20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

همه چیز درباره متوسط درآمد در آمریکا

بالاترین و پایین‌ترین درآمد در آمریکا چقدر است؟

مگر می‌شود درباره مهاجرت به آمریکا فکر کنید و چیزی از وضعیت درآمدی آن ندانید؟ درست است که آمریکا کشور فرصت‌هاست. اما برای کسی‌که مسیر شغلی خود را مشخص کند و هدفمند به این کشور قدم بگذارد. شاید در ابتدای ورودتان پیدا کردن شغلی مناسب کمی دشوار باشد. اما در کمترین زمان ممکن و با پشتکار به خط بالای متوسط حقوق در آمریکا می‌رسید.

ما در این مقاله هر آنچه لازم دارید درباره وضعیت حقوق و دستمزد در آمریکا بدانید را گردآوری کرده‌ایم. از حداقل حقوق پایه در آمریکا گرفته تا مشاغلی که بیشترین درآمدها را دارند. همچنین شرکت‌های آمریکایی که کارمنداهایی با بالاترین درآمد ماهانه در آمریکا را دارند نیز معرفی کرده‌ایم.

در این بین، مهاجران ایرانی را فراموش نکرده‌ایم. بخشی از مطلب پیش‌رو به درآمد ایرانیان در آمریکا اختصاص دارد. پس شما با یک مقاله کامل روبرو هستید که قرار است سوالات زیادی را پاسخ دهد. همراه‌مان باشید! 

موسسه حامی مهاجر همراه شماست تا رویای کار و زندگی در آمریکا را تحقق ببخشد. ما خدمات مختلفی در این خصوص ارائه می‌دهیم از رزرو وقت سفارت آمریکا تا اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی. پس از مطالعه این مقاله در خدمتتان هستیم. کافیست تماس بگیرید.

حداقل حقوق در آمریکا

حداقل دستمزد در آمریکا 7.25 دلار در ساعت یا حدود 1218 دلار در ماه است. اگرچه حداقل حقوق آمریکا از ایالتی به ایالت دیگر فرق می‌کند. اما پایه حقوق آمریکا در هر ایالتی با توجه به این مبلغ تعیین می‌شود. البته یک تبصره در این خصوص دارد که همه شرکت‌ها را دربر نمی‌گیرد.

در ایالات متحده آمریکا قانونی به نام FLSA وجود دارد. درواقع FLSA قانون استانداردهای کار منصفانه است که متاسفانه همه کمپانی‌های آمریکایی آن را امضا نکرده‌اند. شرکت‌هایی که تحت نظارت این قانون قرار دارند فارغ از اینکه در کدام ایالت هستند و حداقل دستمزد ایالتی آن چیست باید میزان حقوق پایه کشوری را رعایت کنند. اما شرکت‌هایی که این قانون را امضاء نکرده‌اند حداقل دستمزد ایالتی را پرداخت می‌کنند.

مطابق با آمارها بالاترین پایه حقوق را ایالت کلمبیا با 16.50 دلار در ساعت دارد. پس از آن، واشنگتن قرار می‌گیرد که حداقل دستمزد آن 15.74 دلار در ساعت است. همچنین پایین‌ترین حداقل دستمزد ساعتی را ایالت‌های جورجیا و وایومینگ با 5.15 دلار در ساعت دارند. با این حال، کارفرمایان تحت پوشش FLSA باید به الزامات فدرال 7.25 دلار پایبند باشند.

میزان پایه حقوق آمریکا در سال 2024 

از سپتامبر 2023، پنج ایالت میزان حداقل درآمد پیش‌بینی شده خود را برای سال 2024 اعلام کرده‌اند. در ادامه این ایالت‌ها میزان افزایش دستمزد را آورده‌ایم: 

  • هاوایی - افزایش از 12 دلار به 14 دلار.
  • ایالت مریلند - افزایش از 13.25 دلار به 15.00 دلار.
  • مینه سوتا - از 10.59 دلار به 10.85 دلار افزایش یافت.
  • نوادا - افزایش از 11.25 دلار به 12.00 دلار.

حداقل حقوق در آمریکا سال 2024

متوسط درآمد در آمریکا

میانگین حقوق در ایالات متحده در هر ماه یا سال به طور گسترده‌ای باتوجه به نوع شغل، حوزه کاری، سن، تجربه، تحصیلات و مکان‌های جغرافیایی متفاوت است. طبق آخرین آمار اداره کار، میانگین درآمد در آمریکا هر ماه 6228 دلار یا 89000 دلار در سال است.

میزان حقوق در آمریکا از 45060 تا 335200 دلار در سال متغیر است. همچنین شامل مسکن، حمل‌و‌نقل و سایر مزایا می‌شود. متوسط درآمد 89000 دلار در سال است. به این معنی که 50٪ از جمعیت ایالات متحده کمتر از 89000 دلار در سال درآمد دارند. این‌درحالیست که باقی اقشار مردم بیشتر از میانگین درآمد دارند.

یک خبر خوب برای ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به آمریکا دارند!

باتوجه به افزایش ناگهانی تعداد مشاغل خالی در ایالات متحده، متوسط حقوق در آمریکا تقریباً در همه ایالت‌ها به‌شدت افزایش یافته است. همچنین متوسط حقوق در ایالات متحده در ماه در ایالت‌های پردرآمد و قوی مانند واشنگتن و ماساچوست بالا باقی می‌ماند.

حقوق کارگر ساده در آمریکا

به‌طور سنتی در ایالات متحده، کارگران بدون تجربه کاری مشمول دریافت پایه حقوق می‌شوند. این مشاغل تخصصی نیستند و افرادی که در آنها مشغول کارند را کارگران ساده می‌گویند. عموما نوجوانان و جوانان شرایط مناسب انجام این فعالیت‌ها را دارند و می‌توانند مقدمه‌ای برای ورود به بازار کار آمریکا باشند.

در سالهای اخیر آمار کارگران ساده در آمریکا نوسانات زیادی داشته است. به‌طوریکه این آمار از حدود 4 میلیون نفر در سال 1979 به حدود 247000 نفر در سال 2020 رسید. البته تعداد کارگرانی که کمتر از حداقل دستمزد دریافت می‌کردند در سال 2020 به طور قابل توجهی بیشتر بوده و حدود 865000 نفر برآورد شده است.

حقوق کارگر ساده در آمریکا

حقوق روزانه کارگر در آمریکا در یک روز 8 ساعته 211.36 دلار است. همچنین مشاغلی که حداقل دستمزد دارند در سه دسته قرار می‌گیرند. این سه دسته شامل مشاغل مرتبط با تهیه غذا، مشاغل خدماتی و همچنین مشاغل مرتبط با فروش (عمدتاً در خرده فروشی) هستند.

لازم است بدانید، در سالهای اخیر حداقل دستمزد در آمریکا مطابق با تورم نبوده است. بنابراین زندگی با حداقل دستمزد، بسیار سخت و دشوار بوده و عموم کارگران تنها می‌توانند از عهده امور ضروری مانند اجاره‌بها برآیند.

وضعیت درآمد در ایالت های مختلف آمریکا

بیایید عمیق تر در اعداد و ارقام کاوش کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که چگونه میانگین حقوق مشاغل مختلف در آمریکا از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است؟

پاسخ این سوال ما را به قلب نیروی کار آمریکا می‌برد. اینکه با توجه به شرایط اقتصادی و ترکیب جمعیتی چه شغلی بیشترین سهم درآمدی را در هر ایالت دارد. چه در یک شهر شلوغ زندگی کنید یا زندگی روستایی داشته باشید شغل و موقعیت مکانی شما می‌تواند نقش کلیدی در درآمدتان داشته باشد.

بر اساس آمارها از جمله مشاغل پردرآمد نیویورک شغل معلمی و مشاغل حقوقی است. همچنین پرستاران در ایالت کالیفرنیا در وضعیت درآمدی مناسبی به‌سر می‌برند. علاوه‌بر این، ایالت‌هایی مانند ماساچوست برای مهندسان حوزه IT و علوم کامپیوتر مناسب است.

درآمد در ایالت های آمریکا

7 ایالت پردرآمد آمریکا

ایالت‌هایی که در بالای لیست متوسط درآمد در آمریکا قرار دارند شامل 7 ایالت می‌شوند. در صدر این لیست نام ایالت ماساچوست، نیویورک، کنتاکی و واشنگتن به چشم می‌خورد. همچنین در رتبه‌های بعدی ایالات کالیفرنیا، مریلند و نیوجرسی قرار دارند. ایالت‌هایی که کمترین درآمد متوسط را دارند شامل می‌سی‌سی‌پی، ویرجینیای غربی و آرکانزاس می‌شوند.

نام ایالت

متوسط درآمد (دلار)

ماساچوست

65،680

نیویورک

63،980

کنتاکی

62،350

واشنگتن

62،020

کالیفرنیا

61،290

مریلند

60،230

نیوجرسی

59،980

حقوق مشاغل مختلف در آمریکا

مشاغل مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی در صدر فهرست پردرآمدترین‌ها قرار دارند و آینده این بخش روشن است. همچنین اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) پیش‌بینی کرده است که اشتغال در مراقبت‌های بهداشتی از سال 2021 تا سال 2031 حدود 13 درصد رشد کند. بنابراین انتظار می‌رود بیش از 2 میلیون شغل جدید در این بخش ایجاد شود. علاوه‌بر این، رشد کلی اشتغال در آمریکا در طی همین بازه زمانی به میزان 5.3 درصد افزایش می‌یابد.

مشاغل پردرآمد در آمریکا

درحال‌حاضر، برخی از صنایع مورد تقاضا در ایالات متحده بیشترین سهم را در اقتصاد در حال رشد این کشور داشته‌اند. بنابراین مهاجران متخصص که متقاضی دریافت فرصت‌های شغلی هستند، باید از این موضوع آگاه باشند که بالاترین جهش حقوق برای کارمندان تمام وقت بخش فناوری اطلاعات است. پس از آن مهندسان ساخت‌و‌ساز و معماری بیشترین درآمد را دارند. همچنین صنایعی که سهم به‌سزایی در تولید ناخالص داخلی (GDP) دارند نیز وضعیت درآمدی مناسبی دارند.

نوع شغل

متوسط درآمد (دلار)

حسابداری، مدیریت و منابع انسانی

55،395

معماری و هنر

52،994

امور بانکی، مالی و بیمه

75،804

مراقبت از کودکان و آموزش و پرورش

56،297

ساخت‌وساز

48،321

مهندسی

93،172

صنعت مواد غذایی

33،893

خدمات درمانی، داروسازی و خدمات اجتماعی

83،333

صنعت گردشگری

42،576

فناوری اطلاعات IT

86،173

خبرنگاری و روزنامه‌نگاری

48،799

مشاغل امنیتی

50،514

مشاغل حقوقی

60،484

فروش و بازاریابی

67،074

خرده فروشی

37،808

علوم پایه

83،719

تولید

37،561

کدام شرکت ها در سال 2023 بالاترین درآمد در آمریکا را داشته اند؟

شرکت Home Depot Inc (NYSE:HD) یکی از شرکت‌های بزرگی است که بالاترین افزایش حقوق را در سال 2023 داشته است. این شرکت تقریباً 1 میلیارد دلار برای افزایش دستمزد ساعتی کارکنان هزینه کرد. درحالی‌که هرگز اندازه دقیق افزایش دستمزد فاش نشد. هم‌اکنون کارکنان فروشگاه ساعتی این شرکت حداقل 15 دلار در ساعت درآمد دارند.

به طور مشابه، Delta Air Lines Inc (NYSE:DAL) نیز اقداماتی را برای افزایش دستمزد کارکنان خود انجام داده است. کمتر از یک سال پیش، شرکت دلتا ایر لاین دستمزد کارکنان را 4 درصد افزایش داد و اکنون، افزایش 5 درصدی دیگری را اعمال کردکه از اول آوریل 2023 اجرایی شد.

شرکت والمارت نیز به روند بهبود حقوق کارگران ساده در آمریکا پیوسته است. Walmart Inc (NYSE:WMT) دستمزد کارکنان فروشگاه را از 12 دلار به 18 دلار در ساعت تعیین کرد.

چه عواملی در حقوق کارمند در آمریکا تاثیر می‌گذارد؟

برای آنکه برآورد دقیقی از متواسط حقوق در آمریکا به دست آوریم لازم است عوامل مختلفی را در نظر بگیریم. سن، میزان تحصیلات، جنسیت و سابقه کاری از جمله این عوامل هستند. قابل انکار نیست که شخصی که تجربه کاری بیشتری دارد یا در رده‌های بالای دانشگاهی تحصیل کرده است، درآمد بیشتری کسب می‌کند. همچنین جنسیت نیز در این امر تاثیرگذار است.

اگر مدرک تحصیلی‌تان لیسانس است، بیشتر از کسی‌که با مدرک دیپلم مشغول به کار است درآمد دارید. این میزان برای افراد دارای تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر است. آمارها نشان می‌دهد که زنان و مردان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تقریبا 1.5 میلیون دلار بیشتر از دارندگان مدرک دیپلم درآمد دارند. همچنین کسانی‌که با پذیرش تحصیلی در آمریکا در این کشور اقامت دارند نیز می‌توانند در حین تحصیل کار کنند و درآمد متفاوتی با سایر افراد دارند.

موقعیت شغلی در آمریکا
 
میانگین درآمد سالیانه در آمریکا (مردان)
 
میانگین درآمد سالیانه در آمریکا (زنان)
 
مقطع دکترا
 
122.198 $
 
120.547 $
 
مقطع فوق لیسانس
 
98.683 $
 
95.237 $
 
مقطع لیسانس
 
80.176 $
 
78.652 $
 
مقطع فوق دیپلم
 
63.514 $
 
60.234 $
 
مقطع دیپلم
 
56.151 $
 
52.369 $
 
زیر دیپلم
 
65.622 $
 
50.867 $
 

داشتن سابقه کار نیز یک فاکتور مهم برای کارفرمایان آمریکایی است. به‌همین دلیل است که افراد دارای تجربه کاری تقریبا 40 درصد بیشتر از سایر افراد حقوق ماهانه دریافت می‌کنند. همچنین این عامل بر میزان ترفیع، جایگاه شغلی تاثیرگذار است.

برخلاف تصور بسیاری جنسیت بر درآمد تاثیر مستقیم دارد. تعجب نکنید اما این یک واقعیت است که مردان 16 درصد بیشتر از زنان در مشاغل مشابه حقوق دریافت می‌کنند. همچنین نژاد همچنان عامل مهمی در شرایط درآمدی این کشور دارد. به‌طوریکه متوسط درآمد سفیدپوستان بیشتر از سیاهپوستان و سایر نژادها است.

وضعیت درآمد ایرانیان در آمریکا

متوسط درآمد در آمریکا مهاجران ایرانی به طور قابل توجهی نسبت به کل جمعیت مهاجر و بومی این کشور بیشتر است. در سال 2019، میانگین درآمد خانوار ایرانی 79000 دلار بوده است که در مقایسه با کل جمعیت مهاجرین که 66000 دلار است بسیار در وضعیت درآمدی خوبی قرار دارند.

تقریبا 62 درصد مهاجران ایرانی در مشاغل مدیریتی، تجاری، علمی و هنری مشغول به کار هستند. این‌درحالیست که تنها 35 درصد مهاجران سایر کشورها توانستند این مشاغل را تصاحب کنند. همچنین این آمار در میان ایرانیانی که در ایالات متحده متولد شده‌اند 41 درصد است. حدود 18 درصد از کارگران ایرانی‌الاصل در مشاغل فروشندگی و اداری و پس از آن 9 درصد در مشاغل خدماتی بودند. نمودار زیر گویای وضعیت اشتغال ایرانیان در کشور آمریکا است.

خلاصه کلام

این مقاله به مهمترین دغدغه متقاضیان مهاجرت در آمریکا پاسخ داده است. حالا دیگر می‌دانید اگر به خاک این کشور قدم بگذارید و سعی کنید چرخ زندگی خود را بچرخانید چقدر در ساعت درآمد دارید. همچنین متوسط درآمد پایه‌تان چقدر است و چه مشاغلی ایده‌آل و پردرآمد محسوب می‌شود.

این موارد که دانستید بهتر است به این موضوع هم فکر کنید که از چه طریقی می‌توانید شهروند آمریکا شوید. انواع گرین کارت آمریکا را بشناسید و برای هرکدام از آنها برنامه بریزید.

موسسه حامی مهاجر اینجاست که به شما کمک کند تا در وقت و هزینه مهاجرت به آمریکا صرفه‌جویی کنید. با هر روشی که درباره بهترین کارگزار ایرانی مهاجرت به آمریکا تحقیق و جستجو کنید به نام ما خواهید رسید. پس تعلل جایز نیست. تماس بگیرید و چند قدم برنامه مهاجرتی خود را به جلو بیاندازید. شماره تماس ما  02148000957 است.

سوالات متداول درباره وضعیت درآمد و حقوق در آمریکا

این یک موضوع پر سوال در میان ایرانیانی است که قصد مهاجرت و زندگی در آمریکا را دارند. چون همه می‌دانیم که وضعیت درآمدی حرف اول را در بهبود وضعیت زندگی افراد می‌زند. پس حتی قبل از آنکه روند اداری دریافت ویزای کاری این کشور را انجام دهیم باید بدانیم که در چه مشاغلی و با چه درآمدی می‌توانیم حداقل‌های زندگی را تامین کنیم. ما در این بخش مختصر و مفید به سوالات‌تان پاسخ دادیم.

حداقل دستمزد در آمریکا چقدر است؟

حقوق پایه در آمریکا 7.28 دلار در ساعت است و تقریبا حقوق یک کارگر در آمریکا 1218 دلار در ماه است. 

درآمد کارگر در آمریکا چند بار افزایش می یابد؟

میزان حداقل دستمزد در آمریکا نوسانات کمی در سالهای اخیر داشته است. به‌عنوان مثال، نرخ فعلی در سال 2009 (تقریبا 15 سال پیش) تصویب شد. اما این امر باعث نمی شود که برخی از ایالت‌ها یا شرکت‌های آمریکایی افزایش حقوق نداشته باشند.

کدام ایالت کمترین حداقل حقوق آمریکا را دارند؟

حداقل دستمزد ساعتی ایالت جورجیا و وایومینگ 5.15 دلار است. با این حال، کارفرمایان تحت پوشش FLSA باید به الزامات فدرال 7.25 دلار پایبند باشند.

کدام ایالت بالاترین حقوق در آمریکا را دارند؟

ایالت‌های ماساچوست، واشنگتن دیسی، کالیفرنیا و نیویورک و نیوجرسی بالاترین دستمزد در آمریکا را دارند.

درامد در آمریکا چقدر است؟

درامد در آمریکا به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل سن، تجربه کاری، تخصص، جنسیت و میزان تحصیلات می‌شود. همچنین از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است.

درامد رستوران در آمریکا چقدر است؟

معمولا صنعت غذایی در آمریکا وضعیت خوبی دارد. درآمد رستوران های آمریکا در طول 25 سال گذشته تقریبا 3 برابر شده و فروش‌شان به حدود 800 میلیارد دلار رسیده است.

حقوق کار در آمریکا چگونه است؟

بر اساس قوانین کار در آمریکا مالیات‌ و هزینه تأمین اجتماعی به‌خصوص سهم بازنشستگی از حقوق دریافتی ماهانه کم می‌شود. همچنین احتمال کمی برای اخراج از کار وجود دارد. اما باید بدانید که از حمایت قانونی در مقابل شرایط اخراجی برخوردار نیستید. مسلما داشتن مجوز کار جزو ملزومات کسب درامد در آمریکا است. بسیاری فکر می‌کنند با ویزای توریستی می‌توانند کار کنند و مبلغ زیادی بابت هزینه ویزای توریستی آمریکا پرداخت می‌کنند. اما این تصور اشتباه است. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 4 | کل دیدگاه های تایید شده: 0