20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک

داشتن یک شغل مناسب با درآمد کافی یکی از چالش‌های مهاجران ایرانی ساکن شهرهای بزرگ آمریکا مانند نیویورک است. انتخاب شغل مناسب، به‌ویژه برای افرادی که به تازگی به این کشور مهاجرت کرده‌اند، ممکن است دشوار باشد. 
به همین منظور ما در ‌این مقاله قصد داریم به معرفی مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک و شغل های پر درآمد در نیویورک بپردازیم. بنابراین اگر به دنبال آشنایی بیشتر با بهترین شغل در نیویورک یا نحوه پیدا کردن کار در نیویورک هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نحوه یافتن کار در نیویورک

یکی از سوالات کلیدی پس از مهاجرت به آمریکا این است که چگونه در نیویورک کار پیدا کنم؟ بهترین روش برای پیدا کردن کار در نیویورک معمولا از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی یا آژانس‌های استخدام در نیویورک میسر است. شما می‌توانید با بررسی سایت‌های کاریابی آنلاین و ارسال رزومه کاری خود، شغل مناسب را پیدا کنید. توجه داشته باشید که شهروندان نیویورک یا افرادی که با ویزای کاری آمریکا وارد این کشور شدند، نیازی به دریافت مجوز کار نخواهند داشت. 

سایت‌های کاریابی در نیویورک

برای یافتن کار در نیویورک می‌توانید به سایت‌های کاریابی نیویورک وارد شده و با جستجو در این آژانس‌های کاریابی، شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. از مهمترین سایت‌های کاریابی در نیویورک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • ZipRecruiter
 • New York Jobs
 • Reddit NYC Jobs
 • NY Times
 • Craigslist
 • NYC Poached (بهترین سایت کاریابی در نیویورک برای مشاغل رستورانی)
 • New York Foundation of the Arts (بهترین سایت کاریابی در نیویورک برای مشاغل مرتبط با هنر)
 • Media Bistro (بهترین سایت کاریابی در نیویورک برای مشاغل مرتبط با رسانه‌های دیجیتال و بازاریابی)
 • NYC.gov (بهترین سایت کاریابی در نیویورک برای مشاغل دولتی) 
 • NYC Charter Schools (بهترین سایت کاریابی در نیویورک برای مشاغل آموزشی) 

شبکه های اجتماعی برای کاریابی در نیویورک

علاوه بر سایت های کاریابی ذکر شده، می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی و سایر سایت‌های کاریابی بین المللی زیر برای یافتن شغل در نیویورک استفاده کنید:

 • CareerBuilder
 • USAJOBS
 • Nexxt
 • Glassdoor
 • LinkedIn
 • indeed
 • SimplyHired

بهترین شغل در نیویورک برای ایرانیان 

نیویورک شهری شلوغ با مشاغل متنوعی است که به همه اقشار جامعه خدمات ارائه می‌کند، بنابراین فرصت شغلی مناسب فراوانی در آن وجود دارد. با‌ این حال،‌ هزینه زندگی و رقابت شغلی در نیویورک بسیار بالاست. به همین علت باید آگاهی لازم و پشکار بالایی داشته باشید تا پای خود را در برخی از مسیرهای شغلی باز کنید.
به طورکلی، انتخاب شغل در نیویورک برای افراد مختلف، متفاوت است و به شرایط متعددی بستگی دارد. از مهمترین عوامل موثر در انتخاب شغل مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان تحصیلات
 • داشتن تخصص یا مهارت
 •  شرایط اقتصادی و تمکن مالی
 • تسلط به زبان و توانایی برقراری ارتباط با دیگران
 • اهداف کاری

همچنین بخوانید درباره انواع روش های مهاجرت برای ایرانیان

مشاغل بدون نیاز به مهارت و تجربه در نیویورک

مشاغل غیر تخصصی در نیویورک

این دسته از شغل‌ها نیازی به تجربه، مهارت و تخصص ویژه‌ای ندارند. اکثر مشاغل بدون مهارت، آموزش‌هایی حین کار خواهند داشت و معمولا سطح زبان در افراد سنجیده می‌شود. در ادامه برخی از مشاغل بدون مهارت برای ایرانیان ساکن نیویورک را معرفی خواهیم کرد.

شغل نگهبانی (سرایدار) در نیویورک

یکی از مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک که نیاز به مهارت و تحصیلات دانشگاهی ندارد، نگهبانی است. شغل نگهبانی در شیفت‌های مختلف در امکان خصوصی یا عمومی مانند فروشگاه‌ها، انبارها، پارکینگ‌ها، مراکز تفریحی وجود دارد.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

نگهبان (سرایدار)

ساعتی 21 تا 25 دلار

.نیازی به سابقه کار یا مدرک تحصیلی ندارد

شغل خدمات نظافتی در نیویورک

مشاغلی مانند خدمات نظافتی از جمله شغل‌هایی هستند که به تخصص و دانش خاصی نیاز ندارند. البته اکثر شرکت‌های خدمات نظافتی، آموزش‌هایی را پیش از شروع کار یا در حین انجام کار برای متقاضیان این شغل برگزار می‌کنند. خدمات نظافتی در نیویورک یک شغل تمام‌وقت و یا نیمه‌وقت به‌شمار می‌رود که برای افراد بدون تخصص مناسب است.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

نظافتچی

ساعتی 17 تا 20 دلار

.نیاز به آموزش در حین کار دارد

فروش غذای خانگی در نیویورک

از دیگر مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک که نیاز به مهارت تخصصی ندارد، آماده کردن غذاهای خانگی است. فروش غذاهای خانگی، مزایای زیادی مانند بیمه سلامت و حق بیکاری را شامل نمی‌شود، اما برای شروع کار مهاجران مناسب خواهد بود. توجه داشته باشید که فروش مواد غذایی در رستوران و مکان‌هایی که وزارت کشاورزی و بازار تعیین کرده است، نیاز به ثبت‌نام و مجوز دارد.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

فروش غذای خانگی

.باتوجه به میزان فروش متغییر است

.نیاز به مهارت و ثبت مجوز ندارد

شغل مناسب برای دانشجویان در نیویورک

دانشجویانی که ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کرده‌اند، مجوز کارهای پاره‌وقت (کمتر از 20 ساعت در هفته) را دارند. مشاغل نیمه وقت مزایای کمتری نسبت به کارهای تمام وقت دارد، اما نحوه دریافت دستمزد به شکل ساعتی است. توجه داشته باشید چنانچه ساعت کاری دانشجو بیشتر از مدت زمان تعیین شده باشد، نیاز به دریافت مجوز کار خواهد بود. 

بهترین شغل‌های دانشجویی در نیویورک همراه با درآمد

مشاغل مناسب برای دانشجویان ایرانی ساکن نیویورک به شرح زیر است:

شغل دانشجویی در نیویورک

میانگین دستمزد در ساعت

باریستا (Barista)

15 دلار

دستیار آموزشی (Teaching assistant)

15 دلار

دستیار کتابخانه (Library assistant)

15 دلار

متصدی بار (Bartender)

15 دلار

دستیار پژوهشی (Research assistant)

17 دلار

واکر سگ (Dog walker)

17 دلار

راننده تحویل سرویس (Delivery service driver)

18 دلار

دستیار اداری (Administrative assistant)

18 دلار

وبلاگ نویس (Blogger)

19 دلار

راننده مستقل (Driver)

20 دلار

پرستار بچه (Babysitter)

20 دلار

معلم خصوصی (Tutor)

24 دلار

مربی تناسب اندام (Fitness instructor)

25 دلار

دستیار مجازی (Virtual assistant)

26 دلار

مدیر رسانه های اجتماعی (Social media manager)

26 دلار

مشاغل بدون نیاز به مدرک تحصیلی در نیویورک

مشاغل بدون نیاز به مدرک دانشگاهی

این دسته از مشاغل نیاز به داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی نداشته و شخص با تجربه لازم می‌تواند در این شغل‌ها مشغول به کار شود. شایان ذکر است برخی از مشاغل نیاز به تجربه یا مهارت خاصی دارند که اغلب، پیش از شروع کار یا در حین فعالیت آموزش داده می‌شوند. در ادامه با مناسب‌ترین و بهترین شغل‌هایی که داشتن مدرک تحصیلی الزامی‌نیست، آشنا شوید. 

شغل های دلیوری غذا در نیویورک

پیک تحویل غذا یا دلیوری یکی از مشاغلی مناسب است که معمولا به شکل پاره‌وقت یا تمام‌وقت انجام می‌شود. ‌این شغل در نیویورک نیازی به تجربه خاصی نداشته و تنها داشتن گواهینامه، مهارت مسیریابی و رانندگی با ماشین یا موتور برای شخص ضرورت دارد.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

دلیوری غذا

20 تا 23 دلار در ساعت

.داشتن گواهینامه الزامی است

پیشخدمت در نیویورک

شغل گارسونی یا پیشخدمت رستوران یکی از مشاغل خدماتی است که نیازی به مدرک تحصیلی ندارد. البته داشتن تجربه یا سابقه کار در این سمت شغلی در رستوران‌های مجلل و مشهور الزامی است. اگر چه مشاغل گارسونی در رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و مراکز فست‌فود مانند مک‌دونالد نیازی به تسلط بالا به زبان انگلیسی ندارد، اما داشتن حداقل آگاهی از زبان انگلیسی برای برقراری با مشتری، ضروری است.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

گارسون

20 تا 25 دلار در ساعت

.برخی از رستوران‌ها داشتن سابقه کار الزامی است

راننده اوبر در نیویورک

یکی از مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک، به ویژه افرادی که مدرک تحصیلی یا مهارت فنی خاصی ندارند، شغل رانندگی در اوبر است. اوبر به‌‎عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های تاکسی اینترنتی در جهان به‌شمار می‌رود که کاربران بسیاری شبانه‌روز از آن استفاده می‌کنند. داشتن گواهینامه تنها لازمه داشتن این شغل در آمریکا محسوب می‌شود. شایان ذکر است که امکان خرید و اجاره خودرو در آمریکا برای مهاجران قانونی وجود دارد. 

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

راننده اوبر

25 تا 50 دلار در ساعت

.داشتن گواهینامه الزامی است

نگهداری از کودک و سالمند

از دیگر مشاغل مناسب ایرانیان در نیویورک می‌توان به نگهداری از کودکان (babysitter) یا مراقبت از سالمندان (Elder Care) اشاره کرد. پرستاری از کودکان یا سالمندان در آمریکا زیر نظر شرکت‌های خدماتی انجام می‌شود. 
این دسته از مشاغل ممکن است نیاز به مهارت‌های ابتدایی داشته باشد که قبل از شروع فعالیت، آموزش داده می‌شود. البته نگهداری از افراد بیمار نیاز به مدرک تحصیلی یا آشنایی به مراقبت‌های پزشکی دارد. در غیر این صورت، توانایی برقراری ارتباط کلامی با کودک یا فرد بزرگسال به‌همراه آشنایی کلی با نحوه نگهداری برای این کار کافی است. 

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

پرستار بچه یا سالمند

29 تا 35 دلار در ساعت

.داشتن اطلاعات کافی از مهارت نگهداری کودک یا سالمند ضرورت دارد

مشاغل فنی در نیویورک برای ایرانیان

مشاغلی که نیاز به مهارت فنی دارند، جزء بهترین و در عین حال پردرآمدترین شغل‌ها در نیویورک شناخته می‌شوند. اگر چه داشتن مدرک دانشگاهی به همراه تخصص عملی، شانس ایرانیان مهاجر در نیویورک را افزایش می‌دهد، اما مشاغل فنی بدون نیاز به تحصیل هم از درآمد خوبی برخوردار هستند. در ادامه به معرفی برخی از مشاغل فنی مناسب ایرانیان در نیویورک خواهیم پرداخت. 

تعمیرات ماشین (مکانیکی) در نیویورک 

یکی از مشاغل مناسب برای ایرانیان ساکن نیویورک، شغل مکانیکی است که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد و تنها تجربه کاری برای کسب این شغل حائز اهمیت است. بدون شک داشتن مدرک مهندسی و آشنایی با علم روز در حوزه خودرو می‌تواند شانس موفقیت و کسب درآمد بالا را تضمین کند.
با این حال، تنها داشتن سابقه درخشان و تجربه کافی در‌این حوزه کاری نیز می‌تواند زمینه‌ساز دستیابی به درآمد مناسب باشد. 

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

مکانیک خودرو

30 تا 50 دلار در ساعت

.مهارت و تجربه بالا ضرورت دارد

تعمیرات موبایل در نیویورک

یکی از مشاغل مناسبی که مهاجران ایرانی می‌توانند در نیویورک داشته باشند، تعمیرات گوشی‌های موبایل است. به‌طور کلی، تعمیرات قطعات الکترونیکی از جمله گوشی‌های تلفن همراه نیاز به مدرک تحصیلی ندارد و شخص می‌تواند تنها با داشتن سوابق کاری، درآمد خوبی کسب کند. 

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

تعمیر موبایل

31 تا 46 هزار دلار در سال

.دریافت دستمزد باتوجه به تخصص متفاوت است

تاسیسات ساختمان در نیویورک

از دیگر مشاغلی فنی که برای مهاجرت به آمریکا مناسب است، می‌توان به تاسیسات ساختمانی اشاره کرد. به‌طور کلی، شغل تاسیسات ساختمانی به دو دسته تاسیسات مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می‌شود که شامل سیستم سرمایشی، سیستم گرمایشی، فاضلاب، آب، برق، گاز، سیستم تهویه و موارد دیگر است.
تاسیسات ساختمانی یکی از مشاغل پردرآمد در نیویورک آمریکا محسوب می‌شود. اگرچه نداشتن تحصیلات دانشگاهی برای یک تاسیسات کار الزامی نیست، اما داشتن سابقه بالا و مهارت کافی برای این شغل الزامی است.

شغل

میانگین درآمد

توضیحات

تاسیسات ساختمان

31 تا 46 هزار دلار در سال

.داشتن مهارت و سابقه کاری الزامی است

شغل های پر درآمد در نیویورک

شغل های پردرآمد در نیویورک

حقوق دریافتی و میزان درآمد در نیویورک، یکی از مهم‌ترین مواردی است که اکثر ایرانیان برای جستجوهای شغلی در نظر می‌گیرند. اگرچه پول تنها انگیزه برای انتخاب یک شغل نیست، اما به دلیل هزینه‌های بالای شهر نیویورک یک عامل حائز اهمیت است. 

پردرآمدترین مشاغل در نیویورک 2023 

شغل های پردرآمد در نیویورک در سال 2023 برای مهاجران ایرانی به شرح زیر است:

شغل

میانگین حقوق سالیانه

مدیر سیستم‌های اطلاعاتی (Information systems managers)

80.000 دلار

مدیر روابط عمومی‌ (public relations manager)

82.000 دلار

مدیر تبلیغات (advertising manager)

83.000 دلار

مدیر بازاریابی (marketing manager)

85.000 دلار

مدیر فروش (sales associates)

91.000 دلار

مدیر مالی (finance manager)

91.000 دلار

مشاور مالی (financial adviser)

101.000 دلار

وکیل (Attorney)

107.000 دلار

طراح UX (UX designer)

111.000 دلار

دستیار پزشک (physician assistant)

124.000 دلار

متخصص اطفال (Pediatrician)

131.000 دلار

داروساز (pharmacist)

134.000 دلار

مهندس معمار (architect)

148.000 دلار

مهندس نرم افزار (software engineer)

144.000 دلار

پزشک زنان و زایمان (Obstetrics and gynecology physician)

168.000 دلار

پزشک عمومی‌ (general practitioner)

170.000 دلار

مدیر اجرایی (Chief executive officer)

172.000 دلار

دندانپزشک (dentist)

181.000 دلار

روانپزشک (psychiatrist)

235.000 دلار

جراح (surgeon)

283.000 دلار

متخصص بیهوشی (Anesthesiologist)

427.000 دلار

کلام آخر 

ما در‌ این مقاله به معرفی مشاغل مناسب ایرانیان نیویورک و نحوه پیدا کردن کار در نیویورک پرداختیم. به‌طور کلی، شناسایی بازار کار نیویورک و آشنایی با شغل‌های پردرآمد در نیویورک می‌تواند در انتخاب شغل مناسب با دستمزد بالا کمک کند. بدون شک داشتن مشاغل تخصصی مانند پزشکی، مهندسی و مدیریت درآمد بالا و موقعیت اجتماعی را به‌همراه دارد. با این حال، موقعیت‌های شغلی برای افراد فنی مانند تعمیرکاران، تاسیساتی ها، برق کاران یا مشاغل بدون تخصص مانند دلیوری غذا، راننده اوبر نیز در‌این شهر وجود دارد. 

در پایان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی درباره کاریابی در آمریکا، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول درباره بهترین شغل در نیویورک

چطور در نیویورک کار پیدا کنم؟ 

بهترین روش برای پیدا کردن کار در نیویورک، مراجعه به سایت‌های آنلاین کاریابی مانند نیویورک‌جابز (New York Jobs) است که در این مقاله به طور کامل آن‌ها را معرفی کردیم.

بهترین شغل برای ایرانیان در نیویورک چیست؟ 

بهترین شغل برای افراد مختلف باتوجه به تحصیلات، میزان مهارت و دستمزد متفاوت است که آن‌ها را به‌تفکیک توضیح دادیم. با این حال مشاغل تخصصی مانند پزشکی، مهندسی و مهارت‌های فنی از لحاظ درآمد و موقعیت اجتماعی، جزء بهترین شغل ها در نیویورک به‌شمار می‌‌روند.

پردرآمدترین شغل در نیویورک آمریکا چیست؟ 

از پردرآمدترین مشاغل در نیویورک می‌توان به رشته های پزشکی، مهندسی و مدیریت اشاره کرد که در مقاله به‌طور کامل توضیح دادیم. 

بهترین شغل دانشجویی برای ایرانیان ساکن نیویورک چیست؟ 

از آنجایی که مشاغل دانشجویی به‌صورت پاره‌وقت هستند، مشاغلی مانند باریستا، دستیار پژوهشی، وبلاگ نویس و نگهداری از کودک مناسب این دسته افراد است. 
 

 

 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 1 | کل دیدگاه های تایید شده: 0