ویزای تحصیلی آمریکا 2021: هزینه و شرایط تا اخذ تضمینی ویزا

در پاسخ به این سوال که ویزای تحصیلی آمریکا چیست، باید گفت ویزای تحصیلی آمریکا، ویزایی ست که به شما امکان تحصیل در آمریکا را میدهد. این ویزا به شما شرایط اقامت دائم در آمریکا را نمیدهد. اما برای شما راهی باز میکند، تا به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و از این راه برای اقامت خود اقدام نمایید. با توجه به شرایط حاضر، ویزای تحصیلی آمریکا، بهترین راه برای مهاجرت ایرانیان به آمریکا میباشد. اینکه ویزای تحصیلی آمریکا چیست، یک پاسخ ساده دارد: راه آسان برای ایرانیان علاقمند به مهاجرت به آمریکا

این کشور، یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. ایالات متحده آمریکا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه ها میباشد و مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند، در کل دنیا مورد تایید و شناخته شده هستند.

 دانشجویان بسیاری از سراسر جهان خواستار تحصیل در آمریکا هستند اما به دلیل امکانات بالای دانشگاه های این کشور، هزینه تحصیل در آمریکا کمی بیشتر از کشورهای دیگر است. با توجه به تغییراتی که در روند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بوجود آمده است به شما توصیه میکنیم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی 2021 از خدمات موسسه حامی مهاجر بهره مند شوید.

مزایای تحصیل در آمریکا

همانطور که پیشتر  اشاره کردیم، تحصیل در آمریکا مزایای زیادی را در بردارد . یکی از این مزایا، امکان ورود به خاک این کشور و راهی برای اخذ اقامت آمریکا از طریق تحصیل میباشد. اما به جز این موارد، موارد دیگری نیز سبب میشود تا بسیاری از علاقمندان به تحصیل، آمریکا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب نمایند. در لیست زیر سعی داشته ایم به بعضی از این دلایل اشاره کنیم:

 • امکان یادگیری زبان
 • موقعیت های تحقیقاتی
 • پیشرفت علمی دانشجو
 • تجربه بین المللی

چگونه ویزای تحصیلی آمریکا بگیریم؟

اگر شما علاقمند به تحصیل در آمریکا هستید، ولی شهروند این کشور نیستید، باید برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید. پیشنهاد میشود به دلیل طولانی بودن روند ثبت درخواست، بین سه تا پنج ماه قبل از سفر خود این مراحل را طی نمایید.

 البته این زمان بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود. اما در این بخش قصد داریم به بررسی و پاسخ این سوالات بپردازیم که چگونه ویزای تحصیلی بگیرم؟ و مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

در پاسخ به این سوالات که چگونه ویزای تحصیلی بگیرم و مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟ باید گفت، شما برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا باید مراحل مربوط به آن را طی نمایید. مراحل اخذ ویزای تحصیلی در بخش آتی آورده شده است. اما قبل از آنکه به شرح این مراحل بپردازیم، باید اشاره کنیم که شما میتوانید در صورت سوال یا بروز مشکل در مراحل گرفتن ویزای تحصیلی یا اخذ نهایی ویزای تحصیلی آمریکا خود با مشاوران ما در حامی مهاجر در ارتباط باشید

بیشتر بدانید: راهنمای تحصیل در آمریکا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

 اما مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا چیست و چطور میتوان برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمود؟ در بخش های پیشین سعی داشتیم به بررسی مزایای کلی تحصیل در آمریکا بپردازیم. در این بخش نیز قصد داریم مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

مرحله ی اول: ثبت نام و پذیرش توسط یک مدرسه تایید شده توسط سازمان  SEVP در ایالات متحده، شما باید این مرحله را بین دوازده تا شش ماه قبل از تحصیل خود در ایالات متحده بگذرانید.

مرحله ی دوم: هزینه ی سیستم اطلاعات دانشجویی و ملاقات را به سازمان SEVP  بپردازید.

مرحله ی سوم: درخواست ویزای دانشجویی ایالات متحده را به همراه دو قطعه عکس اخیر خود، به سفارت یا کارگذاری مربوطه تحویل دهید.

مرحله ی چهارم: هزینه ی درخواست ویزا را پرداخت کنید.

مرحله ی پنجم: برنامه ی مصاحبه ی خود را تنظیم کرده و برای مصاحبه ی خود آماده شوید.

شرایط تحصیل در آمریکا

یکی از سوالاتی که پیرامون تحصیل در کشور آمریکا پرسیده میشود، شرایط تحصیل در آمریکا میباشد. در پاسخ به این سوال باید گفت: یکی از شرایط تحصیل درآمریکا از سپتامبر 2011 ایجاد شد.

دراین تاریخ، ایالات متحده امنیت مرزهای خود و همینطور سختگیری برای صدور انواع ویزا را، بیشتر کرد و قبل از ورود هر خارجی به کشور، ابتدا می بایست از تمکن مالی کافی او برای پوشش دهی هزینه تحصیل مطمئن میشد این شرایط از سال 2011 تا به امروز پابرجا بوده است و سفارت آمریکا، هنگام صدور ویزا، سختگیری بیشتری در این خصوص اعمال میکند.

از دیگر شرایط تحصیل در آمریکا، وجود شواهد کافی دال بر برگشت فرد متقاضی به وطنش میباشد. که در این حالت فرد باید با مدارک و شواهد، بازگشت خود را پس از اتمام تحصیل به وطنش، به سفارت آمریکا اثبات نماید.

 در ایالات متحده، ویزا توسط وزارت امور خارجه و سفارت ها و کنسولگری های آن صادر میشود. (DHS)یا وزارت امنیت کشور بر آژانس های مهاجرتی و سازمان حفاظت از مرزها نظارت میکند. و سازمان مهاجرت (ICE) مسئول نظارت بر هر فردیست که از مرزهای آمریکا وارد خاک آن میشود. با توجه به شرایط تحصیل درآمریکا، ممکن است شما فکر کنید که تحصیل در این کشور کار مشکلی میباشد. اما این موضوع کار سختی نیست مشاوران ما در حامی مهاجر، میتوانند تمامی شرایط تحصیل درآمریکا را برای شما فراهم کنند.

شرایط سنی تحصیل در آمریکا

از دیگر سوالاتی که پیرامون اخذ ویزای تحصیلی آمریکا پرسیده میشود، شرایط سنی تحصیل در آمریکا میباشد. هنگامی که پرونده ی شما جهت بررسی به سفارت آمریکا فرستاده میشود، شرایط سنی تحصیل در آمریکا  از 14 سال تا 79 سال در پرونده ی شما لحاظ خواهد شد. در برخی موارد استثنایی، این بازه از 13 سالگی تا 80 سالگی اعمال میشود.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا

از دیگر سوالاتی که در خصوص ویزای تحصیلی پرسیده میشود، تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکاست. در پاسخ به سوال که تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است، باید گفت: این مبلغ میتواند بسته به شرایط شما متفاوت باشد. ممکن است شما واجد شرایط دریافت بورسیه باشید. از این جهت کاهش بزرگی در تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکای شما رخ خواهد داد. به هر صورت، در این بخش به بررسی میانگین تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا میپردازیم:

 

کالج های عمومی دو ساله

کالج های عمومی

چهارساله( ایالات متحده)

کالج های عمومی چهارساله( خارج از ایالات متحده)

کالج های خصوصی چهارساله

شهریه ها و سایر مبالغ پرداختی

3,660$

10,230$

26,290$

35,830$

اتاق و پانسیون

8,660$

11,140$

11,140$

12,680$

جمع کل( برای هرسال)

12,320$

21,370$

37,430$

48,510$

 

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده

اگر شما نیز قصد مهاجرت به آمریکا به همراه خانواده  را دارید، این بخش از مقاله، برای شما تهیه شده است. ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده، مخصوص افرادیست که به همراه خانواده ی خود، قصد اقامت تحصیلی در آمریکا را دارند، برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده، شما باید برای ویزای تحصیلی  F-1 یا M-1 درخواست دهید. البته باید در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای تحصیلی با خانواده و آوردن فرزند خود به خاک آمریکا، شرایط سنی برای فرزندتان وجود خواهد شد یکی از این شرایط عبارتست از محدوده ی سنی پایین تر از 21 سال و مجرد بودن او.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با همسر

در صورت اخذ ویزای F-1  یا M-1   شما قادر خواهید بود تا همسر یا فرزند خود را شما به آمریکا بیاورید در هر صورت لازم است بدانید که اخذ ویزای تحصیلی آمریکا همراه خانواده یا همسر به آسانی میسر نمیشود و اعضای خانواده ی شما به صورت خودکار ویزا دریافت نمیکنند.

شما باید به سفارت مربوطه با مدارک مثبته ی قوی ثابت نمایید، که این افراد، همسر یا فرزندان شما هستند. در مرحله ی بعدی شما باید اثبات کنید، که بعد از تحصیل به کشور خود باز خواهید گشت. این مدرک برای ساکنین کشورهای جنوب آسیا از اهمیت بیشتری برخوردارست.

همچنین اعضای خانواده ی شما باید فرم های جداگانه را برای پذیرش خود پر نمایند. پس طی درست این مراحل، به احتمال قوی سفارت آمریکا شما را شایسته دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با همسر یا ویزای تحصیلی آمریکا با خانواده خواهد دانست.

سیستم آموزش قبل از دانشگاه در آمریکا

سیستم اجرایی آموزشی آمریکا در سه سطح عمل میکند: دبستان (از سن 5 تا 11 یا 5 تا 12)، متوسطه (معمولا 12 تا 18) و بعد از متوسطه یا دوره سوم (بالای 18 سال). دانش آموزان لازم است تا سن 16 سالگی در مدرسه تحصیل کنند. 99% جمعیت آمریکا تحصیل کرده است.

85% آنها مدرک دیپلم متوسط و 27% آنها تحصیلات دانشگاهی دارند. در سال 2009، جمعیتی بالغ بر 77 میلیون دانش آموز و دانشجو در مقاطع مختلف ثبت نام کرده بودند.

مدارس ابتدایی در آمریکا

مدرسه ابتدایی در مهاجرت تحصیلی به آمریکا شامل پنج سال آموزشی از سال اول تا پنجم است که در کل هر دانش آموز آمریکایی ۶ سال ابتدایی می گذراند که یک سال مهد کودک را نیز شامل همین دوره می شود.

مدارس متوسطه در آمریکا

دانش آموزان در کشور آمریکا بعد از کلاس پنجم وارد دوره متوسطه می شوند که شامل هفت سال کامل است که پس از گذراندن آن به دانش آموزان دیپلم دبیرستان اعطا می شود. محصلین دبیرستانی سال های سوم و چهارم و کسانی که معدل دیپلم آنها پایین از حد نصاب اخذ پذیرش لیسانس از آمریکا می باشند، می توانند ابتدا دیپلم دبیرستان خود را از یک دبیرستان آمریکایی دریافت نمائید و سپس برای دانشگاه اقدام کنید. مدت زمان تحصیل در دبیرستان بستگی به سابقه تحصیل متقاضی و نمرات قبلی او دارد و معمولا بین 1 تا 2 سال به طول می انجامد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا، لازم است تحصیلات دوره ی دیپلم خود را به پایان رسانده باشید. پایان تحصیل در دبیرستان های آمریکا، به معنی آن است که شما میتوانید برای ثبت نام در کالج یا دانشگاههای آمریکا اقدام نمایید. اما تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آمریکا به چه صورت میباشد؟

برای پذیرش در مقطع لیسانس از دانشگاههای آمریکا، باید دیپلم 12 ساله و یا فوق دیپلم فنی (برای کسانی که دیپلم 11 ساله دارند) داشته باشید. دانشجویان خارجی که مایل به ورود به دانشگاه های آمریکایی و مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستند، باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشند.

دانش آموزان می توانند یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم و یا دوره ۴ ساله برای لیسانس را انتخاب کنند و دانشجویان باید تا سال دوم کالج یک رشته را انتخاب نمایند. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس باید دارای معدل بالا و مدرک IELTS با نمره ۶ باشند. پذیرش مقطع لیسانی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی بستگی دارد و در تمامی رشته ها و دانشگاه های آمریکا انجام می گیرد. درصورتی که متقاضی دارای نمره زبان کافی برای دانشگاه مورد نظر نباشد،حتما  ابتدا باید در دوره زبان دانشگاه شرکت نماید.

انواع ویزای تحصیلی در آمریکا

 انواع ویزای تحصیلی در آمریکا چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امکان اخذ سه ویزای تحصیلی برای ایرانیان علاقمند به تحصیل در آمریکا وجود دارد که در این بخش قصد داریم به بررسی موردی این سه ویزا بپردازیم. همواره به خاطر داشته باشید که شما میتوانید در صورت سوال در خصوص اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با مشاوران ما در حامی مهاجر در ارتباط باشید.

ویزای تحصیلی F-1 آمریکا

معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا ویزای F-1 است. دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی می توانند برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزای (F2) دهند.

این نوع ویزا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه صادر میشود و برای شرکت در دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی شامل ویزای  B-1صادر میشود.

 متقاضیان برای دریافت این ویزا میبایست پس از دریافت I-20 فرم DS-160 خود را تکمیل نمایند. در این صورت، سازمان مسئول، یک پروفایل Student and Exchange Visitor Information System I-20 صادر میکند که برای اخذ ویزای F-1 ضروری است. با ویزای F-1 دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته در سال اول تحصیل خود، کار نیمه وقت در محدوده دانشگاه انجام دهد. بعد از سال اول، در صورتی که اجازه از طرف دانشگاه صادر شود، امکان کار خارج از دانشگاه میسر خواهد شد. البته این کار اغلب برای افرادی است که نیاز به دوره کارآموزی یا اینترنتی دارند.

 دانشجویان دارای ویزای F-1 آمریکا همچنین امکان بهره مندی از 12 ماه آموزش عملی اختیاری را دارند(OPT). دانشجویان رشته های علوم پایه، فناوری، مهندسی و ریاضی یا سایر رشته ها ممکن است تا 29 ماه امکان آموزش عملی اختیاری را داشته باشند.

ویزای تحصیلی M-1 آمریکا

شرایط کلی ویزای M-1مانند ویزای F1 است، تنها تفاوتی که با ویزای M-1دارد، این است که فقط برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای را شامل می شود. دانشجویان متقاضی این ویزا نیز می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M-2به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای گرفتن ویزای تحصیلی   M-1  نوع ویزا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

ویزای تحصیلی J-1 آمریکا

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است و مخصوص متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار این ویزا، براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است. اما طبق قانون آمریکا، فرد متقاضی باید پس از دو سال خاک آمریکا را ترک کند و برای ورود به کشور آمریکا مجددا اقدام کند.

فرد متقاضی می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای J2 به کشور آمریکا بیاورد. برای این نوع ویزا نیز همانند تمامی ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا، می بایست فرم DS-160  پر شود.

در نهایت در خصوص اخذ تمامی ویزاهای تحصیلی باید گفت که فرد باید تمکن مالی خود را به سفارت آمریکا اثبات نماید و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد. علارغم آنکه آمریکا به متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، پذیرش مخصوص به دوره زبان انگلیسی را ارائه می دهد، اما سفارت آمریکا سخت گیری بیشتری درخصوص دادن ویزا به متقاضیانی که مدرک انگلیسی ندارند، دارد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان میسر است؟

داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، مورد مهمی محسوب میشود. اما اگر شما نیز موفق به اخذ مدرک زبان خود نشده اید، جای نگرانی وجود ندارد. شما همواره میتوانید ویزای تحصیلی خود را بدون مدرک زبان نیز دریافت نمایید. اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، ابدا کار سختی نمیباشد و هرگاه که شما تصمیم به تحصیل در آمریکا گرفته باشید، این امکان برای شما فراهم خواهد شد. اما چطور؟

 یکی از راههای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بدون مدرک زبان، این است که شما برای دانشگاهی، درخواست خود را ثبت کنید، که از شما مدرک زبان نمیخواهند. در لیست زیر به معرفی تعدادی از این دانشگاهها خواهیم پرداخت. همواره توجه داشته باشید، که شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرشهای بدون مدرک زبان در آمریکا، با کارشناسان ما در حامی مهاجر در ارتباط باشید:

 • دانشگاه کولاردو
 • دانشگاه درکسل
 • دانشگاه آرکانزاس
 • دانشگاه دایتون

نکات مهم در ارتباط با آمریکا

 در بخش نهایی این مقاله سعی داریم به بررسی چند نکته بپردازیم، که ذکر آنها خالی از لطف نیست. این نکات از طرفی مزایای تحصیل در کشور آمریکا میباشد و از سوی دیگر برخی از ویژگی های تحصیل در آمریکا را بیان میکند.

 • اولین مقصد دانشجویان بین المللی جهان با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی
 • سومین کشور دنیا از نظر وسعت و جمعیت
 • بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی
 • دارای برخی از با کیفیت ترین موسسات آموزشی
 • دارای وسیع ترین گزینه های تحصیلی شامل گزینه های عمومی، کاری و...
 •  امکان کار پس از فارغ التحصیلی در بهترین شرایط

نتیجه گیری

علارغم تمام محدودیت های اعمال شده برای ایرانیان جهت ورود به آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی هنوز هم میتواند راهی باشد که اقامت شما را در آمریکا تضیمن کند. اما لازمه ی اخذ اقامت آمریکا از طریق تحصیل، این است، که شما مراحل گرفتن ویزای تحصیلی خود را به درستی طی کرده باشید. مشاوران و کارشناسان ما در حامی مهاجر در تلاشند تا شما بتوانید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی به درستی طی نمایید. شما نیز میتوانید برای اخذ زمان مشاوره با موسسه حامی مهاجر در ارتباط باشید.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

 1. Ghost
  سلام تا حالا سابقه داشته کسی با دیپلم موفق به پذیرش شده باشه؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Ghost گفته است :
  سلام بله برای اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید: 02148000969
 1. oustrich
  سلام برای ویزای F1 شاخه پذیرش مشروط موسسه روی پذیرش کدوم دانشگاه ها بیشتر موفقیت کسب کرده و تمرکز داره؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ oustrich گفته است :
  سلام بستگی به شرایطتتون داره شرایطتتون باید بررسی شه لظفا تماس بگیرید:02148000969
 1. Kasra
  این درسته هزینه تحصیل در دانشگاه های امریکا برای کسانی که اقامت دائم دارن و یا سیتیزن آمریکا هستن رایگان هست ؟ و دانشگاه های خصوصی معمولا هزینه ای بالغ بر 9 هزار تا 10 هزار دلار دریافت میکنن ؟
  مرسی بابت پاسخگویی
 2. حامی مهاجر در پاسخ Kasra گفته است :
  سلام هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بله رایگان می‌باشد اما دانشگاه‌های خصوصی هزینه ها متغییر می باشد بستگی به دانشگاه دارد.
 1. patriot
  سلام. من 10 سوال درباره این ویزای تحصیلی دارم. برای پاسخگویی به این سوالا باید با کجا تماس بگیرم؟؟؟(:
 2. حامی مهاجر در پاسخ patriot گفته است :
  سلام وقت بخیر لطفا تماس بگیرید: 02148000969
 1. Max Diaz
  سلام،با مدرک دیپلم ریاضی و زبان متوسط میشه ویزای تحصیلی آمریکا رو گرفت؟پول چقدر میخواد؟
 2. حامی مهاجر در پاسخ Max Diaz گفته است :
  سلام وقت بخیر، بله میشه لطفا برای اطلاع از هزینه ها تماس بگیرید:02148000969
نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه