20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

هزینه تحصیل در کانادا در سال 2024 چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا: دبستان، دبیرستان و تمام مقاطع دانشگاهی

زمانی که افراد تصمیم به مهاجرت تحصیلی می‌گیرند، اولین چراغی که در ذهنشان روشن‌ می‌شود این است که: هزینه تحصیل در این کشور چگونه است؟ ترس از اینکه نتوانند خودشان را با شرایط کشور جدید وفق دهند، ممکن است حتی منجر به پشیمانی از این تصمیم بشود. اما حامی مهاجر اینجاست تا شما بدون نگرانی، رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید. 
در میان کشورهایی که مورداستقبال دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرند، کانادا رتبه برتری دارد. این کشور از لحاظ هزینه‌های تحصیل از کشورهای دیگر مانند آمریکا، بریتانیا، ایتالیا و غیره بسیار مقرون به‌صرفه‌تر است. 
معمولا، دانشجویان به سه دلیل عمده از کانادا استقبال می‌کنند: آسایش و آرامش حاکم بر این سرزمین، اعتبار جهانی دانشگاه‌هایش و هزینه کمتر تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای استرالیا، انگلیس، آمریکا و...
در این مقاله قصد داریم هزینه‌ ی تحصیل در کانادا را به تفکیک بیان کرده تا نگرانی‌های شما کاهش یابد و بدانید شرایط تحصیل در کانادا چگونه است
قبل از اینکه به سراغ مطالب جزئی برویم، لازم است بدانید از 1 ژانویه 2024، هزینه زندگی برای متقاضیان تحصیلی کانادا از 10,000 دلار به 20,635 دلار کانادا افزایش می‌یابد که این یعنی تمکن مالی باید طبق مبلغ اعلام شده باشد.

خرج کلی تحصیل در کانادا

اول از همه باید بدانید منظور از هزینه درس‌خواندن در کانادا، بسته به وضعیت موجود، مقطع تحصیلی و نوع اقامت، خرج متفاوتی دارند؛ مثلا اگر والدین شخص شهروند کانادا یا مقیم دائم این سرزمین باشند، هزینۀ تحصیل فرزند در کانادا، رایگان می‌شود!

خرج کلی تحصیل در کانادا

اما بازۀ هزینه‌ها برای دانش‌آموزی که چنین موقعیتی را ندارد، می‌تواند بسته به خصوصی یا دولتی‌بودن مدرسه‌اش، از 9هزار دلار کانادا تا 30هزار دلار این سرزمین متغیر باشد. تازه! اینکه می‌گوییم، فقط دربارۀ شهریه‌هاست. در حالی که هزینه تحصیل در کانادا شامل گزینه‌های دیگری هم می‌شود؛ مثل نرخ خوابگاه یا هزینه اجاره خانه در کانادا. 
پس چه نتیجه‌ای می‌گیریم؟ اینکه برای بررسی هزینه کالج در کانادا و تحصیلات تکمیلی در این کشور، حتما باید موضوع بحثمان را خرد کنیم و ریزریز درباره‌اش حرف بزنیم؛ زیرا تنها در این صورت می‌توانیم به تمام جنبه‌های آن بپردازیم؛ بنابراین «چه جای صبر و آهسته‌ست، هیهات»! بیایید همین کار را بکنیم.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدر است؟

سه نوع مدرسه و در نتیجه سه نوع متفاوت از هزینه های تحصیل در کانادا وجود دارد که عبارت‌اند از مدرسه دولتی، مدرسه خصوصی و مدارس شبانه‌روزی. دانش‌آموزان بین‌المللی باید شهریه سالانه در دبستان و دبیرستان را پرداخت کنند که به شرح زیر است:

نوع مدرسه

هزینه سالانه (برحسب دلار کانادا)

مدرسه دولتی

بین 9,500 تا 17,000 دلار

مدرسه روزانه خصوصی

بین 15,000 تا 30,000 دلار

مدرسه شبانه‌روزی خصوصی

بین 63,000 تا 83,000 دلار

 اگر والدین شهروند کانادا یا مقیم دائم این سرزمین باشند، قیمت تحصیل در کانادا برای فرزندشان "صفر" می‌شود و با تحصیل در مدارس دولتی، از پرداخت شهریه معاف می‌شوند! در رابطه با مدارس خصوصی نیز باید بدانید چه کانادایی باشید و چه غیرکانادایی، فرقی ندارد. همه باید شهریۀ این مدارس را پرداخت کنند.
مدارس همچنین ممکن است هزینه‌های کمی را برای فعالیت‌هایی دریافت کنند، مانند:

  • تیم‌های ورزشی 
  • باشگاه‌ها
  • سفرهای میدانی

اکثر دانش‌آموزان با خود ناهار به مدرسه می‌برند اما برخی مدارس کافه‌تریا یا برنامه‌های غذای گرم ارائه می‌دهند که دانش‌آموزان می‌توانند یک وعده غذایی بخرند.  همچنین برای دانش‌آموزانی که به‌تنهایی به کانادا می‌روند، مدارسی تحت عنوان مدارس شبانه‌روزی وجود دارد که می‌توانند علاوه‌بر تحصیل، در آنجا زندگی هم کنند. 

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا چقدر است؟

منظور از مدارس شبانه‌روزی کانادا یا Boarding School، مجموعه‌هایی علمی‌آموزشی هستند که هم مسئولیت تعلیم دانش‌آموزان را به‌عهده می‌گیرند و هم مسئولیت اسکان‌دادن به آن‌ها را؛ بنابراین در این مدارس، دانش‌آموزان چنین امکاناتی دارند: وعده‌های غذایی چندگانه، برنامه‌های علمی‌تقویتی، رویداهای ورزشی و اردوهای تفریحی.
همانطور که در جدول بالا ذکر شد، شهریه این نوع مدرسه بالاتر است و بین 63,000 تا 83,000 دلار قرار دارد؛ علت این اختلاف هزینه، امکانات ویژه‌ای است که به آنها اشاره شد و برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی ترتیب داده شده است. 

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

اگر سوالی درخصوص مهاجرت دانش‌ آموزی به کانادا داشتید، می‌توانید از طریق شماره تلفن 02148000957 با ما در میان بگذارید. کارشناسان حامی مهاجر، بی حد و مرز پاسخگوی شما هستند! در ادامه، شهریه تعدادی از بهترین دبیرستان‌‌های کانادا را بررسی می‌کنیم که از هر سه نوع مدرسه، در میان آن‌ها وجود دارد و هزینه تحصیل کانادا کاملا برایتان مشخص می‌شود. روشن است که مدارس پرهزینه‌تر، مدارس شبانه‌روزی کانادا هستند.

میانگین شهریه مدارس در کانادا 

نام دبیرستان

ایالت

شهر

شهریه

مریک (Merrick)

اونتاریو

مریکویل

28.000

ترافالگار (Trafalgar Castle)

اونتاریو

ویتبی

30.000

ترینیتی (Trinity College)

اونتاریو

پورت هوپ

36.000

برنکسام هال (Branksome Hall School)

اونتاریو

تورنتو

40.000

بادول (Bodwell)

بریتیش کلمبیا

ونکوور

47.000

بروکس وست شور (Brookes Westshore)

بریتیش کلمبیا

ویکتوریا

55.000

روسو لیک (Rosseau Lake)

اونتاریو

روسو

63.000

پیکرینگ (Pickering College)

اونتاریو

نیومارکت

70.000

بیشاپ استراچان (Bishop Strachan)

کبک

شربروک

72.000

لیک فیلد (Lakefield)

اونتاریو

لیک فیلد

75.000

هزینه های کالج و هنرستان در کانادا 

هزینه های کالج‌ در کانادا و همچنین مدارس حرفه‌ای، بسته به برنامه و مدرسه‌ای که انتخاب می‌کنید، متفاوت است؛ زیرا طول برنامه‌های کالج مختلف است. برخی از برنامه‌ها ممکن است فقط چند ماه یا برخی دیگر چند سال طول بکشد. به طور معمول، هزینه تحصیل در کالج های کانادا می‌تواند از حدود 7,000 دلار تا 22,000 دلار در سال متغیر باشد.
بسیاری از برنامه‌های کالج شامل کارآموزی نیز می‌شوند، بنابراین ممکن است در حین تحصیل درآمد هم بتوانید کسب کنید و این در پرداخت هزینه کالج های کانادا به شما کمک بزرگی می‌کند. 

شهریه دانشگاه ‌های کانادا 

هزینه‌ ی تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. جدول زیر به‌صورت کلی، هزینه شهریه شما را نمایش می‌دهد. این هزینه‌ها کاملا تخمینی هستند و شما باید هزینه‌های مربوط به حضور در دانشگاه و تهیه کتاب و موارد درسی را نیز در نظر بگیرید. نکته خوشحال‌کننده تحصیل در کانادا این است که شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ، شهریه خود را تاحد زیادی کاهش دهید!

مقطع تحصیلی

هزینه به دلار کانادا

دیپلم آموزشی و دوره‌های 1 ساله

بین 15,000 تا 20,000

کارشناسی

بین 12,000 تا 36,000

کارشناسی ارشد

بین 17,000 تا 25,000

دکتری و تحصیلات تکمیلی

بین 7,000 تا 15,000

شهریه دانشگاه کانادا در مقطع کارشناسی

برای اینکه دربارۀ تحصیل در کانادا هزینه در مقطع کارشناسی که معمولا 4 ساله است، صحبت کنیم، باید فاکتورهای مختلفی از جمله رشته مدنظرتان، ایالت مدنظرتان و اینکه دانشگاه انتخابیتان چه رتبه‌ای دارد، در نظر بگیرید. به‌صورت کلی می‌توان گفت تحصیل در رشته‌های پزشکی و مهندسی، بیشترین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا را دارد.
بنا به اعلام سازمان آموزش کانادا، میانگین هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی، سالانه رقمی بین 12,000 تا 36,000 دلار کاناداست؛ البته این یک رقم کلی است؛ زیرا در این سرزمین دانشگاه‌هایی هم وجود دارند که شهریه‌شان کمتر است؛ از جمله تمامی دانشگاه‌هایی که ما در مقالۀ ارزان ترین دانشگاه کانادا معرفی کرده‌ایم. 

شهریه دانشگاه‌ های کانادا در مقطع ارشد

مانند کشور خودمان، مدت‌زمان دورۀ ارشد در کانادا هم دو سال است. با این تفاوت که هزینه‌ ادامه تحصیل در کانادا از دورۀ کارشناسی کمتر است و در این مدت، ما می‌توانیم از بورس‌ها و فاندهای متنوعی استفاده کنیم.

شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

رشتۀ مدیریت یا همان MBA، گران‌ترین رشته در میان تمام شاخه‌های علمی کاناداست؛ پس اگر می‌خواهید این رشته را در کانادا بخوانید، بهتر است حتما با کارشناسان مجرب حامی مهاجر مشورت کنید؛ زیرا آن‌ها می‌توانند میان‌برهایی را نشانتان بدهند که با آن، هزینه‌هایتان را حسابی کاهش بدهید. اگر هم خواستید، در این مسیر ما کنار شماییم. می‌توانید سوالاتتان را با مشاوران ما در میان بگذارید. چطور؟ از طریق شماره تماس 02148000957.
طبق اظهار این سازمان، هر دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل ارشد کانادا، باید سالیانه رقمی بین 17,000 تا 25,000 دلار کانادا را بپردازد.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

خرج تحصیل در کانادا در مقطع دکتری، از ارشد هم کمتر است؛ البته این هزینه بسیار تغییرپذیر است؛ چون به عواملی مثل موقعیت خود دانشجو هم بستگی دارد؛ مثلا برخی دانشجویان، با انجام‌دادن فعالیت‌های پژوهشی دانشگاهی، نه‌تنها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند، بلکه درآمدشان هم تامین می‌شود!
اما گذشته از این‌ها، مخارج تحصیل در کانادا در مقطع دکتری، به‌طور کلی رقمی بین 7,000 تا 15,000 دلار کانادا در سال است.

هزینه تحصیل در کانادا رشته پزشکی

متوسط هزینه تحصیل MBBS در کانادا و هزینه های زندگی در سال برای دانشجویان بین المللی طبق دانشگاه ها بین 30,000 تا 125,000 دلار کانادا است. 

هزینه تحصیل در کانادا رشته پزشکی

همچنین هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا در رشته‌های دیگر پیراپزشکی در مقطع کارشناسی به صورت حدودی، به شرح زیر است. البته هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا، بسته به دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. بدیهی‌ست تحصیل در دانشگاهی با رتبه برتر، هزینه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های رتبه پایین‌تر دارد. 

رشته تحصیلی

هزینه شهریه سالانه

دندان‌پزشکی

حدود 59,000 دلار کانادا

پرستاری

حدود 35,000 دلار کانادا

میکروبیولوژی

حدود 40,000 دلار کانادا

داروسازی

حدود 42,000 دلار کانادا

در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی برتر در خارج از کشور مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان و غیره، MBBS در کانادا مقرون به صرفه ترین برای دانشجویان بین المللی است.

هزینه تحصیل در کانادا رشته MBA

هزینه متوسط مدرک MBA در کانادا تقریباً 20,000 تا 50,000 دلار کانادا در سال است (قیمتی نشان دهنده). هزینه تحصیل در برخی رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد که بسیار پرطرفدار هستند و هزینه کمتری نسبت به مدیریت کسب‌وکار دارند، عبارت‌اند از:

رشته تحصیلی

هزینه شهریه

مهندسی

حدود 23,000 دلار کانادا

حقوق

حدود 19,000 دلار کانادا

هنر

حدود 16,000 دلار کانادا

هزینه کلاس زبان در کانادا

هزینه کالج زبان در کانادا و دوره‌های آموزشی آن، اغلب هفتگی دریافت می‌شود و مدت برگزاری این کلاس‌ها نیز براساس تعداد مشخصی از هفته‌هاست.
این دوره‌ها می‌توانند به صورت آنلاین، آکادمیک، آمادگی آیلتس، آمادگی تافل، فرانسوی و غیره باشند و هزینه آن می‌تواند بین 340 تا 425 دلار در هفته باشد. البته در نظر داشته باشید هزینه شهریه در هر مدرسه متفاوت است. 

مقایسه هزینه تحصیل در کانادا و کشورهای دیگر

باید از این نکته آگاهتان کنیم که آنچه به‌عنوان هزینه درس خواندن در کانادا مطرح می‌کنیم، همه‌اش به دلار کاناداست، نه دلار آمریکا. تحصیل در این کشور از کشورهای آمریکا، انگلیس، ایتالیا و غیره کمتر و به‌صرفه‌تر است.

مقایسه هزینه تحصیل در کانادا و کشورهای دیگر

حالا چرا این را می‌گوییم؟ برای اینکه این دو واحد پولی، معمولا اختلاف‌قیمت درخورتوجهی دارند! البته نه اینکه دلار کانادا گران‌تر باشد،اتفاقا برعکس است. 
به این صورت که معمولا ارز این سرزمین، ده‌پانزده هزار تومان ارزان‌تر از دلار آمریکاست؛ بنابراین هزینه تحصیل در کانادا به تومان هم، طبیعتا بسیار کمتر از هزینه تحصیل در کشوری مانند ایالات متحده است؛ اما اینکه این مبلغ دقیقا چقدر می‌شود را نمی‌توانیم بگوییم؛ زیرا همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم، هزینه تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف این سرزمین بسیار متنوع است؛ بنابراین بیان چنین مسئله‌ای به‌شکل کلی، امکان‌پذیر نیست.

شهر

میانگین هزینه زندگی (به‌صورت سالانه)

تورنتو

37,000 دلار کانادا

ونکوور

38,484 دلار کانادا

مونترال

25,000 دلار کانادا

اتاوا

20,000 دلار کانادا

کلگری

26,904 دلار کانادا

ضمنا حقیقت این است که تلاطم‌های ارزی هم اجازۀ چنین کاری به ما نمی‌دهند؛ زیرا ممکن است آنچه امروز می‌گوییم، دست‌خوش تغییرات شود و چندمدت دیگر چندان کارآمد نباشد؛ لذا از بیان جزئیات صرف‌نظر می‌کنیم و به ادامۀ ماجرا می‌پردازیم.

هزینه کلی زندگی دانشجویی در کانادا

خرج زندگی، همه‌اش که شهریه دانشگاه و پول خوابگاه نیست! زندگی‌کردن در کانادا هزینه‌های دیگری هم دارد! به‌طور کلی، هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا، می‌تواند حدود 15,000 تا 20,000 دلار در سال باشد. این مبلغ، به هزینه‌های مسکن، غذا، موقعیت مکانی دانشگاه شما، نیازهای شما از جمله پوشاک و تلفن و اینترنت و تفریح بستگی دارد. 

هزینه کلی زندگی دانشجویی در ایران

جدول زیر دربارۀ همین خرج‌ومخارج زندگی دانشجویی در کانادا حرف می‌زند. ببینیدش تا حرف‌هایمان را جمع‌وجور کنیم!

لیست مخارج

میانگین هزینۀ سالانه برحسب دلار کانادا

خوابگاه دانشجویی on-campus

بین 3,000 تا 7,500 دلار

خوابگاه دانشجویی off-campus

بین 9,000 تا 26,000 دلار

خوردوخوراک

بین  2,400 تا 3,600 دلار

حمل‌ونقل

بین 1,200 تا 1,800 دلار

هزینه بیمه دانشجویی

بین 600 تا 900 دلار

پوشاک

بسته به نحوه زندگی متقاضی

اینترنت

بین 750 تا 1500 دلار

تلفن همراه

بین 60 تا 150 دلار

تفریحات

بین 1,000 تا 1,800 دلار

همانطور که گفته شد، هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا، به نحوه زندگی شما در این کشور بستگی دارد. برای مثال اگر خوابگاه on-campus boarding را انتخاب کنید، هزینه زندگی شما کمتر می‌شود. هزینه دانشگاههای کانادا برای این خوابگاه‌ها که در محوطه هستند، کمتر است، به‌علاوه در صورت اسکان در محیط دانشگاه، هزینه حمل‌ونقل شما تا حدودی کاهش پیدا می‌کند. 
ضمنا برای همه دانشجویانی که به کانادا سفر می‌کنند، بیمه پزشکی اجباری است. در کانادا، بیمه سلامت دانشجویان بین‌المللی بین 600 تا 900 دلار در سال قیمت دارد. در بریتیش کلمبیا، کبک، آلبرتا، نیوفاندلند، مانیتوبا، لابرادور یا ساسکاچوان، طبق برنامه‌های بهداشتی استانی مربوطه، بر اساس مدت اقامت خود بیمه خواهید شد.
خلاصه‌ای از آنچه گفتیم!
شاید یکی از مسائل نگران‌کننده برای متقاضیان تحصیل این سرزمین، موضوع هزینه‌ های مهاجرت تحصیلی به کانادا باشد؛ به‌خصوص که بسته به ایالت‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف، رقم هزینه‌ سالانه تحصیل در کانادا بسیار متفاوت شود؛ بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم پی‌بردن به جزئیات این مبالغ، می‌تواند خیال افراد را راحت‌تر و تصمیم‌گیری‌شان را تسهیل کند تا بتوانند هزینه پذیرش تحصیلی کانادا را جمع‌وجور کنند!
به همین خاطر، ما هم از اول تا آخر دربارۀ همین موضوع صحبت کردیم و راجع‌به هزینه تحصیلی در کانادا، هرآنچه می‌دانستیم را گفتیم! مثلا هزینه تحصیل در کالج کانادا و همچنین هزینه تحصیل در دبستان ها و دبیرستان های کانادا را به‌تفکیک بیان کردیم و راجع‌به شهریه دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس، فوق و دکتری، جداجدا حرف زدیم. تازه! به هزینه‌های زندگی دانشجویی این سرزمین هم پرداختیم.
بنابراین موضوع هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا را تا آنجا که چشممان کار می‌کرد، بررسی کردیم! منتها اگر باز هم سوالی داشتید، ما سراپا گوشیم! هم می‌توانید پرسشتان را در بخش «دیدگاه‌ها» مطرح کنید و هم از طریق شماره‌تماس 02148000957، مسئلۀ به‌وجودآمده را با ما در میان بگذارید. خیالتان راحت! راجع‌به ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این سرزمین، هرآنچه بدانیم را برایتان می‌گوییم.

پاسخ به سوالات متدوال در مورد هزینه تحصیل در کانادا

در سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ داده شده است. شما هم می‌توانید هرسوالی در زمینه مهاجرت تحصیلی یا هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارید، در کامنت‌ها بنویسید یا با موسسه تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب حامی مهاجر در ارتباط باشید. 

شهریه کانادایی چیست و شامل چه افرادی می‌شود؟

شهریه کانادایی یعنی موقعیت شما امکان دریافت هیچ کمک مالی از دولت ندارد و شما ملزم به پرداخت هزینه هر ترم دانشگاه در کانادا یا هزینه کالج کانادا هستید. این شهریه به "Domestic Fees" معروف است، شامل افراد زیر می‌شود: 

  • شخصی که با ویزای اسپانسرشیپ و تحت تکفل شهروند کانادایی است.
  • همسر فردی که با ویزای دانشجویی وارد کانادا شده است و اکنون ویزای ورک پرمیت کانادا (اجازه کار) دارد.
  • فرزند افراد دو گزینه بالا.
  • شریک قانونی یا فرزند خوانده‌ای که زیر 22 سال و بدون همسر یا شریک زندگی مشترک است. 
  • به طور مداوم در یک کالج، دانشگاه یا سایر مؤسسات آموزشی ثبت نام کرده و از قبل از سن 22 سالگی یا از زمان همسر شدن تا حد زیادی به حمایت مالی والدین وابسته است.
  • شخصی که بر اساس قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگی، اقامت دائم کانادا را دریافت کرده است.
  • شخصی که تحت تکفل قانونی مقیم دائم است.

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه درس خواندن در کانادا بسته به مقطع تحصیلی، نوع مجموعۀ آموزشی، شهر محل تحصیل، امکانات دردسترس دانش‌خواهان و...، بسیار متفاوت است. تمام این موارد را جزءبه‌جزء در ضمن مقاله توضیح داده‌ایم.


هزینه درس خواندن در کانادا با مدرک دیپلم چقدر است؟

شما با داشتن مدرک دیپلم، تنها می‌توانید در مقطع لیسانس کانادا درس بخوانید. هزینه شهریه دانشگاه‌ های کانادا هم در مقطع لیسانس، سالیانه رقمی برابر با 36.000 دلار کاناداست.

درس خواندن در کدام ایالت‌های کانادا ارزان‌تر است؟

معمولا تحصیل در ایالت‌های ساسکاچوان، مانیتوبا، نیوفاندلند، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد، مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر ایالت‌های کاناداست.

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا چقدر است ؟

برای پی‌بردن به هزینه تحصیل در این دانشگاه، می‌توانید به مقاله تخصصی معرفی دانشگاه تورنتو کانادا مراجعه کنید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

برای تحصیل در کانادا، اولین قدم پس از پرداخت هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر، دریافت ویزای تحصیلی معتبر است. این ویزا که study permit نام دارد، حدود 150 دلار هزینه دارد. همچنین شما باید 85 دلار برای انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک پرداخت کنید. 

آیا میتوانم حین تحصیل در کانادا کار کنم؟

بله. در واقع، راهی خوب برای کسب درآمد جهت کاهش هزینه‌های زندگی، کار در حین تحصیل در کانادا است. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا با مجوز تحصیل برای ثبت‌نام تمام وقت در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI)، می‌توانید در مجموع 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات تابستانی کار کنید. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0