • پنوموکوک (Penumococcal)
 • سیاه‌سرفه (Pertussis)
 • فلج اطفال (Polio)
 • روتاویروس (Rotavirus)
 • توکسوئید دیفتری و کزاز-دی‌تی (Tetanus and diphtheria toxoids)
 • سرخجه (Rubella)

لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا

پس از همه‌گیری بیماری کرونا، یکی از موضوعاتی که ذهن متقاضیان مهاجرت به آمریکا را به خود مشغول کرده است، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا است. به این ترتیب که بسیاری از آنان می‌پرسند «کدام‌یک از واکسن‌های کرونا، مورد تایید آمریکا هستند؟» زیرا می‌خواهند مطمئن شوند که واکسن‌های دریافتی ایشان، در لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا قرار داشته باشد و از این جهت مشکلی برای آن‌ها رخ ندهد. در این مورد باید بگوییم که کشور آمریکا نیز به‌مانند بسیاری از کشورهای جهان، پذیرای اکثر واکسن‌های موردتایید سازمان جهانی بهداشت است. بنابراین متقاضیان مهاجرت به آمریکا نباید در این‌زمینه نگرانی به‌خصوصی داشته باشند.

لیستی که در ادامه آورده‌ایم، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا است:

 • مدرنا
 • فایزر
 • جانسون اند جانسون
 • آسترازنکا
 • سینوفارم
 • بهارات بیوتک
 • نواواکس
 • سینوواک

بیماری های حساس از نظر آمریکا

چنان‌که چندین بار اشاره شد، بیماری های حساس از نظر آمریکا و دولت‌مردان این کشور، بیماری‌هایی هستند که از شخصی به شخص دیگر قابل‌سرایت باشند. به‌عبارت دیگر، این بیماری‌های واگیردار هستند که در گروه بیماری های حساس از نظر آمریکا قرار می‌گیرند و همواره تلاش می‌شود که از ورود آن‌ها به خاک ایالات متحده جلوگیری شود. گفتنی است که وجود آزمایشات مدیکال و روند واکسیناسیون آمریکا نیز در پی همین برنامه پیشگیرانه ایجاد شده است.

بنابراین اگر متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا بیماری جسمی خاصی هم داشته باشند، نباید برای سپری‌کردن مرحله مدیکال بیش‌ازحد دلواپس باشند. چرا که ملاک در تشخیص بیماری های حساس از نظر آمریکا، اثرگذاری این مریضی‌ها بر سلامت جمعی است. با این حال اگر متقاضیان نگران سرایت‌پذیری بیماری خود هستند، می‌توانند از طریق انجام آزمایشات پزشکی به مسری‌بودن یا نبودن بیماری خود پی ببرند و با خیال راحت‌تر، برای انجام مراحل مدیکال حضور پیدا کنند.

کارت زرد واکسیناسیون (کارت واکسن بین المللی)

کارت واکسن بین المللی یا کارت زرد واکسیناسیون، نوعی گواهینامه بین‌المللی است که اطلاعات واکسن‌های دریافتی افراد را در خود جای داده است. به این صورت که متقاضیان اگر می‌خواهند برای مهاجرت به یک کشور اقدام کنند، باید با توجه به لیست واکسن‌های موردنیاز مقصد خود، به یکی از مراکز درمانی مورد تایید آن کشور مراجعه کنند و پس از تزریق واکسن‌ها، کارت زرد واکسیناسیون یا همان کارت واکسن بین المللی را دریافت کنند. گفتنی است که این گواهینامه به زبان انگلیسی است و تمامی اطلاعات موجود در آن به تایید سازمان بهداشت جهانی رسیده است.

تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران

از پرتکرارترین سوالات در زمینه تزریق واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا این است که آیا تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران نیز امکان‌پذیر است؟ یا برای تزریق این واکسن‌ها باید به کشورهای مجاور مراجعه کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که متقاضیان مهاجرت به آمریکا، بسیاری از واکسن‌های موجود در لیست واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا را در دوره کودکی دریافت کرده‌اند. بنابراین نیاز به گفتن ندارد که تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران نیز شدنی است. چنان‌که متقاضیان می‌توانند با مراجعه به انستیتو پاستور و درخواست واکسن‌های سفر به آمریکا، این واکسن‌ها را دریافت کنند. اما با این حال، ممکن است برخی از این واکسن‌ها در داخل کشور وجود نداشته باشن. در چنین شرایطی، افراد باید برای تکمیل لیست واکسن‌های ضروری خود به سفارت‌های آمریکا در کشورهای مجاور مراجعه کنند.

همچنین ببینید: تجربه اخذ ویزای آمریکا از سفارت ابوظبی

مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور

لیست زیر، مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور است. اما نکته مهم در خصوص کارت واکسن بین المللی این است که بدون وجود ویزا یا برگه تاریخ مصاحبه، این گواهی به‌هیچ عنوان صادر نمی‌شود. ضمن اینکه در زمان صدور کارت واکسیناسیون، حضور اشخاص جهت دریافت این گواهینامه الزامی است. در ادامه، مدارک مورد نیاز صدور کارت زرد واکسیناسیون در انستیتو پاستور آمده است:

 • اصل پاسپورت تاریخ‌دار و معتبر
 • فتوکپی صفحه اول پاسپورت
 • فتوکپی ویزای دارای اعتبار یا برگ تاریخ مصاحبه‌ای که تاریخ آن نگذشته باشد. گفتنی است که برگ لاتاری بدون تاریخ مصاحبه، موردتایید نمی‌باشد.
 • کارت واکسیناسیون کودکی (برای افراد زیر 20 سال)

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیکال آمریکا، یعنی روند واکسیناسیون این کشور را بررسی کنیم و به سوالات گوناگونی که پیرامون آن شکل گرفته است، پاسخ بدهیم. به همین خاطر، با ارائه توضیحاتی ابتدایی در خصوص مدیکال آمریکا و لیست آزمایشات مدیکال آمریکا، مستقیما به روند واکسیناسیون آمریکا پرداختیم و در خصوص دلایل دریافت واکسن و همچنین علت حساسیت آمریکا نسبت به تزریق واکسن، به‌طور مفصل توضیح دادیم.

سپس با معرفی واکسن های مورد نیاز سفارت آمریکا گفتیم که متقاضیان اخذ ویزاهای مهاجرتی این کشور، برای ورود به خاک ایالات متحده باید چه واکسن‌هایی را دریافت کنند. همچنین برای ابهام‌زدایی از ذهن این افراد، لیست واکسن های کرونا مورد تایید آمریکا را نیز در ضمن مقاله آوردیم و راجع‌به بیماری های حساس از نظر آمریکا صحبت کردیم. در نهایت نیز از کارت زرد واکسیناسیون و مدارک مورد نیاز جهت صدور آن حرف زدیم و مسئله امکان‌پذیربودن تزریق واکسن های سفر به آمریکا در ایران را موشکافی کردیم.

بنابراین مسئله واکسیناسیون آمریکا را از جهات گوناگون وارسی کردیم و تمام مسائل مرتبط با آن را توضیح دادیم. با این حال، اگر پس از خواندن این مقاله هنوز سوال بی پاسخی در ذهن شما وجود دارد، می‌توانید سوالتان را از طریق بخش نظرات بپرسید یا به پشتیبانی سایت حامی مهاجر در واتس‌اپ پیام دهید. چرا که کارشناسان ما، پیوسته آماده‌اند تا در برآورده کردن رویای زندگی در آمریکا، به کمک شما بیایند و همراهتان باشند.  

سوالات متداول درباره لیست واکسن و اطلاعات واکسیناسیون آمریکا

چه زمانی برای تزریسق واکسن های سفر به آمریکا اقدام كنیم؟

چنان‌که گفته شد، بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون، هنگام اعلام کارنتی افراد است. ضمنا در خصوص واکسن‌هایی که تزریق چندمرحله‌ای دارند، انجام یک مرحله واکسیناسیون برای تکمیل مدیکال کفایت می‌کند.

شرایط مدیکال آنکارا چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم، لیست آزمایشات مدیکال آمریکا تقریبا در همه سفارت‌ها یکسان است و متقاضیان ویزاهای مهاجرتی، ملزم به انجام تمامی این آزمایشات هستند. اما هر سفارت، از جمله سفارت آمریکا در آنکارا شرایط مختص به خودش را دارد که برای اطلاع از آن، می‌توانید تجربیات متقاضیان ویزای آمریکا از مرحله مدیکال را مطالعه بفرمایید.

اگر فرد بیماری خاص داشته باشد، در مدیکال آمریکا رد می‌شود؟

خیر. وجود یک بیماری خاص به‌معنای مردودشدن افراد در مدیکال آمریکا نیست. بلکه در این رابطه شرایط دیگری ملاک است که در مقاله توضیح دادیم.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 7
مسعود جعفریان
سلام متاسفانه کارت تزریق واکسن کرونا بصورت بارکدی هست و به زبان فارسی هست آیا باید نامه بگیریم و ترجمه کنیم؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه&nbsp;&nbsp;عزیز&nbsp;</p> <p>نیاز هست که کارت واکسنتون هم کنار باقی مدارکتون ترجمه شده باشد&nbsp;</p>
ناشناس
لطفا در مورد واکسن کرونا هم به روزرسانی کنید. با تشکر
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. مقاله واکسن های مورد نیاز برای ورود به آمریکا با توجه به شرایط جدید به روز رسانی شد.

ناشناس
با سلام دخترم کاناداست می‌خواهد از آنجا بره آمریکا چگونه میتوانم استعلام واکسن‌های هپاتیت وسرخچه وسرخک را که انیستیتو ی پاستور زده بگیرم ممنون میشم جواب بدهید
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. تا اونجایی که ما اطلاع داریم، برای صدور کارت واکسیناسیون بین المللی باید خود شخص حضور داشته باشه. ولی باز هم این موضوع رو از بپرسید.

ناشناس
سلام ببخشید درحال حاضر قادر به ارائه مدارکی دال بر زدن واکسن در کودکی نیستیم باید از کجا تهیه کنیم/
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. از وزارت بهداشت پیگیری کنید.

ناشناس
سلام. آیا کسانی که واکسن آسترازنکا و سینوفارم رو تزریق کردن میتونن وارد خاک آمریکا شده و در آنجا اقامت بگیرند؟ سوال دیگه اینکه آیا بعد از زدن واکسن سینوفارم یا آسترازنکا میشه بعد از گذشت چند ماه دوباره واکسن دیگری مثل فایزر رو تزریق کرد؟ ممنون میشم جواب بدید. با تشکر از سایت خوبتون.
کارشناس حامی مهاجر

سلام. راجع به سوال اول باید بگیم که کشور آمریکا تمام واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی رو قبول داره. پس سینوفارم و آستارازنکا هم برای ورود به امریکا مورد تایید اشت. در مورد سوال دوم هم باید از پزشکان سوال کنید.

ناشناس
اگه فقط چنتا ازاین واکسن هارو بهمون بزنن که سیستم دفاعی ضعیف میشه