50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

public charge چیست؟

Public charge  چیست ؟

قانون پابلیک شارژ که اولین بار در سال 1882 توسط کنگره آمریکا ایجاد شد، این اجازه را به دولت آمریکا می دهد تا ویزای مهاجرانی را که از طریق گرین کارت یا سایر روش های مهاجرتی به این کشور مهاجرت کرده اند را تمدید نکرده و یا ویزای این افراد را ریجکت کند. به طور کلی قانون public charge مشمول مهاجرانی خواهد شد که غالبا از برنامه های رفاهی آمریکا استفاده کنند و تحت پوشش این کشور قرار بگیرند. در ادامه مطلب به جزیئات این قانون خواهیم پرداخت.

قوانین جدید public charge

قوانین جدیدی از پابلیک شارژ در سال 2020 توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا به اجرا در خواهد آمد که دارندگان ویزاهای مهاجرتی و گرین کارت را مشمول خود می کند. افرادی که از داخل آمریکا درخواست گرین کارت و ویزای مهاجرتی را میدهند طی پروسه ای به نام "تعیین وضعیت" و افرادی که خارج از آمریکا اقدام می نمایند تحت عنوان "پروسه کنسولگری" به زودی شامل این قوانین خواهند شد.

در تمامی ممنوعیت های اعمال شده توسط دولت ترامپ، قانون پابلیک شارژ بیشترین تاثیر منفی را در روند مهاجر پذیری آمریکا گذاشته است.

قوانین جدید public charge چه تاثیراتی خواهد داشت؟

اقدامات جدید وزارت امنیت داخلی آمریکا تغییرات گسترده ای بر public charge خواهد داشت. به گونه ای که قبل از قوانین جدید، دارندگان ویزاهای آمریکا و گرین کارت زمانی مشمول پابلیک شارژ می شدند که به طور عمده و دراز مدت از خدمات رفاهی دولتی استفاده می کردند. اما در قوانین جدید چنانچه دارنده ی ویزا به عنوان شخصی شناخته شود که در آینده ممکن باشد از خدمات رفاهی دولتی آمریکا استفاده کند به public charge محکوم میشود.

چه خدمات دولتی پابلیک شارژ محسوب می شوند؟

موارد ذیل بر طبق مصوبه کنگره آمریکا جزو خدمات دولتی که منجر به پابلیک شارژ می شود محسوب می گردد

  • دریافت وجه نقدی از دولت آمریکا که مخصوص افراد کم توان، نا بینا و ... تابیه شده است
  • دریافت کمک های موقتی که ویژه خانواده های نیازمند است (بهزیستی)
  • دریافت خدمات ایالتی (خدمات عمومی)
  • دریافت هرگونه خدمات پزشکی بلند مدت دولتی مانند، استفاده از خانه سالمندان یا جلسات روانشناسی

البته دولت آمریکا فاکتورهایی نظیر سن، وضعیت سلامتی، تعداد خانوار، میزان کمک دریافتی از دولت و مهارت یا تحصیلات اشخاص را برای مشمول کردن بهcharge  public در نظر خواهد گرفت.

در قوانین جدید چه خدماتی منجر به پابلیک شارژ می شوند؟

در قوانین جدید علاوه بر خدمات گفته شده موارد زیر نیز منجر به پابلیک شارژ خواهد شد. که عبارتند از:

  • استفاده از خدمات اغذیه ای دولتی (SNAP)
  • دریافت کمک هزینه اجاره مسکن
  • دریافت یارانه دولتی
  • دریافت خدمات پزشکی غیر ضروری

چه افرادی شامل public charge نخواهند شد؟

به طور کلی افرادی که از طریق ویزاهای انسان دوستانه (پناهندگی، قربانیان خشونت خانوادگی و ...) اقامت دائم آمریکا را دریافت نموده اند.

و اشخاصی که دارای ویزاهای مهاجرتی خاص هستند (مانند شهروندان عراقی که در خاک این کشور برای دولت آمریکا خدمت می کنند).

قوانین جدید public charge شامل چه کسانی می شود؟

عموما متقاضیان گرین کارت و متقاضیان ویزای موقت آمریکا ( مانند ویزای غیر مهاجرتی H-1B)، محتمل ترین افراد برای پابلیک شارژ هستند. اما حتی اشخاصی که گرین کارت خود را دریافت کرده باشند نیز تحت شرایطی امکان دارد توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا دیپورت شوند. برای مثال، اگر شخص سالمی موفق به اخذ ویزای گرین کارت خود شده باشد و طی یک تصادفی نیاز به خدمات دولتی داشته باشد، دولت آمریکا می تواند وی را دیپورت کند. البته توجه داشته باشید که این قانون برای دارندگان گرین کارت تنها تا 5 سال اعمال خواهد شد.

چه زمانی احتمال public charge وجود خواهد داشت؟

چنانچه شخصی مجموعا 12 ماه از یک یا چند خدمات نامبرده شده را در طی 36 ماه اسفاده کند قانون پابلیک شارژ شامل وی می گردد. همچنین اگر شخصی در یک ماه، دو خدمات دولتی دریافت کند، گزارش وی به عنوان دو ماه ثبت خواهد شد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0