50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

بهترین روش ارسال بار به خارج از کشور را با حامی مهاجر بشناسید!

ارسال بار به خارج از کشور؛ شرایط، هزینه و بهترین روش ارسال 

اگر صاحب تجارتی بین‌المللی هستید و نیاز دارید تا پس از انجام معاملاتتان با خارج از کشور، محصولاتی ارسال کنید یا قصد ارسال بسته‌ای شخصی را دارید تا به دست آشنایانتان در خارج از ایران برسد، موسسه حامی مهاجر اینجاست تا کمکتان کند با آسودگی خاطر، بار خود را تحویل شخص مدنظرتان در کیلومترها دورتر بدهید!
امروزه تحویل بسته به خارج از کشور، توسط کاربران بیشتری استفاده می‌شود. درعین‌حال، تعداد اپراتورهای بین‌المللی تحویل کالا در حال افزایش است، اما اطمینان به سالم رسیدن بار و زود رسیدن آن به مقصد، امری مهم است که در کوریر سرویس این اتفاق می‌افتد.
در نظر داشته باشید که درست است حمل‌ونقل به خارج از کشور، با حمل‌ونقل داخلی متفاوت است، اما به‌راحتی قابلیت انجام دارد. این مقاله تمام نکات لازم را به شما می‌گوید تا در صورت تمایل به ارسال کالا به خارج از کشور، با خیال راحت حامی مهاجر را انتخاب کنید.

ارسال بار به خارج از کشور

انسان‌ها همیشه نیاز به ارتباط با یکدیگر و دادوستد دارند. اینکه در کشورهای مختلفی زندگی می‌کنیم نمی‌تواند دلیلی باشد تا ارتباط ما با دنیای اطرافمان از بین برود. بنابراین برای ارتباط با یکدیگر، چه شخصی و چه کاری، انواع حمل‌ و نقل بین المللی به کمکمان می‌آیند و در آن راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید بدون اینکه از کشور خارج شوید، بسته موردنظرتان را به شخص مدنظر بفرستید.

ارسال بار به خارج از کشور

همچنین زمانی که مسافر هستید و بار شما بیش از حد مجاز است، می‌توانید با فریت کردن بار، بدون دردسر بار خود را ببرید. 
ممکن است این امر در ابتدا پیچیده و سخت به نظر برسد اما حامی مهاجر، بی حد و مرز در کنار شماست تا دقیقا مانند ارسال بار داخل ایران، آنها را سالم به کشورهای دیگر بفرستید. البته بسیار مهم است که بسته‌بندی بار شما درست باشد و با توجه به هدف و شرایطتان، بهترین راه ارسال بار به خارج از کشور را انتخاب کنید. 

مراحل ارسال کالا با خارج از کشور 

 • کشور مقصد مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید.
 • وزن بسته و نحوه ارسال آن را وارد کنید تا هزینه آن محاسبه شود.
 • بسته خود را در یک پاکت بسته‌بندی کنید یا آن را در جعبه آماده تحویل بسته‌بندی کنید.
 • مرسوله را به اداره پست یا شرکت پیک ببرید تا به شما بگوییم که می‌خواهید چه نوع ارسالی را بفرستید.
 • آدرس خود را وارد کنید، پرداخت را انجام دهید.
 • تمام شد! رسیدها را برای پیگیری وضعیت بسته تا مقصد نگه دارید.

بهترین روش ارسال کالا به خارج از کشور

بهترین راه فرستادن بار به خارج از کشور در کارگو، با توجه به شرایط هر شخص از جمله شرایط زمانی، مالی و نوع بار ممکن است متفاوت باشد. اگر سوال "کارگو چیست" به ذهنتان خطور کرده، روی کلمه موردنظر کلیک کرده تا اطلاعات لازم را در مقاله تخصصی حامی مهاجر به‌دست آورید. 
در ادامه نحوه ارسال کالا به خارج از کشور را توضیح داده و آنها را باهم مقایسه می‌کنیم تا بر اساس شرایطتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

ارسال بار با هواپیما به خارج از کشور

این روش حمل‌ونقل کالا به خارج از ایران، از سریع‌ترین و ایمن‌ترین روش‌هاست که اگر زمان برایتان اهمیت دارد و می‌خواهید کالا در کمترین زمان ممکن، به دست گیرنده برسد و مرسوله شما دارای حجم و وزن کمی است، بهتر است از طریق هواپیما آن را ارسال کنید. 

ارسال بار با هواپیما به خارج از کشور

در نظر داشته باشید، این روش در کنار مزایایی که دارد، دارای هزینه بیشتری هم نسبت به دو روش دیگری که توضیح خواهیم داد، است. البته ممکن است این هزینه در برابر ارزشی که کالایتان دارد و حساس است یا محصولی فاسد شدنی است، بسیار ناچیز باشد؛ پس باید شرایط بار و خودتان را در نظر بگیرید. همچنین در مهاجرت با حیوان خانگی هم، از راه هوایی می‌توانید اقدام کنید. 

ارسال بار با کشتی به خارج از کشور

اگر قصد ارسال کالایی را دارید که وزن سنگینی دارد و به نسبت حجیم است، روش ارسال دریایی می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد. البته این مورد برای کشورهایی مناسب است که از طریق دریا به هم راه داشته باشند. بسته‌بندی مرسولاتتون در این روش بسیار مهم است؛ زیرا امکان آسیب یا رطوبت وجود دارد. 

ارسال بار با کشتی به خارج از کشور

هزینه حمل‌ونقل دریایی با کشتی به‌صرفه‌تر از روش هوایی است اما دقت داشته باشید که زمان ارسال کالا در این روش طولانی‌تر است و برای کالاهای فاسدشدنی مناسب نیست. 

ارسال بار با کامیون به خارج از کشور

یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های حمل بار به خارج از کشور، ارسال مرسوله پستی با قطار باربری (روش ریلی) یا کامیون و تریلی‌های باربری چادردار (روش جاده‌ای)، است. این روش فقط در شرایطی قابلیت استفاده دارد که کشور مقصد شما دارای مرز زمینی با ایران باشد و مسافت طولانی و غیر قابل دسترسی نداشته باشد. 

شرایط ارسال کالا به خارج از کشور

 • اول از همه باید یادتان باشد نام و نام‌خانوادگی، آدرس، کدپستی و شماره تلفن گیرنده مقصد به‌درستی و واضح نوشته شود. تمام اطلاعات را به‌درستی، واضح و قابل خواندن پر کنید تا کالا را به‌درستی و ایمن به دست گیرنده برساند.

شرایط ارسال کالا به خارج از کشور

 • برای ارسال یک جعبه بسته به خارج از کشور، باید فرم CN22 را پر کنید که جزئیات آن را نشان می‌دهد که داخل آن چیست، یعنی ابعاد و وزن برای بازرسی اولیه هم نوشته می‌شود. 
 • سعی کنید پاکت را با چسب نبندید. برای ارسال بسته‌ها در جعبه، فقط از طناب استفاده کنید.
 • برخی از محصولاتی که با مدارک اضافیريال قابلیت ارسال دارند را می‌توان به خارج از کشور صادر کرد، مانند مواد غذایی، برخی داروها و لوازم آرایشی، مواد شیمیایی خاص و پوشاک به کشورهای اروپایی. در غیر این صورت احتمال عودت بسته توسط کشور مقصد وجود دارد.
 • ممکن است محدودیتی در اندازه بسته وجود داشته باشد و اگر بیش از وزن مشخص شده باشد، هزینه اضافی لازم باشد، اما محدودیتی در تعداد وجود ندارد.
 • در صورتی که گمرک کشور مقصد حقوق ورودی دریافت کند، دریافت‌کننده مقصد باید مالیات‌ ورودی را بپردازد. 

هزینه ارسال بار به خارج از کشور

هزینه ارسال مرسوله به خارج از کشور، تا حد بسیار زیادی بستگی به شرایط و هدف شما دارد.

هزینه ارسال بار به خارج از کشور

این بدان معناست که شما باید مقصد، وزن و ابعاد کالا، فاصله بین کشور مبدا و مقصد را مشخص کنید تا هزینه‌های مربوط به شیوه بسته‌بندی موردنیاز، روش ارسال بار، مالیات و عوارض گمرکی حسب شود. پس تا زمانی که این موارد مشخص نشده‌اند، هزینه پست به خارج از کشور را به‌صورت دقیق نمی‌توان در نظر گرفت. 

مدت زمان ارسال بار به خارج از کشور

همانطور که گفته شد ارسال بار به خارج، از طریق هواپیما مدت زمان کمتری دارد و در بهترین و سریع‌ترین زمان ممکن، کالا به مقصد می‌رسد. مدت زمان دقیقی نمی‌توان گفت، زیرا زمان تا حد زیادی به ایرلاین انتخابی شما و مسافت تا کشور مقصدتان دارد. 
مدت زمان ارسال مرسولات پستی به خارج از کشور، از طریق روش زمینی درصورتی که کشور مقصدتان همسایه باشد بسیار کوتاه و کارآمد است. در میان این روش‌ها، ارسال کالا به خارج از کشور با کشتی بیشترین مدت زمان را دارد اما برای کالای حجیم و سنگین که مدت زمان اهمیتی ندارد و هزینه کمتر مدنظر است، بهترین گزینه ارسال پست به خارج از کشور است. 
تحویل پستی SAL به معنای ارسال کالا در سطح بین المللی با سرعت و صرفه جویی است. این یک سرویس ترکیبی بین هوا و زمین است. مسیرهای حمل و نقل بین المللی به هواپیماها بستگی دارد. هنگامی که کالا به کشور مقصد رسید، با ماشین حمل می شود. این نوع حمل و نقل سریعتر از تحویل زمینی به مقصد می رسد.

کالاهای ممنوع الورود به خارج از ایران

شما باید ممنوعات پستی به خارج از کشور را حتما بدانید و آنها را رعایت کنید تا مشکلی در ارسال بار پیش نیاید.

کالاهای ممنوع الورود به خارج از ایران

کالاها یا اقلامی که برای صادرات پذیرفته نمی‌شوند شامل مواد غذایی تازه، گیاهان و همه موجودات زنده، اسکناس، داروهای خاص، مواد قابل اشتعال، کالاهای خطرناک، چاقو، اشیاء تیز، انواع سلاح‌ها و انواع کالاهای غیرقانونی است.
سخن پایانی 
پس دانستید امکان ارسال کالا و ارسال نمونه کالا به خارج از کشور به‌راحتی وجود دارد. بسته به نیاز مشتری، خدمات شرکت حمل بار به خارج از کشور، نحوه ارسال کالا از طریق هوایی، زمینی و دریایی، زمان تحویل و قیمت‌ها متفاوت است. همچنین دانستید ارسال مرسوله از طریق زمینی (زمینی و آبی) به خصوص حمل‌ونقل دریایی برای کسانی مناسب است که قصد ارسال بار زیاد را دارند و حجم و وزن آنها نیز زیاد است. 
درصورتی که محدودیت زمان دارید و مشکلی از بابت هزینه ندارید و کالایتان کوچک است، همین حالا با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا از طریق کارگو و روش هوایی، مرسوله موردنظرتان به کشور مقصد ارسال شود. 

سوالات متداول درباره ارسال بار به خارج از کشور  

در ادامه برخی از سوالات پرتکرار پاسخ داده می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوال، می‌توانید در قسمت دیدگاه آن را ثبت کنید تا پاسخگوی شما عزیزان باشیم. 

قوانین پست به خارج از کشور چیست؟

وقتی قصد ارسال کالایی به کشور دیگر را دارید، باید هم از مقررات بین‌المللی و هم از مقررات کشور مقصد پیروی کنید. برخی از اقلام کاملاً ممنوع هستند، برخی از آنها محدود هستند (یعنی تحت شرایط خاص مجاز به حساب می‌آیند) و مواد خطرناک (HAZMAT)، به عنوان کالاهای خطرناک (DG) شناخته می‌شود و ممکن است ممنوع یا محدود باشند.

مدت زمان ارسال پست به خارج از کشور چقدر است؟

بر اساس اندازه بسته شما یا روش حمل‌ونقل، مسافت و فصل ارسال، از 2 روز تا 4 هفته طول می‌کشد. اگر بسته را از طریق بار هوایی ارسال کنید، سریع‌تر از ارسال از طریق باربری می‌رسد.
در برآوردهای بسیار تقریبی، حمل‌ونقل هوایی معمولاً 5 تا 10 روز است و دریایی می‌تواند بین 20 تا 45 روز یا بیشتر طول بکشد.

ممنوعات پستی به خارج از کشور شامل چه اقلامی است؟

برخی مواد مانند انواع سلاح‌های گرم و سرد، مایعات سمی از جمله آفت‌کش‌ها، مواد رادیواکتیو، اجسام خطرناک و قابل اشتعال، اشیاء ارزشمند مانند سکه و طلا و غیره و کالاهای قاچاق قابل ارسال نیستند. همچنین با توجه به قوانین کشور مقصد ممکن است برخی محدودیت‌های دیگر نیز وجود داشته باشد. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0