20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

فرم I-212 برای چه افرادی نیاز است؟

فرم I-212 چیست

شاید برای شما یا نزدیکانتان پیش آمده باشد که در آمریکا، اتفاق ناخوشایند "دیپورت شدن" یا "اخراج" را تجربه کرده باشند. در این صورت فرد باید برای ورود مجدد، درخواستی را ثبت کند که این درخواست با تکمیل یک فرم صورت می‌گیرد و فرم I-212 نام دارد، اگر می‌خواهید پاسخ به سوال فرم "I-212 چیست" برسید، ما در این مقاله همراهی کنید. 
این اتفاق ممکن است برای فردی که ماه‌ها رویای زندگی در امریکا را داشته و از طریق تحصیلی یا لاتاری و غیره وارد این سرزمین شده، کمی سخت باشد؛ زیرا راه رفتن به آمریکا چندماه زمان‌بر است و دیپورت شدن به یک‌باره ناخوشایند است. اما نگران نباشید، ما در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات لازم در رابطه با این فرم را در اختیار شما قرار دهیم. اینکه چه مدت زمانی طول می‌کشد تا فرم درخواستی شما پردازش شود و چه مدارکی نیاز دارید، در مقاله عنوان شده است. 

فرم I-212 برای چه افرادی نیاز است؟ 

فرم I-212 فرمی برای درخواست مجدد مجوز جهت برای ورود به ایالات متحده، پس از اخراج یا دیپورت شدن است. 

فرم I-212 چیست

اگر طبق ماده (INA) بخش (a)(9)(A)212 یا (C) تحت قانون مهاجرت و تابعیت (INA) ورود شما به آمریکا غیرقابل قبول باشد، شما می‌توانید درخواست مجدد برای پذیرش در ایالات متحده را بدهید. رضایت برای استفاده مجدد "اجازه استفاده مجدد" نیز نامیده می‌شود.
فرم I-212 دارای 11 صفحه و 18 دستورالعمل است. آخرین نسخه ویرایش شده آن در تاریخ 04/27/2018 است که شما می‌توانید تاریخ ویرایش آن را در انتهای فرم و دستورالعمل‌ها ببینید.

مدت زمان موردنیاز برای پردازش فرم I-212

زمان پردازش USCIS برای فرم I-212 بسته به شرایط هر مورد و حجم کاری مرکز پردازشی که درخواست را رسیدگی می‌کند، متفاوت است. همچنین زمان پردازش می‌تواند تحت تأثیر عواملی مانند تحویل ناقص یا نادرست مدارک، درخواست برای شواهد اضافی و سایر تاخیرها قرار گیرد.
بر اساس آخرین برآوردهای USCIS، زمان پردازش فرم I-212 به طور متوسط 26 ماه در مرکز خدمات نبراسکا و 21 ماه در تمام دفاتر دیگر بوده است.
توجه به این نکته مهم است که USCIS زمان‌های پردازش را به صورت دوره‌ای در وب سایت خود به روز می‌کند، بنابراین متقاضیان می‌توانند آخرین زمان‌های پردازش فرم I-212 را در سایت آمریکا بررسی کنند.

هزینه درخواست فرم I-212

هزینه تشکیل پرونده 930 دلار است. در نظر داشته باشید که هزینه‌های خدمات بیومتریک مانند هزینه وقت سفارت آمریکا، غیرقابل استرداد هستند، صرف نظر از هر اقدامی که منجر به قبول یا رد درخواست شود، هزینه پرداختی، غیر قابل برگشت است. 

شرایط موردنیاز برای فرم I-212

افرادی که از ایالات متحده اخراج شده‌اند و مایل به درخواست مجدد برای پذیرش در ایالات متحده هستند، ممکن است واجد شرایط ثبت فرم I-212 باشند. با این حال، واجد شرایط بودن یا نبودن یک فرد برای ارسال فرم I-212 به شرایط خاص پرونده آنها نیز بستگی دارد.

شرایط موردنیاز برای درخواست فرم  I-212

به‌طورکلی، افرادی که از کشور خارج شده‌اند و مایل به ورود مجدد هستند، باید برای یک دوره زمانی مشخص منتظر بمانند تا بتوانند برای پذیرش مجدد درخواست دهند. دوره انتظار بسته به دلیل اخراج، مدت زمان سپری شده در ایالات متحده قبل از دیپورت شدن و سایر عوامل متفاوت است.
علاوه بر رعایت دوره انتظار، افرادی که به دنبال درخواست مجدد برای پذیرش در ایالات متحده هستند باید نشان دهند که ورود مجدد آنها مغایر با رفاه ملی، ایمنی یا امنیت ایالات متحده نیست. این مستلزم ارائه شواهد و مدارک است که می‌تواند شامل شواهدی مبنی بر توانبخشی، شخصیت اخلاقی خوب و روابط با کشور باشد. 

مدارک موردنیاز برای تکمیل فرم I-212

نیازی به ارسال این چک لیست با فرم I-212 نیست. شما تنها می‌توانید هنگام تکمیل فرم خود از این مدارک استفاده کنید؛ اما درصورتی‌که در دستورالعمل فرم یا آیین‌نامه‌های لازم، مدرک خاصی از شما  درخواست شده باشد، باید آن را ارسال کنید. 
اگر قصد ارسال کپی یا مدارک اصلی را (در صورت درخواست)، داشتید، باید آنها را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. شما باید این ترجمه را به‌صورت رسمی انجام دهید تا نشان دهد فرد مترجم، صلاحیت انجام آن را داشته است.
شما می‌توانید مدارک زیر را نیز تهیه کنید: 

  • هرگونه کپی اسناد و مدارک و اطلاعاتی که فکر می‌کنید خروج و غیبت شما از ایالات متحده به مدت 10 سال را ثابت می‌کند، ارائه دهید. از جمله: تاریخ آخرین عزیمت شما از ایالات متحده، نسخه‌‌هایی از تمبرهای ورودی و خروجی از کشورهای خارجی در گذرنامه شما، بلیط‌‌های هواپیما یا نسخه‌‌هایی از بلیط‌‌های هواپیما، قبض ‌های مصرفی به نام شما در محل اقامت در خارج از آمریکا، سوابق اشتغال از شغل خارجی شما و هر مدرک مرتبط دیگری.
  • اگر توسط یک قاضی مهاجرت به شما اجازه خروج داوطلبانه داده شده است، اسنادی را به عنوان اثبات خروج به موقع خود ارائه دهید. همچنین شما می‌توانید مدارکی در مورد عدم پذیرش شما در بند212(a)(9)(c)  (در صورت وجود) که محرومیت، اخراج یا دیپورت شما از ایالات متحده را نشان دهد، ارائه دهید. 
  • مدارک و شواهدی از رابطه شما با هر خویشاوندی که در برنامه شما ذکر شده ‌است. علاوه بر این، اگر خویشاوند شما یک شهروند آمریکایی باشد، باید مدرک شهروند آمریکایی خود را ارائه کند. اگر آن‌ها یک شهروند آمریکایی نباشند، باید نام کامل خویشاوند شما، تاریخ تولد، محل تولد، ورود به آمریکا یا محل پذیرش به آمریکا، وضعیت مهاجرت فعلی، وضعیت مهاجرت در زمان ورود و یک شماره ‌تلفن در فرم G-28 بنویسید.
  • اگر سابقه کیفری در سیستم دادگاه هر کشور دیگری دارید، باید یک کپی از سوابق مربوطه یا یک نامه رسمی از دادگاه حوزه قضایی دریافت کنید که دلیل آن در دسترس نبودن یک نسخه از سابقه را ذکر کند.

مراحل درخواست فرم I-212 

برای تعیین اینکه در کدام نمایندگی و از کجا باید فرم I-212 را تهیه کنید، آدرس مستقیم پرونده‌های فرم I-212 را ببینید. اگر درخواست خود را به سازمان نادرست ارائه دهید، ممکن است درخواست شما رد شود یا حکم آن به تأخیر بیفتد.

مراحل درخواست فرم I-212

برای افراد غیر مهاجری که برای ورود به ایالات متحده باید ویزا دریافت کنند و برای مثال از خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از دبی استفاده کرده‌اند، مراحل زیر نیاز است:

  • اگر طبق INA بخش (a)(9)(A)  212 پذیرفته نمی‌شوید، اما بخش (a)(9)(C) 212 در INA نیستید و متقاضی ویزای غیر مهاجرتی هستید، ممکن است مجبور نباشید فرم را ارسال کنید!
  • I-212 برای کسب رضایت جهت درخواست پذیرش مجدد در کنسولگری ایالات متحده است که صلاحیت رسیدگی به درخواست ویزای غیر مهاجرتی شما را دارد و به شما در مورد اینکه چگونه برای دریافت رضایت پذیرش مجدد از طریق کانال‌های وزارت امور خارجه و CBP تشکیل شده است، راهنمایی می‌کند.
  • اما اگر طبق INA بخش (a)(9)(C)  212  قابل پذیرش نیستید و متقاضی ویزای غیر مهاجرتی هستید، باید با کنسولگری یا سفارت ایالات متحده که صلاحیت درخواست ویزای غیر مهاجرتی را دارند، تماس بگیرید.
  • اگر در ایالات متحده نیستید و از تاریخ آخرین خروجتان از ایالات متحده بیش از 10 سال می‌گذرد، افسر کنسولی به شما توصیه می‌کند که چگونه برای دریافت رضایت‌نامه اقدام کنید. درخواست مجدد برای پذیرش با CBP است. شما باید اسنادی را برای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه حداقل 10 سال در خارج از ایالات متحده بوده‌اید، به افسر کنسولی ارائه دهید.

متقاضی تشکیل فرم I-212 با گمرک و حفاظت از مرزها (CBP)

اگر شما متقاضی تشکیل فرم I-212 با گمرک و حفاظت از مرزها (CBP) هستید، می‌توانید به‌صورت الکترونیکی فرم‌های تنظیم احضار الکترونیکی (e-SAFE) را به آدرس https: //e-safe.cbp.dhs ارسال کنید. تشکیل پرونده دستی به صورت حضوری در بنادر ورودی CBP یا مکان‌های Preclearance به صورت حضوری در دسترس خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت CBP به آدرس www.cbp.gov مراجعه نمائید.

متقاضی تشکیل فرم I-212 با گمرک و حفاظت از مرزها (CBP)

اگر در حال انجام مراحل دیپورتیتان هستید، دستورالعمل‌های مربوط به تشکیل پرونده را که دادگاه مهاجرت به شما داده است، دنبال کنید. همچنین لازم است اطلاعات مربوط به فرم‌های I-212 و صفحات وب سایت Filing را به دقت مطالعه کنید.

تکمیل فرم I-212 از طریق ثبت‌نام در یک مرکز خدمات USCIS 

هزینه را با پرداخت نقدی، چک صندوقدار، یا کارت اعتباری با استفاده از فرم ۱۴۵۰-G، پرداخت کنید. اگر می‌خواهید هزینه را از طریق چک پرداخت کنید، باید چکتان را به وزارت امنیت داخلی ایالات‌ متحده ارسال کنید.

نکات مربوط به تشکیل پرونده I-212

تمام بخش‌های فرم را تکمیل کنید. برای مثال اگر بخش اطلاعات درباره شما کامل نباشد (مانند نام خانوادگی و آدرس پستی)، فرم را رد خواهند کرد.

نکات مربوط به تشکیل پرونده I-212

فراموش نکنید که فرم خود را امضا کنید؛ زیرا هر فرم بدون امضا رد خواهد شد.
توجه داشته باشید که مراکز خدمات قادر به پردازش کارت‌‌های اعتباری نیستند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای این‌کار و اطمینان از صحت پرداخت خود از ماشین‌ حساب استفاده کنید تا میزان حق‌‌الزحمه شما بطور دقیق مشخص شود.
برای تعیین اینکه آیا باید در یک قرار ملاقات خدمات بیومتریک شرکت کنید، با CBP تماس بگیرید. می‌توانید اطلاعات مربوط به پرداخت را در وب سایت CBP در آدرس www.cbp.gov پیدا کنید.
اگر درخواست خود را با EOIR مطرح می‌کنید، فرم تعیین دستورالعمل I-212 و دستورالعمل‌های مربوط به تشکیل پرونده قبل از سفارش را در دادگاه بخوانید تا نحوه ارائه پرداخت را تعیین کنید.
اگر می ‌خواهید ایمیل یا پیام متنی را دریافت کنید که فرم  I-212 در مرکز  USCIS تایید شده است، فرم کامل G-1145، E-Notification از پذیرش برنامه، درخواست را کامل کرده و آن را به صفحه اول درخواستتان وصل کنید.
سخن پایانی 
نتیجه‌گیری این شد که فرم I-212 برای افراد مهاجر و غیر مهاجری است که بر اساس قانون مهاجرت و ملیت (INA) بخش (a)(9)(A) 212 یا (C) دیپورت شده‌اند و غیرقابل پذیرش در آمریکا در نظر گرفته شده‌اند و به دنبال درخواست مجدد برای پذیرش در ایالات متحده هستند. 
بررسی کامل این فرم و پرونده شما می‌تواند 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. در صورتی که بیش از 150 روز زمان‌بر شد، می‌توانید درمورد وضعیت درخواستتان پیگیری کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره برای رفتن به آمریکا از طریق توریستی یا تحصیلی دارید، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس گرفته تا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

سوالات متداول درباره فرم I-212

در انتها به برخی از سوالات پرتکرار پاسخ داده می‌شود که ممکن است سوال شما نیز باشد. 

قیمت ویزا آمریکا چقدر است؟ 

هزینه درخواست برای رایج‌ترین انواع ویزای غیر مهاجرتی 185 دلار است که شامل ویزاهای توریستی، تجاری، دانشجویی و مبادله می‌شود. بیشتر ویزاهای مبتنی بر دادخواست، مانند ویزای کاری و مذهبی، 205 دلار است. هزینه ویزاهای نوع k، 265 دلار و مبلغ هزینه برای ویزاهای نوع E  315دلار است.

بعد از تایید فرم I-212 چه اتفاقی می افتد؟

در صورت تایید درخواست I-212، تبعه خارجی می‌تواند مصاحبه با کنسولگری/سفارت ایالات متحده در خارج از کشور را ترتیب دهد و ویزا دریافت کند. در حدود یک تا سه ماه پس از ورود به ایالات متحده، اتباع خارجی کارت اقامت دائم خود (گرین کارت) را دریافت می‌کنند.

تفاوت بین دو مورد "فرم I-212 چیست" و "فرم I-485 چیست" به چه صورت است؟

فرم I-485، درخواست ثبت اقامت دائم یا تنظیم وضعیت، توسط شخصی در ایالات متحده برای درخواست وضعیت اقامت دائم قانونی استفاده می‌شود اما فرم I-212 درخواست مجوز برای درخواست مجدد جهت پذیرش در ایالات متحده پس از اخراج یا دیپورت شدن است.

قیمت I-212 چقدر است؟

930 دلار! شما می‌توانید هزینه را با حواله، چک شخصی، چک صندوقدار پرداخت کنید یا با استفاده از فرم G-1450 (مجوز تراکنش‌های کارت اعتباری) با کارت اعتباری پرداخت کنید. اگر با چک پرداخت می‌کنید، باید چک خود را به وزارت امنیت داخلی ایالات متحده پرداخت کنید. 

اگر بعد از اخراج کشور را ترک نکنید، چه اتفاقی می افتد؟

پیامد فوری عدم خروج این است که دستور حذف وارد خواهد شد. علاوه بر این، اتباع خارجی برای مدت ده سال از اکثر اشکال امداد، محروم خواهند شد. این شامل تنظیم وضعیت، لغو حذف و تغییر وضعیت است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0