فراخوان شکایت از دولت آمریکا در دادگاه فدرال

موسسه حامی مهاجر قصد دارد کسانی که به دلیل دستور اجرایی ترامپ از دریافت ویزای آمریکا باز مانده اند را برای یک شکایت جمعی از دولت آمریکا حمایت کند.

هدف موسسه حامی مهاجر

با توجه به اینکه افراد متمول در این رابطه طرح شکایت کرده اند و عمدتا این شکایت بسیار هزینه بر است، بر آن شدیم شرایطی فراهم کنیم که افراد با هر بضاعت مالی بتوانند برای دریافت حقشان در دادگاه فدرال آمریکا طرح دعوا کنند. معمولا ایرانیان در هرجایی از دنیا که به آنها ظلم میشود به دلیل عدم دانش کافی برای بازیابی حقشان یا به دلیل عدم توانایی مالی برای شکایت و وضعیت ضعیف پول ایران ازشکایت صرف نظر میکنند. ما شرایطی برای شما ایجاد خواهیم کرد که بتوانید با هزینه بسیار پایین از حقتان دفاع کنید.

نتیجه شکایت از دولت در دادگاه فدرال

نتیجه این شکایت هیچ آسیبی به متقاضیان ویزا نخواهد زد و در صورت برنده شدن در دادگاه فدرال امکان دریافت غرامت از دولت آمریکا خواهد بود.
قبلاً شکایت دو ایرانی و دو افغانی در مورد مشابه منجر به دریافت ویزا و دریافت غرامت ۷۰۰۰۰ دلاری از دولت آمریکا شده است و شانس برای تحصیل نتیجه بسیار بالاست.
با توجه به اینکه فرمان های ممنوعیت ترامپ از طرف دادگاه های فدرال در هاوایی مغایر قانون ملیت و مهاجرت شناخته شده و از طرف دادگاه فدرال در مریلند نیز مغایر قانون اساسی آمریکا شناخته شده است و از طرفی، دادستان های شانزده ایالت دیگر نیز به پشتیبانی از دادگاه های فدرال، این حکم ترامپ را مغایر قانون اساسی و قانون ملیت و مهاجرت دانسته اند، احتمال برد شما در دادگاه و دریافت غرامت و ویزا بسیار بالا خواهد بود. البته لازم به ذکر است که هیچ یک از طرح های ضد مهاجرتی ترامپ حتی در کنگره آمریکا نیز رای نیاورده است. روز گذشته نیز سناتور کریس ون هایلن، دولت را مجبور به انتشار عمومی اسناد مربوط به صدور معافیت ها کرد. رسوایی این موضوع که افسران کنسولی قادر به صدور معافیت نیستند به کنگره آمریکا نیز رسیده است.
لذا کسانی که به دلیل این ممنوعیت دچار آسیب روحی یا مالی شده اند می‌توانند برای مشارکت در این شکایت جمعی، وضعیت خودشان را به طور کامل به همراه شماره تماس در یک فایل نوشته و به آدرس ایمیل موسسه ارسال نمایند.

نتیجه دادگاه عالی در مورد trumpban

با توجه به زمان کوتاهی که تا پایان سال مالی 2018 باقی مانده است، حتی در صورتی که حکم دادگاه عالی به نفع هاوایی و مریلند باشد نیز احتمال اتمام ویزانامبر و عدم توانایی سفارت ها برای صدور ویزا تا پایان سپتامبر وجود دارد. لذی توصیه میکنیم به امید حکم دادگاه عالی، از این شکایت جمعی از دولت فدرال در دادگاه فدرال جا نمانید.

هزینه و زمان شکایت در دادگاه فدرال

قطعا باید برای این شکایت هزینه کرد. هرچه تعداد شاکیان پرونده بالاتر باشد هزینه کمتر خواهد شد. با توجه به اینکه وکلای دولت آمریکا از بودجه نامحدود برخوردارند و شکایت هایی که از دولت میشود عموما توسط وکیل دولت آمریکا پس از دادگاه فدرال در دادگاه استیناف و سپس در دادگاه عالی آمریکا واخواهی میشود و ممکن است تا دو سال هم کشیده شود اغلب این شکایت ها برای شاکی بسیار گران تمام می‌شود و ممکن است تا یکصد هزار دلار نیز هزینه داشته باشد. لذی در صورتی که تعداد شاکیان به حد مطلوبی برسد امکان به خدمت گرفتن بهترین وکلای آمریکایی با هزینه هر نفر حدود ۵۰۰ دلار نیز وجود خواهد داشت.

مشارکت در شکایت جمعی

موسسه حامی مهاجر از طریق وکیل موسسه در آمریکا پس از بررسی وضعیت پرونده شما و کلاسه بندی پرونده ها و مشاوره شما نسبت به کیس خاص خودتان، با توجه به تعداد کیس ها و وضعیت کیس ها اقدام به ثبت شکایت علیه دولت آمریکا خواهد کرد. قرارداد تمامی شاکیان مستقیما با وکیل آمریکایی خواهد بود و موسسه در این موضوع هیچ منفعت مالی ندارد اما برای بررسی و کلاسه کردن پرونده ها و مشاوره فرد به فرد هر پرونده و به ویژه برای جلوگیری از ارسال اسپم و هرزنامه توسط افرادی که واجدالشرایط نیستند، هزینه اولیه ناچیزی دریافت خواهد شد.

حضور در آمریکا

نیاز به حضور شما در خاک آمریکا نیست و وکیل شما به نیابت از شما تمامی مراحل را انجام خواهد داد. گزارش های این موضوع را از موسسه حامی مهاجر به صورت جمعی دریافت خواهید کرد. قرارداد به صورت الکترونیکی امضا و بین شما و وکیل آمریکایی عقد خواهد شد.

حفاظت از حریم خصوصی شما

نیازی به ارائه شماره کیس یا تاریخ تولد یا شماره صورت حساب و سایر اطلاعات امنیتی نیست. در هنگام قرارداد با وکیل آمریکایی نیز، سرتیفیکیت ایشان را برای شما ارسال خواهیم کرد تا از هر نظر با آرامش خاطر نسبت به ارائه اطلاعات پرونده مهاجرتیتان به وکیل معتبر آمریکایی اقدام کنید. اطلاعاتی که فعلا از شما میخواهیم صرفا مسیر و داستان پرونده شماست و شرح آسیب هایی که دیدید و دلایل موجود مربوط به آسیب در پروسه مهاجرت به آمریکا.
پس از دریافت ایمیل شما، به نوبت با شما تماس گرفته خواهد شد و مشاوره تلفنی در مورد پرونده تان خواهید گرفت و پس از مشخص شدن نهایی تعداد شاکیان و هزینه هر پرونده برای قرارداد با وکیل آمریکایی معرفی خواهید شد.

به امید پیروزی

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2