50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای مولتی آمریکا

اگر تاکنون قصد سفر به آمریکا داشته‌اید، احتمالا نام ویزای مولتی آمریکا را شنیده‌اید. ویزای مولتی آمریکا در واقع یک نوع خاص از ویزای توریستی آمریکاست که به وسیله آن می‌توانید فقط با یک بار اخذ ویزای توریستی آمریکا، در یک بازه ی زمانی معین چندین بار وارد خاک آمریکا شوید. شخصی که دارنده این ویزا است می تواند وارد آمریکا شود و سپس به کشور خود باز گردد و قادر خواهد بود این امر را چندین بار تکرار کند.به همین دلیل به آن ویزای چند بار ورود آمریکا نیز گفته می‌شود.

در این مقاله ابتدا درباره چیستی ویزای مولتی آمریکا مطالبی را بیان خواهیم کرد، سپس با بیان مدت اعتبار ویزای مولتی آمریکا به بررسی تفاوت های بین ویزاهای مولتی و سینگل آمریکا پرداخته و در نهایت با صحبت درباره شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا و هزینه دریافت ویزای مولتی آمریکا به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا اخذ ویزای مولتی آمریکا برای ایرانیان امکان‌پذیر است یا خیر.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 ( سی خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

دیگر خدمات حامی مهاجر: پیکاپ ویزای آمریکا از دبی

ویزای مولتی آمریکا یا ویزای چند بار ورود آمریکا چیست ؟

هنگامی که برای ویزای توریستی آمریکا ( B1 یا B2 ) اقدام می‌کنید، با توجه به شرایط پرونده شما امکان دارد که واجد صلاحیت دریافت ویزای مولتی توریستی آمریکا شناخته شوید. اخذ ویزای مولتی توریستی به شما اجازه می‌دهد تا زمان منقضی شدن تاریخ اعتبار ویزا (معمولا چندین سال) وارد خاک آمریکا شده و از آن خارج شوید. بنابراین این ویزا برای کسانی که به علت انجام امور کسب و کار خود و یا دیدار آشنایانشان مجبور هستند به صورت متناوب وارد آمریکا شوند، بسیار مناسب است. 

مدت زمان اعتبار ویزای مولتی آمریکا

مدت اعتبار ویزای مولتی آمریکا به شرایط پرونده متقاضی بستگی دارد، اما معمولا ده ساله و گاهی به صورت پنج ساله صادر می‌شود. البته مدت اعتبار ویزای مولتی آمریکا به آن معنا نیست که دارنده ویزای مولتی آمریکا می‌تواند ده سال در آمریکا اقامت داشته باشد. مدت زمانی که یک شخص با ویزای مولتی آمریکا می‌تواند در آمریکا اقامت داشته باشد، در نقطه ورود به آمریکا و توسط افسر کنسولی تعیین می‌شود.

 افسر کنسولی پس از یک مصاحبه کوتاه و سنجیدن شرایط فرد دارنده ویزای مولتی آمریکا سندی به نام فرم I-94 به او می‌دهد که در این سند مدت زمان مجاز برای اقامت این فرد در آمریکا تعیین شده است. فرد دارنده ویزای مولتی آمریکا باید فرم I-94 را همیشه همراه ویزا و پاسپورت خود نگهداری کند و به این نکته توجه کند که در صورت اتمام مهلت تعیین شده در فرم I-94 باید خاک آمریکا را ترک کند و در صورتی که این کار را انجام ندهد، مشمول جریمه و مشکلات قانونی خواهد شد. گاهی نیز ممکن است افسر کنسولی تعیین مهلت اقامت در آمریکا را به وسیله یک مهر بر روی پاسپورت انجام دهد و احتیاجی به صدور فرم I-94 نباشد.

در صورتی که فرد دارنده ویزای مولتی آمریکا احتیاج به اقامتی طولانی در آمریکا داشته باشد، می‌تواند شرایط و مدارک خود را به افسر کنسولی ارائه دهد و در صورتی که شرایط مورد تایید باشد، افسر کنسولی می‌تواند به آن شخص اجازه اقامت بیشتری بدهد.

تفاوت های بین ویزاهای مولتی و سینگل آمریکا

اولین و مهم‌ترین تفاوتی که میان ویزای مولتی آمریکا و ویزای سینگل آمریکا وجود دارد، تعداد دفعاتی است که دارندگان آن اجازه ورود به کشور آمریکا را دارند. با ویزای سینگل آمریکا یا ویزای یکبار ورود آمریکا فقط یکبار اجازه ورود به آمریکا را دارید و پس از خروج از آمریکا ویزای سینگل باطل خواهد شد؛ اما با داشتن ویزای مولتی آمریکا اجازه خواهید داشت تا زمان انقضای تاریخ اعتبار ویزای خود، به کشور آمریکا وارد شده و از آن خارج شوید.

تفاوت دیگر ویزای مولتی و سینگل آمریکا، نوشته‌ای است که در قسمت Entries یا تعداد دفعات ورود وجود دارد. همانطور که در عکس‌های زیر می‌بینید در قسمت Entries ویزاهای سینگل آمریکا، عدد یک نوشته شده است و در قسمت Entries ویزاهای مولتی آمریکا ، حرف M نوشته شده است. البته گفتنی است که گاهی به جای حرف M ، عدد 2 یا 3 در قسمت Entries ویزای مولتی آمریکا نوشته می‌شود و به این معناست که فرد دارنده این ویزای مولتی فقط به تعداد نوشته شده حق ورود به خاک آمریکا را دارد. در هر صورت یکی از راه‌ های تشخیص ویزای مولتی از سینگل آمریکا دقت به عبارت نوشته شده در قسمت Entries است.

عنوان عکس : نمونه ای از ویزای سینگل آمریکا

شرح عکس : همانطور که می‌بینید در قسمت Entries این ویزای آمریکا عدد 1 درج شده است، که به معنای یکبار ورود بودن یا سینگل بودن این ویزاست.

 

  

عنوان عکس : نمونه ای از ویزای مولتی آمریکا

شرح عکس : همانطور که می‌بینید در قسمت Entries این ویزای آمریکا حرف M درج شده است، که به معنای چندبار ورود بودن یا مولتی بودن این ویزاست.

 

 

مدت زمان اعتبار تفاوت دیگر ویزای مولتی و سینگل آمریکا است. معمولا ویزای سینگل آمریکا حداکثر شش ماه اعتبار دارد و این در صورتی است که ویزای مولتی آمریکا می‌تواند تا حداکثر 10 سال نیز اعتبار داشته باشد.

به صورت کلی می‌توان تفاوت ویزای مولتی و سینگل آمریکا را در جدول زیر خلاصه کرد:

ویزای سینگل آمریکا

ویزای مولتی آمریکا

دارنده این ویزا فقط یکبار حق ورود به آمریکا را دارد.

دارنده این ویزا می‌تواند چندین بار به آمریکا ورود کند و از آن خارج شود.

در قسمت Entries این ویزا عدد یک نوشته شده است.

در قسمت Entries این ویزا حرف M انگلیسی و یا اعداد 2 یا 3 نوشته شده است.

مدت اعتبار این ویزا حداکثر 6 ماه است.

این ویزا می‌تواند تا حداکثر 10 سال نیز اعتبار داشته باشد.

شرایط دریافت آسانی دارد.

شرایط دریافتش سخت است و باید اثبات کنید که به ورود مکرر به آمریکا نیاز دارید.

 

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا

یکی از شرایط دریافت نوع مولتی ویزای توریستی آمریکا این است که شخص متقاضی بتواند اثبات کند که به ورود تکرار شونده به آمریکا نیاز دارد. معمولا افرادی که مراودات کاری در آمریکا دارند و باید برای امضای قراردادهای کار یا برگزاری جلسات کار به این کشور رفت و آمد داشته باشند در اولویت دریافت این نوع ویزا هستند؛ اما به طور کلی در صورتی که اثبات کنید برای حمایت از خانواده خود و یا روابط کاری به رفت و آمد به آمریکا احتیاج دارید، می‌توانید شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا را به دست آورید.

علاوه بر این اخذ ویزای مولتی آمریکا ممکن است تابع یک سری ملزومات و محدودیت هایی باشد که عبارت است از:

فاصله ی زمانی بین هر سفر

بسته به کشور مبدا، اشخاص ممکن است ملزم به سپری کردن یک بازه زمانی بین سفرهای خود باشند. برای مثال ویزای مولتی شخصی که از هند خارج می شود، نیازمند دو ماه فاصله زمانی بین هر ورود مجدد می باشد. این مدت زمان انتظار در برخی از شرایط ممکن است شامل استثنا باشد.

حداکثر زمان اقامت با ویزای مولتی آمریکا

این مورد نیز در کشور های گوناگون متغیر است. هر شخص دارای یک محدودیت زمانی برای اقامت در یک کشور است. برای مثال شخصی که از چین به امریکا سفر می کند می‌تواند حداکثر 30 روز بابت هر بازگشت به چین، در آمریکا اقامت داشته باشد. در حالی که این محدودیت برای فردی که از برزیل وارد آمریکا می‌شوند 90 روز است.

عدم سو سابقه

علاوه بر استانداردهای قانونی مورد نیاز برای این ویزا، ویزای مولتی معمولا فقط برای متقاضیانی صادر می‌شود که سابقه خوبی در امور مهاجرتی دارند. این موضوع شامل عدم وجود تاریخچه جرایم، داشتن حسن سابقه در تمامی ورودی های قبلی و نداشتن سابقه تبعید و اخراج می باشد. جزئیات خاص مربوط به ویزای مولتی به عواملی همچون کشور مبدا و سابقه متقاضی این ویزا بستگی دارد. لازم به ذکر است قوانین مربوط به این ویزا هرساله تغییر می‌کند زیرا تمامی این قوانین وابسته به سهمیه های مهاجرتی می‌باشد که هرساله نوسان دارد.

زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی آمریکا

پروسه استاندارد اخذ ویزای مولتی آمریکا 9 روز به طول می انجامد، در صورتی که متقاضی وقت کمی برای دریافت این ویزا دارد، می‌تواند با پرداخت هزینه بیشتر زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی آمریکا را به 7 روز کاهش دهد. در صورتی که وضعیت اضطراری باشد و نیازمند صدور فوری ویزا باشید، می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای مولتی آمریکا را به 5 روز نیز کاهش دهید. بنابراین همه چیز به میزان فوریت و هزینه‌ای که برای آن پرداخت می‌کنید بستگی خواهد داشت.

هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا

به طور کلی هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا با توجه به مدت زمان اخذ آن متغیر است. به نحوی که هرچه شما خواستار سرعت بیشتری در روند اخذ ویزای باشید ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. به این موضوع توجه داشته باشید، این امکان وجود دارد که دولت آمریکا هزینه‌های اضافی را پس از اخذ ویزای مولتی از شما دریافت نماید.

در جدول زیر می‌توانید به طور خلاصه هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا را با توجه به مدت زمان صدور آن مشاهده کنید :

مدت زمان صدور ویزای مولتی آمریکا

هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا (به دلار)

9 روز

200 دلار

7 روز

230 دلار

5 روز

250 دلار

 

اخذ ویزای مولتی آمریکا برای ایرانیان

متاسفانه در حال حاضر اخذ ویزای مولتی آمریکا برای ایرانیان مقدور نمی‌باشد و ایرانیان در صورت تقاضای ویزای توریستی آمریکا شامل اخذ ویزای سینگل آمریکا با مدت اعتبار شش ماه خواهند شد. همانطور که در قسمت شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا گفتیم، صدور ویزای مولتی آمریکا بستگی خاصی به کشور مبدا متقاضی دارد و از آنجا که ایران با آمریکا روابط دیپلماتیک ندارد، در نتیجه امکان اخذ ویزای مولتی آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد. در صورت علاقه‌مندی می‌توانید با مطالعه مقاله انواع ویزای آمریکا ویزای مناسبی را با توجه به شرایط خود بیابید.

 سخن پایانی

دارنده ویزای مولتی آمریکا اجازه دارد تا هنگام منقضی شدن تاریخ اعتبار ویزای خود، وارد خاک آمریکا شده و از آن خارج شود. همانطور که گفتیم مدت اقامت مجاز برای اقامت در آمریکا با ویزای مولتی یا ویزای چند بار ورود آمریکا بستگی به تصمیم افسر کنسولی آمریکا در نقطه ورود به کشور دارد و دارنده ویزای مولتی آمریکا نمی‌تواند تاریخ اعتبار ویزای خود را ملاک مدت زمان مجاز برای اقامت در آمریکا قرار دهد.

متاسفانه اخذ ویزای مولتی آمریکا برای ایرانیان امکانپذیر نیست. ایرانیانی که نیاز به اقامت طولانی مدت در آمریکا و یا چندین بار مراجعه به این کشور را دارند، بهتر است از انواع دیگر ویزاهای آمریکا و سایر شیوه‌های مهاجرتی استفاده کنند.

موسسه حامی مهاجر متخصص در امور اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه حامی مهاجر می‌توانید با شماره 02148406 ( سی خط ویژه ) تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در رابطه با ویزای مولتی آمریکا

چه شرایطی در گرفتن ویزای مولتی آمریکا نقش دارد؟

جواب : شرایطی که در گرفتن ویزای مولتی آمریکا نقش بسیار مهمی دارند: کشور مبدا متقاضی ویزا، داشتن سابقه خوب مهاجرتی و داشتن دلایل موجه برای رفت و آمد به آمریکا می‌باشد.

برای ویزای چند بار ورود آمریکا تمکن مالی نیاز است؟

جواب : ویزای چند بار ورود آمریکا نوع خاصی از ویزای توریستی آمریکاست، بنابراین برای دریافت آن باید دارای شرایط تمکن مالی ویزای توریستی آمریکا باشید.

مدت اعتبار ویزای مولتی آمریکا چقدر است؟

جواب : ویزای مولتی آمریکا عموما با مدت اعتبار 10 سال صادر می‌شود؛ اما امکان دارد که با مدت اعتبار 5 سال نیز صادر شود.

با ویزای مولتی آمریکا چه مدت می‌توان در آمریکا اقامت داشت؟

جواب : مدت زمان مجاز اقامت برای فرد دارنده ویزای مولتی آمریکا در همان نقطه ورود به کشور و توسط افسر کنسولی تعیین می‌گردد. بنابراین مدت اقامت در آمریکا با توجه به شرایط فرد و نظر افسر کنسولی متغیر است.

نحوه تشخیص ویزای مولتی آمریکا از ویزای سینگل آمریکا چگونه است ؟

جواب : با نگاه کردن به قسمت Entries ویزا می‌توانید سینگل بودن یا مولتی بودن ویزای آمریکا را تشخیص دهید. اگر در این قسمت عدد یک نوشته شده بود، ویزای شما سینگل است و اگر در قسمت Entries حرف M و یا اعداد 2، 3 و... نوشته شده بود، ویزای آمریکا شما از نوع مولتی است.

آیا با باطل شدن پاسپورت ویزای مولتی آمریکا نیز باطل می‌شود؟

جواب : خیر. برخلاف کانادا، ویزای مولتی آمریکا با تمام شدن مدت اعتبار پاسپورت ابطال نمی‌گردد. فقط فرد دارنده ویزای مولتی آمریکا حتما باید پاسپورت قدیمی خود را نیز هنگام ورود به امریکا به همراه داشته باشد. افسر کنسولی در هنگام ورود ویزای مولتی شخص را بر روی پاسپورت قدیمی بررسی می‌کند و در صورت تایید مدت زمان مجاز برای اقامت را بر روی پاسپورت جدید مهر می‌کند. حتما توجه داشته باشید که به هیچوجه نباید ویزا را از روی پاسپورت قدیمی جدا کرده و بر روی پاسپورت جدید بچسبانید، چرا که در این صورت ویزای شما اعتبار خود را از دست خواهد داد.

با ویزای مولتی آمریکا چند بار می‌توانیم وارد آمریکا شویم؟

جواب : تعداد مجاز ورود به آمریکا در قسمت Entries ویزا نوشته شده است. در صورتی که در این قسمت به جای عدد، حرف  M نوشته شده باشد. به این معناست که شما با ویزای مولتی خود مجاز هستید به تعداد نامحدودی وارد خاک آمریکا شوید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0