50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

دولت کانادا شرایط اقامت برای دارندگان ویزای تحصیلی و کاری را آسان می کند

اینجا حامی مهاجر است؛ مرجع مقاله درباره مهاجرت

آسان کردن شرایط اقامت دانشجویان و کارکنان خارجی در کانادا

دولت کانادا در بیانیه ای اعلام نمود که دانشجویان بین المللی و کارکنانی که به صورت موقت در این کشور اقامت دارند قادر خواهند بود بدون نیاز به اثبات مجوز کاری معتبر به CERB دسترسی داشته باشند.

CERB چیست؟

Canada Emergency Response Benefit که اختصارا با عنوان CERB مطرح می شود، خدماتی است که دولت کانادا در شرایط اضطراری به دانشجویان بین المللی و کارکنانی که شغل خود را به دلیل شیوع ویروس کورونا از دست داده اند اهدا می کند.

تا کنون 39,319 دانشجوی بین المللی برای دریافت CERB اقدام نموده که تا به امروز (18 می) 30,645 نفر از آن ها موفق به دریافت CERB شده اند.

CERB مبلغ 500 دلار در هفته را تا نهایتا به مدت 16 هفته به این دست از مهاجران اعطا می کند.

عدم نیاز به گواهی مجوز کار

در حال حاظر دانشجویان و کارکنانی که به صورت موقت در کانادا ساکن هستند می توانند بدون نیاز به و گواهی مجوز کار درخواست CERB دهند. برای درخواست CERB اثبات کلامی به مامور مربوطه کفایت خواهد کرد.

علت سهولت در پروسه درخواست CERB 

دولت فدرال کانادا به جهت سرعت بخشی به پروسه درخواست بهره بری از مزایای دولتی، موانع احتمالی مهاجرانی که در شرایط کورونا وضعیت مالی دشواری را سپری می کنند را از بین برده و برای دست یابی به نیازشان به آن ها کمک می کند.

دولت کانادا همچنین به درخواست یا تجدید مجوز تحصیلی دانشجویان کمک کرده و به شاغلانی که به صورت نیمه وقت مشغول به کار بوده اند اجازه کار کردن به صورت تمام وقت را داده است.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0
مقالات مرتبط