50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

کشورهای مهاجرپذیر دنیا را بشناسید!

مهاجر پذیرترین کشور های جهان کدام است؟

شما هم تن‌تان برای ماجراجویی در مهاجرت می‌خارد؟ دنبال راهی برای آرام شدن هستید اما می‌ترسید در دشواری مسیر کم بیاورید؟ چمدان‌تان را بسته نگه‌دارید! شاید بشود کم دردسرتر مهاجرت کنید.

مهم مقصد است. اگر مقصدتان یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا باشد، همه‌چیز با سرعت بیشتری برایتان اتفاق می‌افتد. کشورهایی که آغوش بازتری برای مهاجرانی چون شما دارند و از تنوع فرهنگی استقبال می‌کنند. همه ایالات متحده را نماد تنوع فرهنگی می‌دانند و به‌دنبال راهی برای مهاجرت به آمریکا هستند. اما کشورهای دیگری هم حتما وجود دارد که مهاجرپذیرند. پس با سردردهای ویزا و موانع فرهنگی خداحافظی کنید و فقط به رویایتان فکر کنید و برای کشف دنیای امروز آماده شوید!

صبر کنید! هنوز که نمی‌دانید کجا بروید. این مقاله منتظرتان است که توسط شما خوانده شود و سهمی در تصمیم سرنوشت‌سازتان داشته باشد. پس چند دقیقه وقت بگذارید؛ مطمئن باشید ارزشش را دارد.

کشورهای مهاجرپذیر 2024

در دنیا به‌عنوان Immigration-friendly Countries شناخته می‌شود؛ یعنی «کشورهای دوستدار مهاجر». این کشورها معمولا جمعیت مهاجر زیادی دارند و در خیابان‌ها و سایر محیط‌های اجتماعی‌شان چکیده‌ای از جهان را می‌بینید. بنابراین طبیعی‌ست که پذیرای تنوع فرهنگی باشند و تبعیض در رفتارشان کمتر دیده شود.

کشورها ی مهاجرپذیر جهان

علاوه‌بر ویژگی‌های فرهنگی، عوامل دیگری نیز وجود دارد که آنها را به‌عنوان کشورهای مهاجرت پذیر می‌شناسند. این عوامل در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • سیاست‌های مهاجرتی آسان
 • فرصت‌های شغلی متنوع
 • کیفیت زندگی بالا
 • سهولت در یادگیری زبان رسمی کشور مقصد
 • فرهنگ مهاجرپذیر

همه موارد بالا باعث شده است که در سال 2024 فهرستی از کشورهای دوستدار مهاجر منتشر شود. که در ادامه ما شما را در جریان به‌روزترین آنها قرار می‌دهیم.

معرفی کشورهای مهاجرت پذیر

کشورهای زیادی هستند که در فهرست کشورهای دوستدار مهاجرت قرار دارند. ما سعی کردیم از منابع اطلاعاتی مختلف استفاده کرده و فهرست 10 کشور دوستدار مهاجر را به شما معرفی کنیم. گفتنی‌ست در این فهرست تمامی عواملی که در بخش قبل ذکر شد را در نظر گرفته‌ایم:

کانادا

استرالیا

آلمان

نیوزلند

سنگاپور

سوئد

آمریکا

بریتانیا

هلند

فرانسه

کانادا، پرچم ‌دار کشورهای مهاجر پذیر در سال 2024

کانادا یکی از روان‌ترین و ساده‌ترین سیاست‌های مهاجرتی در جهان را دارد. دولت فدرال کانادا اعلام کرده است که قصد دارد تا سال 2025، یک میلیون و پانصد هزار نفر مهاجر بپذیرد؛ یعنی 500,000 نفر در هر سال. این عدد در حال حاضر 8 برابر تعداد پذیرش مهاجر در کشور انگیس و 4 برابر کشور آمریکا است!

برای همین است که حامی مهاجر وارد این عرصه شده است و قصد دارد ایرانیان زیادی را برای مهاجرت به کانادا آماده کند. با ما، به‌راحتی می‌توانید خود را در کانادا ببینید و از طریق تحصیل در کانادا یا ویزای توریستی کانادا که تا سال 2024 برای دریافت ورک پرمیت تمدید شده است، اقدام کنید. همین حالا با شماره 02148000957 تماس گرفته و از شرایط مطلع شوید.

کانادا پرچمدار کشورهای مهاجرپذیر جهان

البته قبل از مهاجرت در نظر داشته باشید که هزینه مهاجرت به کانادا پایین نیست. اما کیفیت زندگی در این کشور واقعا مثال زدنی‌ست. همچنین برنامه‌هایی مانند اکسپرس انتری و برنامه‌های مهاجرتی استانی روند مهاجرت را برای کارگران ماهر، کارآفرینان و اعضای خانواده تسهیل می‌کند. علاوه‌بر این، قوانین مهاجرتی انعطاف‌پذیر، شرایط ساده ویزا و مجوزهای کار پاره وقت در حین تحصیل و مجوزهای کار پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

اینجا ما مزایای مهاجرت و زندگی در کانادا را به‌صورت موردی آورده‌ایم:

 • کیفیت و استاندارد بالای زندگی
 • فرصت‌های شغلی فراوان در اکثر زمینه‌های شغلی
 • ارائه خدمات درمانی دولتی
 • امکان تحصیل رایگان در مدرسه
 • تنوع نژادی و چندفرهنگی
 • ارائه خدمات اجتماعی مانند درآمد موقت در دوران بارداری
 • مناظر طبیعی پاک با چشم‌انداز عالی

آلمان، یک فرصت خوب برای مهاجرت کاری و تحصیلی

اواخر ماه ژوئن 2023، پارلمان آلمان اعلام کرد که به دلیل کمبود نیروی کار، تمرکز بیشتری بر پذیرش نیروی ماهر از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای جهان سوم خواهد داشت. حالا آلمان به یکی از کشورهای منتخب برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل شده و بسیاری نیز مشغول به تحصیل در آلمان هستند تا در نهایت جذب بازار کار این کشور شوند. در وبسایت حامی مهاجر مقاله‌ای درباره مزایا و معایب تحصیل در آلمان داریم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

آلمان کشور مهاجرت پذیر اروپا

این موضوع هم به کشور آلمان برای برطرف کردن کردن کمبود نیروی انسانی کمک خواهد کرد و هم فرصت عالی برای شماست تا بتوانید به یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی مهاجرت کرده و مشغول به کار شوید. حامی مهاجر هم در این مسیر همراه شماست و در حوزه مهاجرت کاری و تحصیلی به شما مشاوره ارائه می‌دهد. کافیست تماس بگیرید تا در جریان جزئیات خدمات ما قرار گیرید.

برخی از مزایای مهاجرت و زندگی در آلمان:

 • کیفیت بالای خدمات پزشکی و درمانی با هزینه مناسب
 • از جمله کشورهای دارای امنیت و آرامش
 • سیستم آموزشی سطح بالا
 • هزینه مطلوب تحصیل و امکان تحصیل رایگان
 • کیفیت زندگی و بهداشت مطلوب
 • مناظر طبیعی و سرسبز و طبیعت پاک

استرالیا، بهترین مقصد برای کارگران ماهر

اگرچه سه راه رایج برای مهاجرت به استرالیا (مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری) وجود دارد. اما بسیاری روش پیدا کردن شغل در استرالیا را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. خصوصا اگر در یکی از رشته‌های فنی ماهر هستید جای شما در استرالیا خالیست!

استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان

مهاجرت به استرالیا، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • فرصت‌های شغلی فراوان
 • خدمات درمانی دولتی مطلوب و بعضا رایگان
 • سیستم آموزشی با کیفیت
 • امنیت بالا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت
 • چندفرهنگی و فرهنگ مهاجر پذیر

اقتصاد پر رونق استرالیا و بازار اشتغال قوی فرصت‌های زیادی را برای مهاجران به ویژه در بخش‌های فناوری، پزشکی و فنی و مهندسی باز می‌کند. استرالیا با محیطی انگلیسی زبان و مردمی نوع دوست و اجتماعی، مقصد مناسبی برای کسانی‌ست که به دنبال مهاجرتی بدون دردسر به کشوری پر رونق و پیشرفته هستند.

نکته: اگر از زندگی در جزیره خوشتان نمی‌آید، بهتر است استرالیا را برای زندگی انتخاب نکنید. مورد دیگری که ممکن است نکته منفی به حساب آید، هزینه مسکن است، چون هزینه آن نسبتا بالاست.

آمریکا، لاتاری گرین کارت!

کشور آمریکا از راه‌های مختلفی مهاجر می‌پذیرد، اما لاتاری آمریکا فلسفه دیگری دارد! از آنجا که اتباع مختلفی در کشور آمریکا زندگی می‌کنند. سیاست این کشور ایجاد و نگه‌ داشت تعادل نژادی بوده و برای این کار از سال 1990 اقدام به ایجاد یک قرعه‌کشی بزرگ کرده است. طبق قوانین لاتاری، در هر سال 55000 نفر در بین تمام ثبت‌نام کنندگان در لاتاری برنده شده و ویزای لاتاری دریافت می‌کنند.

لاتاری آمریکا تنها روش مهاجرتی است که شما با دریافت ویزا، مستقیما مقیم قانونی این کشور خواهید شد. برای اینکه از ماهیت و شرایط ثبت نام لاتاری اطلاعات بیشتری کسب کنید، مقاله " لاتاری آمریکا چیست " را مطالعه نمایید. همچنین حامی مهاجر در این مسیر می‌تواند کمک‌تان کند و با هر روشی که قصد مهاجرت دارید، خدمات ارائه می‌دهد.

آمریکا در رتبه بندی کشورهای مهاجر پذیر

نکته: در صورتی‌که موفق به دریافت اقامت دائم آمریکا شوید، امکان سفر به اکثر کشورهای جهان بدون ویزا وجود دارد. همچنین ایالات متحده به دلیل استانداردهای بالای زندگی و حقوق، به عنوان یکی از کشورهای دوستدار مهاجر، به ویژه برای متخصصان شناخته می‌شود و با اقتصاد قدرتمند خود و شرکت‌های مشهوری مانند اپل و گوگل، فرصت‌های فراوان شغلی را به متخصصان ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این، تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی یک فرصت شگفت انگیز است؛ چون هر دانشگاه ایالات متحده متفاوت است و چیزهای منحصر به فردی برای ارائه دارد.

نیوزلند، جزیره کوچک مهاجر پذیر

بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، نیوزلند را کشور مقصد خود می‌دانند. اگرچه ممکن است فکر کنید زندگی در این جزیره خسته‌کننده باشد، اما این کشور جای پیشرفت دارد. مزایای مهاجرت به نیوزلند در موارد زیر خلاصه شده است:

 • خدمات درمانی دولتی رایگان
 • امنیت و آرامش در زندگی
 • امکان رای دادن به عنوان مقیم قانونی مانند شهروندان نیوزلند (برعکس بسیاری از کشورها)
 • فرهنگ غذایی مطلوب
 • مناظر طبیعی عالی و پاک

نیوزلند بهترین کشور مهاجرپذیر جهان

یکی از مواردی که ممکن است شما را اذیت کند، تابستان بسیار گرم این کشور است و همچنین زمستان بسیار سرد! هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالاست. بنابراین ممکن است اوایل مهاجرت دچار چالش شوید.

انگلیس، یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا

شاید به نظرتان مهاجرت به انگلیس سخت‌تر از کشورهایی مثل کانادا و آمریکا باشد، درست است! چون یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود، بنابراین رقابت شدیدی در گرفتن ویزای آن وجود دارد. البته که با کمک گرفتن از موسسات معتبر مهاجرتی همچون حامی مهاجر، مهاجرت به انگلستان برایتان آسان خواهد شد. انگلستان امکاناتی بی‌نظیر برای تحصیل و کار دارد و ما می‌دانیم چطور ویزای توریستی، انواع ویزاهای کاری، تحصیلی و ویزای دانش‌آموزی انگلیس را بگیرید.

انگلیس یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا

نکته جالب این است که با وجود سختی‌های مهاجرت به انگلیس، درصد مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند، از آمریکا و نروژ بیشتر است.

مزایای مهاجرت و زندگی در کشور انگلیس: 

 • سیستم بهداشت و درمان با استاندارد بالا
 • سیستم حمل و نقل عمومی در دسترس و سازمان‌یافته
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی
 • امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا
 • تنوع نژادی و فرهنگی در این کشور
 • یکی از کشورهای امن برای زنان

سوئد؛ یک کشور رفاهی مهاجردوست

جذابیت سوئد به خاطر سیستم رفاه اجتماعی لیبرال، مراقبت‌های بهداشتی رایگان و سیستم آموزشی رایگانش است. جامعه‌ای چندفرهنگی دارد  و پذیرای مهاجران بسیاری از ملیت‌های مختلف است. همچنین شهرهای پویا و تعهد به سازگاری با محیط‌زیست این کشور را به مکانی رویایی برای کسانی که خواهان زندگی در یک کشور روشن‌فکر و مترقی هستند، تبدیل کرده است.

سوئد یک کشور رفاهی برای مهاجرت

توجه داشته باشید که برای مهاجرت کاری به سوئد داشتن سابقه کار، جاب آفر و آشنایی با زبان انگلیسی و سوئدی نیاز است. همچنین افرادی که در رده سنی بین 18 تا 40 سال قرار دارند می‌توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. مسیر تحصیلی نیز برای متقاضیان کمتر از 35 سال باز است و در صورتی‌که سنتان از 35 سال بیشتر باشد برای اخذ ویزا به مشکل برمی‌خورید.

سنگاپور؛ یکی از کشورهای مهاجرپذیر در آسیا

سنگاپور یک کشور کوچک آسیایی‌ست که از نظر شاخص‌های زندگی در رتبه بالایی قرار دارد. جمعیت مهاجر آن 1.77 میلیون نفر است و به‌عنوان کشور دوستدار مهاجر شناخته می‌شود. اگرچه درصد زیادی از جمعیت مهاجر سنگاپور از کشورهای چین، مالزی، هند و اندونزی هستند اما ایرانیان بسیاری در حوزه فناوری در این کشور مشغول به کارند. 

با وجود هزینه‌های بالای زندگی به دلیل فضای محدود، رتبه خوبی در شاخصه‌های توسعه انسانی دارد. الزامات واجد شرایط بودن برای مهاجرت به سنگاپور شامل: همسر یا فرزند یک سنگاپوری، داشتن نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها، داشتن معرفی نامه از کارفرما، داشتن مجوز استخدام یا S Pass.

هلند؛ پنجمین کشور شاد جهان

جامعه آزاداندیش هلند از تنوع استقبال می‌کند و آن را به مقصدی فراگیر برای مهاجران تبدیل می‌کند. هلند به دلیل پیشرو بودن در نوآوری و پایداری محیطی شناخته می‌شود و محیطی دلپذیر و مدرن را برای مهاجران فراهم می‌کند.

طبق آمار سال ۲۰۲۴، هلند در فهرست شادترین کشورهای جهان رتبه پنجم را دارد. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد؛ از مهاجرت تحصیلی گرفته تا مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری. اما آسان‌ترین روش‌ها‌ مهاجرت تحصیلی است. چون از طریق کار پس از تحصیل می‌توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. بسیاری از دانشگاه‌های برتر هلند کمک‌های مالی و بورسیه‌هایی ارائه می‌دهند که می‌توانند هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش دهند.

فرانسه؛ کشوری با امکان تابعیت مضاعف    

فرانسه بزرگترین شهر اروپای غربی است. یکی از اولین ابرقدرت‌های جهان در حوزه‌های صنعتی و سیاسی. برای اخذ اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت این کشور باید راه‌های تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری را امتحان کنید. این مسیرها، منجر به اخذ شهروندی و تابعیت فرانسه نیز می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که فرانسه کشوری‌ست که تابعیت مضاعف اعطا می‌کند و امکان مهاجرت به این کشور از طریق دوره زبان، آن را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل کرده است.

فرانسه کشوری که تابعیت مضاعف دارد

کدام کشور بیشترین مهاجر را دارد؟

آمار مهاجرت کشورهای جهان مطابق با اطلاعات و داده‌های سال 2024 به ترتیب زیر است:

کشور

درصد جمعیت مهاجران

کانادا

% 21

استرالیا

% 30

نیوزلند

% 29

سنگاپور

% 40

آلمان

% 19

انگلیس

% 14.8

آمریکا

% 13.7

نروژ

% 12.2

بیشترین مهاجرت ایرانیان به کدام کشور است؟

کشورهای مهاجر پذیر از ایران جمعیت مهاجر زیادی دارند. اما چند کشور هستند که در صدر فهرست آمار مهاجران ایرانی قرار دارند. آن کشورها به ترتیب، آمریکا، کانادا، انگلستان هستند. البته کشور امارات متحده عربی هم در فهرست بیشترین آمار مهاجران ایرانی قرار دارد، همچنین سایر کشورهای اروپایی همچون آلمان و ایتالیا که چند سالی‌ست ایرانیان زیادی به مقاصد مختلف به این کشورها مهاجرت کرده‌اند.

با توجه به منابع آماری بین‌المللی و شورای عالی ایرانیان، مهاجران ایرانی به ترتیب بیشتر به کشورهای آمریکا (1500000 نفر)، کانادا (400000 نفر)، انگلستان (400000 نفر) و… اقامت دارند. که البته این آمارها مربوط به سال 2022 هستند و مشخص است که در سال 2024 تغییراتی در داده‌ها و اطلاعات به وجود آید.

جمع‌بندی

به پایان آمد این دفتر اما حکایت همچنان برای شما ادامه دارد. شما که هنوز در ابتدای مسیر مهاجرت قرار دارید تازه دارید آماده می‌شوید که یک ماجراجویی سرنوشت‌ساز را آغاز کنید. یادتان نرود که داشتن یک مشاور کاربلد و متخصص همیشه یک-هیچ شما را جلو می‌اندازد، می‌توانید به حامی مهاجر اعتماد کنید. برای ارتباط با ما با این شماره تماس بگیرید: 02148000957

سوالات متداول درباره کشورهای مهاجرپذیر 

اینجا دقیقا به سوالات پرتکراری می‌پردازیم که معمولا کاربران در شبکه‌های اجتماعی از ما می‌پرسند. هرچند پاسخ هرکدام‌شان در متن مقاله وجود دارد اما سعی کردیم در این بخش مختصرتر به آنها بپردازیم و یک راست به اصل مطلب برویم.

کشورهای مهاجر پذیر اروپا کدام اند؟

کشورهای آلمان، ایتالیا، نروژ، هلند و سوئد در صدر این فهرست قرار دارند. البته کشور انگلستان نیز جزو کشورهای مهاجرپذیر اروپا قرار دارد اما ممکن است برای برخی از افراد سخت‌گیری بیشتری داشته باشد.

بیشترین مهاجرت از کدام کشور است؟

شهروندان کشورهای هند، مکزیک، چین، روسیه، سوریه، بنگلادش، پاکستان، افغانستان و اوکراین بیشترین جمعیت مهاجران در جهان را تشکیل می‌دهند.

بیشترین مهاجرت به کدام کشور است؟

همچنان آمریکا بیشترین جمعیت مهاجر را در خود جای داده است. بعد از آن کانادا و آلمان قرار می‌گیرند.

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ 

اکوادور، کره جنوبی، چین، پرتغال، گرجستان و اسپانیا جزو کم هزینه‌ترین کشورها برای مهاجرت هستند.

برای مهاجرت خانوادگی، بهترین کشور کدام است؟

هرچند صحبت کردن درباره این موضوع به مقصد مهاجرت بستگی دارد. چون هر کشوری ضوابط خاصی برای مهاجرت خانوادگی دارد. اما بهترین کشور برای مهاجرت خانوادگی ، کانادا است. همچنین استرالیا، آلمان، انگلستان و آمریکا در رده‌های بعد قرار می‌گیرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 8 | کل دیدگاه های تایید شده: 0