20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری فنلاند

از شهرهای پر جنب و جوش هلسینکی و تورکو گرفته تا اعماق جنگلهای شمالی و مجمع الجزایر بیرونی کم جمعیت ، فنلاند همچنان گوشه ای نسبتاً ناشناخته در اروپا است. این مساله به دلیل فاصله زیادی است که با مسیرهای اصلی گردشگری دارد اما بسیاری از جاذبه های فرهنگی و تاریخی این کشور که به محیط طبیعی بکر آن اضافه شده، آن را به یک مقصد ایده آل تبدیل می کنند. دریاچه ها ، آبشارها ، رودخانه ها و مناطق وسیع وحشی ، همراه با برف در زمستان، آن را به یک زمین بازی نوردیک برای فعالیت های زمستانی و تابستانی تبدیل می کند.

در زمستان یا تابستان ، فنلاند چیزهای زیادی را برای دیدن و انجام دادن ارائه می دهد. سفر خود را با لیست ما از بهترین جاذبه ها و مکان های بازدید در فنلاند برنامه ریزی کنید.

قلعه سوومنلینا

 

یکی از بزرگترین قلعه های دریایی جهان ، قلعه قرن 18 در سووملینا ، یک مسیر 15 ساعته با کشتی با فاصله از میدان بازار هلسینکی (یک سفر کوچک مسافرتی که دارای مناظر زیبا از شهر به عنوان یک جاذبه) است.

در اینجا ، به راحتی می توانید یک روز را با مناظر و فعالیت های آن پر کنید. قلعه های چشمگیر ، که اکنون میراث جهانی یونسکو است ، در سال 1847 توسط سوئدی ها (فنلاند در آن زمان قلمرو سوئد بود) برای ترساندن روس ها ساخته شد.

آنها نترسیدند و بعدها قلعه و فنلاند را نیز تصرف کردند. با یک تجربه صوتی و تصویری در مرکز بازدید کنندگان (که به زبان انگلیسی است) برای دیدار یک تاریخچه پر جنب و جوش شروع کنید ، سپس تونل ها و موزه های آن را کشف کنید و مسیرهای پیاده روی در جزیره زیبا را طی کنید. در میان این موارد، از زیردریایی 250 تنی وشیکو ، که توسط نیروی دریایی فنلاند از سال 1936 تا پایان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته است، دیدن کنید.

ساختمان های متنوعی از استودیوها و مغازه های شیشه ساز ، گلدان های سفالی و سایر هنرمندان در اینجا وجود دارند. در تابستان می توانید از رقص عصرانه و اجرای موسیقی تئاتر تابستانی Suomenlinna لذت ببرید

میدان بازار

 

بندرگاه هلسینکی بخشی جدایی ناپذیر از شهر است که نقاط دیدنی مهم به آن چشم اندازی می کند. همچنین یک مرکز تجمع محبوب ، با بازاری در فضای باز از کشاورزان محلی ، صنعتگران ، تولید کنندگان مواد غذایی و ماهیگیران ، که مستقیماً محصولشان را از قایق های خود می فروشند در این منطقه قرار دارد.

ممکن است عطر ماهی سالمون را که روی تخته های سرو در کنار قایق ها پخته می شوند حس کنید و یا بسته به فصل ، رنگین کمان توت های رسیده درخشان یا سبد های قارچ های جنگلی خوراکی را ببینید. سالن تاریخی بازار (مربوط به 1889) فروشندگان مواد غذایی بیشتری را در خود جای می دهد اما بازار در فضای باز نیز یک سنت همه ساله است که در زمستان توسط پوشش ها و چادرها محافظت می شود.

رووانیمی و قطب شمال

 

مدار قطب شمال از شمال فنلاند ، درست از طریق شهر رووانیمی عبور می کند و ادعا می شود که دروازه قطب شمال است. در تابستان ، این به معنی خورشید معروف نیمه شب است.

در حالی که خورشید در تابستان فقط 24 ساعت در رووانیومی در اواخر ماه ژوئن در بالای افق می ماند، از اواخر ماه مه تا اوایل آگوست هرگز تاریک نمی شود. مردم محلی در تمام این "شبهای سفید" از تفریحات عالی خود در خارج از منزل لذت می برند و از گردشگران برای پیوستن به آنها استقبال می کنند.

رووانیمی در مرکز منطقه وسیع طبیعی دارای رودخانه های عجیب و غریب برای قایق رانی ، شنا یا ماهیگیری است که مسیرهای در کنار آنها برای پیاده روی و دوچرخه سواری مناسب است.

این شهر بیشتر به عنوان خانه بابا نوئل شناخته شده است، درست در مدار قطب شمال در دهکده بابا نوئل گشت و گذار کنید. شما می توانید در اینجا با گوزن شمالی ملاقات کرده یا از یک مزرعه گوزن شمالی سامی دیدن کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ لاپلند و در مورد تاریخ طبیعی ، هواشناسی و زمین شناسی قطب شمال ، به موزه خیره کننده Arktikum Science مراجعه کنید.

کلیساهای هلسینکی

 

سه مکان برتر برای بازدید در هلسینکی کلیساها هستند ، دو مورد کلیساهای جامع و سومین نقطه عطف معماری مدرن است. کلیسای جامع ارتدکس اوسپنسکی به طرز چشمگیری از قسمت شرقی بندر بالا می رود و 13 تاج آن که به رنگ سبز هستند و به گنبد های طلا ختم می شود.

این بزرگترین کلیسای ارتدکس اروپای غربی است ، داخل آن با طلا ، آیکون ها ، صلیب ها ، محراب ها و طاق های تزئینی می درخشد. این کلیسای جامع در خدمت جمعیت بزرگ روسی های هلسینکی است و از بازدید کنندگان آن استقبال می شود. روی تپه ای که درست پشت بندرگاه قرار دارد،  بنایی به همان اندازه قابل مشاهده برای کسانی که از طریق دریا به هلسینکی نزدیک می شوند وجود دارد، این بنا کلیسای جامع بزرگ لوتران نئوکلاسیک می باشد و به اندازه ای بزرگ است که به نظر می رسد در پشت بام ساختمان های بندر ایستاده است.

گنبد بلند سبز و پله های گسترده کلیسای جامع اوایل قرن نوزدهم، کانون باشکوه میدان سنا را تشکیل می دهد.

مجمع الجزایر آلند

 

جزایر آلند یک مجمع الجزایر مستقل بین سوئد و فنلاند است. استان فنلاندی که به طور عمده سوئدی زبان است و از چند جزیره بزرگ و نزدیک به 10،000 جزیره کوچک تشکیل شده است. آلند تاریخ منحصر به فردی دارد.

در سال 1809 توسط سوئد به روسیه واگذار شد. در سال 1854 ، یک ناوگان انگلیسی / فرانسوی ترکیبی جزایر را گرفت و این قلعه را از بین برد. پس از آن ، کل مجمع الجزایر از حالت نظامی خارج شد و تا به امروز نیز به همان صورت باقی مانده است.

حدود 27.500 نفر در آلند زندگی می کنند و حدود 11000 نفر نیز در شهر اصلی ماریامن زندگی می کنند. صنعت اصلی این جزایر همیشه کشتی رانی و تجارت بوده است ، بنابراین موزه ی دریایی ، موزه کشتی پومرن و محله دریایی در ماریهام ارزش دیدن را برای درک تاریخ جذاب دریایی این جزایر دارند.

شفق شمالی

 

برای اکثر مردم ، دیدن نورهای شمالی لذتی است که باید یک بار در طول زندگی تجربه کنند. فنلاند شاید کشور برتر جهان برای دیدن این پرده های فروزان از نور در سراسر آسمان باشد. اگرچه ، در بعضی مواقع ، حتی در اکثر مناطق جنوبی کشور می توان این نورها را دید ، اما بهترین مکان برای دیدن آنها در منطقه نزدیک یا شمال مدار قطب است.

در اینجا ، بین سپتامبر و مارس ، اگر آسمان روشن باشد ، بازدید کنندگان برای دیدن این منظره تقریباً تضمین می شوند. طیف گسترده ای از هتل ها در شمال به طور خاص به افرادی که مایل به دیدن نورها هستند خدمت رسانی می کنند.

تورکو

 

در جنوب غربی فنلاند ، تورکو ، قدیمی ترین شهر این کشور است که تا سال 1812 پایتخت فنلاند بود در خلیج بوتنیا، در دهانه رودخانه اوراووکی قرار دارد. تورکو در منطقه ای قرار دارد که جانشینان وایکینگ های سوئدی در قرن دوازدهم به زمین نشستند و تصمیم گرفتند آنچه که اکنون فنلاند است را تسخیر کنند. با گذشت هشت قرن از تاریخ، امروزه سنتی ترین شهر قرون وسطایی فنلاند است، اما علاوه بر ساختمان  های برجسته قرون وسطایی، نمونه هایی از هنر نو و معماری مدرن مانند موزه سیبلیوس را توسط ولدمار باکمان پیدا خواهید کرد.

این رودخانه یک مرکز کانونی برای شهر است که با قایق های تاریخی تزیین شده است و برخی از آنها به رستوران ها تبدیل شده اند.

پوروو

 

دومین شهر قدیمی کشور ، پوروو ، در 48 کیلومتری شرق هلسینکی قرار دارد. از کنار یک رودخانه زیبا که دارای ساختمان های چوبی قرمز کوچک است، بلند می شود. از میان یک درهم تنیدگی جذاب خیابان های قدیمی و خانه های چوبی به رنگ سرخ تا کلیسای جامع قرون وسطایی آن.

نکات برجسته در اینجا نقاشی های دیواری و منبر زینتی از قرن 15 است. در میان رودخانه و کلیسای جامع تپه، میدان بازار به همراه دو موزه است که ارزش بازدید دارد. یکی از آنها تاریخ محلی را به نمایش کشیده و دیگری ، موزه ادلفلت-والگرن ، مورد توجه علاقه مندان به جنبش آرت نوو است.

دریاچه ی سایما و ساوونلینا

 

قسمت شرقی فنلاند بیشتر از خشکی، از دریا تشکیل شده است. فنلاند شرقی با داشتن ده ها هزار دریاچه ، رودخانه ، باتلاق و استخر ، زمین بازی افسانه ای از آبزیان است. دریاچه غالب منطقه دریاچه عظیم سایما ، "دریاچه هزار جزیره" است. دریاچه سایما خود مساحتی حدود 1.300 کیلومتر مربع دارد، بدون در نظر گرفتن جزایر بیشمار آن. کل سیستم دریاچه توسط رودخانه وووکسی تخلیه می شود که دریاچه سایما را به سمت شمال شهر ایماترا می گذارد و به دریاچه لادوگا در روسیه میپیوندد. سواحل تپه ای دریاچه و بیشتر جزایر تقریباً کاملاً پوشیده از جنگل مخروطی هستند.

Savonlinna شهر اصلی منطقه ی دریاچه ی فنلاند است. با آبگرم معروف و محل استراحتگاه، ساوونلینا در اطراف قلعه اولاوینلینا گسترش یافت، قلعه ای که ساخت آن در سال 1475 آغاز شد و شمالی ترین قلعه سنگی قرون وسطی اروپا می باشد که هنوز سرپا است.

این قلعه که به زیبایی مرمت شده است، شامل تعدادی اتاق زیبا است که از جمله آنها می توان به سالن پادشاه یا شوالیه ، سالن کنگره و تالار بزرگ اشاره کرد.

 واسا

 

واسا در دهه 1300 تأسیس شد، در زمانی که سوئد بر فنلاند حکومت می کرد، یک شهر مهم بود. شهر اصلی در سال 1852 سوخت و در شش کیلومتری شمال غربی، به نزدیکی بندری بهتر جابجا شد.

ویرانه های شهر قدیمی اکنون یک پارک غول پیکر است. در این شهر حدود 34 درصد سوئدی صحبت می کند و پیوندهای زیادی را با سوئد حفظ کرده است. این بازار بزرگ با طیف گسترده ای از کافه ها، رستوران ها و مغازه ها احاطه شده و مرکز زندگی شهری است. این شهر صلح آمیز جاذبه های فراوانی را ارائه می دهد. بازدید کنندگان می توانند در امتداد ساحل ، که از جلوی شهر شروع می شود و مایل ها در طول ساحل امتداد دارد قدم بزنند.

از دیگر جاذبه های آن می توان به موزه هنرهای مدرن Kuntsi ، موزه Ostrobothnian ، مرکز طبیعت Terranova Kvarken ، موزه هنر Tikanoja و موزه دریایی Vaasa اشاره کرد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0