50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی قبرس

جمهوری قبرس ، یک کشور جزیره ای در مدیترانه شرقی و سومین جزیره بزرگ و پرجمعیت در دریای مدیترانه است که در جنوب ترکیه ، غرب سوریه و لبنان، شمال غربی اسرائیل و فلسطین، شمال مصر و جنوب شرقی یونان واقع شده است.

در هر فصلی که باشد، قبرس فرصت کافی برای تجربه چیزهای جدید، جالب و هیجان انگیز را فراهم می کند. این جزیره کوچک دارای تاریخچه ای باشکوه است. برای مسافرانی که زیاد به ماسه و آفتاب علاقه مند هستند ،می توانند به این جا سفر کنند، زیرا قبرس دارای مکان های باستان شناسی، کلیساهای خوب بیزانس و صومعه ها و موزه ها است. همچنین با داشتن ثروت باورنکردنی از گیاهان و جانوران بی نظیر، یک مکان شگفت انگیز برای پیاده روی است. مهمتر از همه ، آنقدر کوچک است که می توانید به راحتی در یک شهر مستقر شوید و در سفرهای روزانه به آنجا سر بزنید.

اطلاعات عمومی در مورد ویزای قبرس

 

شما ممکن است به دلایل مختلف به جمهوری قبرس سفر کنید، خواه برای یک اقامت کوتاه به عنوان گردشگر یا تاجر یا با هدف اشتغال و اقامت. همچنین می توانید به عنوان مسافر ترانزیتی در قبرس متوقف شوید. به هر ترتیب مواردی وجود دارد که ویزای نوع خاصی لازم است. که در این جا قصد داریم به ویزای توریستی قبرس بپردازیم.

اگر به دلایل دیگری به جز مهاجرت به جمهوری قبرس سفر می کنید و بازدید شما از سه ماه بیشتر نیست، ممکن است به ویزای مسافرتی احتیاج داشته باشید. ویزای مسافرتی امکان بازدید مستمر یا چندین بازدید از قبرس را به شما می دهد. مدت زمان مراجعه در کل نباید در هر نیم سال از تاریخ اولین مراجعه از سه ماه تجاوز کند. بطور کلی ویزای کوتاه مدت قبرس برای یک یا چند مراجعه انجام می شود.

مراحل درخواست ویزای اقامت کوتاه مدت قبرس و اسناد مورد نیاز

 

 • درخواست  باید بصورت حضوری ارسال شوند. با این حال ، برای کسانی که بیش از 200 مایل (300 کیلومتر) از کنسولگری سکونت دارند ، درخواست خود را می توانند به صورت پیک ارسال کنند.
 • یک فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی (یا سرپرست قانونی در مورد افراد زیر سن قانونی) امضا شده است که دارای 2 عکس در اندازه پاسپورت است.
 • گذرنامه کامل ملی که حداقل سه ماه  بیشتر از اعتبار ویزای درخواست داده شده، اعتبار داشته باشد. به بازدید کنندگان که مایل به اخذ ویزا هستند، توصیه می شود که گذرنامه معتبر حداقل 6 ماه بیشتر از مدت زمان اقامت در نظر گرفته شده داشته باشند.
 • ویزای کشور مبدا باید حداقل برای مدت سه ماه از مدت اقامت در نظر گرفته شده معتبر باشد.
 • رزرو بلیط و هتل ( بلیط سفر رفت و برگشت با تاریخهای ثابت ) الزامی است. قبل از صدور ویزا نباید بلیط را خریداری کرد.
 • رزرو هتل قبلی که توسط مدیر هتل فکس شده است.
 • در صورت مراجعه به مشاغل، باید یک دعوت نامه رسمی از یک شرکت قبرس ارائه شود.
 • در صورت بازدید از دوستان یا خانواده، دعوت نامه ای از آنها با آدرس کامل، شماره تلفن و شغل آنها در قبرس (غالباً همراه با فرم فرضیه مسئولیت معتبر، به طور صحیح تکمیل و امضا شده توسط میزبان).
 • شواهد محکم مبنی بر تأمین اعتبار کافی برای تأمین هزینه های اقامت در نظر گرفته شده در قبرس، به عنوان مثال صورت حساب بانکی یا چک مسافرتی ( کارت های اعتباری فقط علاوه بر صورتهای بانکی و فقط با بیانیه اخیر که اعتبار آن را تأیید می کند قابل قبول است. لطفا توجه داشته باشید که پول نقد اثبات قابل قبولی نیست ).
 • نامه رسمی (کمتر از یک ماه قدیمی ) از طرف کارفرما خطاب به کنسولگری قبرس با اثبات دستمزد / حقوق متقاضیان. در صورت خود اشتغالی، نامه ای از وکیل، حسابدار یا مدیر بانک متقاضی. اگر دانشجویی در کشور کنسولگری باشد، یک نامه اصلی از مدرسه یا دانشگاه خطاب به کنسولگری قبرس که تأیید کننده وضعیت/حضور و مدت دوره است.
 • کنسولگری همچنین ممکن است در طول اقامت یک بازدید کننده در قبرس نسخه ای از نامه ضمانت نامه بانکی از میزبان را بخواهد، تا هزینه های احتمالی بازگشت را تأمین کند. ضمانت نامه ها ی بانکی به مبلغ:
  • 500 پوند برای بازدید کنندگان از سریلانکا ، فیلیپین ، چین و سایر کشورهای آسیایی
  • 300 پوند برای بازدید کنندگان از CIS و سایر کشورهای اروپای شرقی.
  • 200 پوند برای بازدید کنندگان از سوریه ، لبنان ، اردن ، مصر و دیگر کشورهای خاورمیانه.

هزینه ویزاهای کوتاه مدت و ویزاهای چندگانه

 

ویزاها توسط کلیه مأموریتهای دیپلماتیک خارجی (سفارتخانه ها و کنسولگری های عمومی) جمهوری قبرس و کلیه کنسولگری های افتخاری جمهوری قبرس در خارج از کشور در کشورهای مربوطه صادر می شود. علاوه بر این ویزا می تواند توسط کمیته های عالی / سفارتخانه های انگلیس در کشورهای زیر نیز صادر شود.

جمهوری آرژانتین، بحرین، هنگ کنگ، ژاپن، اردن، قزاقستان، کویت، عمان، سوئیس، سودان، امارات متحده عربی (ابوظبی ، دبی)، ازبکستان.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0