20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی
فرم I-140 (نکات تکمیل آن و هزینه)

آمریکا به دلیل داشتن کیفیت زندگی بالا و فرصت‌های شغلی ایده‌آل، یکی از کشور های محبوب برای مهاجران است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به آمریکا به منظور کار دراین کشور را دارند باید مراحلی را طی کنند. یکی از این مراحل، تکمیل فرم I-140 است. پس از تایید گواهی کار، گام بعدی برای اخذ اقامت دائم، پر کردن فرم I-140 است. ما در ادامه این مقاله توضیحی درباره فرم i-140 خواهیم داد. همچنین به ویزاهایی که نیاز به تکمیل این فرم دارند می‌پردازیم و درباره مدت زمان اخذ و هزینه آن نیز صحبت خواهیم کرد. همچنین در انتهای مقاله به سوالات متداول درباره فرم I-140 نیز پاسخ خواهیم داد.

موسسه حامی مهاجر با داشتن تخصص و تجربه ای طولانی در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، اخذ اقامت دائم آمریکا و مشاوره تخصصی مهاجرت می‌تواند در این مسیر همراه شما باشد. همچنین برای کسب اطلاعت بیشتر و مشاوره تخصصی، می‌توانید از طریق شماره 02148000957با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

فرم I-140 چیست؟

فرم I140 یک فرم مهاجرت برای شهروندان خارجی است که قصد کار کردن در ایالات متحده دارند. اصولا فرم I-140 را کارفرما برای شهروندان خارجی ارسال می‌کند و کارفرما ازاین فرم برای درخواست مهاجرت برای کارکنان خارجی، استفاده می‌کند تا از USCIS بخواهد که یک شهروند خارجی را به عنوان فردی که واجد شرایط ویزای مهاجرتی بر اساس شغل است طبقه بندی کند. در برخی موارد، برخی از متقاضیان می توانند خودشان این درخواست را ثبت کنند.

تایید فرم I-140 شما به این معنی است که شما واجد شرایط اقامت دائم خواهید بود. همچنین تأییدیه I-140 شما مشخص می‌کند که چه نوع ویزای مبتنی بر اشتغال را درخواست کرده‌اید و برای آن واجد شرایط هستید.

چه کسی به فرم I-140 نیاز دارد؟

این فرم مورد نیاز افرادی است که می خواهند در ایالات متحده تحت یک کارفرمای خاص کار کنند. با توجه به اینکه آنها باید به آمریکا بروند، این فرم برای کمک به آنها برای دریافت ویزای کاری و سفر به ایالات متحده برای کار مورد نیاز است.

به طورکلی ویزاهای زیر به تکمیل فرم I-140 نیاز دارند:

  • ویزای EB-1: ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال برای کارگران دائمی با توانایی فوق العاده
  • ویزای EB-2: ویزای مهاجرتی مبتنی بر اشتغال برای افراد دارای مدرک تحصیلی پیشرفته یا توانایی استثنایی
  • ویزای EB-3: مهاجرت مبتنی بر اشتغال برای کارگران ماهر، متخصصان و سایر کارگران

نکات تکمیل فرم I-140

- کارفرمایان باید اطلاعات کلی در مورد متقاضی و موقعیت شغلی مورد نظر را در فرم I-140 خود ارائه دهند.

- کارفرمایان باید توانایی خود را برای پرداخت دستمزد در حد دستمزد رایج یا بالاتر را ثابت کنند.

- اگر به سؤالی پاسخ می‌دهید که برای شما صدق نمی‌کند، «N/A» بنویسید، مگر اینکه دستورالعمل‌های دیگری به شما داده شود.

- اگر برای پاسخ به هر سؤالی به فضای بیشتری نیاز دارید، می‌توانید این مورد را در قسمت 11 (اطلاعات تکمیلی) مشخص کنید یا یک برگه دیگر را به انتهای فرم پیوست کنید.

- اگر برای تکمیل فرم از مترجم کمک می‌گیرید، گواهی مترجم،اطلاعات تماس و امضاء او نیز مورد نیاز است.

- اگر شخص دیگری غیر از شما درخواست را تکمیل کند، باید اطلاعات شخصی و امضا خود را نیز ارائه دهد.

- فقط یک ویزا را در قسمت 2 انتخاب کنید. اگر قسمت 2 را خالی بگذارید یا بیش از یک نوع ویزا را انتخاب کنید، فرم شما رد می‌شود.

- در آخر حتما یک کپی از مدارک را برای مراجعات بعدی نزد خود داشته باشید.

مدت زمان تایید فرم I-140

تعیین مدت زمان دقیق برای تایید فرم I-140 ممکن نیست زیرا مدت زمان تایید این فرم باتوجه به نوع ویزا و شرایط افراد متفاوت است. درخواست فرم I-140 ممکن است بلافاصله پردازش و تایید شود و یا حتی چندین ماه طول بکشد. اما به طورکلی، تایید این فرم ممکن است بین 4 تا 6 ماه زمان ببرد.

هزینه فرم I-140

فرم I-140 هنگام ارسال، به هزینه‌ای برای پردازش نیاز دارد. این هزینه 700 دلار خواهد بود و می توانید از طریق چک یا حواله پرداخت کنید. باید بدانید که چه درخواست خود را پس بگیرید یا USCIS اقدام خاصی با درخواست شما انجام دهد، تمام هزینه ها غیرقابل استرداد و نهایی هستند.

سخن پایانی

فرم I-140 از جمله فرم های مهم مهاجرتی است که در تکمیل آن باید بسیار دقت کنید. ما دراین مقاله به توضیح جامعی درباره فرم I-140 پرداختیم. گفتیم که چه کسی باید فرم I-140  را تکمیل کند و کدام ویزاها به تکمیل این فرم نیاز دارند. در ادامه به نکاتی اشاره کردیم که در تکمیل فرم I-140 ضروری هستند. در آخر درباره مدت زمان تایید فرم I-140 نیز صحبت کردیم و گفتیم که هزینه تکمیل این فرم چقدر است.

همچنین درصورت نیاز به مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به آمریکا، اخذ انواع ویزای آمریکا و اخذ اقامت دائم آمریکا می‌توانید از طریق شماره 02148000957با کارشناسان حامی مهاجر تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره فرم I-140

آیا می توان درخواست I-140 را لغو کرد؟

بله، درخواست کننده یا نماینده دادخواست I-140 ممکن است نامه ای به USCIS ارسال کند و درخواست لغو I-140 کند.

امکان رد شدن فرم I-140 وجود دارد؟

بله، درصورت انجام هر اشتباهی در تکمیل این فرم، امکان رد شدن آن وجود دارد.

آیا تایید فرم I-140 دریافت گرین کارت را تضمین می کند؟

خیر، تکمیل فرم I-140 تنها یکی ازمراحل دریافت اقامت دائم است.

در فرم I-140 می‌توانم دو نوع ویزا را انتخاب کنم؟

خیر، همانطور که در متن مقاله به آن اشاره کردیم این کار باعث رد شدن فرم I-140 شما می‌شود.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 2 | کل دیدگاه های تایید شده: 0