50% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

فرم I-131 (درخواست سند سفر)

فرم I-131 چیست؟ مراحل تکمیل و هزینه آن

در صورتی که مقیم دائم آمریکا(دارنده گرین کارت) هستید و نیاز به ترک ایالات متحده برای مدت طولانی دارید، باید برای درخواست سند سفر یا مجوز ورود مجدد اقدام کنید. برای این کار شما باید فرم I-131 را تکمیل کنید. این فرم به عنوان "درخواست سند سفر" شناخته می‌شود و با استفاده از این سند، می‌توانید وضعیت فعلی خود به عنوان مقیم دائم آمریکا را تا دو سال حفظ کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کامل فرم I-131 آمریکا بپردازیم. چنانچه قصد تکمیل این فرم را دارید، برای اطلاع از مراحل تکمیل فرم، هزینه و مدت زمان پردازش آن، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

حامی مهاجر، دارای رتبه اول اخذ انواع ویزای آمریکا در ایران است. در صورت نیاز به هریک از خدمات حامی‌مهاجر از جمله اخذ وقت فوری سفارت، پیکاپ پاسپورت و تکمیل فرم‌های سفارتی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فرم I-131 چیست؟

فرم I-131 یکی از فرم‌های ارائه شده توسط سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) است. این فرم به عنوان "درخواست سند سفر یا مجوز ورود مجدد" شناخته می‌شود. سند سفر یا مجوز ورود، یک مجوز موقت برای مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) است که قصد دارد مدتی را خارج از ایالات متحده سپری کند و سپس بازگردد.

مقیم دائمی که بیش از یک سال را خارج از ایالات متحده بوده باشد، برای بازگشت مجدد به آمریکا نیاز به یک مجوز ورود یا سند سفر دارد. با استفاده از این سند می‌تواند وضعیت خود را به عنوان مقیم دائم حفظ کند. زیرا در صورتی که یک مقیم دائم بیش از یک سال را خارج از ایالات متحده بوده باشد، گرین کارت او ممکن است بطور خودکار باطل شود. همچنین اگر مقیم دائم قصد دارد بیش از دو سال خارج از ایالات متحده بماند، نمی‌تواند سند سفر دریافت کند و برای بازگشت به ایالات متحده باید درخواست ویزای SB1 را ارائه دهد.

متقاضی برای درخواست سند سفر، باید فرم I-131 را تکمیل کند و همراه با مدارک خود به USCIS ارسال کند. این فرم شامل اطلاعات شخصی متقاضی و اطلاعات مربوط به سفرهای قبلی است. همچنین مدارک و اطلاعاتی درباره سفرهایی که متقاضی پیش رو دارد را نیز باید ارائه دهد.

مراحل تکمیل فرم I-131

برای شروع درخواست سند سفر، ابتدا باید فرم I-131 را دانلود کنید و تمامی فیلدهای آن را به درستی تکمیل نمایید. برای درخواست سند سفر، باید اطلات مربوط به سفرهای قبلی خود را نیز وارد کنید. همچنین، باید اطلاعاتی درباره سفری که پیش رو دارید و هدف اصلی از این سفر را نیز ذکر کنید. بسته به نوع سفر و درخواست شما، ممکن است از شما برخی اسناد مرتبط با سفر نیز درخواست شود.

پس از تکمیل فرم، باید هزینه‌های مربوط به پردازش فرم را پرداخت کنید و سپس فرم را به همراه مدارک مورد نیاز به USCIS ارسال نمایید. پس از ارسال درخواست، می‌توانید وضعیت پردازش درخواست خود را از طریق وبسایت USCIS پیگیری کنید.

دانلود فرم کامل I-131 (آخرین نسخه 2023)

هزینه فرم I-131

هزینه فرم i-131

هزینه تکمیل فرم I-131 و خدمات بایومتریک آن، با توجه به نوع درخواست و سن متقاضی متفاوت است. همچنین با توجه به نوع درخواست و شرایط متقاضی، ممکن است هزینه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد. در جدول زیر، هزینه فرم I-131 برای درخواست مجوز سفر را می‌توانید ببینید:

سن متقاضی

هزینه تشکیل پرونده (دلار)

خدمات بایومتریک (دلار)

جمع کل (دلار)

13 و زیر 13 سال

575

0

575

14 تا 79 سال

575

85

660

80 و بالای 80 سال

575

0

575

 

مدت زمان پردازش فرم I-131

مدت زمان پردازش فرم I-131، بسته به عوامل مختلف، ممکن است متفاوت باشد. عواملی مانند نوع درخواست متقاضی، شرایط متقاضی و حجم درخواست‌های دریافتی سفارت، از جمله عواملی هستند که می‌توانند در زمان پردازش فرم I-131 تاثیرگذار باشند. طبق گزارش USCIS، زمان تقریبی پردازش فرم I-131 در 80 درصد از پرونده‌ها، حدودا 17.5 ماه بوده است. با این حال، باید توجه داشت که این زمان تقریبی است و ممکن است در هر مورد، زمان بیشتر یا کمتری برای پردازش نیاز باشد.

به منظور دریافت سند سفر، فرم I-131 را باید در داخل ایالات متحده تکمیل و ارسال کنید. مدت زمان پردازش برای درخواست سند سفر متفاوت است و ممکن است زمان بسیار کوتاهی برای پردازش آن نیاز باشد. همچنین USCIS توصیه می‌کند که حداقل 60 روز قبل از سفر به خارج از ایالات متحده، این فرم را ارسال کنید.

 

سخن پایانی

فرم I-131 یکی از فرم‌های ارائه شده توسط سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) است که به عنوان "درخواست سند سفر" شناخته می‌شود و برای درخواست صدور سند سفر برای مقیمان دائم آمریکا (دارندگان گرین کارت) استفاده می‌شود. هدف اصلی این فرم، امکان ترک ایالات متحده برای مدت طولانی و سپس بازگشت به ایالات متحده بدون باطل شدن گرین کارت است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، از طریق شماره 02148000957 با کارشناسان مجرب حامی مهاجر تماس بگیرید.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 38 | کل دیدگاه های تایید شده: 0