50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
ویزای شینگن LTV مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت

ویزای شینگن LTV یا ویزای منطقه‌ای شینگن، ویزای محدود و موقتی شنگن است که با سایر ویزاهای شینگن تفاوت دارد. معمولا این ویزا در شرایطی خاص برای شما صادر می‌شود و نکته مهم در مورد ویزای LTV این است که شما تنها می‌توانید وارد یک یا چند کشور محدود از منطقه شنگن شوید و اجازه ورود به سایر کشورهای این منطقه را ندارید. در این مقاله قرار است راجع به ویزای محدود شینگن صحبت کنیم و شرایطی که این ویزا برای آن صادر می‌شود را بیان می‌کنیم. همچنین در مورد مدارک و هزینه درخواست این ویزا صحبت می‌کنیم.

ویزای شینگن محدود چیست؟

ویزای شنگن محدود یا Limited Territorial Validity Visa، برای شرایطی خاص است و تنها می‌توان وارد کشور(های) ذکر شده در ویزا شد. این ویزا در واقع تنها برای اهداف بین‌المللی، حقوق بشر و اقدامات بشردوستانه و در زمانی که صدور ویزای شنگن استاندارد امکان‌پذیر نباشد، برای فرد متقاضی صادر می‌شود.

براساس شرایط و موقعیت، در ویزا نام کشور یا کشورهایی که اجازه ورود دارید، عنوان شده است. برای مثال اگر در ویزای شینگن فرانسه عنوان شود، شما هنگام ورود یا در دوران حضورتان در کشور فرانسه نمی‌توانید به سایر کشورهای منطقه شنگن بروید یا حتی از آن‌ها عبور کنید. البته در موارد نادر و به دلایل قابل قبول از طرف کشور منطقه شینگن، این ویزا برای کسی که 90 روز را در طی 6 ماه در کشرو مقصد گذرانده باشد و هنوز کشور را ترک نکرده باشد نیز صادر می‌شود. اما معمولا این اتفاق نادر است.

مدت اعتبار ویزای LTV شینگن

به ویزای شینگن نوع A، نوع B (که اکنون زیرمجموعه نوع C است) و نوع C ویزاهای یونیفرم (Uniform Schengen Visa) گفته می‌شود، یعنی شما اجازه دارید، علاوه بر کشور مقصدتان در منطقه شنگن، وارد کشورهای دیگر این منطقه شوید، برعکس ویزای شینگن LTV یا محدود که این اجازه را به شما نمی‌دهد. با عنوان کردن و تعریف ویزای محدود یا منطقه‌ای، متوجه می‌شویم که این ویزا با سایر ویزاهای شینگن متفاوت است و به عنوان استثناء شناخته می‌شود. معمولا این ویزا در مدت زمان کمتری صادر می‌شود. همچنین در حالت عادی مردم برای این ویزا اقدام نمی‌کنند چون مشمول شرایط ویزای محدود نیستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن نوع LTV

به خاطر شرایط خاص صدور ویزای شینگن نوع LTV، برخلاف سایر ویزاهای شینگن مدارک یکسان و مشخصی برای این ویزا در نظر گرفته نشده است و باید شرایط شما بررسی شود تا سفارت یا سایر مراکز مجاز مدارک ضروری را برای شما اعلام کنند. 

هزینه دریافت ویزای شینگن نوع LTV

هزینه دریافت ویزای شینگن نوع LTV

هزینه درخواست برای ویزای شنگن LTV مانند ویزاهای استاندارد شنگن بوده و براساس گروه سنی زیر مشخص شده است.

  • هزینه درخواست ویزا برای افراد بالای 12 سال: 80 یورو
  • هزینه درخواست برای کودکان بین 6 تا 12 سال: 40 یورو
  • هزینه درخواست برای کودکان زیر 6 سال: رایگان

سخن پایانی                                                          

با خواندن این مطلب متوجه شدیم که ویزای محدود شینگن یا LTV در مواردی خاص صادر می‌شود. یعنی شما در حالت عادی مشمول شرایط دریافت این ویزا نخواهید بود. همچنین با داشتن این ویزا تنها می‌توانید به کشور یا کشورهای ذکر شده در ویزا وارد شوید و اجازه ورود به سایر کشورهای حوزه شنگن را ندارید. همچنین گفتیم که مدارک ثابت و یکسانی برای درخواست صدور این ویزا گفته نشده است. در انتها نیز هزینه ویزای شنگن محدود را عنوان کردیم. برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان ویزا توریستی شینگن از کارشناسان موسسه حامی مهاجر با شماره 02148000957 تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0