20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

راهنمای زندگی در آمریکا

درباره کشور

واحد پول: دلار (USD)

پایتخت: واشینگتون

کد منطقه:1

قاره: آمریکای جنوبی

نوع حکومت: فدرال

زبان رسمی: انگلیسی

جمعیت: 328 میلیون نفر

مساحت: 9.834 کیلومتر مربع

ایالت های مطرح آمریکا

کالیفرنیا

کالیفرنیا ایالتی در جنوب غربی ایالات متحده با 39.6 میلیون نفر جمعیت و با مساحتی به بزرگی 423.970 کیلومتر مربع به عنوان پرجمعیت ترین ایالتِ آمریکا و سومین منطقه بزرگ این کشور یاد می شود. پایتخت این ایالت ساکرامنتو است و بزرگترین شهر آن لس آنجلس می باشد. بزرگترین اقتصاد، بزرگترین جمعیت، بزرگترین تولید کشاورزی، مهمترین شرکت ها، سیلیکون وَلی و هالیوود همگی در این ایالت قرار دارند. کالیفرنیا از آن دسته ایالت هایی است که به هیچ عنوان وابسته به دولت فدرال نیست، مردم آن بسیار مستقل می باشند و عموما دارای زندگی و رفاه بسیار بالایی هستند و البته که کالیفورنیا یکی از گران ترین ایالت های آمریکا برای زندگی می باشد.

نیویورک

نیویورک ایالتیست واقع در منطقه میانه اقیانوس اطلس. نیویورک با حدود 20 میلیون نفر، چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می شود و همچنین ایالت نیویورک قدرتمندترین ایالت جهان است و وال استریت مرکز صنعت مالی جهان در این منطقه واقع شده است و از این رو نیویورک را می توان قطب اقتصاد جهان در نظر گرفت.

 ماساچوست

ماساچوست در منطقه شمال شرقی ایالات متحده واقع شده است. این ایالت به مغز آمریکا شهرت دارد چرا که بسیاری از نخبگان، دانشمندان آمریکا و جهان در این ایالت هستند. اکثر این افراد  در دانشگاه ام آی تی مشغول به تحصیل و پژوهش هستند. این ایالت یکی از مهمترین تأثیرات تاریخی را در کشور آمریکا برجای گذاشته است.

هزینه زندگی در آمریکا

در وحله اول هزینه زندگی در هر کشوری مثل ایالات متحده آمریکا به سبک زندگی فرد باز می گردد. اما اگر یک زندگی استاندارد را در نظر داشته باشیم هزینه زندگی در آمریکا چیزی حدود 10.000 تا 12.000 دلار در سال است. مبلغ گفته شده با توجه به درنظر داشتن مواردی چون هزینه اجاره ملک، حمل و نقل عمومی، خرید مواد غذایی و تفریحات شخصی عنوان شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه یک دانشجو نسبت به افرادی که خواهان اقامت در این کشور به همراه خانواده خود هستند به مراتب کم ترمی باشد. برای مثال دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود تا با پرداخت کم تر از 400 دلار در ماه یک خانه دانشجویی اجاره کنند که نسبت به هزینه اجاره یک ملک معمولی در آمریکا بسیار کمتر اسست.

 • هزینه کتاب و اقلام مربوط به تحصیل 500 تا 1000 دلار در سال
 • هزینه رفت و آمد سالانه 300 تا 700 دلار در سال
 • هزینه های اجاره خانه و خورد و خوراک 5000 تا 7500 دلار در سال
 • زندگی در خانه های دانشجویی 300 تا 600 دلار در سال
 • هزینه خرید پوشاک حدود 500 دلار در سال
 • هزینه های شخصی حدود 2000 دلار در سال

هزینه مسکن در آمریکا

به عنوان یک فرد مهاجر مهم ترین مسئله هزینه خرید و اجاره مسکن در این کشور می باشد. هزینه اجاره یا خرید مسکن درکشور آمریکا به دلیل وسعت پهناور و جود ایالت های گوناگون طیف وسیعی از قیمت ها را در بر می گیرد.  برای مثال اجاره یک آپارتمان تک خوابه در شهری مثل دالاس به طور متوسط ماهی 700 دلار است که همین خانه در ایالت کالیفرنیا می تواند بیش از 1000 دلار هزینه داشته باشد، علاوه بر این ها جداگانه باید مبلغی بین 40 تا 80 دلار هم بسته به فصل و میزان مصرف برای هزینه انرژی تان در نظر بگیرید و هم برای بیمه خانه تان که در انجا الزامیست باید مبلغی حدود 12 دلار کنار بگذارید.

سیستم آموزشی آمریکا

در ساختار آموزشی آمریکا تحصیلات عمومی از شش سالگی آغاز می شود و 12 سال به طول می انجامد. شش سال اول تحصیل در مدارس ابتدایی را Elementary یا Primary به معنای تحصیلات ابتدایی میخوانیم. شش سال دوم دبیرستان را Secondary Education  یا تحصیلات ثانویه مینامیم. تحصیل در مقطع Secondary Education نیز خود به دو بخش middle school یا junior high school   و high school تقسیم می شود. دانش آموزان پس از سپری کردن 12 سال تحصیلی در مدارس مدرک دیپلم خود را دریافت می کنند.

تحصیلات در مقطع دانشگاهی به Post-Secondary Education شناخته می شود که به معنای تحصیلات پسا ثانویه است. در دوره دانشگاهی، مقطع Associate که معادل فوق دیپلم در ایران است را در مدارس یا کالج ها یا موسسات فنی حرفه ای میگذرانیم.

جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل تر پیرامون سیستم آموزشی آمریکا روی لینک کلیک کنید.

10 دانشگاه مطرح آمریکا  در سال 2020

 1. موسسه فنی کالیفورنیا (2 جهان)
 2. دانشگاه استنفورد (4 جهان)
 3. دانشگاه MIT (5 جهان)
 4. دانشگاه پرینستون (6 جهان)
 5. دانشگاه هاروارد (7 جهان)
 6. دانشگاه ییل (8 جهان)
 7. دانشگاه شیکاگو (9 جهان)
 8. دانشگاه پنیسیلوانیا (11 جهان)
 9. دانشگاه جان هاپکینز (12 جهان)
 10. دانشگاه بارکلی کالیفرنیا (13 جهان)

میزان درآمد در آمریکا

آمریکا به دلیل اقتصاد قدرتمند خود بهترین کشور برای مشاغل مهندسی، پزشکی و ... محسوب می شود، چرا که میانگین درآمد در آمریکا نسبت به استاندارد جهانی بالاتر می باشد و این عامل سببی بوده تا این کشور برای هر کسب و کاری یک مقصد عالی تلقی شود. طبق گزارشات رسمی BLS آمریکا، میانگین درآمد هفتگی در این کشور 936 دلار و به عبارتی 48.672 دلار در سال به ثبت رسیده است. توجه داشته باشید که رقم گفته شده میانگین درآمد تمامی افراد شاغل در آمریکا بوده و میانگین درآمد شغل های وابسطه به تحصیلات آکادمیک بسیار بیشتر است.

پردرآمد ترین مشاغل آمریکا

 1. پزشک عمومی 193.000 دلار در سال
 2. مدیر داروخانه 144.548 دلار در سال
 3. دندان پزشک 142.486 دلار در سال
 4. سرپرست فناوری اطلاعات 130000 دلار در سال
 5. پزشک داروساز 126.846 دلار در سال
 6. نقشه کش ساختمان 122.648 دلار در سال
 7. خلبان 115.388 دلار در سال
 8. دستیار پزشک 114.257 دلار در سال
 9. مدیر عامل شرکت 113.638 دلار در سال
 10. مدیر توسعه گر نرم افزار 109.829 دلار در سال

سیستم مالیاتی در آمریکا

شهروندان آمریکایی مالیات را در سطوح مختلفی پرداخت می‌کنند. مهم ترین نوع مالیات که مهاجرین با آن سرو کار دارند، مالیات بر درآمد و یا مالیات فدرال است. مالیاتی که پس از مهاجرت در آمریکا می ‌پردازید، با نوع و میزان درآمد شما رابطه‌ مستقیم دارد. محاسبه  مالیات بر درآمد از قوانین پیچیده ای پیروی می‌ کند و نوع درآمد تأثیر به سزایی در آن دارد. همچنین دولت آمریکا بر اساس میزان درآمد مالیات های مختلفی را تعیین می‌ کند. برای مثال افرادی که پایین تر از 8900 دلار در سال درآمد دارند موظفند 10 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت آمریکا بپردازند و چنانچه حتی یک دلار مازاد بر این درآمد دریافت کنند، 10 درصد مالیات سالانه‌ آنها به 15 درصد افزایش خواهد شد.

آب هوا آمریکا

جنوب آمریکا

در جنوب، آب و هوای گرمسیر با تابستان گرم و مرطوب و دمای مطلوب در زمستان است. اگر می خواهید که در تمام روز از آفتاب لذت ببرید و بدون رطوبت استراحت کنید، ایالت آریزونا ، جنوب ایالت کالیفرنیا ، ایالت نیومکزیکو و جنوب غربی ایالت نوادا ممکن است برای شما مناسب باشد. 

شمال شرقی آمریکا

ساکنان شمال شرقی تمام چهار فصل را تجربه می کنند، که ایالت مین ، ایالت ورمونت و ایالت نیوهمپشایر برای ریختن شاخ و برگ درختان مشهور هستند. زمستان در شمال شرقی معمولا همراه با بسیاری از توفان ها و برف سنگین می باشد. 

غرب آمریکا

اگر طرفدار آب و هوای کوهستانی یا آلپی هستید، در کوه های راکی احساس خانه را خواهید داشت. در کوه های راکی هوا نسبتا خشک است و در فصل زمستان، باید انتظار بارش برف و دمای زیر صفر را داشته باشید.

شمال غربی آمریکا

ایالت واشینگتن و ایالت اورگن که واقع در گوشه شمال غربی آمریکا قرار دارند، به دلیل بارش باران زیاد شناخته می شوند. با این حال، ساحل اقیانوس آرام، جزیره جذاب و کوه های آبشار، بدلیل همه این باران ها تشکیل شده اند.

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

مزایا

 • اقتصاد قدرتمند و میانگین درآمد بالا
 • تنوع فرهنگی بالا و نرخ نژادپرستی کم
 • مراکز تحصیلی کم نظیر و معتبر
 • رفاه و کیفیت بالای زندگی
 • تضاد طبقاتی در آمریکا بسیار محدود و اندک است
 • استعمال پایین دخانیات (مانند سیگار)
 • سهولت در خرید و اجاره مسکن و وسیله نقلیه با هر بازه درآمدی

معایب

 • سیستم حمل نقل عمومی نچندان جامع
 • نرخ جرایم بالا و آزاد بودن حمل سلاح گرم
 • ازدحام جمعیت و ترافیک سنگین در کلان شهرهایی نظیر نیویورک و ...
 • هزینه بالای مهاجرت و سفر
 • سیستم بهداشتی درمانی رایگان این کشور ضعیف و محدود است
 • هزینه بالای تحصیلات به ویژه برای دانشجویان بین المللی

حقایقی درباره آمریکا

 • در سال 1958 یک دانش آموزش دبیرستانی به نام رابرت جی هِفت پرچم کنونی آمریکا را طراحی کرد.
 • در آمریکا هیچ زبان رسمی وجود ندارد و واژه “خارجی” برای اتباع این کشور بی معنی است.
 • از هر 8 نفر آمریکایی 1 نفر در مک دونالد مشغول به کار است یا سابقه کار در یکی از شعب مک دونالد را داشته است.
 • کشور آمریکا به عنوان مخترع اینترنت شناخته می شود.
 • پاسپورت آمریکا به عنوان یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های جهان شناخته می شود.
 • به طور میانگین بهترین دانشگاه های جهان در آمریکا وجود دارند.
 • ایالت آلاسکا در گذشته جزئی از کشور روسیه محسوب می شد.
 • مجسمه آزادی یک هدیه از جانب فرانسه به آمریکا بوده است.
 • در تاریخ المپیک هیچ کشوری به اندازه آمریکا موفق به کسب مدال طلا نشده است.
دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0