تخفیف یلدایی مشاوره مهاجرت

فرآیند تبدیل شدن به یک شهروند ایالات متحده

برای درخواست تابعیت، شما نیاز به فایل فرم N-400، فرم مربوط به تابعیت دارید. در ادامه توضیحات کلی در مورد روند درخواست ارائه می­گردد.
قبل از درخواست، مطمئن شوید که تمام شرایط لازم برای صلاحیت را رعایت کرده ­اید. بررسی کنید آیا واجد شرایط هرگونه استثناء و موارد مجاز هستید یا خیر. برای کمک به شما در زمینه گرفتن تابعیت، می­ توانید از برگه واجد شرایط بودن (PDF، 301 KB) و چک لیست اسناد (PDF، 178 KB) استفاده کنید.
در ادامه مقاله مراحل کلی در فرآیند گرفتن تابعیت ایالات متحده را شرح داده ایم.

مرحله 1. تعیین کنید که آیا شما شهروند آمریکایی بودید یا خیر

اگر شما از زمان تولد شهروند ایالات متحده نیستید، یا تابعیت ایالات متحده را از والدین خود به طور خودکار پس از تولد به دست نیاوردید یا به دست نمی‌آورید، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2. تعیین کنید که آیا واجد شرایط شهروندی ایالات متحده هستید یا خیر

برگه واجد شرایط بودن برای تابعیت (PDF، 301 KB) را مرور کنید تا به شما در تصمیم­‌ گیری در مورد واجد شرایط بودن برای صدور مجوز کمک کند.

مرحله 3. فرم N-400 مربوط به برنامه­ تابعیت را تهیه کنید

دستورالعمل­‌ها را برای تکمیل فرم N-400 بخوانید. مدارک لازم را برای اثبات صلاحیت خود برای تابعیت را جمع آوری کنید. اگر خارج از ایالات متحده زندگی می­‌کنید، 2 عکس به سبک گذرنامه تهیه نمایید. برای اطمینان از جمع آوری کلیه اسناد مورد نیاز، از چک لیست اسناد (PDF ، 178 KB) استفاده کنید.

مرحله 4. فرم N-400 خود را ارسال کنید.

پس از ارسال فرم N-400 ، USCIS اعلامیه رسید را برای شما ارسال می کند. می‌توانید زمان پردازش پرونده و وضعیت پرونده خود را بصورت آنلاین بررسی کنید.

مرحله 5. در صورت لزوم برای وقت بیومتریک اقدام نمائید.

اگر نیاز به سنجش بیومتریک دارید، USCIS یک اعلامیه قرار ملاقات برای شما ارسال می­‌کند که شامل تاریخ ملاقات، زمان و موقعیت مکانی شما برای ملاقات است. در زمان مشخص شده در محل مشخص شده حضور داشته باشید و بیومتریک خود را دریافت کنید.

مرحله 6. مصاحبه را انجام دهید.

پس از اتمام تمام مراحل اولیه پرونده شما، USCIS مصاحبه ­ای را برای شما ترتیب می­دهد تا روند تابعیت را انجام دهد. شما باید در تاریخ و زمان اعلام شده قرار ملاقات خود در دفتر USCIS برای مصاحبه حضور داشته باشید. حتما اطلاعیه قرار ملاقات را با خود ببرید.

مرحله 7. نتیجه تصمیم USCIS در مورد فرم N-400، برای درخواست تابعیت را دریافت کنید

USCIS اعلامیه کتبی درباره تصمیم گرفته شده، برای شما صادر می­کند. در این مورد سه حالت وجود دارد:

  • پذیرش: اگر شواهد موجود در سابقه شما مشخص كند كه شما واجد شرایط تصدیق هستید، USCIS ممکن است فرم N-400 شما را تأیید كند.
  • ادامه: USCIS ممکن است نیاز باشد که شواهد و مستندات اضافی ارائه شود و یا اسناد به صورت صحیح به USCIS ارائه نشده یا عدم موفقیت در اولین بار در آزمون انگلیسی و یا شهروندی وجود داشته باشد. درنتیجه، درخواست شما را در حالت ادامه قرار دارد.
  • عدم پذیرش : USCIS اگر شواهد موجود در سوابق شما مشخص کند که شما واجد شرایط برای تابعیت نیستید، فرم N-400 شما را رد می­کند.

مرحله 8. برای اخذ سوگند وفاداری، اطلاعیه­‌های دریافت کنید

اگر USCIS فرم N-400 شما را در مرحله 7 تصویب کرد، ممکن است شما در همان روز در مصاحبه در یک مراسم تابعیت شرکت کنید. اگر در همان روز تابعیت مراسم مصاحبه امکان پذیر نباشد، USCIS یک اطلاعیه را با تاریخ، زمان و مکان برگزاری مراسم برنامه ریزی شده برای شما ارسال می کند.

مرحله 9. نگاهی به سوگند وفاداری به ایالات متحده

تا وقتی كه در مراسم تابعیت سوگند وفاداری شرکت نکردید، شما شهروند آمریكایی نیستید.
پرسشنامه مربوط به فرم N-445 را تکمیل کنید، اعلامیه مراسم سوگند خوردن خود را در نظر بگیرید. مراسم تابعیت شدن توسط USCIS بررسی می­‌شود.
یک افسر USCIS پاسخ های شما را در مورد فرم N-445 بررسی خواهد کرد. کارت اقامت دائم خود (کارت سبز) را دریافت کنید و سپس سوگند وفاداری را بگیرید تا شهروند ایالات متحده شوید. هنگامی که گواهینامه تابعیت خود را دریافت کردید، آن را بررسی کنید و قبل از عزیمت از مکان مراسم، اگر خطایی در گواهینامه خود مشاهده کردید به USCIS اطلاع دهید.

مرحله 10: اصول شهروندی ایالات متحده.

شهروندی موضوع مشترکی است که همه آمریکایی­ ها را به هم وصل می­کند. این لیست از برخی از مهمترین حقوق و مسئولیت ­هایی که همه شهروندان آمریکا - چه افرادی که در اینجا متولد شدند و چه کسانی که تابعیت کشور را دارند - باید با حرمت و احترام رفتار کنند.

اگر تمایل دارید درباره اخذ اقامت آمریکا اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله روش های اخذ اقامت آمریکا را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0