ویزای مولتی آمریکا نوعی خاص از ویزا است که صاحب آن می تواند در یک بازه ی زمانی معین چندین بار وارد خاک آمریکا شود. شخصی که دارنده این ویزا است می تواند وارد آمریکا شود و سپس به کشور خود باز گردد و قادر خواهد بود این امر را چندین بار تکرار کند.

مدت زمان اعتبار ویزای مولتی آمریکا

ویزای مولتی، در یک بازه زمانی مشخص اعتبار دارد. این بازه زمانی که دوره اعتبار نامیده می شود. به طور معمول برای تمامی اتباع خارجه 6 ماه است. در طول مدت اعتبار، دارنده ویزا می تواند چندیدن بار از خاک امریکا خارج و مجددا وارد آن شود. البته باید در نظر داشت که محدودیت های مسافرتی مختلفی برای ویزا مولتی وجود دارد. همچنین مدت زمان اعتبار ویزای مولتی آمریکا به تاریخ صدور آن نیز بستگی دارد. در طول مدت اعتبار این ویزا دارندگان آن، قادر به سفر به کشور صادر کننده ی ویزا برای عملی کردن اهداف خود خواهند بود. افراد نباید بیشتر از تعداد سفر های مجاز ذکر شده در این ویزا سفر کنند. لازم به ذکر است که اعتبار این ویزا از تاریخ صدور آن محاسبه می شود. 

تفاوت های بین ویزاهای مولتی و سینگل

  • ویزای مولتی: ویزای سینگل گاها فقط مجوز یک بار ورود مجدد را برای شخصی که آمریکا را برای مدت کوتاهی ترک کرده است صادر می کند. در حالی که ویزای مولتی امکان چندین بار ورود را برای مسافران فراهم می کند. همچنین صاحبان این ویزا می توانند مدت بیشتری در خارج از خاک آمریکا باقی بمانند و در برخی موارد نیز می توانند به دفعات وارد آمریکا شوند.
  • ویزای سینگل: ویزای سینگل برای مسافرانی که قصد دارند تنها یک بار به مقصدی معین سفر کنند صادر می شود. درحالی که درخواست کنندگان ویزای مولتی قصد دارند در یک بازه زمانی سفر های متعددی به یک کشور داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای مولتی آمریکا

ویزای مولتی بر اساس هدف یک شخص از سفر های متعدد به آمریکا دسته بندی می شود. برای مثال ویزاهای توریستی و ویزاهای مربوط به کار، از مواردی هستند که به راحتی می توانند شامل ویزاهای مولتی شوند. به همین منظور درخواست کننده برای دریافت این ویزا باید واجد شرایط باشد. علاوه برآن ویزای مولتی ممکن است تابع یک سری ملزومات و محدودیت هایی باشد که عبارت است از:

فاصله ی زمانی بین هر سفر

بسته به کشور مبداء، اشخاص ممکن است ملزم به سپری کردن یک بازه زمانی بین سفرهای خود باشند. برای مثال ویزای مولتی شخصی که از هند خارج می شود، نیازمند دو ماه فاصله زمانی بین هر ورود مجدد می باشد. این مدت زمان انتظار در برخی از شرایط ممکن است شامل استثنا باشد.

حداکثر زمان اقامت با ویزای مولتی آمریکا

این مورد نیز در کشور های گوناگون متغیر است. هر شخص دارای یک محدودیت زمانی برای اقامت در یک کشور است. برای مثال شخصی که از چین به امریکا سفر می کند می تواند حد اکثر 30 روز بابت هر بازگشت به چین، در آمریکا اقامت داشته باشد. در حالی که این محدودیت برای فردی که از برزیل وارد آمریکا می شوند 90 روز است.

عدم سؤ سابقه

علاوه بر استاندارد های قانونی مورد نیاز برای این ویزا، ویزای مولتی معمولا فقط برای متقاضیانی که سابقه خوبی در امور مهاجرتی دارند صادر می شود. این موضوع شامل عدم وجود تاریخچه ی جرایم، داشتن حسن سابقه در تمامی ورودی های قبلی و نداشتن سابقه ی تبعید و اخراج می باشد. جزئیات خاص مربوط به ویزای مولتی به عواملی همچون کشور مبداء و سابقه متقاضی این ویزا بستگی دارد. لازم به ذکر است قوانین مربوط به این ویزا هرساله تغییر می کند زیرا تمامی این قوانین وابسته به سهمیه های مهاجرتی می باشد که هرساله نوسان دارد.

هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا

به طور کلی هزینه اخذ ویزای مولتی آمریکا با توجه به مدت زمان اخذ آن متغیر است. به نحوی که هرچه شما خواستار سرعت بیشتری در روند اخذ ویزای باشید ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

  • پروسه استاندارد اخذ ویزای مولتی آمریکا 9 روز به طول می انجامد و هزینه آن برابر با 200 دلار آمریکا خواهد بود
  • چنانچه شما زمان محدود تری جهت اخذ ویزای آمریکا دارید می توانید با پرداخت 230 دلار آمریکا در طی 7 روز این ویزا را دریافت نمایید
  • اگر زمان شما بسیار محدود است با پرداخت 250 دلار آمریکا می توانید در طی 5 روز ویزای مولتی خود را اخذ نمایید

توجه: این امکان وجود دارد که دولت آمریکا هزینه های اضافی را پس از اخذ ویزای مولتی از شما دریافت نماید.

برای اطلاع از انواع ویزای آمریکا، پیشنهاد می کنیم مقاله اخذ ویزای آمریکا را مطالعه فرمایید.

اشتراک مطلب
امتیاز شما

نظرات شما

نمایش بیشتر
ثبت دیدگاه