20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

همه چیز درباره ارسال دعوتنامه از کانادا

دعوتنامه کانادا (شرایط + هزینه + نمونه)

قصد سفر به کانادا را دارید؟ می‌خواهید دوست یا خانواده خود را ببینید و برای اولین بار است که به این کشور سفر می‌کنید؟ می‌دانید که باید ویزای موقت بگیرید. اما این را هم می‌دانید که ممکن است یک نامه تمامی روند دریافت ویزای شما را سرعت ببخشد؟ آن نامه چیست؟

به آن دعوتنامه سفر به کانادا می‌گویند. مدت اعتبار محدودی دارد و اطلاعات مشخصی در آن وارد می‌شود. شانس‌تان را برای دریافت ویزا بیشتر می‌کند و رتبه پرونده‌تان را نزد افسر سفارت کانادا چند پله بالا می‌برد. ما می‌دانیم که این روزها نامه‌نگاری غیر‌معمول است، برای همین این مقاله را نوشته‌ایم که اطلاعات بیشتری درباره نگارش چنین دعوتنامه‌ای در اختیارتان قرار دهیم.

دعوتنامه ویزای کانادا چیست؟

اگر دوست یا آشنایی در کانادا دارید، بهتر است با دعوتنامه آنها برای دریافت ویزا اقدام کنید. البته که اجباری برای آن نیست، اما داشتنش می‌تواند هویت و هدف شما را در سفر به کانادا تائید کند.

درواقع دوستان و آشنایان شما در کانادا با نگارش چنین دعوتنامه‌ای از کنسولگری می‌خواهند که به شما اجازه ورود به کشور دهد. بنابراین شانس دریافت ویزا بیشتر می‌شود و این اطمینان را به افسر پرونده می‌دهد که شما در کشور کانادا حامی مالی دارید. علاوه‌بر این، تضمینی برای درست بودن اطلاعات و خروج به‌موقع از کانادا نیز محسوب می‌شود. پس با ارائه این نامه چند قدم جلوتر از دیگران هستید و پرونده ویزای خود را قوی‌تر خواهید کرد. حالا اگر دوست یا آشنایی در کشور کانادا ندارید، چه؟ نگران نباشید برای آن هم راه‌حل داریم.

سفر به کانادا بدون دعوتنامه ممکن است؟

نگارش کاورلتر راه‌حل کسانی‌ست که امکان ارائه دعوتنامه را ندارند. درواقع کاورلتر، پایه و اساس پروندۀ متقاضی ویزای توریستی کاناداست. به‌طوری‌که هدف از ارائۀ باقی مدارک، تا حد زیادی این است که اطلاعات موجود در Cover Letter را پوشش دهد. بنابراین داشتن یک کاورلتر خوب می‌تواند جای خالی دعوتنامه را برای شما پر کند و پرونده ویزای شما را قوی‌ کند. اگر می‌خواهید بدانید کاورلتر چیست بایستی به مقالات سایت حامی مهاجر رجوع کنید. 

موسسه حامی مهاجر کارشناسانی دارد که در نگارش این نامه، حرفه‌ای هستند. فقط با یک تماس 02148000957 کارتان را به کاردان بسپارید. 

چه کسی می تواند برای ویزای کانادا دعوت نامه بنویسد؟

همانطورکه گفته شد، دعوت‌نامه برای ویزا می‌تواند توسط هرکسی‌که به خوبی می‌شناسید، نوشته شود. اگر با اهداف تجاری به کانادا سفر می‌کنید بایستی این دعوتنامه از سوی کارفرما، شریک تجاری یا نهاد دعوت کننده صادر شود. اگر هم قصد دیدار با اعضاء خانواده را دارید این نامه باید توسط والدین، خواهر، برادر، همسر و فرزند و غیره ... نگارش شود.

درهرصورت، شرط مهم این است که فرد نگارنده نامه، مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. بنابراین شخصی که تازه به کانادا مهاجرت کرده است و هنوز فاصله زیادی با گرفتن اقامت کانادا دارد، نمی‌تواند دعوتنامه ارسال کند. همچنین اگر از نظر درآمد و جایگاه شغلی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد، تأثیر مثبتی بر تصمیم کنسولگری کانادا خواهد داشت.

انواع دعوتنامه کانادا

انواع دعوتنامه براساس هدف از سفر و فرد نگارنده نامه تقسیم‌بندی می‌شود. تصویر زیر گویای آن است:

انواع دعوتنامه کانادا

دعوتنامه توریستی کانادا

اگر قصد سیر و سیاحت در کانادا را دارید باید برای درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کنید. دعوتنامه‌ای که برای دریافت این نوع ویزا نیاز دارید، دعوتنامه توریستی است. هرچند هیچ اجباری وجود ندارد. اما اگر کسی را در کانادا می‌شناسید که شرایط لازم را برای ارسال دعوتنامه دارد، حتما از او درخواست کنید. 

دعوتنامه تحصیلی کانادا

تمامی دانشجویانی که مهاجرت تحصیلی به کانادا کرده‌اند این امکان را دارند که یکبار در سال دعوتنامه ارسال کنند. این دعوتنامه بایستی از سوی دانشگاه صادر شود. درواقع فرزندان با چنین دعوتنامه‌ای می‌توانند از سوی دانشگاه والدین خود را به کشور کانادا دعوت کنند. 

دعوتنامه کاری کانادا

همانطور که از نام آن پیداست، این دعوتنامه با اهداف شغلی و کاری نگارش می‌شود. مثلا شرکت شما شعبه‌ای در کشور کانادا دارد و نیاز به بازدید دوره‌ای یا حضور در جلسات دوره‌ای دارید. در این‌صورت باید دعوتنامه‌ای از سوی شرکت کانادایی صادر شود که نشان‌دهنده مدت حضور و اهداف سفر باشد.

دعوتنامه تجاری کانادا

دعوتنامه تجاری مختص افرادی است که فعالیت تجاری قانونی در کشور خود دارند. این افرد می‌توانند از سوی یک شرکت قانونی در کانادا که مدیریت رویداد تجاری را برعهده دارد، وارد خاک کانادا شوند. 

دعوتنامه سوپرویزای کانادا

این نوع دعوتنامه از سوی فرزندان یا نوه‌ها برای دعوت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ صادر می‌شود. همچنین به آن دعوتنامه کانادا برای والدین نیز می‌گویند. مدت اقامت آن بیش از 6 ماه است و دعوت‌کننده بایستی توانایی حمایت مالی شخصی را که به خاک کانادا دعوت می‌کند را داشته باشد. البته می‌توان این نوع دعوتنامه کانادا برای خواهر نیز ارسال کرد، به‌شرطی که سابقه سفر مناسب و شرایط لازم را داشته باشد.

دعوتنامه سوپرویزای کانادا

دعوتنامه کانادا برای دوست

حتی دوستان نیز می‌توانند برای شما دعوتنامه ارسال کنند. شرایط ویژه‌ و متفاوتی ندارد. فقط کافی‌ست شرایط لازم برای ارسال دعوتنامه را داشته باشد.

شرایط فرستادن دعوتنامه از کانادا

دعوتنامه می‌تواند از طریق ایمیل با فرمت PDF برای متقاضی ویزا ارسال شود. سپس به همراه سایر مدارک لازم برای صدور ویزا به سفارت کانادا در کشور مبداء فرستاده می‌شود.

شرایط ارسال دعوتنامه کانادا

مدت اعتبار دعوتنامه کانادا چقدر است؟

تاریخ صدور دعوت‌نامه بسیار مهم است. دعوت‌نامه‌های کانادا در صورتی که دو سال یا بیشتر صادر شده باشند، می‌توانند نامعتبر بوده و منسوخ باشند. بنابراین، حتما توصیه می‌شود، یک دعوتنامه جدید بنویسید.

اطلاعات و مدارک موردنیاز برای دعوتنامه کانادا

اینکه چه کسانی می‌توانند دعوتنامه ارسال کنند را در ابتدای مقاله توضیح دادیم. اما یک نامه دعوت از دوستان و بستگان به خاک کانادا دارای چه اطلاعات و ویژگی‌هایی باید باشد؟ سعی کردیم اطلاعات ضروری دعوتنامه را در قالب جدول زیر بیاوریم. گفتنی‌ست که مدارک خاصی برای دعوتنامه نیاز نیست و این نامه بایستی با مدارک لازم برای ویزای کانادا ارسال شود. اول به اطلاعات ضروری که باید از شخص متقاضی سفر به کانادا در نامه دعوتنامه ذکر کنیم، می‌پردازیم:

اطلاعات فرد دعوت شده (متقاضی)

نام و نام خانوادگی

تاریخ تولد

اطلاعات تماس (شماره تلفن، ایمیل)

آدرس محل سکونت

نوع رابطه با شخص دعوت‌کننده

مقصد سفر (شهر محل اقامت در کشور کانادا)

مدت زمان اقامت

تاریخ دقیق ورود به خاک کانادا و خروج از آن

جدول زیر به مشخصات اصلی فرد دعوت کننده می‌پردازد که علاوه‌‎بر مشخصات هویتی و شناسایی به نوع شغل و میزان درآمد هم اختصاص دارد.
نکته‌ای که ذکر آن ضروری است، شخص دعوت‌کننده باید مشخصات کارت اقامت خود را در متن دعوتنامه ذکر کند. این اطلاعات شمامل شماره شهروندی، شماره گواهینامه و غیره.. است.

مشخصات فرد دعوت کننده

نام و نام خانوادگی

تاریخ تولد

اطلاعات تماس

وضعیت اقامت (مقیم دائم یا شهروند)

عنوان شغلی

مشخصات همسر و فرزندان

تعداد افراد خانواده

ازآنجایی‌که اعتبار این ویزا بیشتر از سایر ویزاهای اقامت موقت کانادا است، علاوه‌بر موارد ذکر شده در بالا، اطلاعات بیشتری مورد نیاز است. بنابراین موارد زیر را حتما رعایت کنید:

  • یک اعلامیه کتبی و امضا شده مبنی‌براینکه از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود برای کل اقامت آنها در کانادا حمایت مالی خواهید کرد.
  • مدرکی ارائه دهید که نشان دهد درآمد کافی برای حمایت مالی خانواده و والدین خود در مدت سفر آنها دارید.

نمونه دعوتنامه کانادا

متن نامه باید بسیار مودبانه و درعین‌حال رسمی باشد. همچنین با یک احوالپرسی ساده آغاز شود و هدف از دعوت متقاضی به کشور کانادا به‌طور کامل شرح داده شود. اگر می‌خواهید دید بهتری نسبت به ساختار و اطلاعات آن داشته باشید عکس دعوتنامه کانادا را در ادامه آورده‌ایم:

نمونه دعوتنامه کانادا

هزینه دعوتنامه کانادا

لازم به پرداخت هزینه‌ برای نگارش دعوت نامه کانادا نیست. فقط در شرایط زیر باید هزینه‌ای را در نظر بگیرید: 

  • تمامی دعوتنامه‌های تحصیلی مشمول هزینه هستند. چون توسط دانشگاه صادر می‌شود و بایستی هزینه بررسی پرونده (در حدود 100 تا 200 دلار) را در نظر بگیرید.
  • اگر به کنفرانس دعوت شده‌اید بایستی بدانید که ارسال دعوتنامه از جانب نهاد برگزار کننده کنفرانس مشمول هزینه می‌شود. 
  • ارسال دعوتنامه‌های توریستی کانادا هزینه دارند که بایستی به سازمان گردشگری پرداخت شود.

جمع بندی

با نحوه نگارش دعوتنامه، اصول و اطلاعات ضروری آن آشنا شدید. می‌دانید که اگر نامه دعوت را در میان مدارک ویزای خود به سفارت ارائه دهید، شانس بیشتری خواهید داشت که مطابق با تاریخ برنامه‌ریزی شده به این کشور سفر کنید. حالا اگر دعوتنامه نداشته باشید چه؟

بسیاری به روش‌های غیرقانونی روی می‌آورند. یعنی دعوت‌نامه غیرواقعی خریداری می‌کنند و با روش‌های غیراصولی قصد دارند وارد خاک کانادا شوند. غافل از این اینکه خرید و فروش دعوتنامه کانادا تبعات جبران ناپذیری دارد. بنابراین علاوه‌بر پرداخت هزینه‌های گزاف امکان اینکه ویزای شما منجر به ریجکت شود، وجود دارد.

ما به شما هشدار می‌دهیم، این مسیر را نروید. اگر هیچ‌کس وجود ندارد که برایتان دعوتنامه ارسال کند، بهتر است با کاورلتر اقدام نمائید.  اگر هم برای دریافت انواع ویزای کانادا به‌دنبال یک کارگزار باتجربه و حرفه‌ای می‌گردید، ما در موسسه حامی مهاجر آماده ارائه خدمت به شما هستیم. کافیست تماس بگیرید: 02148000957

سوالات متداول درباره دعوتنامه کانادا

در این قسمت به سوالات پرتکرار کسانی‌که قصد سفر به  کانادا را دارند، می‌پردازیم. مهمترین‌ها را دست‌چین کرده‌ایم و سعی‌مان این بوده است که مختصر و مفید پاسخ دهیم. شاید سوال شما هم بین‌شان باشد.

دعوتنامه ویزای کانادا شامل چه مواردی می‌باشد؟

این نامه باید حاوی اطلاعات ضروری شخص متقاضی سفر به کانادا و فرد مقیم این کشور در نقش دعوت‌کننده باشد. از مشخصات فردی و هویتی گرفته تا مشخصات شغلی و حرفه‌ای. همچنین هدف از سفر به کانادا نیز باید در نامه درج شود.

چه کسانی می‌توانند برای شما دعوت نامه کانادا ارسال کنند؟

بستگی دارد که با چه هدفی به کانادا سفر می‌کنید. اگر با اهداف تجاری و کاری به کانادا می‌روید باید نامه دعوت شما از سوی نهاد برگزارکننده رویداد یا شرکت تجاری باشد. اگر هم با اهداف توریستی یا دیدن خانواده سفر می‌کنید بایستی از جانب والدین، خواهر یا برادر، دوستان و آشنایان نگارش شود.

مدارک لازم برای گرفتن دعوت نامه کانادا چیست؟

مدارک چندانی برای نگارش دعوتنامه نیاز نیست. فقط باید دعوتنامه موردنظر مهر و امضاء داشته باشد و به تایید یک نهاد قانونی در کشور کانادا برسد. همچنین اطلاعات به صورت دقیق و صحیح در آن ذکر شود. 

هزینه دعوت نامه ویزای کانادا چقدر است؟

دعوتنامه‌های تحصیلی، تجاری، کاری و توریستی کانادا مشمول هزینه می‌شوند و مبلغ آن متغیر است. 
 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0