20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

ایالت آلاسکا

ایالت آلاسکا؛ بزرگ‌ترین ایالت آمریکا!

شاید شما هم با شنیدن "ایالت آلاسکا" سرما و کوه یخ به ذهنتان برسد، اما باید بدانید این سرزمین یکی از قطب‌های گردشگری آمریکا شده است و زیبایی‌های ناب طبیعی بسیاری دارد. 
یک صبح تقریبا تاریک را تجسم کنید، ستاره شمالی کاملاً قابل مشاهده است و خش خش گوزن‌ها در میان درختان شنیده می‌شود. این یک سناریو فیلم نیست؛ باور کنید یا نه، پیاده‌روی معمولی صبحگاهی تا ایستگاه اتوبوس برای بسیاری از دانش‌آموزان آلاسکا به این صورت است.
اگر شما هم عاشق مهاجرت به آمریکا، مخصوصا مهاجرت به مکانی هستید که پوشیدن لباس زیاد و قدم زدن بین برف و ماجراجویی در تمام روزمره‌هایتان باشد، با ما در این مقاله همراه شوید تا زندگی در آلاسکا را از تمام جهات بررسی کنیم. 

تاریخچه ایالت آلاسکا 

باستان‌شناسان مصنوعاتی را در خشکی کشف کرده‌اند که شواهدی از فعالیت‌های انسانی در آمریکای شمالی و جنوبی در حدود 12000 سال را نشان می‌دهد. 

تاریخچه ایالت آلاسکا

اروپایی‌ها برای اولین بار آلاسکا را در سال 1741 کشف کردند، زمانی که کاشف دانمارکی ویتوس برینگ آن را در سفر طولانی خود از سیبری مشاهده کرد. اولین شهرک در آلاسکا توسط نهنگ‌ها و تاجران خز روسی در جزیره کودیاک در سال 1784 تأسیس شد.
در اواسط قرن 18، این منطقه توسط قبایل بومی آلاسکا پر جمعیت بود. آلاسکا از دهه 1740 تا سال 1867 مستعمره روسیه بود و در نهایت آمریکا به خرید ایالت آلاسکا اقدام کرد و این قلمرو را به قیمت 7.2 میلیون دلار از روس‌ها خریداری کرد. در 3 ژانویه 1959 آلاسکا به عنوان ایالت چهل و نهم در آمریکا پذیرفته شد.
در آن زمان سه گروه از بومیان در آلاسکا زندگی می‌کردند: اسکیموها، آلئوت ها و سرخ‌پوستان.
در حال حاضر، دولت فدرال ایالات متحده تقریباً 65 درصد از آلاسکا را به عنوان زمین‌های عمومی، از جمله 24 پارک ملی، 16 پناهگاه حیات وحش و دو جنگل ملی، در اختیار دارد و مدیریت می‌کند.

آلاسکا کجاست؟ 

بزرگترین ایالت ایالات متحده است که یک شبه جزیره بزرگ در منتهی الیه شمال غربی آمریکای شمالی در نظر گرفته می‌شود. آلاسکا توسط کانادا از 48 ایالت مجاور ایالات متحده جدا شده است. تنگه برینگ، تنگه‌ای بین اقیانوس آرام و منجمد شمالی، آسیا را از آمریکای شمالی جدا می‌کند.

آلاسکا کجاست

آلاسکا از شرق با کانادا هم‌مرز و از غرب با روسیه مرز دریایی مشترک دارد. نام مستعار این ایالت "آخرین مرز" است؛ زیرا با ایالت دیگری هم‌مرز نیست.
این ایالت یکی از کم جمعیت‌ترین ایالت‌های آمریکا است. در اواسط سال 2021، 732673 نفر ساکن آلاسکا بودند. پایتخت این ایالت شهر جونو است و زبان‌های گفتاری انگلیسی و 20 زبان بومی آمریکایی است.
بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر آن آنکوریج، بندری در جنوب آلاسکا، در ورودی کوک، شاخه‌ای از خلیج آلاسکا (اقیانوس آرام) است.
جمعیت آلاسکا 60 درصد سفیدپوست آمریکایی، 15 درصد بومیان آلاسکا، 7 درصد اسپانیایی یا لاتین تبار، 6 درصد آسیایی و 4 درصد آفریقایی-آمریکایی است.
بزرگترین شهرهای آلاسکا با بیش از 10000 نفر جمعیت عبارت‌اند از: انکوریج با جمعیت 292000 نفر، فیربنکس با جمعیت 32000 نفر، جونو با تعداد 31000 نفر است.
سایر شهرها و شهرک‌های آلاسکا شامل ننانا، نومه، نویق سوت، پالمر، خلیج پرودو، سلاویک، سیوارد، سیتکا، اسکاگوی، تیلور، تلر، توک، اونالاکلت، اونالاسکا، والدز، وین رایت، رانگل و یاکوتات است.

حقایق جالب درمورد ایالت آلاسکا 

 • مساحت ایالت آلاسکا 1723337 کیلومتر مربع است که به بزرگ‌ترین ایالت در آمریکا تبدیل شد (1/5 کل ایالات متحده) و دو برابر ایالت تگزاس مساحت دارد!
 • در سال 1880، جمعیت آلاسکا 33426 نفر بود که تمام افراد آن به جز 430 نفر بومی بودند!
 • وجود طلا در سال 1898 باعث هجوم گسترده بیش از 30000 نفر شد. از آن زمان، آلاسکا میلیاردها دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک کرده است!
 • در سال 1897، سیب زمینی به دلیل محتوای ویتامین C آنقدر ارزش داشت که معدنچیان با آن طلا معامله می‌کردند!
 • شفق قطبی (نورهای شمالی) به طور متوسط 243 روز در سال در فیربنکس دیده می‌شود! شفق‌های شمالی توسط الکترون‌ها و پروتون‌های باردار تولید می‌شوند که به جو فوقانی زمین برخورد می‌کنند.
 • منطقه‌هایی در آلاسکا وجود دارد که 24 ساعت در معرض نور خورشید هستند و مناطقی که 24 ساعت تاریکی دارند!
 • آلاسکا 3 میلیون دریاچه دارد!
 • هزاران عقاب طاس در منطقه حفاظت شده Chilkat Bald Eagle در نزدیکی هاینس زندگی می‌کنند!
 • آلاسکا 29 آتشفشان دارد و  به خاطر چشمه‌های آب گرم زمین گرمایی طبیعی بسیار معروف است!
 • بیش از 100000 یخچال طبیعی در آلاسکا وجود دارد!
 • آلاسکا 33000 مایل خط ساحلی دارد و تنها ایالتی است که دارای خط ساحلی در 3 دریا مختلف است (اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس آرام و دریای برینگ)!
 • آلاسکا در 55 مایلی شرق روسیه قرار دارد!
 • جونو دسترسی جاده‌ای به بقیه ایالت ندارد و تنها پایتختی است که فقط با قایق یا هواپیما قابل دسترسی است. این شهر همچنین بزرگترین شهر ایالات متحده با مساحت 3108 مایل مربع است!
 • موشینگ سگ ورزشی است که زمانی روش اصلی حمل و نقل در بیشتر آلاسکا بود!
 • آلاسکا هر سال میزبان مسابقه سگ سورتمه ایدیتارود به طول 1200 مایل از آنکوریج تا نوم است که اغلب "آخرین مسابقه بزرگ روی زمین" نامیده می‌شود!
 • سبزیجات غول پیکر در آلاسکا به دلیل روزهای بسیار طولانی در تابستان که رکورد کلم با وزن 94 پوند را به خود اختصاص می‌دهد، رایج است!

طبیعت ایالت آلاسکا

 • کلمه منجمد دائمی به زمینی اشاره دارد که برای دو سال یا بیشتر در آلاسکا یخ زده می‌ماند. یک سوم شمالی آلاسکا پوشیده از یخ‌های دائمی است!
 • بارو، آلاسکا همچنین دارای دورترین سوپرمارکت شمالی در کشور است. این فروشگاه روی پایه‌هایی ساخته شده است تا از ذوب شدن یخ‌های دائمی توسط گرمایش مرکزی جلوگیری شود!
 • بزرگترین و شلوغ ترین پایگاه هواپیماهای دریایی جهان، دریاچه هود آنکوریج است و بیش از 800 برخاست و فرود را در یک روز اوج تابستان در خود جای می‌دهد!
 • بزرگترین ماهی قزل آلا که تا به حال صید شده است در رودخانه کنای با وزن 97.5 پوند بوده است!
 • جزیره پریبیلوف محل زندگی حدود 1 میلیون فوک است!
 • در مقایسه جمعیت آلاسکا با جمعیت خرس‌های آنجا می‌توان گفت به ازای هر 21 نفر، یک خرس وجود دارد. آلاسکا دارای بیشترین تعداد خرس (گریزلی، سیاه و قطبی) است که تعداد آنها به 100000 می‌رسد! 
 • آلاسکا بیشترین درصد سرخ‌پوستان آمریکا را بین هر ایالت دارد!
 • در سال 1968، یک مخزن بزرگ نفت و گاز در نزدیکی خلیج Prudhoe در ساحل قطب شمال پیدا شد. مخزن خلیج پرودو با حدود 10 میلیارد بشکه نفت قابل برداشت و 27 تریلیون فوت مکعب گاز، دو برابر بزرگ‌تر از هر میدان نفتی دیگر در آمریکای شمالی است!
 • خط لوله Trans-Alaska تا 88000 بشکه نفت در ساعت در یک سفر 800 مایلی به والدز حرکت می کند!

آب و هوا و اقلیم ایالت آلاسکا 

آب‌وهوای تندرا بر یک سوم منطقه شمالی آلاسکا با دماهای اطراف نقطه انجماد غالب است که باعث می‌شود یخبندان دائمی ایجاد شود یعنی زمین در تمام طول سال یخ زده می‌ماند. بخش‌های جنوبی آلاسکا عمدتاً آب‌و‌هوای نیمه قطبی با زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های کوتاه و خنک تا معتدل دارد.

آب و هوای ایالت آلاسکا

در دسامبر 2021، آلاسکا گرم‌ترین روز دسامبر خود را در میان یک طلسم گرم زمستانی غیرمعمول ثبت کرده است. دما در جزیره کودیاک به رکورد 19.4 درجه سانتیگراد افزایش یافت. در همان زمان، درجه حرارت در Nuiqsut (شیب شمالی) حدود 40- درجه فارنهایت بود.
آب‌وهوای داخلی آلاسکا نیمه قطبی است. برخی از بالاترین و پایین‌ترین دماها در آلاسکا در اطراف منطقه نزدیک فیربنکس رخ می‌دهد. تابستان‌ها ممکن است دمایی به 90 درجه فارنهایت (تا اواسط 30 درجه سانتیگراد) داشته باشد.
بالاترین دمای ثبت شده در شهر منطقه فورت یوکان به 38 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمترین دمای ثبت شده در منطقه پراسکپت کریک 62- درجه سانتی‌گراد است.

طبیعت زیبا و جاذبه گردشگری ایالت آلاسکا 

در حالی که تصور عموم از این ایالت زیبا که به آیسلند یا آسلی هم معروف است، یخچال‌ها و برف در سراسر مناطق است، باید بگوییم ایالت آلاسکا تمامی جاذبه‌های طبیعی و بکر دست‌نخورده مانند آبشار، پارک جنگلی و کوه‌های سبز و زیبا هم دارد. در ادامه به برخی از این زیبایی‌ها اشاره می‌کنیم. 
قله دنالی ایالت آلاسکا: دنالی بیش از 20000 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد و بلندترین قله کوه در آمریکای شمالی است. این قله بخشی از پارک ملی و حفاظت‌شده دنالی است که 6 میلیون هکتار از تاندرا، تایگا، جنگل صنوبر و یخچال‌های طبیعی را پوشش می‌دهد و علاوه‌بر مناظر عالی از کوه همنام، برای کمپینگ، تورهای تحت هدایت محیط‌بانان و مشاهده حیات‌وحش عالی است.
خلیج گلایسر ایالت آلاسکا: خلیج گلاسیر یک پارک ملی است که 3.3 میلیون هکتار از آبدره‌های عمیق و یخچال‌های طبیعی مرتفع، همراه با کوه‌های پوشیده از برف و جنگل‌های بارانی معتدل را پوشش می‌دهد. بیش از 50 یخچال طبیعی نامگذاری شده دارد که فوک‌ها اغلب روی این تکه‌های یخ دیده می‌شوند؛ از جمله یخچال مارگری به طول 21 مایل و یخچال جانز هاپکینز به طول 12 مایل.

خلیج گلایسر ایالت آلاسکا

یخچال مندنهال: یخچال مندنهال باید در اولین لیست دیدنی‌های آلاسکا شما باشد. این یخچال 12 مایلی چشمگیر که درست خارج از مرکز ایالت آلاسکا یعنی جونو قرار دارد، حدود 3000 سال پیش از عصر یخبندان کوچک پدیدار شد. دسترسی به آن در مقایسه با بسیاری از نقاط برجسته طبیعی منطقه آسان است.
جنگل ملی چوگان: جنگل ملی چوگاچ مکانی برجسته برای تماشای شگفتی‌های طبیعی آلاسکا است. این جنگل به عنوان دومین جنگل بزرگ در ایالات متحده، جنگل‌های سبز به ظاهر بی‌پایان، رودخانه‌های پیچ در پیچ، دریاچه‌های طبیعی کوهستانی دارد.این جنگل هم برای کوهنوردان و هم برای دوچرخه‌سواران کوهستان ایده‌آل است. همچنین فرصت‌های خوبی برای قایق‌سواری، ماهیگیری و کایاک‌سواری وجود دارد که رودخانه کنای و نهر سیکسمایل آب‌های بکری را برای این موارد دارند.
آبشار ناگت: آبشار ناگت به ارتفاع 377 فوت در 2 طبقه روی شن‌باری در دریاچه مندنهال قرار می‌گیرد. این آبشار طبیعی در پایه کوه بولارد، در حدود 1.5 مایلی جنوب یخچال مندنهال قرار دارد؛ به همین دلیل به آن آبشار یخچال مندنهال نیز می‌گویند.یک سکوی رصد مشرف به آبشار و یخچال در نزدیکی مرکز بازدیدکنندگان یخچال مندنهال وجود دارد.
پرنس ویلیام ساند: ورودی نامنظم در سمت شرقی شبه جزیره کنای آلاسکا است و بخشی از جنگل ملی چوگان است که شامل آبدره‌هایی با یخچال‌های طبیعی جزر و مد، مایل‌ها جنگل صنوبر و کوه‌های شیب دار چوگان است.
بهترین راه‌ برای گردش در پرنس ویلیام ساند، تور قایق است که می‌توانید حدود 150 یخچال طبیعی را ببینید. در تابستان، هنگام گشت و گذار در خلیج‌ها، می‌توانید سمورهای دریایی، فوک‌های بندری، کوهان‌دار و اورکاها را مشاهده کنید.
پارک ملی Kenai Fjords: بدون شک یکی از چشمگیرترین نشانه‌های طبیعی آلاسکا است. این منظره قطبی که در 600000 هکتار گسترده شده است، دارای حیات وحش بومی، مکان‌های باستان‌شناسی شگفت‌انگیز و مناظر رام‌نشده بی‌پایان است.
سفرهای دریایی با قایق در امتداد خط ساحلی اجرا می‌شوند و آبدره‌های معروفی مانند خلیج Aialik و Northwestern Lagoon، نهنگ‌ها، شیرهای دریایی و فوک‌ها را خواهید دید.
شفق شمالی: و در نهایت شفق قطبی معروف و زیبا! پدیده‌ای طبیعی و ماورایی است که تقریباً در هر نقطه‌ای از آلاسکا می‌تواند رخ دهد. بیشترین شانس دیدن آن بین نوامبر و ژانویه است.
شهرهای دورافتاده شمال آلاسکا مانند فیربنکس، کلدفوت یا خلیج پرودهو اغلب مکان‌های عالی برای دیدن شفق شمالی هستند. آسمان شب به رنگ سبز نئون و بنفش روشن می‌شود - بسته به شانس خود، ممکن است ابرهای مه آلود یا کمان‌های تیز را در سراسر آسمان مشاهده کنید.

فرهنگ مردم ایالت آلاسکا: 

تجربه فرهنگ‌های بومی آلاسکا برای بسیاری از بازدیدکنندگان آلاسکا در فهرست بالایی قرار دارد.  آلاسکا با بیش از 10000 سال تاریخ بشر، گزینه‌های بی‌پایانی برای یادگیری در مورد سرزمین‌های سنتی، زبان‌ها و شیوه‌های زندگی ما ارائه می‌دهد.

فرهنگ مردم ایالت آلاسکا

پرتاب پتو در جشن شکار نهنگ، تکنیک‌های حکاکی توتم که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود، هنرهای کاربردی و خلاقانه بومی منطقه‌ای و محلی آلاسکا مانند حکاکی و سبد بافی تا خیاطی و نقره‌سازی را می‌توانید در آلاسکا ببینید. 
حدود 15 درصد از 730000 ساکن آلاسکا، بومی آلاسکا هستند که 20 فرهنگ متمایز و 300 گویش مختلف دارند. بسیاری از مردم بومی آلاسکا در روستاهای پراکنده در امتداد خط ساحلی و رودخانه‌های آلاسکا زندگی می‌کنند، جایی که آنها هنوز شیوه‌های زندگی سنتی شکار و ماهیگیری را انجام می‌دهند!

تحصیلات و آموزش ایالت آلاسکا

منابع آموزشی بسیار زیادی در آیسلند قابل مشاهده است. در آلاسکا، آموزش عمومی توسط هیئت مدیره مدارس مستقل اداره می‌شود. بیش از 131489 دانش‌آموز در 53 منطقه و 509 مدرسه در سال 2013 ثبت نام کردند؛ با 7682 معلم در آن سال، یعنی به طور متوسط 17 دانش‌آموز توسط یک معلم تدریس می‌شدند.

مدارس دولتی در سراسر ایالت در میان بهترین‌ها در کشور رتبه‌بندی می‌شوند و میانگین نمرات آزمون ورودی کالج SAT و ACT در ناحیه مدرسه شهر آنکوریج ایالت آلاسکا به طور مداوم بالاتر از میانگین ملی است. 
همچنین در این ایالت مدت‌هاست که استفاده از رایانه و آموزش از راه دور برای گسترش فرصت‌های یادگیری افزایش یافته است. بسیاری از دانش‌آموزان در آموزش از راه دور و فعالیت‌های کلاس درس در شبکه‌های کامپیوتری سراسر جهان شرکت می‌کنند.
آلاسکاها علاقه زیادی به فضای باز و دو و ‌میدانی دارند. فوتبال، اسکی صحرایی، دوی صحرایی، بسکتبال، سافت بال و والیبال تعدادی از برنامه‌های ورزشی بعد از مدرسه هستند که توسط مدارس شهرهای بزرگ آلاسکا ارائه می‌شود. 
برای ورزشکاران دانشجو، پرواز با هواپیمای دو موتوره یا سوار شدن به کشتی ایالتی آلاسکا برای رقابت در بازی‌ها، مسابقات معمولی است.
سیستم آموزشی دانشگاه آلاسکا شامل سه دانشگاه شهری معتبر جداگانه در فیربنکس و جونو است. دانشگاه آلاسکا انکوریج (UAA) بزرگترین پردیس این ایالت است که در رشته‌های مختلف از پزشکی گرفته تا ساخت‌وساز آموزش ارائه می‌دهد. 

همچنین می‌توانید برای دانستن شرایط کامل اخذ پذیرش در آمریکا، مقاله "تحصیل در آمریکا" را نیز بخوانید. 

همچنین برای مشاغل پرتقاضا در ساخت‌و‌ساز، هنرهای آشپزی و حمل‌و‌نقل نیز در این ایالت آموزش می‌بینند. باید بدانید محل برنامه WWAMI است که وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن است، یک توافق‌نامه مشترک در میان ایالت‌های واشنگتن، وایومینگ، آلاسکا، مونتانا و آیداهو دارد.
دانشگاه اقیانوس آرام آلاسکا، تنها دانشگاه خصوصی هنرهای لیبرال در این ایالت و همچنین موسسات غیر سنتی مانند دانشگاه باپتیست ویلند و کالج چارتر که مقر آن در آنکوریج است، نیز در آیسلند وجود دارند.

وضعیت کار و هزینه زندگی در ایالت آلاسکا

از اول ژانویه 2023، حداقل دستمزد آلاسکا 10.85 دلار در ساعت است و قرار است به 15 دلار در ساعت نیز تبدیل شود.
در حالی که هزینه زندگی آلاسکا ممکن است بیشتر از برخی از ایالت‌های دیگر باشد (چون حمل‌ونقل کالا در اینجا دشوارتر است)، کار در آلاسکا مزایای مالی زیادی دارد که عبارت‌اند از:

 • پرداخت اضافه کاری به صورت روزانه
 • بالاتر بودن حداقل دستمزد نسب به ایالت‌های دیگر از جمله وایومینگ و جورجیا 
 • حذف مالیات بر فروش دولتی و عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد
 • دریافت پول از دولت آلاسکا و ماهیانه یک ماهی قرل‌آلا رایگان 
 • فرصت‌های شغلی بسیار برای تمامی سنین و سابقه‌های کاری (از دانشجویان گرفته تا بازنشستگان)

سخن پایانی 
چه هدفتان گردش در طبیعتی بکر باشد و چه بخواهید در یک جامعه چند فرهنگی، با آب‌وهوای متفاوت زندگی کنید، آلاسکا ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.
آیسلند دستمزدهای بالا، فرصت‌های شغلی خوب، فرهنگی منحصر به فرد، غذاهای دریایی تازه، امکان راه‌اندازی آسان کسب‌وکار، طبیعت فراوان و مردمی فوق‌العاده دوستانه دارد؛ با این حال باید در نظر داشت آلاسکا دارای زمستان‌های سرد طولانی، هزینه‌های زندگی بالا، کمبود وسایل حمل‌ونقل عمومی، کمبود محصولات تازه، ساعات روشنایی نامنظم در روز و خدمات محدود است.
در نهایت تصمیم برای مهاجرت به ایالت آلاسکا یا ورود به عنوان گردشگر به این منطقه، به خودتان بستگی دارد که ارزیابی کنید چگونه با چالش‌های زندگی در آلاسکا مقابله می‌کنید.
اگر روی جوانب مثبت تمرکز می‌کنید و برای غلبه بر جنبه‌های چالش برانگیز زندگی در آلاسکا تلاش می‌کنید، پس زندگی در آلاسکا می‌تواند بزرگ‌ترین ماجراجویی شما باشد!

در نظر داشته باشید حامی مهاجر، برترین موسسه اعزام دانشجو و گردشگری، در زمینه‌های گرفتن ویزای توریستی آمریکا، اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا و ویزای دانشجویی آمریکا، ثبت شرکت در ترکیه و دبی یا سرمایه‌گذاری در آمریکا و کانادا می‌تواند کمک‌تان کند. 

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 25 | کل دیدگاه های تایید شده: 1
رضا راستی
سلام ...من میخوام مهاجرت کنم به الاسکا و مشغول به کار بشم از چه طریق میشه به الاسکا رسید و کار و زندگی جدیدی شروع کرد ۴۵ سالمه در زمینه انتقال نفت خام و فراورده های نفتی و مخازن ذخیره ۱۸ سال سابقه کار در شرکت نفت دارم و در زمینه ماشین الات سنگین هم کاردانی دارم و کار کردم و دارای دیپلم فنی هنرستان ماشین افزار و تراشکاری نیز هستم
کارشناس حامی مهاجر

درود رضای عزیز.

برای مهاجرت به آلاسکا، نیاز به بررسی‌های بیشتری است؛

لذا پیشنهاد می‌کنیم از طریق شمارۀ 02148000957 با همکاران ما تماس بگیرید تا ایشان به‌طور کامل راهنمایی‌تان کنند.