50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ویزای توریستی مکزیک؛ چطور و چگونه؟

ویزای توریستی مکزیک 2024 برای ایرانیان

مثل یک پارچه‌ی چهل تیکه می‌ماند! یا نه؛ یک موزاییک رنگارنگ که از دیدنش سیر نمی‌شوید!

اگر از دیدن سواحل پر از نخلش خسته شدید، می‌توانید به جنگل‌های همیشه مه‌آلود بروید یا در زندگی شبانه‌اش غرق شوید و با فستیوال‌های شادش نهایت آدرنالین را تجربه کنید. اینجا همه چیزش با هیجان عجین شده حتی غذاهایش که از تندی و مزه‌های شگفت‌انگیز به وجدتان می‌آورد.

اینجا کجاست؟

داریم از مکزیک حرف می‌زنیم. کشوری که این روزها ترند شده و بسیاری از گردشگران حرفه‌ای ایرانی توصیه‌اش می‌کنند. تا دیر نشده یکی از مسافران ایرانی خوش شانس این کشور باشید. این راهنمای جامع ماست درباره چگونگی دریافت ویزای توریستی مکزیک. از سیر تا پیازش را گفته‌ایم. فقط کافیست شیرجه بزنید! شگفتی‌های مکزیک در انتظارتان است.

ویزای مکزیک توریستی

مکزیک، سومین کشور بزرگ آمریکای لاتین است که تمدنی غنی و جاذبه‌های طبیعی متنوع دارد. روزگاری سرزمین معروفترین تمدن‌های باستانی بوده و امروز فرهنگی چندپاره را در خود جای داده است. دقیقا همین‌ها باعث شده که هیچ زبان رسمی نداشته باشد، ولی قطعا اگر اسپانیایی ندانید یک - هیچ از باقی توریست‌ها عقب می‌مانید. پس همین الان که دارید با کلمات ابتدایی این زبان آشنا می‌شوید باید خودتان را برای گرفتن ویزای مکزیک توریستی آماده کنید.

آنچه که باید درباره ویزا توریستی مکزیک بدانید!

هدف از دریافت ویزا

سفر کوتاه‌مدت

محل صدور

سفارت مکزیک در تهران

نحوه ارسال درخواست

citas.sre.gob.mx

مدت اعتبار

180 روز

امکان تمدید

قابل تمدید نیست.

نیاز به اثبات تمکن مالی

دارد

آدرس سفارت مکزیک در ایران

تهران- خیابان زعفرانیه، خیابان بهار - پلاک 18

وبسایت سفارت مکزیک در ایران

embamex.sre.gob.mx/iran

شماره تماس

+98 (21) 2275 - 1222

ایمیل

[email protected]

گرفتن ویزا تمام قصه سفر به مکزیک نیست! در کنار کارهای اداری سفارت و دسته‌بندی مدارک ویزا یک کار دیگر را هم باید انجام دهید. آن چیست؟ دریافت کارت توریستی مکزیک یا FMM.

اما FMM چیست و به چه کارتان می‌آید؟

FMM مکزیک چیست؟

FMM که مخفف عبارت اسپانیایی  Forma Migratoria Múltiple است، به‌عنوان کارت توریستی مکزیک شناخته می‌شود. هر تبعه خارجی باید قبل از ورود به این کشور آن را به‌همراه خود داشته باشد و داشتن این کارت نشان می‌دهد که:

 • چند روز مجاز به اقامت در مکزیک هستید.
 • صرفا یک گردشگرید و مجوز کار در مکزیک ندارید.

کارت FMM مکزیک

نحوه دریافت FMM  به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می‌شود. به‌این صورت که یا می‌توانید 7 روز قبل از سفر از طریق سایت سفارت مکزیک آن را دریافت کنید یا اینکه در فرودگاه و در بدو ورود به این کشور آن را مامورین مربوطه بگیرید. حتی برخی از خطوط هوایی کارت توریستی مکزیک را همراه با قیمت بلیط خود به مشتری ایرلاین ارائه می‌دهند.

ویزای توریستی مکزیک برای ایرانیان

شهروندان ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن و ده‌ها کشور حوزه شینگن از جمله افرادی هستند که برای سفر به مکزیک به‌عنوان توریست نیازی به ویزا ندارند؛ ایرانیانی که اقامت دائم این کشورها را دارند نیز از دریافت ویزا معاف هستند. اما ویزای توریستی مکزیک برای سایر ایرانیان اجباری است.

آمارها نشان می‌دهند که تعداد توریست‌های ایرانی که به مکزیک سفر کردند از سال 2008 تا کنون رشد چشمگیری داشته است. یعنی از 1834 نفر در سال به بیش از 3000 نفر رسیده است. این نشان می‌دهد که علاقه سفر به این کشور در سالهای اخیر در بین ایرانیان افزایش یافته است و میزان سخت‌گیری سفارت مکزیک در صدور ویزا کمتر از گذشته شده است.

البته اگر مسافران ایرانی بتوانند ثابت کنند که تمکن مالی لازم را برای پرداخت هزینه‌های سفر خود دارند و تضمینی برای بازگشت به کشور خود ارائه دهند.

شرایط ویزای توریستی مکزیک

سفارت مکزیک در ایران تنها به درخواست کسانی رسیدگی می‌کند که قصد سفر کوتاه‌مدت به مکزیک را دارند و قرار نیست هیچ کار درآمدزایی در این کشور انجام دهند.

نکته دیگر اینکه سفارت مکزیک به‌صورت رسمی اعلام کرده است که تمامی درخواست‌ها برای صدور ویزای توریستی را به‌صورت فردی بررسی می‌کند و با آژانس‌های مسافرتی همکاری نمی‌کند.

شرایط دریافت ویزای توریستی مکزیک

اگر می‌خواهید بدون دردسر ویزا بگیرید، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • نقص در مدارک منجر به رد ویزا می‌شود، پس در جمع‌آوری مدارک دقت داشته باشید.
 • هزینه‌هایی که برای دریافت ویزا پرداخت می‌کنید غیرقابل استرداد است.
 • اگر فرزند بالای 25 سال دارید باید مدارک مالی جداگانه‌ای به سفارت ارائه دهید.
 • سفارت مکزیک هیچ‌گونه وقت فوری به متقاضیان نمی‌دهد.

تمکن مالی برای ویزای توریستی مکزیک

به‌هر حال شما دارید به یکی از کشورهای مطرح و مهم آمریکای لاتین سفر می‌کنید که فاصله نزدیکی با ایالات متحده دارد. مشخص است که باید مدارکی برای اثبات تمکن مالی خود به مامورین سفارت مکزیک ارائه دهید که نشان دهد از عهده هزینه‌های سفر خود برمی‌آیید. چگونه؟

با نشان دادن صورت حساب‌های بانکی در طول سه ماه گذشته و اسنادی که اثبات کند شغل ثابت یا حقوق بازنشستگی دارید. همچنین می‌توانید نامه‌ای از کارفرمای خود دریافت کرده که میزان سابقه کاری و عنوان شغلی‌تان در آن درج شده باشد.

نکته: در صورت حساب بانکی باید مانده حساب به ارزش 3000 دلار و تاریخ افتتاح حساب مشخص باشد. علاوه‌بر این، سه فیش حقوقی آخر از جانب محل کار مورد نیاز است.

مدارک ویزای توریستی مکزیک

حالا که با شرایط ویزای توریستی این کشور آشنا شدید، به مرحله بسیار مهم و حیاتی جمع‌آوری مدارک می‌رسید. خوب دقت کنید که چیزی را از قلم نیندازید و برای محکم کاری هم که شده چک لیست خود را با سایت سفارت مکزیک در ایران مقایسه کنید:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • 2 قطعه عکس رنگی
 • پاسپورت معتبر (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)
 • گواهی تمکن مالی
 • سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • سند ملکی (در صورت امکان)
 • رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت
 • آدرس محل اقامت در مکزیک یا نامه رزرو هتل
 • رسید پرداخت هزینه ویزا 

مدارک لازم برای ویزای توریستی مکزیک

بعد از گذشتن از مرحله دریافت ویزا، یک مرحله دیگری هم تا قدم گذاشتن در خاک مکزیک دارید؛ و آن گذشتن از صف چک ماموران فرودگاه این کشور است. جای نگرانی نیست اگر بدانید چه مدارکی را باید با خود به همراه داشته باشید:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه.
 • ویزای معتبر یا اقامت دائم یکی از کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن، بریتانیا یا کشورهای حوزه شنگن.
 • فرم FMM که به‌درستی تکمیل شده باشد.
 • بلیط برگشت یا پرواز بعدی و رزرو هتل.
 • مدارکی که هدف سفر شما را نشان دهد. (سفرنامه، دعوت نامه شرکت، قرارداد شرکت و غیره)

هزینه ویزای توریستی مکزیک

ویزای توریستی مکزیک برای هر متقاضی 53 دلار هزینه دارد. این هزینه باید پس از ارسال درخواست ویزا در سفارت یا کنسولگری پرداخت شود. اما پرونده هزینه‌ها تنها به ویزا ختم نمی‌شود بلکه باید هزینه بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت هواپیما و هزینه اقامت را هم باید در نظر بگیرید. تازه باید هزینه ترجمه مدارک را هم در نظر بگیرید که جزو هزینه‌های پنهان سفر به مکزیک به شمار می‌آید.

هزینه ویزای توریستی مکزیک

به‌طور تقریبی هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما چیزی در حدود 100 میلیون تومان است. البته اگر زودتر برای رزرو اقدام کنید شاید بتوانید با هزینه کمتری به سمت مکزیک پرواز کنید. همچنین هزینه هر روز سفرتان حدود 1185 پزو (58 دلار) تمام می‌شود. علاوه‌بر این، میانگین قیمت رزرو هتل برای دو نفر 977 پزو (47 دلار) برای هر یک روز است. 

توجه توجه: هزینه کنسولی برای دریافت ویزای توریستی کشور مکزیک، غیرقابل استرداد است و به صورت نقدی دریافت می‌شود.

اخذ ویزای توریستی مکزیک

برای اخذ ویزای توریستی مکزیک، فرآیند درخواست بسیار ساده است. بسته به ملیت متقاضی و پیچیدگی پرونده ممکن است مراحل اضافی اعمال شود.

 • مرحله 1: فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.
 • مرحله2: فرم FMM را پر کنید.
 • مرحله 3: رزرو وقت سفارت را انجام دهید.
 • مرحله 4: مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.
 • مرحله 5: در جلسه مصاحبه سفارت حضور پیدا کرده و مدارک را تحویل دهید.
 • مرحله 6: هزینه ویزا را پرداخت کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی مکزیک

نکته: زمان پردازش ویزای توریستی مکزیک بسته به پیچیدگی پرونده متقاضی متفاوت خواهد بود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که روند درخواست ویزا را حداقل دو ماه قبل از تاریخ ورود خود به مکزیک آغاز کنید.

 • مخلص کلام

به آخر این مطلب رسیدیم. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درباره ویزای مکزیک توریستی در اختیارتان قرار دهیم. قدم به قدم دریافت ویزا را برایتان توضیح دادیم و یک برآورد جزئی از هزینه‌ها را خدمتتان ارائه کردیم. با این وجود در نظر داشته باشید که قبل از هر اقدام جدی حتما سایت سفارت مکزیک در ایران را بررسی کنید تا اطلاعاتتان به‌روز باشد. همچنین اگر قصد سفر به ایالات متحده را دارید و می‌خواهید برای ویزای توریستی آمریکا اقدام کنید، ما با این شماره در خدمتتان هستیم: 02148000957

سوالات پرتکرار راجع‌به ویزا توریستی مکزیک

در اینجا برخی از پرتکرارترین سوالاتی که معمولا متقاضیان سفر به مکزیک در فضای مجازی مطرح می‌کنند را آورده‌ایم. شما هم اگر پرسشی دارید که هنوز به جوابش نرسیده‌اید تعلل نکنید و از طریق بخش نظرات همین صفحه آن را مطرح کنید.

5 دلیل برای انتخاب مکزیک به عنوان مقصد توریستی چیست؟

دلایل زیادی برای سفر به این کشور اسپانیایی زبان وجود دارد که ما تنها به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • خواستگاه دیرینه‌ترین تمدن‌های باستانی جهان است.
 • جاذبه‌های طبیعی فراوان دارد.
 • غذاهایش متنوع است.
 • فرهنگی غنی دارد.
 • فستیوال‌های بسیار شاد و دیدنی در آن برگزار می‌شود.

 بهترین زمان برای درخواست ویزای گردشگری مکزیک چه موقع است؟

بهترین زمان سفر به مکزیک فصل زمستان است. در فصل تابستان، باران‌های فصلی مکزیک آغاز می‌شود و تندبادهای شدیدی می‌وزد و منطقه به منطقه شرایط جوی متفاوتی دارد. اما معمولا در زمستان این کشور مملو از گردشگر می‌شود و بسیاری از مناطق توریستی آن شلوغ و پر رفت و آمد است.

شهرهای توریستی مکزیک کدامند؟

توریستی‌ترین شهرهای مکزیک شامل:
کانکون، مکزیکوسیتی، پورتو والارتا، تئوتی اوآکان، جزیره کوزومل، گوادالاجارا، ایزامال، مورلیا، اُکساکا است.

چه مدت می‌توانم با مجوز بازدیدکننده (FMM) در مکزیک بمانم؟

FMM یا کارت توریستی مکزیک از زمان ورود به مکزیک و درج مهر آن، 180 روز اعتبار دارد.

آیا برای گرفتن ویزای گردشگری مکزیک نیاز به مصاحبه دارم؟

بله. بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا باید نسبت به رزو وقت سفارت اقدام کنید. در زمان حضور در سفارت، علاوه‌بر اینکه مدارک از شما تحویل گرفته می‌شود و کارهای عکس برداری و انگشت‌نگاری صورت می‌گیرد باید خود را برای مصاحبه کنسولی آماده کنید.

اگر در مکزیک کارت توریستی خود را گم کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

در اولین فرصت باید باید به اداره مهاجرت در مکزیک مراجعه کرده و مفقودی کارت خود را اعلام کنید. توجه داشته باشید هزینه صدور مجدد کارت FMM از شما دریافت خواهد شد.

آیا برای سفر به مکزیک با ویزای توریستی نیاز به دعوتنامه است؟

الزامی به داشتن دعوتنامه نیست. اما اگر توانستید با دعوتنامه به این کشور سفر کنید باید فرد دعوت‌کننده، تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های شما را داشته باشد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 19 | کل دیدگاه های تایید شده: 0