20% تخفیف مشاوره های تحصیلی حضوری 20% تخفیف مشاوره های تحصیلی

جاذبه های گردشگری روسیه

بزرگترین کشور جهان ، روسیه طیف گسترده ای از تجربیات سفر را ارائه می دهد ، از زمین تا دامنه کوه های پوشیده از یخچال های طبیعی تا پیاده روی در امتداد ساحل قدیمی ترین دریاچه کره ی زمین. اماکن تاریخی و فعالیتهای فرهنگی در شهرهای بزرگ این کشور نیز بسیار زیاد است. بازدید از روسیه یک ماجراجویی است که آن را به یکی از به یاد ماندنی ترین سفر هایتان تبدیل می کند . این مکان جایی است که همه مذاهب از اروپا ، آسیا و حتی آمریکا در این کشور جایی گرفته است. با اسکان لذت بخش و حمل و نقل آسان روسیه می توانیدسفر عالی را در روسیه بگذرانید.

میدان نبرد استالینگراد

 

شهر استالینگراد شهری تاریخی است که شاهد یکی از خونین ترین نبردهای جنگ جهانی دوم بوده و به گفته بسیاری ، در اینجا بذر پیروزی اتحاد کاشته شد. این شهر که هنوز هم حاوی بقایای بسیاری از نبرد ها  مانند ویرانه های ساختمان ها و مجسمه ها و دهانه های بمب است ، از اهمیت تاریخی مبهمی برخوردار است. امروزه این شهر با نام ولگوگراد شناخته می شود و دارای بسیاری از بناهای اختصاصی مانند مامایف کورگان و موزه ها در خصوص دنیای وحشی گذشته شده است و این مکان را به یکی از جاذبه های کشور روسیه تبدیل کرده است.

کرملین

 

در قلب مسکو، کنار رودخانه مسکو مجتمع غافلگیر کننده ای متحیر معروف به "کرملین" قرار دارد. این اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه است و از اهمیت دیپلماتیک برخوردار است. کل منطقه توسط حکام ایتالیایی در قرن 14 ساخته شده است، این منطقه یک مثلث بزرگ است که درون دیوارها و برج های سنگین محصور شده است. در میان 18 برج بزرگ، ایوان بزرگ که در محلی به عنوان برج سپاسکاسا شناخته می شود، شاید مشهورترین ساعت غول پیکر و ستاره یاقوت است که در بالای آن قرار دارد. میدان کلیسای جامع ، کلیسای جامع خوابگاه و کاخ تیرم تنها برخی از جاذبه های جالب دیگر است که در آن قرار دارد. بنابراین ، كرملین مطمئنا یكی از مهمترین جاذبه های گردشگری روسیه است.

کوه البروس

 

کوه البروس در منطقه کاباردینوی بالکریا بزرگترین قله کوه های قفقاز و یک آتشفشان غیرفعال است. و شکل منحصر به فردی که دو قله آن ایجاد می کند، کوه البروس برای کوهنوردان حرفه ای و آماتور کوهستانی بسیار محبوب کرده است. کوه البروس با ایستادن در ارتفاع 5،642 متر از سطح دریا ، یکی از هفت قله مرتفع جهان است. با استفاده از کابل های مسافرتی که بازدید کنندگان را تا 8800 متر طی می کند ، این کوه یکی از جاذبه های دیدنی گردشگری در روسیه است.

دره گیزرها

 

همانطور که از نام این شهر پیداست، Valley of Geysers مکانی مملو از چشمه آب گرم و سایر فعالیت های زمین گرمایی است. این کشور در شبه جزیره کامچاتکا واقع شده است و دومین غلظت سنگفرش در جهان را دارد. این مکان با اهمیت علمی کشف شده در سال 1941 ، مناظر دودی جذاب ایجاد می کند. به عنوان یک مکان میراث جهانی، بخشی از ذخیره طبیعی، طبیعت کرونوتسکی ثبت شده و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه است.

سوزدال

 

با گذشته ای که این مکان دارد و به قرن 10 باز می گردد ، سوزدال یکی از بهترین نمایش های معماری باستان روسیه است. این مکان از بسیاری از کرملین ها ، کلیساها و صومعه های سبک خیره کننده پر شده است و یک احساس جالبی را به بازدید کنندگان می دهد. این شهر باستانی در نزدیکی ولادیمیر تقریباً چند بار به عنوان پایتخت ثبت شد. کل شهر مانند موزه ای است که از زمان نامعلومی برمی گردد.

جزیره کیجی

 

جزیره Kizhi واقع در دریاچه اونیگا در کارلینا جزیره ای است که دارای چند ساختمان معروف و تاریخی است. مشهورترین این ساختمانها دو کلیسای برجسته و یک برج ناقوس معروف به Kizhi Pogost است. خانه به 80 سازه چوبی تاریخی که از مناطق مجاور جمع آوری شده اند تقسیم می شود و کل جزیره از هوای خوبی بر خوردار است . فرهنگ عجیب و آثار باستانی متعلق به کارلیین ها که از قرن سیزدهم در اینجا زندگی می کردند بسیار شگفت انگیز است. بنابراین ، این جزیره یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری روسیه است.

کلیسای جامع سنت سوفیا ، نوگورود

 

کلیسای جامع سنت سوفیا در شهر نوگورود که بین سالهای 1045 و 1050 توسط ولادیمیر نووگورود ساخته شده است، قدیمی ترین کلیسای جامع روسیه است. همچنین قدیمی ترین ساختمان کارآمد در روسیه شمرده می شود. این مکان زیبا به پنج گنبد دیدنی که یکی از آنها از رنگ طلایی مشخصی برخوردار است، معروف است. کلیسای جامع مملو از آثار باستانی و مجسمه هایی با اهمیت مذهبی مبهم می باشد. این کلیسای جامع افسانه ای ساخته شده از سنگ یکی از بهترین نمونه های باقی مانده از روسیه باستان است.

دریاچه بایکال

 

دریاچه بایکال در منطقه روسی سیبری بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان است. اعتقاد بر این است که حدود 25 میلیون سال پیش تشکیل شده و این قدیمی ترین دریاچه در جهان محسوب می شود و از نظر اندازه گیری با وسعت 31722 کیلومتر مربع ، هفتمین دریاچه بزرگ جهان می باشد. دریاچه بایکال نزدیک به 1700 گونه گیاه و حیوانات و پرندگان بی شماری را در خود جای داده است. این مکان با داشتن تعدادی هتل و استراحتگاه های لذت بخش در حاشیه ساحل و یک محیط زیبا و منظره زیبا ، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری درجه یک در روسیه است.

موزه ارمیتاژ

 

موزه ارمیتاژ در سن پترزبورگ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های جهان است. موزه هرمیتاژ در سال 1764 توسط کاترین بزرگ تأسیس شده است، موزه ای است که به هنر و فرهنگ اختصاص دارد. از جمله بزرگترین مجموعه نقاشی های جهان، بیش از 3 میلیون اثر هنری، اشیاء و آثار باستانی در معرض نمایش است. این موزه در واقع مجموعه ای از 6 ساختمان تاریخی است که شامل کاخ معروف و سرگرمی های زمستانی و تئاتر است. یکی از شگفت انگیزترین نمایش فرهنگ روسیه، در این مکان است. بنابراین ، به هیچ وجه نمی توانید این موزه پر توان را از لیست جاذبه های برتر گردشگری روسیه کنار بگذارید.

کلیسای جامع سنت ریحان

 

کلیسای جامع واسیلی متبرکه به عنوان کلیسای جامع سنت ریحان معروف است ، برجسته ترین نقطه عطفی در روسیه است که در میدان سرخ معروف مسکو واقع شده است. کلیسای جامع مانند یکی از بدترین چهره های جهان ایوان وحشتناک در سال 1561 تأسیس شده است ، کلیسای جامع مانند شعله ای در حال افزایش است. کلیسای جامع سنت ریحان یکی از منحصر به فرد ترین معماری های جهان محسوب می شود و امروزه به عنوان موزه فعالیت می کند و میلیون ها گردشگر را به خود جلب می کند. این شهر با وجود تصویری خیره کننده از رنگ ها، نمادین ترین نماد روسیه است و قطعاً در صدر این لیست قرار دارد.

دیدگاه جدید
دیدگاه ها
کل دیدگاه های ثبت شده: 0 | کل دیدگاه های تایید شده: 0