20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای تحصیلی آمریکا؛ هزینه، مدارک و شرایط

ویزای تحصیلی آمریکا | هزینه و شرایط تا اخذ تضمینی ویزا

اگر قصد تحصیل در آمریکا را دارید، بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه، باید ویزای تحصیلی آمریکا بگیرید و بدون گرفتن این ویزا، امکان ورود به این کشور را نخواهید داشت. بنابراین انجام مراحل اخذ ویزای تحصیلی، قدم بسیار مهمی است .در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی را درباره انواع ویزا تحصیلی آمریکا، مدارک ویزای تحصیلی آمریکا و نحوه اخذ ویزای دانشجویی آمریکا ارائه دهیم.

در این مطلب علاوه بر توضیح شرایط ویزای دانشجویی آمریکا و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا، درباره مطالبی همچون انواع ویزای تحصیلی آمریکا ، اخذ ویزای دانشجویی آمریکا بدون مدرک زبان ، هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا با همسر و خانواده نیز صحبت خواهیم کرد و اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه خواهیم کرد.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

ویزای آمریکا تحصیلی چیست؟

ویزاهای تحصیلی آمریکا از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا هستند. به این معنا که شما با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اجازه خواهید داشت تا پایان مدت تحصیل خود در کشور آمریکا اقامت داشته باشید، ولی اجازه اقامت دائم در این کشور را نخواهید داشت و باید مدتی پس از اتمام تحصیل خود کشور آمریکا را ترک نمایید.

ویزای تحصیلی آمریکا چیست

البته روش هایی وجود دارد که به وسیله آن‌ها می‌توانید نوع ویزای خود را در آمریکا عوض کنید و اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید. بنابراین دانشجویانی که برای تحصیل به آمریکا می‌روند، می‌توانند از این روش ها برای کسب اقامت دائم استفاده کنند. در انتهای مقاله بیشتر در مورد این روش ها صحبت خواهیم کرد.

 برای هرگونه تحصیل بیش از شش ماه در موسسات آموزشی آمریکا نیازمند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا هستید و نمی‌توانید به وسیله گرفتن ویزای توریستی آمریکا در این کشور اقدام به تحصیل نمایید.

ویزای تحصیلی آمریکا در سه نوع F ،M  و J صادر می‌شود که هر کدام به منظور خاصی صادر می‌شوند و قبل از هر گونه اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، باید بدانید که کدام نوع برای هدف تحصیلی شما مناسب است. در جدول زیر به اختصار انواع ویزای آمریکا و کاربرد هر کدام از آن‌ها آورده شده است، در ادامه به ارائه توضیحاتی بیشتری در مورد هر یک خواهیم پرداخت.

منظور تحصیلی در ایالت متحده آمریکا

ویزای تحصیلی مورد نیاز

تحصیل در دانشگاه و کالج، دبیرستان، دبستان خصوصی، مدرسه علوم دینی، هنرستان خصوصی، سایر موسسات آکادمیک شامل برنامه‌های آموزش زبان

F

موسسات فنی و حرفه‌ای و سایر موسسات غیرآکادمیک به غیر از برنامه‌های آموزش زبان

M

استفاده از فرصت‌های مطالعاتی ، سفر کاری درسی در دوره تابستان ، گذراندن دور انترنی یا کارآموزی

J

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

همانطور که در قسمت قبل به اختصار گفتیم، انواع ویزای دانشجویی آمریکا در سه نوع کلی F ، M و J صادر می‌شود.

انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا

خود این ویزاها نیز هر کدام در دو نوع 1 و 2 صادر می‌شوند و نوع این ویزاها به شکل عدد در مقابل حرف آن نوشته می‌شود. عددی که مقابل حروف این نوع از ویزاها می‌آید، نشانگر نسبت فرد استفاده‌کننده از ویزاست.

چنانچه ویزا برای خود استفاده کننده از خدمات تحصیلی صادر شده باشد، عدد 1 مقابل حرف ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد، (به طور مثال F1) . در صورت گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای همسر و فرزند متقاضی، عدد 2 مقابل حرف ویزای تحصیلی آن‌ها قرار می‌گیرد (به طور مثال F2 ).

 در ادامه به معرفی و توضیح هر یک از انواع ویزای تحصیلی آمریکا خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر ویزاهای آمریکا می‌توانید مقاله انواع ویزای آمریکا را بخوانید.

ویزای تحصیلی F1 آمریکا

رایج‌ترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای تحصیلی F1  است. تقریبا تمام کسانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، پس از دریافت پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا باید برای این نوع ویزای تحصیلی درخواست دهند. ویزای تحصیلی F1 آمریکا برای اقامت‌های تحصیلی بیش از 6 ماه است.

ویزای تحصیلی f1 آمریکا

دانشجویانی که ویزای F1 دارند، می‌توانند در هفته 20 ساعت به یک کار نیمه وقت مشغول شوند و این کار بایستی حتما در محدوده دانشگاه باشد. البته این برای سال اول تحصیل دانشجوست و پس از اتمام سال اول، دانشجو می‌تواند با اجازه دانشگاه به کاری خارج از دانشگاه مشغول شود. می‌توانید تمام مطالب مربوط به چیستی و مراحل مربوط به دریافت این نوع ویزا را در مقاله اخذ ویزای F1 آمریکا بخوانید.

ویزای تحصیلی F2 آمریکا چیست و تفاوت آن با F1

شخصی که واجد شرایط ویزای F1 تحصیلی آمریکا است، می‌تواند همسر و فرزندان زیر 18 سالش را نیز به همراه خود به آمریکا آورد. در این صورت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال او، ویزای تحصیلی F2 آمریکا صادر خواهد شد که مخصوص همراهان فرد تحصیل کننده در آمریکا است.

از مزایای داشتن ویزای F2 تحصیلی می‌توان به این مورد اشاره کرد که برخلاف ویزای توریستی آمریکا ، فرد دارای ویزای تحصیلی F2 نیز اجازه تحصیل در آمریکا را خواهد داشت. بنابراین اگر شخصی ویزای تحصیلی F1 آمریکا را دریافت کند، علاوه بر اینکه خود می‌تواند در آمریکا به تحصیل بپردازد، بلکه خانواده او نیز با اخذ ویزای تحصیلی F2 آمریکا قادر به تحصیل در آمریکا خواهند بود.

تفاوت ویزای F2 با F1 در این است که ویزای F2 تحصیلی آمریکا، کاملا وابسته به شخص دارنده ویزای F1 است و در صورتی که ویزای F1 باطل شود، ویزاهای F2 زیرمجموعه آن نیز اعتبار خود را از دست خواهند داد. توجه کنید که دارندگان ویزای F2 آمریکا فقط اجازه تحصیل در آمریکا را دارند و با این ویزا نمی‌توانند در آمریکا مشغول به کار شوند.

موسسه حامی مهاجر علاوه بر ارائه خدمات در زمینه ویزای F1 تحصیلی، در زمینه اخذ ویزای F2  تحصیلی نیز فعالیت می‌کند. در صورت نیاز به استفاده از خدمات ما در این زمینه می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

ویزای تحصیلی M1 آمریکا

 از نظر شرایط می‌توان گفت ویزای تحصیلی M1 مانند F1 می‌باشد.

ویزای تحصیلی m1 آمریکا

تفاوت ویزای تحصیلی M1 با ویزای F1 در این است که ویزای M1 تنها برای برخی از رشته های فنی و حرفه‌ای می‌باشد و مانند ویزای F1 برای تحصیل در موسسات آموزشی عادی و رایج آمریکا نیست.

در سایر موارد مانند دریافت اقامت همسر و فرزند زیر 18 سال دقیقا مثل ویزای F1 می باشد. دانشجویان متاهل می توانند با تقاضای ویزای M2 به همراه خانواده خود به آمریکا مهاجرت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله ویزای M1 آمریکا را مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی J1 آمریکا

ویزای تحصیلی J1 مخصوص فرصت‌های مطالعاتی است. اشخاصی متقاضی این ویزا هستند که می‌خواهند تحقیق یا تدریس در دانشگاه‌های آمریکا را تجربه کنند.

ویزای تحصیلی j1 آمریکا

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی J1 بر اساس طول دوره متغیر است. دارنده ویزای تحصیلی J1 بایستی پس از 2 سال خاک آمریکا را ترک کند و مجددا برای ورود به آمریکا اقدام کند. دارنده ویزای تحصیلی J1، می تواند برای اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای J2 کند.

چگونه ویزای تحصیلی آمریکا بگیریم؟

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا ابتدا باید شرایط ویزای تحصیلی آمریکا را داشته باشید. پس از داشتن شرایط اولیه اخذ این ویزا می‌توانید، می‌توانید وارد مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا شوید. اخذ ویزا تحصیلی آمریکا در صورت داشتن شرایط لازم، منع قانونی خاصی ندارد.

ویزای تحصیلی آمریکا تنها ویزایی بود که حتی در شدیدترین حالت اجرای قانون‌های سابق منع مهاجرتی ترامپ نیز برقرار بود و هیچگونه خللی در صدور این نوع ویزاها به وجود نیامد. در ادامه به بررسی شرایط اخذ ویزا تحصیلی آمریکا و توضیح کامل مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا خواهیم پرداخت.

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

برای آنکه شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا برای شما بالا باشد، ابتدا باید شرایط لازم برای دریافت ویزا را داشته باشید. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اخذ پذیرش از موسسات آموزشی معتبر آمریکا

اولین شرط گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی، دریافت پذیرش از یک مرکز آموزشی معتبر در آمریکاست. در صورت اخذ پذیرش، فقط اجازه تحصیل در موسسه پذیرش شده را دارید و نمی‌توانید بدون هماهنگی‌های لازم، موسسه آموزشی خود را عوض کنید.

دریافت پذیرش از موسسات معتبر در آمریکا

به این نکته توجه داشته باشید که دریافت پذیرش از یک موسسه آموزشی در آمریکا لزوما به معنای واجد شرایط شدن برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیست. بنابراین در هنگام انتخاب موسسه آموزشی که می‌خواهید از آن پذیرش بگیرید، حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند یا خیر؛ در صورت مثبت بودن این موضوع، پذیرش اتباع کشور ایران در آن دانشگاه را هم بررسی کنید.
 • مدرک زبانی را که برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر نیاز است، مورد بررسی قرار دهید. برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا اغلب نیاز به مدرک زبان است؛ ولی می‌توان بدون داشتن مدرک زبان هم این کار را انجام داد. این موضوع را در بخشی جداگانه توضیح خواهیم داد.
 • به اعتبار آن دانشگاه یا کالج اهمیت ویژه‌ای بدهید. شاید اخذ پذیرش در برخی کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا بسیار آسان و کم هزینه باشد و بتوانید به راحتی از آن‌ها پذیرش بگیرید؛ ولی این موضوع در هنگام دریافت ویزای تحصیلی می‌تواند به ضرر شما تمام شود. چرا که افسرهای بررسی ویزای تحصیلی، به این موضوع حساس هستند و داشتن پذیرش در برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها را دارای صلاحیت لازم برای صدور ویزای تحصیلی نمی‌دانند. برای این موضوع می‌توانید از کارشناسان متخصص ما در موسسه حامی مهاجر مشاوره بگیرید.
 • روزمه تحصیلی آماده، کامل و ترجمه شده‌ای داشته باشید، که بتوانید مسئولین دانشگاه‌ها را برای دریافت پذیرش متقاعد کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای اخذ پذیرش دانشگاه‌های خارج از کشور را بخوانید.

یکی از خدمات موسسه اعزام دانشجو حامی مهاجر، جایابی است. برای متقاضیانی که از طریق حامی مهاجر برای تحصیل در آمریکا اقدام کنند، به صورت تضمینی پذیرش دریافت می‌شود. تمام پذیرش ها نیز از دانشگاه‌های معتبر گرفته می‌شود. بنابراین شما با کمک حامی مهاجر می‌توانید بدون هیچ نگرانی از موسسات معتبر آمریکا پذیرش بگیرید.    

ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان

همانطور که پیش‌تر گفتیم، برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا نیاز به داشتن مدرک بین‌المللی زبان همچون تافل یا آیلتس دارید، و شاید این موضوع برای همه افراد امکان‌پذیر نباشد.

تحصیل در آمریکا بدون مدرک زبان

برای حل این موضوع راه‌حل دیگری وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید در دانشگاهی پذیرش زبان بگیرید و پس از اتمام فراگیری زبان، امکان این وجود دارد که در رشته مورد علاقه خود در آن دانشگاه به تحصیل ادامه دهید.

تحصیل برای مدرک زبان، مزایایی دارد که شامل موارد زیر است:

 • شرط سنی ندارد.
 • حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم است.
 • مصاحبه برای ویزا به صورت فارسی انجام می‌شود.
 • می‌توانید پس از اتمام دوره زبان، در همان دانشگاه برای رشته دیگری پذیرش بگیرید.

گفتنی است که موسسه حامی مهاجر، متخصص در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکاست و ضمن ارائه مشاوره برای انتخاب بهترین دانشگاه و کمک به سریع‌تر شدن پروسه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا، قادر است تا بدون مدرک زبان برای شما از دانشگاه‌های آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کند. در صورت نیاز به کمک و مشاوره ما می‌توانید با شماره تماس 02148000957 تماس حاصل فرمایید.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از شرایط مهم دیگر برای گرفتن پذیرش تحصیلی آمریکا تضمینی، اثبات تمکن مالی و وابستگی به میهن خود است. به بیان دیگر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باید اثبات کند که حداقل برای یکسال تحصیلی توانایی آن را دارد که از عهده هزینه های تحصیل ( از پرداخت شهریه گرفته تا هزینه سکونت، بیمه و خورد خوراک) برآید.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا، عدد ثابتی ندارد و کاملا بستگی به موسسه آموزشی شما، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و ایالت آن دارد.

در صورت دریافت پذیرش در یک موسسه آموزشی آمریکایی، این موسسه فرمی به نام فرم I-20 برای شما ارسال خواهد کرد. درون این فرم اطلاعات کاملی از میزان هزینه سالانه برای تحصیل در آن موسسه آموزشی وجود دارد. برای اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آمریکا، باید به وسیله اسناد ملکی یا گردش حساب بانکی اثبات کنید که به اندازه هزینه های نوشته شده در فرم I-20  تمکن مالی دارید. در جدول زیر میزان تمکن مالی برای چند دانشگاه آمریکا نوشته شده است.

میزان تمکن مالی مورد نیاز
( بر اساس فرم I-20 دانشگاه )

نام دانشگاه

17131 تا 70231 دلار

American University

48116 تا 51289 دلار

دانشگاه یوتا

21500 تا 81000 دلار

دانشگاه SMU

31691 تا 37773 دلار

دانشگاه UNT

18750 تا 75000 دلار

دانشگاه واشنگتن

23800 تا 29397 دلار

دانشگاه تگزاس

60671 تا 103649 دلار

دانشگاه نیویورک (NYU)

46179 دلار

دانشگاه UML

45637 دلار

دانشگاه بوفالو

37100 تا 40900 دلار

دانشگاه ایالتی تگزاس

48743 تا 49160 دلار

دانشگاه ایلینوی

44108 تا 48552 دلار

دانشگاه استونی بروک

48526 تا 61306 دلار

دانشگاه آلاباما

42590 تا 64000 دلار

دانشگاه کانکتیکات

27500 تا 30500 دلار

دانشگاه ایالتی وبر

39000 تا 41800 دلار

دانشگاه میزوری

80312 دلار

دانشگاه چپمن

45500 تا 56400 دلار

دانشگاه کارولینای جنوبی

38294 تا 57500 دلار

دانشگاه ایالتی جورجیا

گفتنی است در صورتی که واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی یا اسکولارشیپ باشید، کاهش زیادی در میزان تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا رخ خواهد داد، چرا که بخشی از هزینه تحصیلی مورد نیاز توسط نهادهای دولتی و خصوصی تامین خواهد شد.

بیشتر پذیرش هایی که در موسسه حامی مهاجر برای متقاضیان گرفته می‌شود، همراه با اسکولارشیپ و تخفیف در شهریه است. گرفتن اسکولارشیپ به این معناست که هزینه کمتری به دانشگاه پرداخت می‌کنید و در نتیجه میزان تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای تحصیلی نیز کاهش پیدا می‌کند.

همچنین متقاضیان علاوه بر داشتن تمکن مالی، باید اثبات کنند که وابستگی شدیدی به میهن خود دارند و پس از اتمام تحصیلات به کشور خود باز می‌گردند. این وابستگی‌ها می‌تواند چیزهایی مثل خانواده، حساب بانکی، دارایی و کار در میهن متقاضی باشد.

شرایط سنی اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

در هر سنی که بتوانید از موسسات آموزشی آمریکا پذیرش تحصیلی دریافت کنید، واجد شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا هستید.

شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

در واقع ویزای تحصیلی آمریکا محدودیت سنی خاصی ندارد؛ اما از آنجا که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله باشید، داشتن حداقل 17 سال سن برای دریافت پذیرش در دانشگاه های آمریکا ضروری است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، باید چندین گام اساسی را بردارید. در اینجا سعی شده است تا تمام مراحل به صورت جزیی و دقیق برای شما شرح داده شود اما هر چقدر هم که توضیحات کاملی ارائه شود، باز هم مراحل نوشته شده در ادامه مطلب می‌تواند وابسته به شرایط شخصی هر شخص، زمان اقدام و نحوه چیدمان و ارسال مدارک شامل پروسه‌های اداری و زمانی متفاوتی شود و گاهی نیز به دلیل آشنا نبودن با شرایط موجب عدم پذیرش و ریفیوز شدن درخواست شما گردد.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

 پس توصیه ما این است ضمن مطالعه کامل مراحل و اطلاع از پروسه دریافت ویزای تحصیلی، در صورت نیاز به مشاوره‌های تخصصی بیشتر و بالا بردن شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا، به وسیله شماره 02148000957  با مرکز تماس ما در موسسه حامی مهاجر تماس حاصل کنید و از کمک‌های متخصصان ما بهره‌مند شوید.

مرحله اول : دریافت پذیرش از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP

برای شروع پروسه اخذ ویزا، باید ابتدا در یکی از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP پذیرش شوید. برنامه ساماندهی دانشجویان و گردشگران (Student and Exchange Visitor Program) که به اختصار آن را SEVP می‌نامند، برنامه‌ای است که مسولیت ساماندهی به ورود دانشجویان به کشور آمریکا را به عهده دارد و در هنگام انتخاب موسسه آموزشی و پذیرش گرفتن از آن، باید دقت کنید که این موسسه در لیست مراکز مورد تایید SEVP قرار داشته باشد.

مرحله دوم : ثبت اطلاعات در سامانه SEVIS و پرداخت کارمزد آن

پس از آنکه توانستید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش اولیه را دریافت کنید، باید پرونده خود را در سامانه آنلاین SEVIS ایجاد کنید و کارمزدهای مربوط به تکمیل فرم SEVIS I-901 را پرداخت نمایید. سامانه ثبت اطلاعات دانشجویان و گردشگران آمریکا (Student and Exchange Visitor Information System) که به اختصار SEVIS نام دارد، سیستمی است که به منظور ساماندهی اطلاعات گردشگران و دانشجویان ورود کننده به کشور آمریکا راه‌اندازی شده است و به منظور دریافت ویزای تحصیلی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنید و کارمزدهای آن را بپردازید.

ثبت اطلاعات در sevis

مدت اعتبار رسید پرداخت سویس فی یک سال پس از پرداخت بوده و مبلغ پرداختی غیرقابل بازگشت است.می‌توانید با خواندن مقاله نحوه پرداخت سویس فی از میزان کارمزدهای SEVIS (سویس فی) و نحوه پرداخت آن‌ها مطلع شوید.

پس از تکمیل و پرداخت کارمزدهای سامانه SEVIS ، دانشگاهی که در آن پذیرش شده‌اید برای شما فرم I-20 را آماده خواهد کرد. این فرم در واقع برگه‌ای شامل هزینه های مخارج زندگی، دانشگاه، خورد و خوراک و … است که با جزییات محاسبه می‌شود.

 به طور مثال دانشگاه UMBC برای مقطع کارشناسی، در فرم I20 خود به یک دانشجو اعلام می‌کند که برای تحصیل در این دانشگاه باید از عهده هزینه سالانه 40624 دلار بربیاید. این میزان برای مقطع کارشناسی ارشد 35982 دلار است. میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی، برای فرم I-20 هر دانشگاه متفاوت است و بسته به میزان شهریه دانشگاه، بیمه پزشکی و هزینه‌های اقامت و غذا دارد.

فرم I-20 برای کسانی که بورسیه تحصیلی دارند و از دانشگاه فاند دریافت می‌کنند مورد نیاز نخواهد بود، ولی بقیه افراد باید مبلغی در حساب خود قرار دهند و بعد از چند روز به بانک مراجعه کنند و تاییدیه بانکی را که به زبان انگلیسی است، دریافت کنند. این به آن معنا خواهد بود که در مدت اقامت تحصیلی، از پس هزینه‌های خود برخواهند آمد و برای دولت آمریکا سربار نخواهند بود.

هنگامی که در مرحله آخر برای مصاحبه ویزا به سفارت آمریکا مراجعه می‌کنید، باید این فرم را به همراه گواهی تمکن مالی خود به همراه داشته باشید. اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را نیز با خود ببرید، باید برای آن‌ها نیز فرم I-20  صادر شود، ولی نیازی به ثبت‌نام آن‌ها در SEVIS نیست.

 مرحله سوم : درخواست ویزا و تکمیل مراحل آنلاین تشکیل پرونده

پس از دریافت فرم I-20 باید برای درخواست ویزا اقدام کنید و اولین قدم برای این کار، تکمیل فرمDS-160  برای ویزای تحصیلی آمریکاست. این مرحله نیز شامل پرداخت هزینه‌هایی به منظور تشکیل پرونده می‌شود، که در ادامه مطلب و قسمت هزینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به آن خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرم‌ DS-160 و نحوه تکمیل آن می‌توانید  مقاله راهنمای تکمیل فرم DS-160 را بخوانید.

مرحله چهارم : دریافت نوبت از سفارت و آماده شدن برای مصاحبه حضوری

مرحله بعدی پس انجام مراحل آنلاین و تکمیل فرم‌ DS-160، جمع‌آوری مدارک موردنیاز سفارت آمریکا برای ویزای دانشجویی و سپس دریافت وقت از سفارت یا کنسول‌گری آمریکا به منظور مصاحبه حضوری است. مدت زمان انتظار برای نوبت می‌تواند بسته به موقعیت مکانی شما، فصل و نوع دسته‌بندی ویزای شما بسیار متفاوت باشد.

چنانچه می‌خواهید در سریع‌ترین زمان از سفارت آمریکا نوبت دریافت کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله وقت سفارت آمریکا را بخوانید. در ضمن می‌توانید از طریق شماره 02148000957 با همکاران ما در موسسه حامی مهاجر تماس بگیرید و در زمینه وقت سفارت آمریکا از آن‌ها مشورت بگیرید.

برای تصمیم گیری بهتر برای انتخاب سفارت نیز، توصیه می‌کنیم مقاله بهترین سفارت آمریکا برای مصاحبه ویزای دانشجویی را بخوانید.

مرحله پنجم : شرکت در مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا

در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا برای مصاحبه حضوری، حتما مدارک لازم برای اخذ ویزا را همراه ببرید و آمادگی کامل برای پاسخ به سوالات افسر پرونده را داشته باشید. برای کسب اعتماد به نفس و آمادگی کافی در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا، توصیه می‌کنیم که حتما در جلسات ماک سفارتی شرکت کنید.

شرکت در جلسه مصاحبه سفارت برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

در جلسات ماک سفارتی، علاوه بر اینکه با سوالات مصاحبه ویزا تحصیل آمریکا آشنا خواهید شد، مدارک شما نیز بررسی خواهد شد و چیدمان صحیح آن ها نیز به شما گفته می‌شود. در صورتی که دچار نقص مدرک باشید، این موضوع به شما در ماک سفارتی اطلاع داده می‌شود تا در سفارت با مشکل مواجه نشوید.

در روز مصاحبه و پس از مراجعه به سفارت آمریکا، در باجه های مختلف کارهای مختلفی انجام خواهید داد. در یکی از باجه ها مدارکتان را تحویل می‌دهید، در باجه دیگر انگشت‌نگاری خواهید شد و اطلاعات بایومتریک ثبت می‌شود. در نهایت به باجه ای مراجعه می‌کنید که افسر پرونده در آنجا منتظر شماست و با شما مصاحبه خواهد کرد.

بعد از پاسخ به سوالات مصاحبه، افسر پرونده همانجا نظر نهایی خود را درباره ویزای شما اعلام خواهد کرد. امکان دارد افسر به هر دلیلی با درخواست ویزای شما موافقت نکند که به آن اصطلاحا ریفیوزی گفته می‌شود. برای آشنایی با دلایل ریفیوزی و نحوه برطرف کردن آن، توصیه می‌کنیم که مقاله ریفیوزی ویزای آمریکا را بخوانید.

اگر افسر با درخواست ویزای شما موافقت کند، امکان دارد با دو حالت مواجه شوید، که در بخش بعدی هر دو حالت را توضیح می‌دهیم.

مرحله ششم : گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

چنانچه افسر با دیدن پرونده شما و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آمریکا قانع شود و با درخواست ویزای دانشجویی شما موافقت کند، امکان دارد همان لحظه ویزای شما را صادر کند و از شما بخواهد که پاسپورت خود را به او تحویل دهید و چند روز دیگر برای دریافت پاسپورت مراجعه کنید. به این حالت صدور ویزای تکضرب گفته می‌شود.

اگر پرونده شما نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد، پرونده شما وارد پروسه AP خواهد شد. در چنین حالتی ویزای شما با تاخیر صادر می‌شود. امکان دارد مدت این تاخیر بین دو هفته تا 6 ماه باشد. دلیل این تاخیر در صدور ویزا این است که درباره پرونده شما باید استعلام هایی انجام شود و افسر باید منتظر نتیجه استعلام ها باشد و اصطلاحا کلیرنس پرونده شما را دریافت کند.

اگر ویزای شما با تاخیر صادر شود، نیازی نیست که مجددا برای گرفتن ویزا به کشور خارجی سفر کنید. می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا استفاده کنید. در فرآیند پیکاپ، کارگزار یک موسسه مهاجرتی معتبر، پاسپورت شما را به خارج از کشور می‌برد و پس از آنکه ویزا بر روی پاسپورت شما چسبانده شد، آن را به کشور برگردانده و تحویل شما می‌دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرآیند، می‌توانید مقاله پیکاپ ویزا را بخوانید و با شرایط و هزینه آن آشنا شوید.

مدارک لازم برای سفارت آمریکا ویزای دانشجویی

در صورت داشتن شرایط و تکمیل پروسه صدور ویزا، در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا برای مصاحبه حضوری، حتما باید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی سفارت آمریکا را داشته باشید.

مدارک لازم در سفارت برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا

مدارک لازم به شرح زیر است

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20
 • رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
 • رسید ثبت پرونده آنلاین (فرم DS-160)
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیش‌تر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت در ایالات متحده آمریکا
 • تمام پاسپورت‌های قدیمی
 • مدارک که وضعیت مالی شما در دوران تحصیلتان را گواهی کند.
 • دو عکس رنگی جدید، یک نسخه فیزیکی و یک نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه‌ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

هزینه ویزای تحصیلی آمریکا

هزینه و مخارج دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را می‌توان به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم نمود. همانطور که گفتیم برای مصاحبه ویزای تحصیلی آمریکا، حتما باید به یکی از سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنید. در نتیجه هزینه‌های متغیری مانند بلیط هواپیما، هزینه اقامت در هتل و هزینه اخذ ویزای کشورهای دیگر نیز به کار شما اضافه خواهد شد. اما هزینه‌های ثابت دریافت ویزا را می‌توان در جدول زیر خلاصه کرد:

نوع خدمت

مبلغ به دلار آمریکا

کارمزد SEVIS ( سویس فی )

350 دلار

هزینه‌های فرم DS-160 و پروسه صدور ویزا

160 دلار

توصیه می‌کنیم که برای کم کردن هزینه ویزای تحصیلی آمریکا، اقدام به رزرو تورهای چارتر یا لحظه آخری نکنید. در چنین سفرهای خارجی، برنامه سفر دست شما نیست و امکان ایجاد تغییر در برنامه های سفارت وجود دارد. ممکن است به دلایلی مجبور شوید که مدت زمان بیشتری در یک کشور خارجی اقامت داشته باشید یا اینکه مجبور شوید زودتر به کشور خود برگردید.

بنابراین حتما باید از تورهایی استفاده کنید که انعطاف پذیری کافی برای تغییر برنامه سفر داشته باشند. یعنی بتوانید مدت زمان اقامت و زمان پروازها را در لحظه عوض کنید. با توجه به این نیاز، موسسه حامی مهاجر تورهای سفارتی را ایجاد کرده است که به صورت تخصصی برای انجام کارهای کنسولی در خارج از کشور طراحی شده‌اند و دارای خدمات همراهی کامل هستند.

در تور سفارتی، یک راهنمای مجرب در همه مراحل همراهتان خواهد بود و شما را به مقصدهای مورد نظر می‌رساند. بنابراین با خیال راحت و بدون هیچگونه استرسی می‌توانید کارهای کنسولی خود را در خارج از کشور انجام دهید. تصمیم درباره انتخاب تور تفریحی یا تور سفارتی با شماست. آیا آسودگی و راحتی در زمان سفر ارزش هزینه بیشتر را دارد؟

توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم گیری در این زمینه، مقاله تورهای سفارتی آمریکا را بخوانید تا با مزایای تور سفارتی نسبت به تور تفریحی آشنا شوید. چنانچه برای مراجعه به سفارت های آمریکا در کشورهای خارجی نیاز به اخذ نوبت سفارت ، استفاده از تورهای اخذ ویزا و خدمات همراهی دارید؛ می‌توانید به وسیله شماره 02148000957  با موسسه حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم، پروسه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به عوامل زیادی بستگی دارد، اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها دریافت وقت مصاحبه از سفارت آمریکاست.

مدت زمان دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی آمریکا، ممکن است 3 تا 8 ماه یا بیشتر از این مدت به طول بیانجامد. در برخی مواقع تاخیر در صدور ویزا باعث از دست رفتن موقعیت تحصیلی شده است. پس بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق به دو نکته توجه کنید:

 • حتما مدت زمان مناسبی را برای اینکار در نظر بگیرید. ویزای تحصیلی آمریکا قابلیت آن را دارد که 120 روز قبل از شروع رسمی تحصیل شما صادر شود، اما شما فقط اجازه دارید که 30 روز قبل از شروع رسمی تحصیل خود وارد کشور آمریکا شوید. به همین دلیل زمان زیادی دارید، در نتیجه در اولین فرصت پس از دریافت پذیرش از موسسات آموزشی آمریکا اقدامات اخذ ویزای خود را آغاز کنید.
 • از مشاوران متخصص برای کوتاه شدن پروسه گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بهره ببرید، آن‌ها برحسب تجربه و اطلاع دقیق از قانون‌ها و پروسه‌های اداری، روش‌ها و میانبرهایی را می‌شناسند که باعث سریع پیش رفتن پرونده شما و اخذ سریع نوبت مصاحبه از سفارت‌های آمریکا خواهد شد.

چگونگی کار با ویزای تحصیلی آمریکا

ویزاهای تحصیلی آمریکا برای دانشجویان تمام وقت در نظر گرفته شده و به عنوان ویزای کاری طراحی نشده است. دانشجویان بین المللی تنها قادر به 20 ساعت کار در طول هفته و در داخل دانشگاه هستند؛ اما به این منظور ابتدا باید تاییدیه‌ای از وزارت امنیت داخلی و اداره بین المللی دریافت کنید. کار کردن غیرقانونی زمانی که با ویزای تحصیلی یک تخلف جدی به حساب می‌آید و می‌تواند منجر به دیپورت و اخراج شما از کشور شود.

به علاوه دارندگان ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانند برای اجازه کار در دانشگاه، به مدت 12 ماه اقدام کنند. این اجازه آموزش عملی اختیاری یا OPT  نامیده می‌شود. OPT این اجازه را می‌دهد تا دانشجویان بین‌المللی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند، به طور وقت تا مدت زمان 1 سال مشغول به کار در آمریکا شوند و به دانشجویان اجازه آموزش و کار در زمینه ای مرتبط با رشته تحصیلی شان را می دهد. به صورت کلی به سه شکل می‌توان از OPT استفاده نمود:

 • کار نیمه وقت در طی تحصیل
 • کار تمام وقت در طول دوره مرخصی
 • کار بعد از فارغ التحصیلی در زمینه مرتبط با برنامه تحصیلی

چگونگی دریافت اقامت دائم آمریکا با ویزای تحصیلی

ویزاهای تحصیلی آمریکا از نوع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا هستند و با گرفتن ویزای تحصیلی فقط اقامت موقت آمریکا را داشته و اجازه دارید تا پایان تحصیل خود در آمریکا بمانید؛ اما نکته جالبی که باید آن را بدانید این است که بهترین روش اخذ اقامت دائم آمریکا برای ایرانیان، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، تبدیل آن به ویزاهای مهاجرتی و در نهایت اخذ گرین کارت آمریکاست.

دانشجویان می‌توانند بعد از اتمام تحصیل خود در آمریکا به مدت یکسال مشغول کار شوند. پس از یکسال کار در آمریکا می‌توانند درخواست تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری H1-B را بدهند. در صورتی که بتوانند پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به کاری آمریکا را به درستی انجام دهند، پس از 5 سال کار در آمریکا می‌توانند اقامت دائم آمریکا را تقاضا کرده و گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.

چنانچه به دنبال یک راه اصولی و راحت برای اخذ اقامت دائم آمریکا هستید، تحصیل در آمریکا و سپس اشتغال به کار در این کشور بهترین روش است؛ چرا که ضمن ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان با زبان و روش زندگی آمریکایی آشنا خواهید شد و سپس با تغییر ویزای خود و ورود اصولی به بازار کار آمریکا می‌توانید پس از چند سال اقامت دائم آمریکا را اخذ نمایید.

چنانچه علاقه مند هستید درباره روش های دریافت اقامت دائم در آمریکا بیشتر بخوانید، می‌توانید اخذ اقامت آمریکا را بخوانید، همچنین برای خواندن مطالب بیشتر در مورد چگونگی تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به ویزای کاری، می‌توانید مقاله تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آمریکا را بخوانید.

ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

یکی از ویژگی های جذاب ویزای تحصیلی آمریکا این است که می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز همراه خود به آمریکا ببرید. چنانچه متقاضی بتواند برای خود ویزای تحصیلی نوع 1 ( F1, M1, J1 ) را دریافت کند، همسر و فرزندان زیر 18 سال او نیز می‌توانند ویزای تحصیلی نوع 2 ( F2, M2, J2 ) را اخذ نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده

همانطور که گفتیم اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده امکان‌پذیر است. پس از جمع‌آوری پرونده خودتان یعنی مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آمریکا، اکنون نوبت همراهتان است. خانواده شما (همسر یا فرزند زیر 18 سال مجرد)، با ویزای تحصیلی نوع 2 اجازه تحصیل در آمریکا را خواهند داشت و این یکی از مزیت های مهم ویزای تحصیلی آمریکاست. چنانچه همسر شما بتواند ویزای تحصیلی نوع یک را اخذ نماید، شما نیز می‌توانید با او به آمریکا رفته و به تحصیل بپردازید، اما با ویزای تحصیلی نوع 2 نیز اجازه کار در آمریکا را نخواهید داشت.

دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده ، فقط همسر و فرزندان مجرد زیر 18 سال شما واجد شرایط هستند. برای اخذ این نوع ویزا باید برای همسر و فرزندان خود نیز پرونده تشکیل دهید و سپس همگی برای انجام مراحل اخذ ویزا به سفارت آمریکا بروید. معمولا در سفارت از همسر و فرزندان شما نیز مصاحبه خواهد شد، اما نیازی به نگرانی نیست چرا که سوالات اصلی از متقاضی ویزای تحصیلی نوع 1 پرسیده خواهد شد.

چنانچه قصد اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با همسر و فرزندان خود را دارید، مطلع باشید که میزان تمکن مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شما بالاتر خواهد رفت، چرا که شما علاوه بر تامین هزینه زندگی خود باید قادر باشید تا هزینه های روزمره زندگی خانواده خود را نیز تامین کنید. معمولا در این شرایط برای به همراه بردن هر عضو خانواده بین 3000 تا 4000 دلار به تمکن مالی مورد نیز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اضافه خواهد شد.

سخن پایانی

با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا علاوه بر اینکه از مزیت تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهان بهره مند می‌شوید، فرصتی ایده آل برای کار در آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور نیز خواهید داشت. از دیگر مزایای ویزای تحصیلی آمریکا این است که می‌توانید برای خانواده خود نیز ویزای تحصیلی بگیرید و آنان نیز می‌توانند در آمریکا به تحصیل بپردازند. توجه داشته باشید در صورت داشتن همراه، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا شما تغییر می‌کند و به اندازه 2 نفر باید تمکن مالی ارائه دهید. 

ویزای تحصیلی آمریکا تنها ویزایی است که در طی سال‌ها هیچگونه محدودیت و منعی برای صدور آن به وجود نیامده است و حتی در فرمان سابق بن ترامپ نیز مشکلی برای آن پیش نیامد.

بنابراین چنانچه به فکر ساختن آینده درخشان تحصیلی برای خود هستید و یا آنکه قصد مهاجرت اصولی به آمریکا از بهترین روش را دارید؛ گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. موسسه حامی مهاجر متخصص در امور اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148000957 تماس حاصل فرمایید و مشاوره ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید. 

پاسخ به سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی آمریکا

آیا امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد ؟

در صورت گرفتن فول فاند تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد و هزینه تحصیل و زندگی شما در آمریکا توسط دانشگاه یا سایر نهادهای ارائه دهنده بورس تحصیلی پرداخت خواهد شد. برای خواندن مطالب بیشتر درباره چگونگی دریافت بورس تحصیلی آمریکا، می‌توانید مقاله چگونگی گرفتن فول فاند تحصیلی از آمریکا و کانادا را بخوانید.

آیا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون تمکن مالی امکان پذیر است ؟

در صورتی که هزینه تحصیل و زندگی شما در آمریکا به وسیله فول فاندها و بورس های تحصیلی تامین شود، دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون تمکن مالی امکان‌پذیر خواهد بود.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی چیست ؟

برای تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس باید دیپلم 12 ساله داشته باشید. برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه های آمریکا داشتن معدل بالای 13 و همچنین داشتن نمره بالای 6 در آزمون تافل ضروری است.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد چیست ؟

برای تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس معمولا به معدل بالای 14 در مقطع لیسانس و داشتن مدرک معتبر زبان نیاز دارید. البته شرایط تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت است و بهتر است برای بررسی این موضوع به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

برای تحصیل در مدارس آمریکا به چه مدارکی مورد نیاز است ؟

برای تحصیل در مدارس آمریکا معمولا فقط به ریز نمرات تحصیلی نیاز است و در اکثر موارد نیازی به ارائه مدرک زبان نیست؛ اما برای دریافت پذیرش از برخی مدارس آمریکایی مدرک زبان نیز مورد نیاز است.

آیا دریافت ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان ممکن است ؟

معمولا برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا به مدارک معتبر زبان همچون تافل و آیلتس نیاز است، اما دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است و با توجه به شرایط شخصی شما نیاز به مشاوره دارید.

امکان کار با ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد ؟

همانطور که در متن مقاله گفتیم، ویزای تحصیلی آمریکا برای تحصیل تمام وقت در آمریکاست، بنابراین با این ویزا امکان کار تمام وقت در آمریکا وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید با کسب مجوزهای لازم در هفته به مدت 20 ساعت کار کنید.

مصاحبه در سفارت آمریکا برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا اجباری است ؟

در صورتی که سن شما بین 13 تا 80 سال باشد، برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به انجام مصاحبه در سفارت آمریکا دارید، در غیر اینصورت نیازی به مصاحبه نمی‌باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 28 | کل دیدگاه های تایید شده: 12
آرتا کیانی
سلام خسته نباشید وقتتون بخیر یه سوال داشتم ببخشید من 15سالمه برای سال یازدهم می‌خوام تو آمریکا تحصیل کنم شرایط و هزینه اش چیه میشه بگید
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام آرتای عزیز</p> <p>امکان دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس آمریکا برای مقطع یازدهم وجود دارد ، برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله <a href="https://hamimohajer.com/immigration/usa/study-permit/student-education">دانش آموزی در آمریکا</a> را مطالعه کنید.</p>
ک ک
سلام ببخشید اگر من ویزای تحصیلی دریافت کنم می تونم درخواست بدم با خانواده بیام؟
کارشناس حامی مهاجر
<p>درود همراه عزیز&nbsp;</p> <p>همسر و فرزند زیر 18 سال کیس متقاضی تحصیل می تواند ویزای همراه دریافت کنند&nbsp;</p>
مرتضی
باسلام بنده ۴۴ سال و دکترا دارم اگر مجددا بخواهم دکتری بخوانم امکان گرفتن فاند هست و ایلتس ۴.۵ هم دارم که برای تحصیل چه شرایطی را مناسب می دانید
کارشناس حامی مهاجر
<p>سلام. وقت بخیر مخاطب عزیز. لطفا برای دریافت مشاوره تحصیلی از کارشناسان حامی مهاجر با شماره <a href="tel:02149078">02149078</a> تماس بگیرید. کارشناسان ما تمام شرایط شخصی شما را بررسی می&zwnj;کنند و با توجه به تجربه و تخصصشان، بهترین راهنمایی را خدمت شما ارائه خواهند کرد.</p>
محمد
سلام ممنون از مطلب بسیار مفیدتون. خانم من ویزای J1 برای فرصت مطالعاتی در امریکا رو میخواد بگیره. من و دختر 4 ساله ام هم همراهش میخوایم بریم. آیا ویزای من J2 میشه؟ من مدرک ارشد مهندسی دارم. میتونم اونجا کار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم
کارشناس حامی مهاجر

سلام. وقت بخیر. سپاس از توجه شما. در صورتی که همسرتان ویزای J1 دریافت کنند، شما هم امکان این را دارید که زیرمجموعه ایشان، ویزای J2 را دریافت کنید. در مورد سایر موارد، کارشناسان باید شرایط شما را بررسی کنند و راهنمایی های لازم را ارائه کنند. برای دریافت مشاوره تحصیلی از کارشناسان حامی مهاجر با شماره 02149078 تماس بگیرید.

توکلی
من میخواهم در آمریکا تحصیل نمایم