50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

حداقل درآمد در آذربایجان

تحلیل هزینه های زندگی قبل از بازدید از یک شهر مفید است، به خصوص اگر قصد بازدید از باکو را دارید. باکو مرکز تجاری آذربایجان است و 2.2 میلیون نفر از ساکنان آن از کیفیت زندگی نسبتاً بالایی در مقایسه با همسایگان خود برخوردار هستند.

حداقل حقوق در باکو، جمهوری آذربایجان

حداقل حقوق در باکو، جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان یکی از صادر کنندگان اصلی نفت است و حقوق آن به شدت تحت تأثیر این صنعت است. به همین دلیل، حقوق در باکو بالاتر از سایر مناطق قفقاز است. از ژانویه سال 2019 حداقل حقوق در آذربایجان 130 منات آذربایجان یا تقریبا 75 دلار است. حداقل حقوق در باکو به طور قابل توجهی بالاتر است، گرچه این نرخ در سطح کشور است.

متوسط ​​حقوق در باکو ، جمهوری آذربایجان

متوسط ​​حقوق در باکو تا سال 2019 تقریباً 250 دلار در باکو است. اجاره، قبض های ابزار و هزینه حمل و نقل در حدود 300 دلار در هر ماه است. همچنین باکو از بالاترین سطح دستمزد نسبت به سایر شهرهای جمهوری آذربایجان برخوردار است.

چشم انداز اقتصادی آذربایجان باکو

باکو گردشگران زیادی را به همراه دارد. موقعیت آن در دریای خزر یک مقصد تعطیلات خوب است. در سال 2009 هتل های این شهر تنها 7 میلیون یورو درآمد داشته اند.

جمهوری آذربایجان احتمالاً تنها کشوری است که در این دهه با نرخ های بالایی رو به رشد است. تعداد فزاینده هتل ها و آسمان خراش های اداری لوکس گواه این امر است. علاوه بر این ، باکو رشد مداوم را حفظ می کند و می تواند به پایتخت جهانی تبدیل شود.

متوسط ​​حقوق ماهیانه در باکو افزایش می یابد

به گزارش ترند ، با اشاره به گزارش اداره آمار شهر باکو ، در سال 2018 متوسط ​​حقوق ماهانه در باکو 0.3 درصد افزایش یافته و به 788.1 منات (463.72 دلار) رسیده است.

بالاترین میانگین دستمزد

بالاترین میانگین دستمزد ماهانه در بین کارمندان شرکتها و سازمانهایی که مشغول فعالیتهای صنعتی ، مالی و بیمه ای، فعالیتهای حرفه ای، علمی و فنی و همچنین در بین کارمندان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ساخت و ساز بودند، مشاهده شد.

کمترین میانگین دستمزد

کمترین دستمزد در حوزه های بهداشت، خدمات اجتماعی، کشاورزی، آموزشی، تفریحی، سرگرمی و هنری ثبت شده است. به طور کلی، در جمهوری آذربایجان متوسط ​​دستمزد ماهانه 544.1 منات (320.15 دلار) در سال 2018 است که سه درصد بیشتر از سال 2017 است.

متوسط ​​حقوق ماهیانه در باکو افزایش می یابد

وضعیت بازار کار

اوضاع بازار کار دائما در حال تغییر است. مشاغلی که 10-20 سال پیش به طور مداوم در بین پر درآمد ترین و قابل توجه ترین مشاغل قرار گرفتند، امروزه تقاضاها را از دست داده اند. این یک وضعیت عادی است، زیرا نیازهای بشریت در حال تغییر است، فناوری های جدید ظهور می کنند، علم در حال توسعه است. همه اینها تأثیر مستقیمی بر بازار جهانی کار دارد. امروزه پردرآمدترین مشاغل در جهان شامل جراحان، متخصصان بیهوشی، مدیران ارشد، خلبانان، دندانپزشکان، تحلیلگران بازار، وکلا ، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران تبلیغات، پرورش دهندگان و مهندسان ژنتیک است.

مقدار درآمد برخی از شغل ها

این لیست شامل کارمندان مؤسسات آموزشی و کارگرانی است که در زمینه علوم، بهداشت، رفاه اجتماعی، فرهنگ، جوانان و ورزش، کشاورزی، اکولوژی، مسکن و خدمات اجتماعی، حمل و نقل و ارتباطات، احیای زمین، مدیریت آب و شیلات فعالیت می کنند.

  • کارگران غیرنظامی از نوع خاصی از خدمات دولتی که دستمزد آنها طبق برنامه تعرفه واحدی پرداخت می شود بهره می برند.
  • کارمندان دولتي حداقل دستمزد را در پست هاي کمکي از نوع خدمات عمومي به دست مي آورند.
  • کار در نهادهای دولتی، اما مأمور مدنی در نظر گرفته نمی شود (نظافتچی، نگهبان، باغبان، نگهبان، استوکر، کارمند بدون صلاحیت و غیره).

شغل

میانگین درآمد

حسابدار ارشد

AZN 22,650

مدیر عمومی

AZN 81,030

معمار ساختمان

AZN 264,000

مهندس

AZN 56,450

کارگردان

AZN 61,500

معمار

AZN 44,000

مهندس عمران

AZN 19,000

توسعه دهنده ی .NET

AZN 27,250

کارمندان در بخش های منابع انسانی

AZN 25,843

تدوین گر

AZN 7,600

 

درآمد بر اساس شهر 

شهر

میانگین درآمد 

باکو

AZN 43,076

گنجه

AZN 31,290

سومکایت

AZN 2,911

درآمد بالا بیشتر در بخش های مربوط به نفت و به ویژه در شرکت های خارجی دیده می شود.

قانون کار در آذربایجان

ساعت کار قانونی در آذربایجان 40 ساعت در هفته است. برای اطمینان از برخورداری شهروندان از شرایط کار سالم و ایمن، یک قانون حمایت از کار در 19 سپتامبر 1992 در جمهوری آذربایجان تصویب شد. براساس این قانون، حمایت از نیروی کار به عنوان یك سیستم اجتماعی، اقتصادی، سازمانی، فنی و بهداشتی تعریف می شود.

فدراسیون کار آذربایجان

بزرگترین سازمان کار کنفدراسیون اتحادیه های کارگری جمهوری آذربایجان (یا فدراسیون کار آذربایجان) است که به حمایت دولت بستگی دارد. وظایف اصلی آن ارتقاء اشتغال، توسعه بازار کار، حمایت از بیمه های اجتماعی، اطمینان از سلامت و ایمنی کارکنان، اجرای مقررات قانونی روابط کار و تأمین مشارکت اجتماعی است. قانون اساسی حق اعتصاب را فراهم می کند. اتحادیه ها در تشکیل فدراسیون ها و وابستگی با نهادهای بین المللی آزاد هستند. اما هیچکدام این کار را نکرده اند.

نحوه کار در آذربایجان

کار در آذربایجان کار دشواری نیست، اگر شغلی ندارید می توانید در پرتال های آنلاین شغلی کارهای زیادی را در آنها بیابید و بسته به وضعیت کاری خود، مجبور به پرداخت مقدار مشخصی از مالیات خواهید شد. کارآمد ترین و محبوب ترین راه مهاجران برای یافتن کار در آذربایجان، جستجوی اینترنت است. وب سایت هایی وجود دارد که کاربرپسند بوده و با سرعت بسیار زیاد در موفقیت اشتغال پیمایش می شوند و از ترکیبی از زبان های انگلیسی و آذربایجانی استفاده می کنند. نمونه ای از این دسته سایت ها jobsearch.az می باشد.

نحوه کار در آذربایجان

مالیات در آذربایجان

هرکسی که در آذربایجان درآمد کسب کند، مشمول مالیات خواهد شد. مالیات بر درآمد توسط کارفرما محاسبه می شود و با استفاده از سیستم pay-as-you درآمد از دستمزد کسر می شود.

هر گونه درآمد اضافی که با فعالیت تجاری یا فعالیتهای تجاری دیگری مانند اجاره به وجود می آید باید بطور مستقل ثبت و قبل از 31 مارس مالیات اعلام شود. فرم مالیات بر درآمد را می توان در وب سایت دولت به همراه اطلاعات بیشتر در مورد سیاست های مالیاتی جمهوری آذربایجان یافت.

مبلغ مالیات برای شهروندان آذربایجان

ساکنان که دارای ویزای اقامتی نیستند فقط واجد شرایط پرداخت مالیات درآمدی هستند که در کشور به دست می آورند، اما ساکنان دائم از سود و درآمد خارج از کشور مالیات می گیرند. به دستمزد سالانه 24000 AZN نرخ مالیات بر درآمد 14 درصد پرداخت می شود. هرکسی که بالاتر از این مقدار درآمد داشته باشد ، باید مبالغ اضافی را نیز با 30٪ مالیات پرداخت کند.

بیمه تأمین اجتماعی در جمهوری آذربایجان

ثبت نام در بیمه های اجتماعی برای همه ساکنان و شهروندان در جمهوری آذربایجان اجباری است. این سهم از ناخالص هر کارمند (22٪) کسر می شود و کارفرما نیز باید 3٪ بیشتر از حقوق ناخالص را پرداخت کند.

بیمه تامین اجتماعی برای گروه های خاص

سیستم تأمین اجتماعی کشور شرایط مختلفی را در بر می گیرد و مزایایی را برای طیف وسیعی از افراد فراهم می کند که بیکاری، زایمان، معلولیت و بازنشستگی سالمند را پوشش می دهد. مورد دوم مربوط به مردان بالای 62 سال و زنان بالای 57 سال است که سابقه اشتغال حداقل 12 سال دارند. این حقوق بازنشستگی با نرخ 85 AZN در هر ماه پرداخت می شود. همین مبلغ به افراد معلول دائم یا آسیب دیدگان جدی تحت عنوان مزایای معلولیت پرداخت می شود. پرداختهای تأمین اجتماعی نیز به مادران جدید پرداخت شده است. مزایای زایمان 100٪ از متوسط ​​درآمد ناخالص مادر است و 126 روز قبل و بعد از تولد پرداخت می شود.

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 3 | کل دیدگاه های تایید شده: 0