اسپانسر برای اقامت آمریکا

اسپانسر برای یک مهاجر در واقع یک شخص حقیقی یا حقوقی است که حمایت مهاجر را قانونا به عهده میگیرد و به دولت ایالات متحده آمریکا تعهد میدهد که در صورت بروز مشکلات مالی برای مهاجر، از ایشان حمایت کند.
اسپانسر فقط محدود به برندگان لاتاری نیست. هر مهاجری نیاز به تایید تمکن مالی یا معرفی اسپانسر دارد. البته اسپانسر فقط مربوط به مهاجران نیز نمیشود. تمامی انواع ویزا های غیر مهاجرتی نیز با حضور یک اسپانسر در روند بهتری برای صدور قرار میگیرند.

آیا اسپانسر برای مهاجرت به آمریکا اجباریست؟

یک مهاجر و البته یک برنده لاتاری باید بتواند مامور سفارت را قانع کند که نیاز مالی ندارد و در صورت مهاجرت سربار دولت نخواهد شد. این مهم از دو طریق قابل اثبات است. اولین و ساده ترین راه ارائه یک اسپانسر است. یعنی کسی که به اداره مهاجرت قبلا اعلام کرده است که تمامی مسئولیت های مالی برنده لاتاری ( یا هر مهاجر دیگری ) را بر عهده میگیرد. دوم اثبات تمکن مالی توسط خود مهاجر با ارائه اسناد املاک منقول و غیر منقول و ارائه لیست دارایی ها در کشور مبداء.
دقت کنید بسیاری کلاهبرداری ها از اینطریق صورت میگیرد که ما سعی بر آگاهی دادن به شما داریم. پس به اطلاعات این مقاله در این رابطه بسنده کنید.

روال اداری اسپانسر در آمریکا

پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت و پس از تکمیل فرم DS-260 اسپانسر شما باید در ایالات متحده آمریکا نسبت به تکمیل فرم حمایت در دفتر اداره مهاجرت اقدام و یک نسخه از فرم را برای شما ارسال کند تا هنگام مصاحبه به مامور سفارت تحویل دهید. فرم حمایت بسته به نوع کیس میتواند I-864 یا I-134 باشد.
نکاتی بسیار مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اسپانسر برنده لاتاری باید در دفتر اداره مهاجرت آمریکا ( USCIS ) در هر یک از ایالات متحده آمریکا و یا در شعب خاص آن خارج از ایالات متحده آمریکا نسبت به تکمیل این فرم اقدام کند در غیر این صورت باید پس از تکمیل این فرم نسبت به ارسال آن به دفاتر ویژه این موضوع اقدام کند.
هرگز دنبال خرید اسپانسر نباشید. داشتن اسپانسر برای یک برنده لاتاری مفید است اما برندگان لاتاری بدون اسپانسر هم امکان دریافت ویزا دارند.

اثبات تمکن مالی برای مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا، اثبات تمکن مالی مسئله بسیار ساده ایست. کافیست لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، اسناد آن را ترجمه کنید و دارایی های بانکی تان را معادل سازی کرده و صورت حسابتان را به زبان انگلیسی در هنگام مهاجرت همراه داشته باشید. برای سال 2016 برای یک نفر مبلغ 14850 دلار و برای خانواده دو نفره 20025 دلار و برای خانواده سه نفره  25200 دلار کافیست. گردش حساب مهم نیست. مانده موجودی حساب کافیست. 

تمکن مالی سال 2017

• یک نفر : 15075$
• دو نفر : 20300$
• سه نفر : 25525$
• چهار نفر : 30750$
• پنج نفر : 35975$
• شش نفر : 41200$
• هفت نفر : 46425$
• هشت نفره : 51650$
• و به ازای هر نفر بیش از این در یک خانواده مبلغ 5225$ اضافه خواهد شد.
 
فرم های I-864 ارسال شده تا قبل یک مارچ 2017 مطابق خط فقط سال 2016 بررسی خواهند شد.

اگر تمایل دارید درباره اقامت آمریکا اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله اخذ اقامت آمریکا را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 12
احمدی
اسپانسر برای لاتاری ضروری است؟
کارشناس حامی مهاجر

سلام. خیر. بعد از ترامپ دیگر نیازی به داشتن اسپانسر برای برندگان لاتاری نیست.