20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ایالت وایومینگ بزرگ ترین ایالت آمریکا که کمترین جمعیت را دارد!

ایالت وایومینگ (wyoming state)

سفر به آمریکا یا زندگی در آن، یک ماجراجویی پرهیجان است. ایالات متحده به دلیل داشتن جاذبه‌های تفریحی زیاد و همچنین مزایای بسیاری برای زندگی، همواره مقصد بسیاری از مسافران یا مهاجران بوده است. 
در این مقاله سعی داریم شما را با یکی از ایالت‌های آمریکا آشنا کنیم که "ایالت وایومینگ" نام دارد. سرزمینی که در آن آبشارها از دره‌های شیب‌دار سرازیر می‌شوند و دریاچه‌ها و رودخانه‌های پر زرق‌و‌برق تا کیلومترها امتداد دارند.
 نام مستعار این ایالت، دولت برابری و شعارشان "حقوق برابر" است؛ دلیل انتخاب آن این است: وایومینگ اولین ایالتی بود که به زنان حق رای داد و به حضور زنان در هیئت منصفه و داشتن مناصب دولتی اعطا کرد.
وایومینگ در مناطق کوهستانی غرب آمریکا قرار دارد و حدود دو سوم رشته‌کوه‌های راکی را دارد؛ به همین دلیل کم‌جمعیت‌ترین ایالت آمریکاست که بزرگ‌ترین شهر این ایالت، شاین (Cheyenne) نام دارد که پایتخت این استان در نظر گرفته شده است. 
اگر با خواندن این مقاله تمایل داشتید به آمریکا سفر کنید، باید برای ویزای توریستی آمریکا اقدام کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص، می‌توانید با شماره 02148000957 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب ما در زمینه سفر به آمریکا صحبت کنید.

نکات جالب درباره ایالت وایومینگ آمریکا 

 • زمین لرزه‌های متعدد باعث ایجاد پارک ملی گرند تتون شدند!
 • موزه جکسون هول یک مسیر مجسمه‌سازی به طول سه چهارم مایل است و مجسمه‌های گاومیش و گوزن در اندازه واقعی به نظر می‌رسد؛ به گونه‌ای که انگار از میان کوه‌ها می‌تازند!
 • وایومینگ کم جمعیت‌ترین ایالت اتحادیه است!
 • در ایالت وایومینگ فقط دو پله برقی وجود دارد!
 • تعداد بوفالو به حدی در این ایالت زیاد است که نماد پرچم آنها نیز بوفالو است! 
 • نقاش جکسون پولاک اهل وایومینگ بود!
 • آبفشان Old Faithful حدود 17 بار در روز فوران می‌کند!

نکات جالب درباره ایالت وایومینگ

تاریخچه ایالت وایومینگ 

تاریخچه این ایالت به سال‌های بسیار اخیر برمی‌گردد؛ یعنی افراد حداقل 12000 سال پیش در دشت‌های وسیع وایومینگ فعلی زندگی می‌کردند. از نشانه‌های این ساکنان قدیمی می‌توان به اجسام سنگی باستانی 245 فوتی اشاره کرد که در نزدیکی لاول، وایومینگ ساخته شد و احتمالاً برای مراسم‌های مهم مورد استفاده قرار می‌گرفت.
 هزاران سال بعد قبایل بومی آمریکا از جمله آراپهو، شاین، کرو، شوشون و اوته در این سرزمین زندگی می‌کردند. در سال 1890 وایومینگ چهل و چهارمین ایالت آمریکا شد و جنگل ملی شوشون در سال 1891 در شمال غربی وایومینگ به عنوان بخشی از منطقه حفاظت شده یلوستون تیمبرلند کنار گذاشته شد. این اولین جنگل ملی کشور است!
جالب است بدانید اعضای قبایل شوشون و آراپاهو هنوز در وایومینگ زندگی می‌کنند.
مورخان هنوز در علت نامگذاری این سرزمین به وایومینگ شک دارند. این نام ممکن است از کلمه‌ هندی دلاور به معنای "کوه‌ها و دره‌های متناوب" یا "دشت‌های بزرگ" گرفته شده باشد؛ همچنین ممکن است از زبان Munsee به معنای "در کنار رودخانه بزرگ" یا زبان Algonquin به معنای "یک دشت بزرگ" آمده باشد. به‌صورت کلی، تمام معناهای شناخته شده برای این ایالت، به جاذبه‌های طبیعی بی‌همتای آن یعنی دشت و کوه‌های زیبایش اشاره دارند.

ایالت وایومینگ کجاست؟

وایومینگ در غرب آمریکا قرار دارد و در بخش شمالی خود، با مونتانا هم مرز است.

ایالت وایومینگ

همچنین در غرب این ایالت آیداهو و یوتا، در جنوب کلرادو و نبراسکا و داکوتای جنوبی در شرق قرار گرفته‌اند. ایالت وایومینگ را می‌توان به سه منطقه تقسیم کرد که عبارت‌‌اند از: 

 1. دشت بزرگ در سراسر بخش شرقی ایالت گسترده شده است و پوشیده از درختچه‌ها و علف‌های کوتاه است. این منطقه همچنین شامل تپه‌های سیاه است، جایی که بنای یادبود ملی برج شیاطین (اولین اثر ملی) در آن قرار دارد. برج شیاطین یک تپه بزرگ و مسطح با ضلع‌های شیب‌دار است. (شما ممکن است آثار ملی را به عنوان ساختمان‌های دست ساز تصور کنید، اما این مکان‌ها می‌توانند شکل‌های زمین مهمی نیز باشند!)
 2. رشته کوه‌های راکی از شمال به جنوب در بیشتر ایالت کشیده شده است. پارک ملی گرند تتون اینجاست. یلوستون، اولین پارک ملی جهان نیز همینطور است. یلوستون به دلیل داشتن آبفشانی که حدود 17 بار در روز فوران می‌کند (Old Faithful)، معروف است.
 3. منطقه حوضه اینترمونتان بین رشته کوه است و دارای علف‌های کوتاه و درختان کمی است. همچنین این بخش شامل بزرگترین سیستم تپه‌های شنی زنده (به نام صحرای سرخ) در ایالات متحده است.

آب و هوای ایالت وایومینگ

آب‌وهوای وایومینگ تحت تأثیر موقعیت داخلی آن، در خشکی آمریکای شمالی و ارتفاع متوسط آن قرار دارد. این ایالت شامل مناطق بیابانی خشک، استپی نیمه خشک (چمنزار کوتاه چمن) و آب‌و هوای آلپ است.
 مناطق بیابانی خشک همگی در نیمه غربی ایالت یافت می‌شوند و میانگین بارندگی سالانه آنها بین 100 تا 200 میلی‌متر است. حدود سه چهارم این ایالت استپی نیمه خشک در نظر گرفته می‌شود و باران به طور متوسط سالانه حدود 230 تا 410 میلی‌متر است.
کوه‌های وایومینگ ممکن است مقادیر بسیار بیشتری از بارش را داشته باشند. در برخی از مناطق کوهستانی بارش برف می‌تواند سالانه بیش از 5100 میلی‌مترباشد و بیش از 150 روز در سال روی زمین پوشیده از برف باشد!
میانگین دمای ماهانه در وایومینگ بسیار متفاوت است. میانگین دما در ژانویه از حدود 12- درجه سانتیگراد، در کوهستان‌ها تا بالای 2- درجه سانتیگراد و در جنوب شرقی متغیر است. 
میانگین دمای جولای حدود 10 درجه سانتیگراد در کوه‌ها است و به حدود 24 درجه سانتیگراد در حوضه Bighorn در شمال مرکزی وایومینگ می‌رسد.

جاذبه های دیدنی ایالت وایومینگ 

غرب وحشی در وایومینگ زنده می‌شود. وایومینگ یکی از کم جمعیت‌ترین ایالت‌های ایالات متحده و سرزمینی با مناظر ناهموار، افسانه‌های غنی قبیله‌ای، رودئوها، مزرعه‌داری، شهرهای گاوچران و برخی از مناطق بیابانی بزرگ جهان است که که در ادامه برخی از آنها را معرفی کرده و می‌بینیم.

 • پارک ملی یلوستون
 • پارک ملی گراند تتون
 • جکسون
 • پارک ایالتی هات اسپرینگز، ترموپولیس
 • جنگل ملی بریجر-تتون
 • مرکز بیل بوفالو غرب، کودی
 • منطقه تفریحی ملی تنگه شعله ور
 • محدوده رودخانه باد
 • پیست اسکی بزرگ ترقی
 • مرکز تفسیری مسیرهای تاریخی ملی، کاسپر
 • محوطه تاریخی ملی فورت لارامی
 • بنای یادبود ملی برج شیاطین
 • منطقه تفریحی ملی Bighorn Canyon
 • شاین
 • پارک ایالتی کرت گودی
 • شهر قدیمی تریل، کودی

پارک ملی یلوستون
یلوستون اولین و قدیمی‌ترین پارک ملی جهان است که در سال 1872 تأسیس شد. این مکان یکی از شگفت انگیزترین مناطق بیابانی روی کره زمین است و حیات وحش فراوان شامل خرس‌های گریزلی و سیاه، گرگ‌های خاکستری، بز کوهی، قوهای شیپور و عقاب‌های با شکوه دارد.

پارک یلوستون در ایالت وایومینگ

همچنین این پارک به‌عنوان سرزمین عجایب زمین گرمایی شناخته می‌شود. آبفشان‌های خش خش، گلدان‌های جوشان و چشمه‌های آب گرم بخار، نیروهایی را که میلیون‌ها سال پیش این چشم‌انداز خیره‌‎کننده را شکل داده‌اند، نشان می‌دهند. از ویژگی‌های برجسته پارک ملی یلوستون می‌توان به آبفشان معروف Old Faithful، دریاچه Yellowstone و آبشارهای زیبای Lower Falls اشاره کرد.
پارک ملی گراند تتون
پارک ملی گرند تتون یکی از جواهرات وایومینگ است که توسط قله‌های پرتگاه رشته کوه قدرتمند تتون تاج گذاری شده است. این کوه‌ها، در شمال غربی ایالت، میلیون‌ها سال پیش، زمانی که یک گسل در پوسته زمین خم شد و 12 قله به ارتفاع بیش از 12000 پا را ایجاد کرد، تشکیل شدند. بلندترین آنها، گرند تتون، در ارتفاع 13770 فوتی از سطح دریا اوج می گیرد.
بیش از 300 گونه پرنده، 60 گونه پستاندار و بسیاری از ماهیان آب شیرین در این پارک زندگی می‌کنند. جای تعجب نیست که این پارک بهشتی برای دوستداران حیات وحش، عکاسان، کوهنوردان، کایاک سواران و کوهنوردان است.
پارک ایالتی هات اسپرینگز
پارک ایالتی هات اسپرینگز که در اطراف بزرگ‌ترین چشمه آب گرم معدنی جهان ساخته شده است، مکانی عالی برای توقف برای دریافت آرامش است. آب معدنی بخاری که از چشمه بزرگ فوران می‌کند به داخل حمام‌ها هدایت می‌شود و در دمای 104 درجه فارنهایت ثابت نگه داشته می‌شود. شما می‌توانید در آب‌های گرم داخل خانه حمام دولتی یا در استخری روباز ذهنتان را آرام کنید.
مرکز بیل بوفالو غرب
مرکز بیل بوفالو در غرب، پنج موزه جذاب دارد. در موزه بیل بوفالو، می‌توانید آثاری از زندگی بوفالو بیل کودی، سرباز و نمایشگر افسانه‌ای آمریکایی را مشاهده کنید.
موزه سلاح گرم کودی شامل مجموعه بزرگی از سلاح‌های گرم از سراسر جهان است. حیات‌وحش و زمین‌شناسی وایومینگ موضوعات اصلی موزه تاریخ طبیعی دریپر هستند و می‌توانید از طریق نمایشگاه‌ها با فرهنگ اولین ساکنان این دشت‌ها در موزه دشت‌های هند آشنا شوید.
در گالری هنر غربی ویتنی، آثار فردریک رمینگتون، چارلز راسل و جورج کاتلین موضوع غرب وحشی را ادامه می‌دهند.
بنای یادبود ملی برج شیاطین
بنای یادبود ملی برج شیاطین ( یک آتشفشان چند هزار ساله) که بیش از 1200 فوت بر فراز دشت‌های شرقی وایومینگ و رودخانه بل فورش قرار دارد، یک جواهر زمین‌شناسی است. 

برج شیطان در ایالت وایومینگ

مسیرهای تازه در پیست اسکی بزرگ ایالت وایومینگ
اگر از ایستادن در صف‌ها و پرداخت هزینه‌های گزاف برای بلیط اسکی خسته شده‌اید، پیست اسکی گرند ترقی، یک انتخاب داغ برای تعطیلات اسکی بعدی شما در وایومینگ است.
در اینجا مسیرهایی برای همه توانایی‌ها پیدا خواهید کرد، اما اسکی‌بازان متوسط به خوبی خدمات رسانی می‌کنند و بیش از 70 درصد از زمین‌ها برای آنها مناسب طبقه‌بندی شده است. امکانات دیگر عبارتند از دو پارک زمینی، کفش‌های برفی، و مسیرهای نوردیک. 
این مکان‌ها در تابستان نیز پر از فعالیت‌ها است. آسانسوری خوش منظره، کنسرت موسیقی، مسیرهای دوچرخه‌سواری در کنار رستوران‌ها و مغازه‌های کوچک جذاب، یک سفر هیجان‌انگیز را برای شما و خانواده‌تان ایجاد می‌کند.
منطقه تفریحی ملی تنگه فلیمینگ گرج
این منطقه به‌خاطر صخره‌های ماسه‌سنگ قرمز چشمگیر، نام‌گذاری شده است. مخزن فلیمینگ گرج از آب‌های رودخانه گرین تغذیه می‌شود و مکانی محبوب برای قایق‌سواری، ماهیگیری، شنا، کمپینگ و کایاک‌سواری است. 
علاوه بر صخره‌های رنگارنگ، برخی از دیوارهای سنگی، سنگ نگاره‌هایی را به نمایش می‌گذارند و فسیل‌های ماقبل تاریخ، اغلب در این منطقه یافت می‌شود.

فرهنگ مردم ایالت وایومینگ 

سنت‌ها و فرهنگ غرب آمریکا تا حد زیادی، بخشی از زندگی وایومینگ است. جشنواره‌های سالانه‌ای که میراث غربی این ایالت را جشن می‌گیرند، شامل نمایشگاه‌های شهرستانی ایالت وایومینگ (در داگلاس برگزار می‌شود) و روزهای جوبیلی (در لارامی در ماه جولای برگزار می‌شود)، می‌شوند. 
بسیاری از این رویدادها همراه با رودئو برگزار می شوند. بزرگترین رودئوی جهان هر تابستان در شاین در روزهای مرزی برگزار می‌شود. روزهای مرزی از سال 1897 هر ساله برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان را از تمام نقاط جهان به تماشای رویدادهایی می‌کشاند که شامل سواری برونکو، گاو‌سواری، طناب زدن گوساله و مسابقه بشکه‌ای می‌شود.

تحصیلات در ایالت وایومینگ 

اکثر افراد این ایالت تحصیل کرده‌اند و نسبت فارغ‌التحصیلان دبیرستان و کالج بالاتر از میانگین ملی است. مدارس وایومینگ کوچک هستند و نسبت تعداد معلم به شاگرد مناسبی دارند. در برخی از مناطق دور، مهدکودک تا کلاس هشتم هنوز در مدارس تک معلمی تدریس می‌شود. اکثریت جمعیت ایالت از دبیرستان، فارغ‌‌التحصیل می‌شوند.

دانشگاه ایالت وایومینگ

دانشگاه وایومینگ برای تحصیل در این ایالت، از کیفیت آموزشی بسیار خوبی برخوردار است. در ادامه نام برخی از کالج‌های معروف ایالت وایومینگ را نیز می‌بینید. 

 • کالج کاسپر
 • کالج مرکزی وایومینگ
 • کالج وایومینگ شرقی
 • کالج ژیلت
 • کالج اجتماعی شهرستان لارامی
 • کالج شمال غربی
 • کالج شریدان
 • کالج وسترن وایومینگ

مشاغل و حوزه کاری در ایالت وایومینگ 

در این ایالت، قانون واگنر-پیسر در سال 1933 یک سیستم سراسری از دفاتر کار عمومی را ایجاد کرد که به عنوان خدمات استخدام شناخته می‌شود. این قانون در سال 1998 اصلاح شد تا خدمات استخدامی بخشی از سیستم ارائه خدمات یک مرحله‌ای باشد.

کار این سیستم کمک به جویندگان کار در یافتن شغل، کارفرمایان در یافتن کارگران واجد شرایط و در برخی زمینه‌ها ارائه آموزش‌های شغلی و خدمات مرتبط است. 
این قانون دسترسی همگانی به نیروی کار و قانون نوآوری و فرصت نیروی کار را فراهم می‌کند تا کارگران، جویندگان کار و مشاغل بتوانند خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند. 


وضعیت اقتصاد در ایالت وایومینگ 

اقتصاد وایومینگ به شدت به معدن و کشاورزی (عمدتاً بازاریابی گاو و گوسفند گوشتی) وابسته است.

اقتصاد ایالت وایومینگ

این ایالت همچنین دارای یک صنعت توریستی مهم و رو به رشد است که به میلیون‌ها بازدیدکننده از پارک‌ها و مکان‌های تاریخی ایالت، خدمات ارائه می‌دهد. در ایالت وایومینگ تولید اهمیت کمی دارد. در ادامه به توضیح کوتاهی از تاثیر این وارد در اقتصاد وایومینگ می‌پردازیم.

البته پیش از اینکه سراغ مطلب اصلی برویم شاید جالب باشد بدانید تقاضا برای انرژی در وایومینگ نسبت به اکثر ایالت‌های دیگر کمتر است و بیشتر انرژی آن به ایالت‌های همسایه صادر می‌شود.

 • همانطور که یکی از نام‌های مستعار وایومینگ، از کلمه ایالت کابوی می‌آید، باید بدانید دامداری از لحاظ تاریخی هم از نظر اقتصادی و هم از نظر فرهنگی برای این ایالت مهم بود. مراتع این ایالت برای تولید دام مناسب است و بیش از دو سوم مساحت ایالت به چرای دام اختصاص دارد.
 • این ایالت کمتر از 10000 مزرعه دارد، زیرا میزان بارندگی سالانه در بخش غربی آن بسیار کم است. یونجه که توسط دام مصرف می‌شود، بخش عمده‌ای از زمین‌های زراعی ایالت را تشکیل می‌دهد. باارزش‌ترین محصول غلات صادراتی وایومینگ، گندم است.
 • وایومینگ یکی از بزرگ‌ترین ایالت‌های تولیدکننده زغال سنگ در کشور آمریکا است و از نظر اهمیت اقتصادی پس از تولید نفت و گاز طبیعی قرار دارد. 
 • از میان ذخایر نفت و گاز یافت شده در سراسر ایالت، بزرگ‌ترین آنها در شمال شرقی وایومینگ است.
 • وایومینگ دارای ذخایر قابل توجهی اورانیوم است که تخمین زده می‌شود یک سوم کل ذخایر ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. بزرگ‌ترین ذخایر اورانیوم ایالت در صحرای سرخ، حوضه شرلی، حوضه رودخانه پودر جنوبی، تپه های گاز و نواحی Pumpkin Buttes یافت می‌شود.
 • مقادیر کمی طلا و سنگ‌های قیمتی در کوه‌های رودخانه باد و جاهای دیگر یافت شده است اما در مقادیر تجاری استخراج نمی‌شوند.
 • بیشتر برق وایومینگ توسط نیروگاه‌های زغال سنگ تولید می‌شود. 
 • بزرگترین تاسیسات باد آن در گوشه جنوب غربی ایالت است. 
 • بیشتر تولیدی که در این ایالت انجام می‌شود، به فرآوری مواد معدنی خام استخراج شده در آنجا مربوط می‌شود. کارخانه های شیمیایی وایومینگ کود و سایر مواد شیمیایی کشاورزی تولید می‌کنند. 
 • وایومینگ در بین ایالت‌های برتر کشور در تولید پشم قرار دارد.
 • از آنجایی که گردشگری و تفریح از صنایع بزرگ در حال رشد در وایومینگ هستند، دولت ایالتی تبلیغات خود از مناظر دیدنی و فرصت‌های تفریحی وایومینگ را افزایش داده است.
 • خاک رس طبیعی که از خاکستر آتشفشانی به دست می‌آید، در غذاها، ساختمان سازی، مواد شوینده و به عنوان بستر گربه استفاده می‌شود.

حمل و نقل در ایالت وایومینگ

مسیر اصلی راه‌آهن بین قاره‌ای هنوز به عنوان یکی از راهروهای حمل و نقل اصلی وایومینگ عمل می‌کند. خطوط راه آهن Union Pacific Railroad که همچنان مقادیر قابل توجهی بار را در سراسر ایالت حمل می‌کند، اکنون با کریدور بین ایالتی 80، یکی از مهم‌ترین بزرگراه‌های شرق به غرب کشور، مشترک است.

حمل و نقل در ایالت وایومینگ

البته خدمات ریلی مسافری در وایومینگ در سال 1997 به دلیل هزینه‌های بالا متوقف شد. اکنون شرکت‌های هواپیمایی مسافربری به شهرهای بزرگ و مقاصد تفریحی ایالت از جمله شاین، لارامی، کاسپر، کودی و جکسون خدمات‌رسانی می‌کنند.

حیات وحش ایالت وایومینگ 

بوفالو، پرونگ هورن، خرس سیاه، گریزلی و گوسفند شاخ در میان پستانداران بسیار وایومینگ هستند. شاهین‌های دم قرمز، شاهین‌های دشتی، پینیون jays و پرندگان آبی کوهستانی چند مورد از پرندگانی هستند که بالای سرشان اوج می‌گیرند. خزندگان شامل لاک‌پشت‌های رنگ‌آمیزی غربی، بوآهای لاستیکی و مارمولک‌های بدون گوش هستند. دوزیستانی مانند قورباغه‌های خالدار کلمبیا، وزغ‌های وایومینگ و سمندرهای ببر غربی را می‌توانید در اینجا پیدا کنید.
علف‌ها، بوته‌های نیمه بیابانی و درختچه‌های بیابانی تقریباً تمام ایالت را پوشش می‌دهند. درمنه و ارس کوه راکی نمونه ای از این گیاهان هستند. در مناطق جنگلی، می‌توانید کاج پوندروسا، کاج لژپول و صنوبر داگلاس را پیدا کنید. بومادران، شمعدانی، بنفش چسبنده، پری صورتی، و قلم مو هندی (گل ایالتی) تعدادی از گل‌های وحشی هستند که در سرتاسر وایومینگ رشد می‌کنند.
سخن نهایی 
در این مقاله توضیح دادیم که وایومینگ دهمین منطقه بزرگ و دومین ایالت کم جمعیت آمریکا است و ایالتی بدون ترافیک همراه با جاذبه‌های طبیعی بکر است؛ همچنین آب‌وهوای آن به گونه‌ای است که ایرانیان تمایل به زندگی در این محیط را دارند.
اگرچه وایومینگ در بین ساکنان آمریکا چندان محبوب نیست، اما هنوز هم افرادی هستند که آرامش و آب‌وهوای این ایالت را نسبت به ایالات دیگر ترجیح می‌دهند؛ دلیل آن مزایا و نکات مثبتی است که وایومینگ نسبت به دیگر ایالت‌ها دارد.
اگر سوالی هم در خصوص مهاجرت به آمریکا سوالی داشتید، ما در حامی مهاجر صمیمانه پذیرای گرم شما عزیزان هستیم. تلفن تماس مجموعه 02148000957

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0